Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Dom dla osób niesamodzielnych

2018-08-15 21:34
 

W Mogilnie powstaje Dzienny Dom Pobytu dla osób niesamodzielnych z powiatu mogileńskiego, a jego koordynatorem jest parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Mogileńska parafia rozpoczęła realizację projektu pn. "Radość Życia" - Dzienny Dom Pobytu dla osób niesamodzielnych z powiatu mogileńskiego. Pierwszeństwo udziału w projekcie przysługuje m.in. osobom korzystającym z wdrażanego na terenie Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Mogileńskiego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PZ). Działania rekrutacyjne prowadzone będą do 24 sierpnia. W ramach pierwszego naboru zrekrutowanych zostanie 20 osób (kolejny nabór również dwudziestoosobowej grupy planowany jest w 2019 roku).

Projekt skierowany jest do osób niesamodzielnych, zagrożonych ubóstwem і wykluczeniem społecznym zamieszkujących Mogilno і powiat mogileński. Niesamodzielność osób, które mogą być przyjęte do projektu objawia się np. ze względu na wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność.

Działania w projekcie kierowane będą również do opiekunów podopiecznych domu, więc do udziału w projekcie zaproszone jest także najbliższe otoczenie osób, które będą uczestnikami projektu. Dla opiekunów przewidziane są warsztaty rozwijające umiejętności opieki, a także konsultacje indywidualne.

Informacje szczegółowe dotyczące projektu і rekrutacji uczestników dostępne będą w Biurze Parafialnym przy ul. Jana Pawła II 3, a także na stronie internetowej parafii pod adresem www.parafiambnp.com.

Projekt realizowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Poddziałania 9.3.2 Rozwój usług społecznych i skierowany do osób niesamodzielnych, zagrożonych ubóstwem і wykluczeniem społecznym zamieszkujących powiat mogileński. (I)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [14]» dodaj komentarz   

 » dom senioora (jagoda | 24-08-2018, 11:43:16)

Nie tylko i wyłącznie seniorzy będą mieli dobrze w takich domach przeznaczonych dla nich, ale znajdą się też nowe miejsca pracy . Tylko tak jak mówią już etaty wszystkie zajęte i to przez znajome tej pani pracującej. Ale takie jest to nasze społeczeństwo, tam gdzie znajomości, tam znajdzie się praca dla nich.

 » domy seniora (molka | 23-08-2018, 12:56:12)

Domy,kluby seniora powstają ostatnio jak grzyby po deszczu, Mogilno, Dąbrowa. Staruszkowie nie będą się nudzić w domach. I to się chwali. Chociaż?Muszą to być kokosowe interesy z tych unijnych funduszy? Można na tym dobrze zarobić? Mogilno to duża wioska, wszyscy o wszystkich wiedzą. Myślą, że znowu będzie kasa na tropiki, berliny, morza, góry.

 » do Jurka (sąsiad ze sportowej | 22-08-2018, 11:36:02)

Jurek są miejsca wolne. Idź i się zapisz. Tam pracuje od trzech lat pani, która o wszystkim wie. Ma najświeższe wiadomości z pierwszej ręki, jak to po staremu się mówi. Wiesz, jak to jest to co na widoku jest nie zauważone przez zwykłego człowieka. Będziesz miał zapewnione wszystkie możliwe udogodnienia. I jak mówiła pensjonariusze mogą brać udział w porannej mszy.Nie zwlekaj.

 » dom seniora (jurek | 21-08-2018, 09:59:43)

Czy tam jeszcze są jakies wolne miejsca? Bo sasiadka mówiła, że już jest za dużo chętnych. Może ktoś wie?

 » dom seniora (tropik | 20-08-2018, 14:05:52)

Społeczeństwo się starzeje, wspaniale, że takie domy powstają, obojetnie czy chodzi o kasiorkę czy też o filantropijkę. A ty dziadek, a skąd masz takie poufne wieści, że próbował coś zrobić z Duszyńskim? Ktoś tam info rozprowadza po mieście o domu? A to ten ks., o którym pisano na nasze miasto inowrocław?

 » dom opieki (elka | 19-08-2018, 22:05:42)

Przeciez taki dom już działa. To jest na ulicy Konopnickiej. Pisano przecież już o tym. Były same pochwały.Tam jest dobry komentarz Mariana.

 » dom dziennej opieki (dziadek | 18-08-2018, 07:24:03)

Podsumuje wasze wypowiedzi Duszyński i Kujawa od lat o tym niby mówili i co mając narzędzia do wykonania - budżet gminy. prawie 100 mln złotych .sztab urzędników do pisania projektow i co nic w tym kierunku nie zrobili na sesji wypowiedź pod publikę to za mało jedna pyta drugi niby odpowiada. Żeby coś zrobić jeżeli oczywiście się chce to się po prostu robi i efekt przychodzi jak widać po ks Lewandowskim. Z tego co wiem próbował zrobić coś z Duszyńskm ale jak zawsze jeżeli inicjatywa jest po innej stronie niż jedyna słuszna to po prostu się nie uda.

 » trochę historii (Genowefa Pigwa | 17-08-2018, 21:27:28)

Kujawiak, aj wiem zupełnie coś odmiennego. To nie jest burmistrza pomysł i nie Duszyński był pierwszy z tym tematem. Jego ludzie powyżej 60 tki mało interesują. To Pani Przewodnicząca Teresa Kujawa od wielu, wielu lat wałkowała ten temat.

 » dom (ela | 17-08-2018, 17:16:14)

Ot tak, Kujawiak ma rację, inni to umiejętnie wykorzystali, ci którzy potrafią robić forsę wszędzie gdzie się da.

 » Do King (Turb | 16-08-2018, 21:41:34)

Tak tak Burmistrz Kraśny dużo myślał ale niestety nic nie wdrażał Jak wyglądał park i miasto za jego kadencji? Dobrze ze miasto się rozwija I każdy człowiek zasługuje na pomoc !!!!

 » King (Kujawiak | 16-08-2018, 20:00:35)

King! Gdybyś nie zachłysnął się własną ignorancją wiesz,że pierwszy n ten pomysł wpadł Leszek Duszyński!!! Fala krytyki spływa na mnie jak po kaczce,ale to L.D wpadł pierwszy na ten pomysł, a reszta wykorzystała chwilę... Ot tak....

 » porównanie (Mecenas | 16-08-2018, 19:52:34)

Według mnie OBI i King mówcie o zupełnie innych charakterach tych Domów przy Łąkowej.

 » do King (OBI | 16-08-2018, 07:47:58)

Piszesz o czymś, o czym nie masz pojęcia.Pierwszy dom dla tzw bezradnych powstał w Mogilnie przy ulicy Łąkowej i jest nadal czynny.I jest całodobowy, a nie tylko dziennego pobytu. A skąd idą na ten cel środki,to szkoda Tobie tłumaczyć,chociaż tylko wspomnę,że przypadają na każdego uczestnika.Takie domy maja działać na terenie każdej gminy,co nie jest równoznaczne,że ma tworzyć je burmistrz.

 » czeka (King | 15-08-2018, 22:04:40)

Super pomysł! Najpierw pomyślał o tym były burmistrz Jacek Kraśny, teraz ksiądz proboszcz Lewandowski z parafii MBNP, a nasze Słoneczko Mogilna czeka. Czeka, aż MOPS pobuduje na Świerkówcu moloch - Dom Seniora za ponad 6 mln zł (prawda, że ze środków zewnętrznych, nie z budżetu Mogilna), a potem gmina będzie musiała to wszystko utrzymać. Założę się, że 1 mln złotych będzie za mało.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Chleb i miód na festynie (3)
 » BYSTRZYCA: Wypadek drogowy (17)
 » Wybuch butli samochodowej (4)
 » Zmiany w klasztorze (8)
 » O profilaktyce i bezpieczeństwie (0)
 » Ostrzeżenie meteorologiczne (6)
 » Awaria sieci wodociągowej (3)
 » Ograniczenie w poborze wody (25)
 » Chcą zebrać 100 litrów krwi (7)
 » Posmakuj chleba i miodu (2)
 » Wystawa pająków i skorpionów (14)
 » Paralotniarz zawisł na drzewie (23)
 » Węgierska biesiada w Słaboszewku (2)
 » Piknik przy ZS Mogilno (7)
 » Dewastują domek w parku (16)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ