Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Nie "puścili" w obieg koperty

2018-07-31 22:35
 

Sołtys sołectwa Wyrobki chciała "puścić" w obieg kopertę, by radni wspomogli finansowo niepełnosprawnego mężczyznę. Wbrew swoim oczekiwaniom spotkała się z zakazem prawnym i falą krytyki.

We wtorek, 31 lipca obyła się sesja Rady Miejskiej w Mogilnie, poprzedzona obradami komisji. Zakończyła je jednak burzliwa sytuacja, która wynikła pomiędzy sołtys Zofią Gąsior a radnymi.

Sołtys sołectwa Wyrobki w swojej wypowiedzi przytoczyła sytuację 74-letniego pana Wacława, który boryka się z problemem swojej niepełnosprawności. Pomocą dla 74-latka miałby być zakup trójkołowego roweru napędzanego silnikiem. Co ciekawe, sołtys Gąsior prosiła o nieujawnianie nazwiska mężczyzny we wszelkich publikacjach prasowych.

- Na pewno wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Pan Wacław ma 74 lata, jest osobą niepełnosprawną. Od 28 lat boryka się z chorobami kręgosłupa i postępującym niedowładem nóg oraz zaburzeniami równowagi. Jednak łatwo się nie poddaje, jest bardzo życzliwy i miły dla innych (...) Jego marzeniem jest zakup roweru trójkołowego z silniczkiem, który pomoże mu w codziennym funkcjonowaniu i będzie służył jako narzędzie do rehabilitacji. Bardzo krępuje go to, że musi prosić o pomoc i dlatego bym prosiła prasę o nie ujawnianie jego nazwiska. Więc proszę radnych, zebranych gości o wsparcie tego pana na ten rower. To jest jedyne jego okno na świat. Zbierałam też dla dziewczynki z Dąbrówki. Wiem, że to jest dobro, że w przyszłości może się okazać, że będziemy w podobnej sytuacji, a kto nam pomoże? Tylko człowiek dobrej woli, który jest wrażliwy na cierpienie innych - apelowała Zofia Gąsior.

Oprócz tego wcześniejszą odmowę pomocy ze strony włodarza gminy nazwała "znieczulicą" względem niepełnosprawnego mężczyzny. W pewnej chwili zaproponowała także "puszczenie" w obieg koperty, by radni i osoby uczestniczące w obradach komisji pomogły przyczynić się do zakupu wspomnianego roweru.

- Teraz do pana burmistrza się zwrócę. Byłam u pana, prosiłam o wsparcie, co usłyszałam? Że ma rentę, że niech pomogą bliżsi sąsiedzi. Odpowiedziałam, że pomogą, ale dalsi sąsiedzi i w miarę możliwości pomagają. Jeżeli chodzi o bliskich sąsiadów, to pan jest jako burmistrz z dawnych czasów bardzo bliskim sąsiadem tego pana. Strasznie się poczułam z tą znieczulicą, którą usłyszałam od pana, panie burmistrzu, ale mam nadzieję, że pan się zreflektuje (...) Proszę jak najbardziej dla tego pana, puszczę kopertę. Nie wiem, czy to jest legalne, czy nie, ale to jest najważniejsze - mówiła sołtys sołectwa Wyrobki.

Pomysł Zofii Gąsior jest jednak niezgodny z obowiązującymi przepisami prawa, gdyż publiczna zbiórka pieniędzy wymaga posiadania stosownego zezwolenia. W związku z tym przewodnicząca Teresa Kujawa wyraziła stanowczy sprzeciw takiej propozycji.

- Absolutnie nie możemy na to pozwolić pani sołtys. Jakiekolwiek zbiórki publiczne - na to musi być zezwolenie. Do specjalnego urzędu się występuje i nie mogę na to pozwolić, żeby takiej zbiórki dokonywać. Jeszcze chciałabym powiedzieć tak - z tego co wiem, to jest bardzo wiele instytucji, które wspomagają niepełnosprawnych - mówiła Teresa Kujawa, przewodnicząca Rady Miejskiej w Mogilnie.

Warto zauważyć, że radni poczuli się zniesmaczeni formą niesienia pomocy zaproponowaną przez sołtys Gąsior. Nie zabrakło wielu słów krytyki związanych z pomysłem kopertowej zbiórki.

- To nie jest czas i miejsce na takie rzeczy (...) Chce pani tu zabłysnąć, że pani pomaga? - mówił radny Łukasz Drzazgowski.

Z kolei radna Elżbieta Sarnowska zauważała, że Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej oferuje właśnie taką pomoc, jakiej potrzebuje niepełnosprawny mężczyzna.

- W ten sposób postawieni zostaliśmy pod ścianą - masz kopertę. Nie, no nie - mówiła Elżbieta Sarnowska. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [75]» dodaj komentarz   

 » Rower i rehabilitacja (Zosia | 09-08-2018, 21:51:10)

Na prośbę zainteresowanych podaję numer konta na które można kierować pomoc przeznaczoną dla pana Wacława na zakup rowera ze wspomaganiem,oraz rehabilitację.Numer konta 93 1090 1069 0000 0001 3440 3384 z dopiskiem "Na rower trójkołowy". Ps.Przepraszam osobę proszącą o nr. konta,że dopiero podaję,ale nieczęsto zaglądam na stronę.Pozdrawiam

 » do Koder (OBI | 09-08-2018, 13:20:15)

Koder, OBI rozumie Twoje rozżalenie.Niepełnosprawność zawiodła,no to teraz musi być jakiś trup.Najważniejsze osiągnąć cel.I w związku z tym,należy dać chociaż komuś "kopa", że nie ma wiedzy.Tak to bywa, sądzisz kogoś według siebie.

 » Obi wan ke nobi (Koder | 09-08-2018, 09:39:43)

Pudło nie ta płeć. Jednak nie wszystkowiedzący. Niepełnosprawność to nie tylko utrata czy też wrodzony brak kończyn. Bardzo masz ograniczony sposób postrzegania świata pomimo że poczujesz na mądrale. Nie napiszę już o niepełnosprawności intelektualnej gdzie terapia ma podstawowe znaczenie ale np niepełnosprawność związana z chorobami kręgosłupa czy narządów wzroku czy słuchu nie słyszałeś o leczeniu takich osób. Pogrążasz się w swojej ignorancji w każdym wpisie bardziej człowieku.

 » Sposób na życie (hejka | 08-08-2018, 15:51:48)

Wypasiony byczek ( 35-40 lat ) żebrze ? Środa ! ?

 » do Koder (OBI | 08-08-2018, 13:32:58)

Po co odwołujesz się do "ludzi". Sama nie dajesz rady.Przeczytaj podany przykład i wskaż któremu niepełnosprawnemu bez nogi,odrosła noga po długotrwałym leczeniu?

 » Koperta (Blizni | 08-08-2018, 12:42:41)

Zgadzam sie z tobą, człowiek z miłości do bliźniego pomaga mu a nie rozwala życia innym dla swego chorego serca.

 » do Jk (OBI | 08-08-2018, 11:47:16)

Gdybyś czytała, a nie myślała jak tu podnieść swoje ego,to byś zobaczyła podany numer konta na rower trójkołowy.

 » Ludzie Obi wie wszystko (Koder | 08-08-2018, 11:27:09)

Ludzie Obi wie wszystko zna nicki myśli zamiary i czyny wszystkich. Wie wszystko i nikt go nigdy do niczego nie przekona. Wie nawet że niepełnosprawność każda jest nieuleczalna. Obi nigdy nie zmienia poglądów. Obi weź na wstrzymanie.

 » Pomoc (PRZYKRE | 08-08-2018, 08:50:28)

Proszę nie krytykujcie całą radę ,Wiem że są osoby którzy pomagają w potrzebie i nie tylko drugiemu człowiekowi bezinteresownie i są bardzo aktywne poprostu można na nich zawsze liczyć dziękuję .

 » do emeryt (OBI | 07-08-2018, 21:21:25)

Ty katoliku,a właściwie katoliczko,pomódl się o zdrowie,bo o rozum to chyba za późno. Jak czepiasz się radnej,to należy wyciągnąć odpowiednie wnioski kim jesteś naprawdę. I po cóż ten ta ciągła zmiana nicku,jeżeli ciągle ten sam styl.

 » Koperts (Jk | 07-08-2018, 19:59:32)

Poznałam tego Pana, jest to miły starszy Pan, który na pewno nie chce nikomu zrobić kłopotu, Pani Sołtys proszę w komentarzach podać nr konta, to ja i moi znajomi na pewno wpłacą pieniądze, pzdr serdecznie i niech się Pani nie zraża do tej zbiórki, proszę podać tutaj gdzie mamy wpłacać i będzie dobrze, życzę wytrwałości jk

 » A czy Ty wiesz emerycie, że (Ula | 07-08-2018, 19:54:28)

Gdyby nie blisko 1000 zł dieta radnych (w lipcu i sierpniu też!!!), to trzeba by tych radnych szukać ze świecą lub.... z łapanki???

 » koperta (emeryt | 07-08-2018, 09:15:14)

Chylę czoło przed panią Zofią Gąsior, piękna incjatywa z poczucia miłości do bliźniego, zauważyła problem i zaczęła działać, nie widziała tego pani radna, więc ktoś musiał zadziałać.A tak na marginesie, wszyscy radni to chyba katolicy? więc czegoś tu nie rozumiem. Kochani wyborcy pamiętajcie o tym przy wyborach!!!!Czas na nowe zmiany przez duże ,,Z".

 » Koperta (hejka | 06-08-2018, 19:28:10)

Ściema ! Siema ! Owsiak ! Piątek sobota cwaniactwo żebrze w strzelanie przy Biedronce ! Wstydu ludzie nie mają ! Do roboty !

 » Wstyd PANSTWO radni (Zainteresowana | 06-08-2018, 11:29:27)

Ktos sie zainteresowal, chce pomoc, a tu sama krytyka, tak jak na Owsiaka. 1000 rad ale zadna aktywna pomoc. A czy ta pomoc bezinteresowna czy nie, czy to wazne?Liczy sie, ze czlowiek otrzyma pomoc. Niech kazdy radny pomoze jednej potrzebujacej osobie,a nie krytykuja, powoluja sie na przepisy byle nie dac zlotowki czy ruszyc palcem. Zwykly czlowiek jest w stanie dac grosza by pomoc, a tu taki opor.Im wiecej czlowiek ma, tym wiecej chce i tu sie to sprawdza. Wstyd i zenada panstwo radni.Widac, ze zalezy wam na dobru spoleczenstwa...

 » Do zainteresowanych pomocą (....................... | 03-08-2018, 22:01:52)

Konto na które można kierować pomoc,założone w Fundacji K-S-M Jesteśmy z Wami.Numer konta 93 1090 1069 0000 0001 3440 3384 z dopiskiem " Na rower trójkołowy" Taką informację również otrzymali radni na sesji RM.

 » ....... (Aeiouy | 03-08-2018, 21:27:28)

Mylicie się pisząc, ze niepełnosprawności się nie leczy... Jedną z niepełnosprawności którą się leczy jest niepełnosprawność intelektualna.. Przez np zajęcia rozwijające umysł, motorykę czy zdolności psychospołeczne... Czy ogólnie trening poznawczy.. Poza tym np znaczna utrata słuchu to tez niepełnosprawnoś. Czy wydatkowanie środków na np aparat słuchowy nie można pociągnąć pod leczenie? Swoją drogą czy pomoc drugiemu człowiekowi nie jest cenniejsze niż stojak na gołębie (czytaj pomnik)?

 » do obserwator (OBI | 03-08-2018, 20:11:24)

Kiepski z Ciebie obserwator.Niepełnosprawności się nie leczy.Niepełnosprawnym się jest,albo nie.Na pewno jeśli nie masz nogi,to jak będziesz się leczył,to noga odrośnie.

 » do OBI w kwestii leczenia (obserwator | 03-08-2018, 17:23:03)

Więc tak po kolei:chorobę się leczy,niepełnosprawność się leczy,nie leczy się tylko głupoty i nie ma na to lekarstwa.

 » do OBI w kwestii leczenia (obserwator | 03-08-2018, 16:43:02)

Więc tak po kolei:chorobę się leczy,niepełnosprawność się leczy,nie leczy się tylko głupoty i nie ma na to lekarstwa.

 » do mieszkańców (obserwator | 03-08-2018, 16:17:08)

O ile wiem to pani sołtys w swoim piśmie czytała że wykorzystała wszystkie możliwości i postanowiła szukać pomocy u Radnych i co uzyskała ?????? Nic .Rozmawiałam z tą panią i mówiła że ten Pan był ona też była w wszystkich instytucjach które powinni pomagać i nie dostała pomocy .Tonący brzytwy się chwyta !!!!!! Walka o byt dla tego Pana .A co otrzymała głupkowaty śmiech pana Drzazgowskiego .Ohyda to są nasi Radni .

 » zbiórka (ciekawski | 03-08-2018, 11:19:00)

Uważam ,że radni z panią przewodniczącą na czele wspólnie z naszym panującym i jego sztabem podeszli bardzo nieprawidłowo do tematu " osoba niepełnosprawna, samotna , potrzebująca pomocy, starsza ",jeżeli pani sołtys zakładamy poszła niewłaściwą drogą ale drogą aby pomóc temu panu. na sesji przecież zawsze są osoby burmistrzowie , sekretarz , dyrektorzy jednostek , którym sama pani przewodnicząca powinna polecić czy przekazać ten bardzo wrażliwy temat .A co się stało spychologia ,sołtys działa społecznie- z treści artykułu wynika ,że wcześniej była u burmistrza i ją po prostu zbył (zresztą jak wielu w trudnych sprawach) i nikt tematem się nie zajął . Zadaniem własnym Gminy jest opieka społeczna , nawet pokierowaniem pani sołtys np. do PCPR w powiecie . Widzę ,że nikt nie lubi ludzi aktywnych w naszej Gminie a szkoda .czy przed wyborami czy po wyborach jak jest okazja to trzeba pomagać . Myślę ,że pani przewodnicząca już bardzo mocno się zapomina kim jest , w historii tej gminy było już wiele zbiórek legalnych czy mniej legalnych , ważne ,że skutecznych . Swego czasu panu T********* też zarzucano nielegalność zbiórki a co groby zapomniane zostały odnowione to zostały , a dzisiaj już nikt nie prowadzi takich akcji.

 » pamięć wybiórcza (oko | 03-08-2018, 10:41:03)

Jeżeli chodzi o radną ze Stawisk, to oczywiście że wiedziała w jakiej sytuacji jest ten Pan i jego rodzina.Nawet była skamleć o oddanie na nią głosów,a ile przy tym naobiecała.

 » dlaczego,dlaczego (Oliwia | 03-08-2018, 10:13:22)

Do Dlaczego.To dobre pytanie.Taka praca wymaga-wbrew pozorom-dużego zaangażowania,a to nie w stylu tej radnej.To próżniak i efekciarz.Tak się mówi o takich osobach,tu zaświeci tam zagasi i ludzi w ten sposób nabiera drugą kadencje.Ponadto mając kolegę redaktora lokalnej gazety,oraz burmistrza kończących tę samą uczelnie,to im-jej- nikt nie podskoczy.Wystarczy od czasu do czasu na sesji zgłosić parę głupawych pomysłów i gotowe.Mozolna praca nie dla tej pani.Przypuścić atak na inne osoby to co innego.

 » Pomóc (Dlaczego | 02-08-2018, 22:55:54)

Czyżby p.radna ze Stawisk nie wiedziała że w jej okręgu zamieszkuje osoba potrzebująca pomocy ? Dlaczego nie zajęła się organizacją zbiórki ????????

 » do Lidki (xx | 02-08-2018, 22:33:07)

Masz racje co do osobowości radnego Drzazgowskiego,to odrażające indywiduum.

 » do Kodera (Tomek | 02-08-2018, 16:27:09)

Słuszna uwaga.Może nam na to pytanie odpowie przewodnicząca RM i jak rozumie zniewoleni i przymuszeni radni,tak chętnie napierający(szczekający) na panią Zofie Gąsior.

 » opamiętanie (oko | 02-08-2018, 16:17:41)

A może na te komentarze i opinie, niech posłużą słowa księdza Jana Kaczkowskiego cyt."nie rozliczajmy innych,rozliczajmy siebie" koniec cyt.

 » Procedury (Koder | 02-08-2018, 15:55:16)

Hej Mogilnianka a opisywana w komentarzach zbiórka po stówce na pomnik powstańca wielkopolskiego to inne zasady wtedy nie obowiązywały

 » do zmieleniCmG (abc | 02-08-2018, 15:26:19)

Panu B. już dziękujemy.

 » do Szprychy (Lidka | 02-08-2018, 15:22:15)

jak nic nie zrobił,a zeszyt sklepowy na tzw. krechę.Całkowicie nad tym procederem panuje i ma ich w kieszeni.Wiec w tym sensie robi dużo dla mieszkańców osiedla.Z ostatnich wypowiedzi i zachowań radnego,to osoba pozbawiona empatii i człowieczeństwa budząca obrzydzenie z dobrym własnym samopoczuciem.

 » koperta (zzz | 02-08-2018, 10:19:50)

P.sołtys poszła nie tą drogą. Naraziła tego człowieka na niepotrzebne brzydkie komentarze pod jego adresem. Nieznajomość prawa szkodzi. P.sołtys proszę sprawdzić przepisy i dokończyć tę akcję, bo obecnie to wygląda tak jakby P. chciała zabłysnąć przed wyborami. W Urzędzie powinni P. pomóc prawnie. A słowa p.Drzazgowskiego - lepiej żeby milczał w tym temacie.

 » trochę pokory i samooceny (ccc | 02-08-2018, 10:08:42)

Analizując artykuł i różne wpisy,mam pytanie do przewodniczącej Kujawy i radnej Sarnowskiej również do radnych oburzonych na tzw. kopertę. Przecież pani Zofia Gąsior rozdała(patrz zdjęcie) apel fundacji z numerem konta,kto wpłacił?...Kto wiedząc jak panu Wacławowi pomóc,zgłosił się do niego i zaoferował pomoc. No kto?.Niestety ani władza,ani inne placówki nie pomogły, bo prawnie nie może być dofinansowania do rowerka trójkołowego z napędem.Proszę się zastanowić co mówicie i piszecie.Jak nie chcecie pomóc to miejcie odwagę to publicznie powiedzieć.Apeluję abyście nie przynosili wstydu legalnie wybranej władzy.Miejcie świadomość,że wystawiacie sobie sami świadectwo.

 » damy radę (Ewucha | 02-08-2018, 10:02:55)

W dzisiejszym tygodniku Pałuki na ostatniej stronie wkładki z programami TV jest reklama takich rowerów 3 kołowych. Zadzwoniłam do producenta. "Zwykły" rower kosztuje 1400 zł, inny z 3 przerzutkami-biegami kosztuje 1700 zł, a z silnikiem elektrycznym 4400 zł. Myślę też, że parafia farna do której pan Wacław należy mogłaby zrobić przed kościołem niedzielną zbiórkę. Poza tym wiem, że PCPR może pomóc w dofinansowaniu takiego roweru, tyle tylko, że musi mieć na to środki. Sprawa jest do załatwienia i ja popieram panią sołtys, że .... pokazała problem.

 » do mogilnianki (aaa | 02-08-2018, 09:30:43)

Z tą przewodniczącą, jej poziomem to przyznaje-popłynęłaś.Masz duże poczucie humoru,ALBO?.....Jaki koń każdy widzi.Nic tu nie da zaklinanie rzeczywistości.

 » działać a nie krytykowć (Szprycha | 02-08-2018, 09:22:15)

Ale pani Sarnowska wymyśliła?! Caritas oferuje taką pomoc, to niech się ona zaangażuje razem z radną Golis i Stawisk. A do tego niech radny Drzazgowski, który jeszcze nic nie zrobił dla swojego osiedla zachodniego, a HANDL;UJE ROWERAMI pomoże w tej akcji.

 » Żabractwo pod publiczkę! (Zmieleni CmG | 02-08-2018, 02:25:50)

A co zrobiła przez lata skoro dopiero teraz otworzyła swoje serce!? Rozumiem że mamy rok wyborczy ale nie musi się lansować przed wyborami! Chory kraj!!! Szybko szybko żeby czasem mi stołka spod tyłka nie zabrali!

 » Koperta (Mogilnianka | 02-08-2018, 00:34:20)

Pani Kujawa.nie mogla publicznie pozwolić na zbiórkę Zna zasady Nie mieszkam już w Mogilnle.staram się uczestniczyć w życiu publicznym Mogilna.Zawsze jestem pełna podziwu jej publicznych wystąpień. Nie jestem jej uczennicą,a szkoda nigdy Mogilno nie miało takiej wspaniałej przewodniczacej

 » do osoba prywatna (OBI | 02-08-2018, 00:09:08)

Może się zdecydujesz co do swojego komentarza, czy to jest osoba chora,czy niepełnosprawna? Chorobę się leczy,natomiast niepełnosprawność nie. Nie obrażaj decydentów z PCPR,PFRON, czy NFZ.Może przedstawisz decyzje odmowne.

 » do jest okazja (tołdi | 01-08-2018, 23:45:26)

Tak nawiasem mówiąc to WOODSTOK istnieje pod inną nazwą.Pieniędzmi to Ty dysponuj własnymi i zapraszam do wpłaty na konto.Może nie jesteś świadom,ale to co piszesz to szczyt chamstwa w stosunku do ciężko chorego człowieka.Zycze zdrowia.

 » do Jacka (właściciel | 01-08-2018, 23:29:47)

Brawo panie Jacku,tak pozwolę się do Pana zwrócić.Wreszcie rozsądna rada i rozwiązanie.Takich ludzi trzeba w przyszłej RM.Obecnie tam panuje prywata, dyletanctwo,znieczulica społeczna

 » do gąski gąski do domu (obserwator | 01-08-2018, 23:21:14)

Twoje wypociny do tego artykułu przewijają się pod różnymi"nikami,ale teraz to przeszedłeś sam siebie.Jedynie-warunkowo-to kampanie wyborczą Pani sołtys mogłaby zrobić na Twojej niepełnosprawności. Oczywiście za Twoim pozwoleniem

 » do Andy (gabrysia | 01-08-2018, 23:06:51)

Idz dalej tym tropem,powiadom prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez sołtys Zofię Gąsior i nie zapomnij powiadomić tę samą instytucję o popełnieniu przestępstwa przez przewodniczącą RM i wszystkich radnych RM polegającym na zbiórce po 100 zł. na pomnik powstańca wielkopolskiego. Wez pod uwagę,że dla ostatnich hipokrytów będzie to okoliczność łagodząca,ponieważ pouczyli Panią Zofie Gąsior ,że to przestępstwo.

 » Sołtysowa na przystanek WOODSTOK (jest okazja | 01-08-2018, 23:06:07)

Owsiak dołoży .....ze swojego biznesu.....

 » Do odp xxx (On | 01-08-2018, 22:51:26)

No ludzie nie mozna kazdego tak samo oceniac bo gosciu sie na ciebie wypiol no mialas pecha ale niektorzy naprawde potrzebuja pomocy bo sobie nie radza. A ile kosztuje taki sprzet wie ktos???

 » Portal (. | 01-08-2018, 22:49:34)

A dlaczego portal wyciął wypowiedź Drzazgowskiego?

 » jeszcze do OBI (abc | 01-08-2018, 22:48:45)

Obi my Cię znamy. Wrzuć na luz.Wiemy ,że jesteś mądry ,piękny i młody,ALE?.No właśnie, gdyby nie to ALE.Pozdrawiam.Konstruktywnych przemyśleń.

 » do zbiórka (abc | 01-08-2018, 22:40:52)

Ja też mam schorowanego rodzica na wózku inwalidzkim.Wiem co to znaczy.Bardzo Mamie współczuję.Tobie podwójnie, po pierwsze: radzenie i opiekowanie się taką osobą jest trudne i budzi szacunek,po drugie współczuję z powodu -mimo własnego doświadczenia- wypisywania takich głupot i stanu umysłu. Ale pocieszenie-to też się leczy. Powodzenia

 » Pomoc (Ja | 01-08-2018, 22:31:21)

Hej ludzie no I co z tego ze kazdy dalby choc maly grosz by pomoc!!!!!jak czytam te komentarze to od razu bym....masz mame chora na wozku??no to tez zrob zbiorke kto ci broni..kobieta chce pomoc to niech cos zorganizuje..ps pan Drzazgowski nie da a komentuje ze to nie czas

 » do OBI (osoba prywatna | 01-08-2018, 22:27:26)

Jesteś całkowicie oderwany od rzeczywistości, jaki NFZ jaki PCPR,jaki PFRON.Wszystkie wymienione instytucje zawiodły,a Ty najbardziej. Siedzisz na tyłku i piszesz obrazliwe teksty.Obrażasz ciężko chorego człowieka(swojego sąsiada)i ludzi,którzy w przeciwieństwie do Ciebie ruszyli tyłki.

 » do Franka bystrzachy (oko | 01-08-2018, 22:08:15)

Jak jesteś taki do przodu to może wspólnie z przewodniczącą RM i pomniejszymi krzykaczami z RM wyjaśnisz, jak można zbierać do koperty po 100 zł. od radnych na pomnik Powstańca Wielkopolskiego.

 » do we (abc | 01-08-2018, 21:56:07)

Masz racje.Jednak pan Drzazgowski -o ile to pan?-przygotowuje grunt na jesienne wybory tzn.jak zwykle:zeszyt dłużników no i jeszcze "coś"się dorzuci i mandat w kieszeni.Tego człowieka nie stać na nic innego. Trzeba się z tym pogodzić,ALBO?

 » Szanowna Pani Sołtys głowa do góry (Jacek | 01-08-2018, 21:37:25)

Pani Sołtys, prosze się nie poddawać. Proszę czytać tylko te pozytywne wpisy. Sznowni Państwo- wstyd. Jak ktoś robi coś do innych to zawsze jest krytykowany- dlaczego????????? Napiszcie tu jak pomóc Pani Sołtys aby to co robi było zgodne z prawem. Pani Przewodnicząca Rady, Panie Burmistrzu, Kierowniku MGOPS i PCPR.

 » Odp (Xxx | 01-08-2018, 21:35:54)

Pomagalam przez kilka lat niepelnosprawnemu..obcy człowiek samotny .gdy dostał spłatę odszkodowania wypial się na mnie .masz miękkie serce musisz mieć twardą du...czasem nie warto

 » Koperta (hejka | 01-08-2018, 21:17:53)

Siąść i płakać ,! Portal cmg kampanie pani "sołtys" za publiczne pieniądze robi!

 » do wrażliwy (OBI | 01-08-2018, 19:05:34)

Jeżeli Pani Sołtys wykazuje się nieznajomością prawa,to niech nie będzie taka wrażliwa za cudzą kasę. Zanim coś zrobi niezgodnego, niech dwa razy pomyśli.Czyżby wyznawała zasadę nie dasz do koperty,czy na tacę to jesteś osobą niegodną?

 » Haha (Aeiouy | 01-08-2018, 18:14:50)

Oni tam nie siedzą żeby rozdawać swoją kasę... To jakby iść do psa próbować wyrwać mu schab z miski...

 » Pomoc (Brak słów | 01-08-2018, 15:11:08)

Jest osoba niepełnosprawna w potrzebie jak wielu !! Chcesz pomóż jak nie to nie pisz bzdur co i jak itd.Dobrze że są ludzie o dobrych sercach i chcą bezinteresownie pomóc!

 » Do kodera (Mieszkanka | 01-08-2018, 13:57:15)

Jakoś dziwnie wiesz co sołtys miała na myśli organizując tą zbiórkę, a raczej nielegalny proceder

 » hajs (x | 01-08-2018, 12:29:22)

po co pomagać ludziom w potrzebie? lepiej zrobić bieżnię na kredyt gminy i za pieniądze podatników!

 » znajomość prawa (OBI | 01-08-2018, 12:12:23)

Może Pani Sołtys odpowie, dlaczego nie starała się dotychczas o spełnienie marzeń tego Pana w sposób legalny? Tzn aby dofinansowały organizacje do tego powołane.Dlaczego w tej sprawie nie zwraca się sama osoba zainteresowana. Popieram tutejszych radnych,że ich stanowisko jest prawidłowe.

 » Zbiorka (Koder | 01-08-2018, 12:02:18)

Zbiorka jeśli Twoja Mama jest chora i jej stan zdrowia wymaga poruszania się na wózku inwalidzkim to duża dopłatę do zakupu wózka można uzyskać w PEFRONIE. Co Współczuję bardzo.

 » Wrażliwość (Koder | 01-08-2018, 11:57:21)

Zbiórka prowadzona jest przez fundację posiadającą odpowiednie zgłoszenie akcja z kopertą miała spowodować u rządzących naszą gminą choć odrobinę empatii i wrażliwości ale się chyba nie udało smutne.

 » Wstyd (Gaski gaski do domu | 01-08-2018, 11:52:50)

Co za tupet wykorzystywac niepelnosprawnych do celów prywatnych/wyborczych

 » Wrażliwy (Andy | 01-08-2018, 11:13:20)

Nie trzeba mieć wiedzy, wystarczy sprawdzić w internecie. "Przepisy kodeksu wykroczeń stanowią, że każdy, kto bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom organizuje lub przeprowadza publiczną zbiórkę ofiar, podlega karze grzywny. Czyn taki może być popełniony umyślnie. Warto zauważyć, że ustawodawca wprowadził także karalność podżegania (nakłaniania) i pomocnictwa (ułatwiania)."

 » cmg (zbiorka | 01-08-2018, 10:45:50)

jaka zbiorka ja mam chora mame czy ktos mi dal na wozek inwalidzki i rechabilitacje to jest zenada niech kazdy radzi sobie sam,najlepiej zrobic artykul i zbierac pieniadze a jak panu soltysowi tak zal to niech sam zasponsoruje. Masakra!!!

 » cel szlachetntny (OLo | 01-08-2018, 10:29:34)

...tylko czy p.Gąsior nie szykuje się na wybory samorządowe? z jakiego ugrupowania ewent./szanse ma spore...

 » pomoc (wrażliwy | 01-08-2018, 10:24:54)

być może Pani sołtys nie ma pojęcia jak podejść do takiej sprawy, może jednak należało jej pomóc i pokierować, a nie bezczelnie krytykować, pięknie widać podejście "wadzy" do problemów ludzkich, dbanie o własne d..y to podstawa

 » Obłuda (Koder | 01-08-2018, 09:47:19)

Większość tych osób które tak krytykowały Panią Sołtys w niedawnym proteście sejmowym niepełnosprawnych w naszym Mogilnie wyrażało swoje poparcie w spotkaniu w parku mogileńskim. A teraz na własnym podwórku przy lokalnej okazji do okazania serca stosuje narrację jak wtedy strona rządowa od pomagania jest Caritas itp itd. Czy to nie nazywa się obłudą. Wstyd Pani Przewodnicząca wstyd Panie Burmistrzu chyba sobie przypominam dobrze byliście wtedy w parku?

 » niepełnosprawni???? (OBI | 01-08-2018, 09:40:55)

Coś wiem na ten temat.Ale również wiem,ze jeżeli sytuacja finansowa osoby niepełnosprawnej jest trudna, wówczas dostaje dofinansowanie i to zarówno z NFZ lub PCPR lub PFRON.Dziwię się,że Pani Sołtys nie pomogła spełnić marzenia tego Pana w sposób zgodny z przepisami prawa i wcześniej niż w okresie przedwyborczym. Czyżby tego nie wiedziała? A może ten Pan ma zbyt duże dochody i stąd problem. A może ten sposób, to dobry sposób na promowanie swojej osoby, ale zaraz czemu po osobie niepełnosprawnej, a do swojego celu.Wiem ile będzie komentarzy,również wiem kogo autorstwa.

 » Zdziwiony (Franek | 01-08-2018, 09:22:40)

Dziwna próba zebrania pieniędzy, do koperty? Nie trzeba daleko szukać, żeby zobaczyć jak można zbierać pieniądze na jakiś słuszny cel. Licytacje dla Frania są takim przykładem, na pewno bardzidh transparntnym bo pieniądze idą na konto fundacji, a nie do jakiejs koperty.

 » do uczestnika (. | 01-08-2018, 09:16:03)

w sesji uczestniczyli radni i sołtys, ciekawe kto jest autorem komentarza? poza tym dziwna ta zbiórka. Na miejscu sołtys, jeśli chciałabym faktycznie zebrać środki, to zorganizowałabym jakiś festyn z którego zyski byłyby przeznaczone dla tego Pana. Tak na logikę, ile można było zebrać pieniędzy od kogoś, kto wcześniej nie wiedział o takiej zbiórce?

 » Bezinteresownie (Ja | 01-08-2018, 08:24:36)

Mało jest osób ,którzy chcą pomagać w potrzebie człowiekowi ,zamiast wspierać tych co jeszcze są to niektórzy niestety złośliwie potrafią zniechęcić do działania ,PRZYKRE TO !

 » pomoc (we | 01-08-2018, 07:21:07)

Brawo Pani Gąsior proszę się nie poddawać , a może pan Drzazgowski by zabłysnął i bezinteresownie pomógł zamiast przeszkadzać i jątrzyć...

 » "'małe " sprostowanie (uczestnik | 31-07-2018, 23:30:32)

Ograniczę się jedynie do dwóch nieścisłości:nie 8 lat a 28 tak jest napisane na apelu fundacji z numerem konta,które zostało rozdane przez panią sołtys-co widać na zdjęciu.Jak rozumiem apel dotyczył wpłaty na podane konto,a zbiórka do koperty miała uświadomić zebranym o dramacie chorego człowieka i poruszeniu ich serc,oraz to,że pomoc jest bardzo pilna.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Trzy dni podwórkowej zabawy (0)
 » Wakacyjna wycieczka do zoo (0)
 » Piknik rodzinny w Józefowie (2)
 » Audi dachowało w rowie (6)
 » Było pysznie i tanecznie (3)
 » JEZIORKI: Pożar zboża i słomy (0)
 » Muzyczno-malarskie popołudnie (0)
 » Potrącenie pieszej w Mogilnie (22)
 » Województwo walczy ze smogiem (21)
 » CHABSKO: Kolejny wpadł do rowu (14)
 » CHABSKO: Wpadła do rowu (10)
 » Tworzyli gliniane przedmioty (3)
 » Obywatelskie ujęcie w Józefowie (5)
 » Wojewoda o wsparciu rodzin (0)
 » Koncert i wystawa w muzeum (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ