Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Młodzież za skateparkiem

2018-06-27 23:01
 

Po raz kolejny w Mogilnie powraca temat budowy skateparku. Tym razem Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Mogilnie udało się zebrać 1128 podpisów za jego powstaniem.

Podczas minionej sesji Rady Miejskiej w Mogilnie głos zabrała przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mogilnie. Po odczytaniu stosownego pisma młodzież wręczyła na ręce burmistrza Leszka Duszyńskiego listę zebranych podpisów.

- Przez kolejne pokolenia w naszej gminie przewija się temat budowy skateparku. Marzymy o skateparku w naszym mieście (...) Jako Młodzieżowa Rada Miejska postanowiliśmy zorganizować w szkołach akcje zbierania podpisów wyrażających poparcie budowy skateparku w Mogilnie. Ku naszej uciesze jej rezultat przerósł nasze oczekiwania. Udało nam się zebrać 1128 podpisów młodych mieszkańców gminy Mogilno, uczniów szkół, którzy z podobnym entuzjazmem podchodzą do takiej inwestycji. Wiemy i doceniamy, że gmina Mogilno starła się o dofinansowanie budowy skateparku i że niestety nie udało się takowego uzyskać. Mamy jednak wielka prośbę do pana burmistrza oraz wysokiej rady, by nie odkładać tej inwestycji na kolejne lata, by poszukać w budżecie środków, by spełnić nasze marzenia - apelowała Alicja Bilicka, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mogilnie.

Młodzieży wtórował wiceprzewodniczący Karol Nawrot. Według niego budowa skateparku byłaby znakomitą inwestycją w młodych ludzi.

- Jako opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mogilnie pragnąłbym się obiema rękoma podpisać pod tym wnioskiem (...) Sport w Mogilnie to nie tylko to, co my chcemy, co nam się podoba. Mamy wielką szansę zbudować coś właśnie, co będzie wychodziło od dołu z inicjatywy mieszkańców, z inicjatywy tych młodych ludzi, którzy mają na siebie pomysł - mówił radny Karol Nawrot.

W odpowiedzi na wniosek Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mogilnie, włodarz gminy publicznie obiecał, że gmina nie będzie stroniła od realizacji sportowego zadania jakim jest budowa skateparku. Jak podkreślał burmistrz Duszyński - taki obiekt prędzej czy później powstanie.

- Wiem, że to jest postulat młodych ludzi i ta baza sportowa też się zmienia z roku na rok. My staraliśmy się aplikować o dofinansowanie na skatepark, ale nie otrzymaliśmy dofinansowania. Ta baza sportowa, rekreacyjno-sportowa ona jest naprawdę przepiękna i tylko korzystać z niej. Oczywiście nie zapomnimy o skateparku. Znając pomysłowość pana prezesa Roberta Michalskiego, który z własnych środków wybudował lodowisko, które cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wierzę głęboko, że również i taki skatepark powstanie przy hali widowiskowo-sportowej. Mamy nawet już miejsce, droga młodzieży gdzie powstanie właśnie ten skatepark. Nie rezygnujemy, to mogę wam obiecać, że nie rezygnujemy i taki skatepark prędzej czy później powstanie, mimo że możemy być krytykowani, że znowu realizujemy inwestycje sportowe - mówił Leszek Duszyński. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [18]» dodaj komentarz   

 » Chałupska (Chałupska | 30-06-2018, 22:58:10)

Oczywiście jestem za ale może tak jeszcze jakieś dofinansowanie na nowe namioty i łóżka dla dzieciaków na Chałupskach. Co roku ogromne zainteresowanie a dotacji żadnych. Stare namioty które jakimś cudem jeszcze stoją.

 » Wyborcza (Kiełbasa | 30-06-2018, 21:12:04)

Kiełbasa wy orcza.ot co

 » .. (Xf | 29-06-2018, 09:34:30)

Ale po co Skatepark ? Przecież syn burmistrza nim lubi tych klimatów .

 » Precz z patologią 500+ (res | 29-06-2018, 09:33:28)

Patolstwu się we łbach poprzewracało - jeszcze potrzeba żeby mogli legalnie po nocach pyski drzeć

 » Namiot lodowisko (Dek | 28-06-2018, 23:36:41)

Słyszałem ze w czasie letnim jak lodowisko nie jest używane miał buc tam tor dla rolek - cos wiadomo na ten temat?

 » Do marianoitaliano. (Js | 28-06-2018, 21:17:12)

Podałeś tylko oficjalne poboru A rączka ciągle jest wyciagnięta.

 » Hahaha (Ktos | 28-06-2018, 21:14:09)

Pomysłowość mechanika od komputerów jaka może być ...haha.

 » Pomysłowość. (marianoitaliano | 28-06-2018, 15:43:30)

"Znając pomysłowość prezesa Michalskiego"... no za 184.000 rocznie ta pomysłowość mimo wszystko nieco blada. Lodowisko to nie wielki pomysł, tylko wyrób gotowy i masowy. Zamawiasz, przyjeżdżają, zakładają. To są popularne, uniwersalne gotowce, tylko namiot tną na wymiar. Trochę jednak mało jak na takie uposażenie.

 » Do mieszkaniec (Mogilnianin | 28-06-2018, 15:10:31)

Albo jesteś człowiekiem, który miał trudne dzieciństwo i przesiedział całe wakacje w domu sam, bez znajomych... Teraz może nie jesteś za skateparkiem bo pewnie nie wiesz do czego on służy. Nie wiem ... może jesteś starym człowiekiem bez perspektyw, lub takim, który woli pierdzieć w stołek, ale nie gadaj głupot, ze w głowach się przewraca, bo w mogilnie oprócz hali sportowej to dla młodzieży w tym miasteczku nie ma miejsca żeby się spotkać. Co ? Maja siedzieć na torach i chlać piwsko ? Może Ty tak robiłeś jak byłeś młody... Pomysł człowieku zanim coś napiszesz. Nie podoba się, to siedź w domu przed telewizorem ;)

 » Skatepark (Piotr | 28-06-2018, 15:09:24)

Ten temat ciągnie się chyba od 2002 roku, a mamy 2018. To jest wstyd, ze włodarze miasta nie potrafią zdobyć odpowiednich środków. To jest wstyd dla nas mieszkańców, że wciąż wybieramy tą samą nieudolną władzę. Niektórzy radni by dzisiaj uciszyli najlepiej młodzież i wprowadzili godzinę policyjną. Nie tędy droga, a każdą energię młodego człowieka trzeba rozładować. Zróbmy to w rozsądny sposób, bo inaczej gmina zamieni się w emerytów i tetryków.

 » Inne (Lolek | 28-06-2018, 13:47:17)

A i w Mogilnie woda skażona uwaga ze spożywaniem- komunikat TSSE

 » do mieszkaniec (Dek | 28-06-2018, 11:39:15)

psychiatryk sie o Ciebie pyta

 » ... (mieszkaniec | 28-06-2018, 10:35:45)

do roboty niech się weźmie smarkateria a nie inwestować w skatepark; w głowach się przewraca, są ważniejsze potrzeby w mieście... a Nawrot niech już sobie da spokój z tym nachalnym zdobywaniem głosów poparcia; zwycięzca następnych wyborów może być tylko jeden, panujący nam Król Burmistrz;

 » Do Obywatelki (. | 28-06-2018, 09:53:02)

A Ty nie wiesz, że twoje 8-letnie dziecko bez twojej zgody nie może się podpisywać pod czymś co jest oświadczeniem jakiejś jego woli. Tylko Ty, jako reprezentant dziecka możesz to zrobić. Fajnie, że dziecko wie co to skejtpark, szkoda że Ty nie wiesz jakie masz obowiązki jako rodzic

 » Podpisy (Obywatelka | 28-06-2018, 08:29:36)

To nawet nie spytałas jej czy nie wie co to skatepark? Może popracujcie nad asertywności, bo nie może robić całe życie tego co koleżanki :) Mój 8letni syn przybiegl zachwycony, że mógł się przysluzyc podpisem oraz, że dzięki temu może kiedyś w końcu powstanie skatepark (doskonale wie co to jest-sam jeździ na rolkach i deskorolce)

 » Do Matka (Dek | 28-06-2018, 00:17:07)

Moze teraz nie wie ale za pare lat moze na tym skateparku jeździć na desce albo rolkach. Puknij ty sie w głowę zanim cos napiszesz... szkoda słów na takich ludzi jak ty...

 » Apropo podpisów (Matka | 27-06-2018, 23:23:03)

Sprzeciwiam się takiemu postępowaniu, by moje 8 letnie dziecko zostało nakłonione do podpisu pod tym sketaparkiem. Podpisała bo koleżanki też tak robiły. Nie wiem czy ona nawet wie co to jest skatepark

 » ???? (Aeiouy | 27-06-2018, 23:07:33)

"Z własnych środków wybudował..." tzn nie brał pensji i oddał na zrobienie lodowiska? :d

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Debatowali o służbie zdrowia (8)
 » Trwają zapisy do przedszkola (0)
 » Wpadli podczas policyjnej akcji (8)
 » Karnawałowy bal przebierańców (1)
 » Jubileusz chóru w Strzelnie (0)
 » OSP unieruchomione przez awarię (9)
 » Zderzenie dwóch pojazdów (1)
 » Miał cofnięte uprawnienia (3)
 » Kartka od św. Walentego (5)
 » Minister przejmie szkołę w 2020 roku? (28)
 » Reforma obejmie dwie szkoły (23)
 » Szkoła w Rzeszynku będzie filią (6)
 » Chłodnia ma się rozbudować (12)
 » Kradzież torebki w oku kamery (6)
 » VIII Zimowy Bieg Dębowy (5)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ