Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Jeziora Wielkie - Społeczeństwo

Kolejne skażenie wody!

2018-06-22 22:06
 

To już kolejny raz, gdy mieszkańcy części Jezior Wielkich są informowani o skażeniu wody. Tym razem przekazano im po 5 litrów wody na rodzinę.

Jak wynika z komunikatu wystosowanego w dniu 22 czerwca przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mogilnie, woda czerpana z wodociągu w Kościeszkach jest zanieczyszczona. Wodociąg ten zaopatruje takie miejscowości jak: Kościeszki, Siemionki, Rzeszynek, Włostowo, Sierakowo i Sierakówek.

Jak poinformowano - woda z kranu nie może być przeznaczona do picia i przygotowywania posiłków oraz do mycia zębów, a także przemywania otwartych zranień. Samo zagotowanie wody nie jest również wystarczające. Woda z kranu może być używana do brania prysznica, kąpieli i mycia, za wyjątkiem niemowląt i małych dzieci, a także do spłukiwania toalety.

Gminny Zakład Utrzymania Dróg Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeziorach Wielkich podjął czynności naprawcze, aby unormować powyższą sytuację. Jedną z nich było odcięcie stacji wodociągowej w Kościeszkach, a woda na ten teren dosyłana jest ze stacji uzdatniania wody w Jeziorach Wielkich i Gaju.

W chwili obecnej prowadzone są czynności odkażania sieci wodociągowej poprzez intensywne chlorowanie podchlorynem sodu. Dlatego woda w kranach może mieć posmak i zapach znikomej ilości chloru. Ciśnienie wody w sieci może być niższe.

Woda do celów konsumpcyjnych ma być dostarczana codziennie do mieszkańców, aż do czasu usunięcia przyczyny.

- Dostaliśmy dziś 5 litrów wody na 4 osobową rodzinę. W tym mamy dwójkę małych dzieci. To jak mamy to podzielić na przygotowanie posiłków i umycie dzieci? - pyta zdenerwowany Mieszkaniec gminy Jeziora Wielkie.

Przypomnijmy, że przez blisko miesiąc skażona była również woda z ujęcia w Jeziorach Wielkich. Jednak 12 czerwca odwołano tam komunikat o skażeniu. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [10]» dodaj komentarz   

 » do Tomasza z Mogilna (rudy | 24-06-2018, 14:37:53)

Gratuluję wiedzy "specjalistycznej" i doświadczenia zawodowego. Proponuję zgłosić się do inspekcji sanitarnej, ochrony środowiska albo do tej nowej firmy od wody - słyszałem, że te instytucje szukają ludzi do pracy. "mieszkańcowi" odpowiem, że za ten syf (jak sam stwierdził) odpowiada nie nowy wójt ale ci co rządzili wcześniej i do tego stanu rzeczy doprowadzili. Były brygadzista z byłego PGR jest lepszy od poprzedników, bo ci nie znale się na niczym poza znajomościami z byłym wójtem.

 » skażona woda (mieszkaniec | 23-06-2018, 20:02:30)

,,Broszka" powołała na komisarza człowieka bez żadnego doświadczenia na stanowisku wójta. Ten z kolei powołał na kierownika komunalki byłego brygadzistę z PGR-u i w efekcie przez trzy miesiące z ujęcia Jeziora Wielkie mamy skażoną wodę.Teraz jeszcze syf z Kościeszek . DOBRA ZMIANA. Nie wystarczy ubrać się w krawacik, ubranko i szpanować starszym paniom, trzeba jeszcze podejmować konkretne decyzje.

 » do jan (qwe | 23-06-2018, 17:54:00)

czy twoje myślenie jest racjonalne, co ma do tego p.o. wójta czy też Pani przewodnicząca ( czy to oni zanieczyścili wodę ) może dzięki nim właśnie dowiadujemy się o tych zanieczyszczeniach, a moze za poprzednich włodarzy mogło to być przemilczane, to może jan przemyśl to co piszesz

 » woda (mieszkaniec | 23-06-2018, 15:08:10)

Wójt i Radni z Wójcina wiedzą bo są informowani jakie nieczystości zwozi na pola syn radnego .Może w końcu rusza tyłki i wezmą się za robotę.

 » woda (mieszkaniec | 23-06-2018, 15:08:10)

Wójt i Radni z Wójcina wiedzą bo są informowani jakie nieczystości zwozi na pola syn radnego .Może w końcu rusza tyłki i wezmą się za robotę.

 » Do kici (tomasz z Mogilna | 23-06-2018, 12:11:36)

Szamba od dziesiątek lat były bez dna i nie tylko w Jeziorach Wielkich, ale w całej Polsce. Takie szambo po kilku latach samo się ,,doszczelnienie" chyba że dno jest bardzo piaszczyste. Jeśli jednak jest piach to będzie się woda oczyszczać ( podobnie działa przydomowa oczyszczalnia ścieków) chyba że tego piachu jest mało i jesteśmy blisko miejsca gdzie czerpie się wodę. Obecnie studnie są głębinowe a nie tuż pod powierzchnią ziemi. Bardziej martwił bym się Wszedniem, bo tam chemia nie oczyści się przez warstwy żwiru, piachu itp. Jeśli chodzi o zbiorniki na gnojowicę,zapraszam do Lubinia...tam hektolitry kilka razy w roku leją na pola- i nikt nie skarży się o stan wód do picia. Myślę że problem leży gdzieś indziej....wody opadły i jest jak jest :( Pozdrawiam Jeziora Wielkie i Przyjezierze :-)

 » sami sobie winni (kicia | 23-06-2018, 00:07:44)

Sami są sobie winni, bo sami przez lata się trują. To bardzo proste: dziurawe szamba, nieszczelne zbiorniki gnojowicy i składowiska obornika, które celowo są tak wykonane, żeby większość gówna, gnoju i innego syfu poszła w glebę, byle tylko oszczędzić kilka groszy na szambiarce. To co czyja to wina ? Sami sobie sr...ją do wody, to do kogo pretensje? Powinni jeszcze za to wszystko słono zapłacić, bo robią przez to krzywdę nie tylko sobie i swoim dzieciakom, ale trują nas wszystkich. Nie pojmuję, czemu jeszcze gmina ma ponosić koszty dostarczenia im wody z naszej publicznej kasy.

 » woda (jan | 22-06-2018, 23:27:57)

Masz racje, jak można dopuścić do takiego stanu?. Tu przecież chodzi o zdrowie Mieszkańców. Podziękujmy za to p.o wójtowi a zwłaszcza PANI BEMKE,która dbając tylko o własny interes przyczyniła się do takiej sytuacji, Słusznie podejmowali temat radny Burzyński, Pałucki ale zostali ofuknięci przez radnego Żuchowskiego,

 » Zenada (Aeiouy | 22-06-2018, 22:58:11)

Takie gminy jak jeziora czy strzelno powinny być rozwiązane i wchłonięte przez inne.. Wszystkie zlikwidowane etaty, urzędy i zakłady pozwoliłyby na zaoszczędzenie kilkuset tysięcy złotych, a może milionów, które można by inwestować...

 » Wofa (Ja234 | 22-06-2018, 22:11:09)

Ja pier...e co za rządy.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Debatowali o służbie zdrowia (8)
 » Trwają zapisy do przedszkola (0)
 » Wpadli podczas policyjnej akcji (8)
 » Karnawałowy bal przebierańców (1)
 » Jubileusz chóru w Strzelnie (0)
 » OSP unieruchomione przez awarię (9)
 » Zderzenie dwóch pojazdów (1)
 » Miał cofnięte uprawnienia (3)
 » Kartka od św. Walentego (5)
 » Minister przejmie szkołę w 2020 roku? (28)
 » Reforma obejmie dwie szkoły (23)
 » Szkoła w Rzeszynku będzie filią (6)
 » Chłodnia ma się rozbudować (12)
 » Kradzież torebki w oku kamery (6)
 » VIII Zimowy Bieg Dębowy (5)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ