Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Droższa izolacja fundamentów

2018-04-09 00:14
 

Kolejny etap prac związanych z remontem mogileńskiego ratusza okazał się droższy niż zakładano. W najbliższym czasie radni zdecydują o dołożeniu brakujących blisko 150 000 zł.

Podczas minionej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Mogilnie burmistrz Leszek Duszyński poinformował, że drugi etap prac remontowych okazał się droższy niż wcześniej zakładano. Chodzi o izolację pionową i poziomą ścian piwnic, drenaż opaskowy i podłączenie rur spustowych do kanalizacji deszczowej. Gmina zamierzała przeznaczyć na to zadanie kwotę 318 683,59 zł brutto. Do ogłoszonego przetargu zgłosiły się dwie firmy. Najtańszą ofertę z kwotą 468 000,01 zł złożyło przedsiębiorstwo "LEX-BUD" z Rudy Śląskiej. Z kolei obecny wykonawca pierwszego etapu robót, czyli spółka "AGAD" z Torunia złożyła ofertę opiewającą na kwotę 770 008,45 zł. Gmina Mogilno musi zatem przeznaczyć na ten cel dodatkowe środki finansowe, czyli brakujące 149 316,42 zł.

- Jesteśmy po otwarciu przetargu na remonty tutaj tych prac związanych z ratuszem. Chodzi o osuszanie fundamentów. Po otwarciu przetargu chcielibyśmy dochwalić pewną kwotę, oczywiście jeśli państwo wyrazicie zgodę. Pani skarbnik, by tutaj państwa w szczegółach zaznajomiła, ale oczywiście jak państwo wyrazicie zgodę - proponował radnym burmistrz Duszyński.

Radni PSL i Niezależni 11 głosami nie wyrazili zgody na poszerzenie porządku obrad sesji nadzwyczajnej o punkt zaproponowany przez burmistrza Mogilna.

- Macie na to pełne prawo tak zdecydować, że dzisiaj moja prośba o poszerzenie porządku obrad o inwestycji, którą widzicie tutaj, jak zmienia się nasz budynek ratusza, siedziba gminy i powiatu. Państwo jakby w formie rewanżu (...) powiedzieli nie. Ale macie państwo prawo oczywiście. Prawdopodobnie będę zwoływał sesję nadzwyczajną i znowu się spotkamy. Terminy nas gonią. Jest wiosna, ta inwestycja jest pod nadzorem konserwatora zabytków, jak i też ornitologów. Jak już się zalęgną ptaki to już będzie po nas, to będziemy musieli czekać i będą konsekwencje finansowe - mówił burmistrz Leszek Duszyński.

Zakończenie etapu robót budowlanych związanych z osuszaniem fundamentów budynku wyznaczono na 29 czerwca 2018 roku. Z zapowiedzi burmistrza wynika, że jak najszybciej przedłoży radnym ponownie taki projekt uchwały. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [12]» dodaj komentarz   

Nick* 
Temat* 
Komentarz* 
Obrazek 
Kod z obrazka* 
*  Oświadczam, iż zapoznałem się i akceptuję regulamin portalu CMG24.pl
* - pola są wymagane 
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Śmieciowy regulamin z opóźnieniem (0)
 » Rolniku, uważaj na pszczoły! (0)
 » Pijany jechał ciężarówką (0)
 » Wypadek na obwodnicy Mogilna! (40)
 » Druhowie zapraszają na festyn (3)
 » 5. urodziny Kabaretu NA WYNOS (2)
 » Strzelno z Pomnikiem Historii (5)
 » Obywatele złapali złodzieja (3)
 » Na znak pamięci rozdali żonkile (0)
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (6)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (22)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (16)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016