Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Będzie remont oczyszczalni

2018-03-19 22:04
 

Jak informuje burmistrz Leszek Duszyński, gmina Mogilno otrzyma blisko 20 milionów złotych na modernizację oczyszczalni ścieków, której kosztorys opiewa na kwotę ponad 37 milionów złotych.

- Po kilku latach batalii, pisania wniosków, opracowywania opasłych analiz, dziś do ratusza wpłynęło pismo z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie informujące, że wniosek gminy Mogilno o dofinansowanie przedsięwzięcia pod nazwą "Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Mogilnie" uzyskał pozytywną opinię - informuje na swoim profilu społecznościowym, burmistrz Leszek Duszyński.

Po podpisaniu stosownej umowy z NFOŚiGW, gmina ogłosi przetarg i rozpocznie się remont. Według kosztorysu inwestorskiego prace mają kosztować 37,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie unijne wyniesie około 20 milionów złotych.

- Remont i modernizacja oczyszczalni ścieków pozwoli podłączyć do niej powstałe nowe osiedla w takich miejscowościach jak np. Świerkówiec, Żabno, Stawiska, Wiecanowo, Iskra - informuje Leszek Duszyński.

Warto zauważyć, że gmina planuje posiłkować się kredytem inwestycyjnym, który pokryłby wkład własny w to przedsięwzięcie. (I)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [37]» dodaj komentarz   

 » różne rozwiązania (Jurek | 26-03-2018, 17:11:48)

Scoob myślisz prawidłowo, jednak to co proponujesz jest dobre (tymczasowe!) dla domów oddalnych, rozrzuconych z dala od skupisk. Uważam, że tam,gdzie jest gęsta zabudowa powinna być budowana sieć kanalizacyjna.No, nie powiesz mi, że na Świerkówcu lepszym rozwiązaniem są oczyszczalnie przydomowe.... gdzie wszystko wsiąka w grunt.

 » Oczyszczalnia (Scoob | 25-03-2018, 13:30:16)

Nie sadze zeby byla atrakcyjnym tematem dla nowych domow. Bardziej oplaca sie wybudowanie wlasnej przydomowej oczyszczalńi sciekow. Przy obecnych cenach za nie-za oczyszczalnie i za scieki do MPGK, inwestycja zwraca sie bardzo szybko, nawet jesli ceny nie pojda w gore a na poczatku inwestuje sie w drozsze modele- powyzej i-10k.

 » Tumek (X | 25-03-2018, 01:10:25)

Czemuś porzucił swój jakże zacny nick Wielkopolaninie? Czyżby niegodny był tych wszystkich wpisów?

 » co to znaczy TUMANEK (Tumek | 24-03-2018, 15:53:07)

Alojzy! Nie zachowuj się jak Twój idol - burmistrz Mogilna i nie obrażaj ludzi! Jako chrześcijanin wybaczam Tobie w przededniu Wielkiego Tygodnia (mam nadzieję, że wiesz co to znaczy: Wielki Tydzień).

 » do Alojzego (Tumek | 24-03-2018, 15:50:02)

Może i komuś innemu nerwy puściły, ale on nie trzaskał drzwiami, tylko zrobił to BURMISTRZ i wytłumaczenia na to nie ma! Burmistrz zachował się wysoce nieodpowiednio a po powrocie na salę, nawet nie przeprosił za swoje zachowanie. No, ale pewne wartości "wynosi się z domu".

 » Tumku tumku tumanku (Alojzy | 24-03-2018, 10:38:39)

Nerwy to komuś innemu puściły

 » Nerwy na wodzy trza mieć (Tumek | 23-03-2018, 22:51:20)

A dlaczego burmistrz dzisiaj obrażał radnych trzaskając bardzo mocno drzwiami, wychodząc z sali, gdzie odbywała się dyskusja nt okręgów wyborczych? Nerwus jakowyś czy co?

 » Mecenas (Rob | 23-03-2018, 00:16:08)

Nie nadazasz kolego za Swiatem. Przyklad. Stany Zjednoczone. Kazdy czlowiek, instytucja, społeczność, pies i kot jest tam zadluzony. Dom, auto, tv, toster wszystko na raty. Czy to do panstwa, banku, prywaciarza, sasiada. Taki jest model wspolczesnego Swiata ekonomicznego. Masz chcec sie rozwijac. Nie stac Cie na wylozenie kasy w calosci z gory.. Zadluzasz sie.. Sedno tkwi w tym zeby to umiejetnie i sukcesywnie splacac. Masz tak myslec zebys dal rade. Taki model z sukcesami funkcjonuje w kazdym rozwijajacym sie panstwie. Tak bedzie czy Ci sie to podoba czy nie. Dla mnie LD niech bierze dlugi na rozwój byle by nad tym panowal i rozumial to. Na koncu jesli dobrze pomysli inwestycja zostanie dla nas i dlug sie splaci. Spojrz na to z punktu ekonomii a nie zbuntowanego ulicznika.

 » Xyz (Rob | 23-03-2018, 00:00:44)

Masz pomysly? Jestes madry? Zatrudnie Cie od reki. Skoro wiesz kim jestem skladaj jutro papiery a na kopercie napisz xyz zebym wiedzial ze to Ty. Zobaczymy jaki jestes "do przodu". Zarobisz tyle ze Twoja zona bedzie Cie po rekach calowac a dzieci wychwalac. Tylko sie sprawdz. Dajesz rade?

 » Do xyz (Rob | 22-03-2018, 23:53:10)

Kolego jak jezdzilem za granice to nie mialem planu wiekszego na przyszle zycie. Nie jezdzilem tam w konkretnym celu . Wtedy w Pl panowala gleboka postkomuna i wtedy poza PL mozna bylo nabic kasy a nie teraz gdzie podniecona mlodziez mysli ze sie tam dorobi bo pare euro zobacza i wytrwonia to na glupoty. Wrocilem i zarobiona kase rozsadnie zainwestowalem i teraz tego zbieram owoce. Wszystko swoimi rekami. O dofinansowania przyjacielu to nie musze walczyc juz tylko o wszelkiego rodzaju zezwolenia itd. Ale i tak bardzo kocham ten kraj i to miasto. Wiecznie narzekacie na wszystkich. Wezcie sie do roboty i glowe na kark i sukces gotowy.

 » jednak (ja | 22-03-2018, 13:06:59)

Wyłączył !!!!

 » Prośba (Mieszkaniec | 21-03-2018, 20:01:27)

Przemek wyłącz komputer, idź lepiej na spacer.

 » Sukces (Tak | 21-03-2018, 14:55:57)

Brawa dla dziewczyn!!!!

 » do internauty Ale (Lucjusz | 21-03-2018, 07:40:05)

Nie ma co się spierać, najważniejsze jest to, że burmistrz dojrzał do innych poważnych inwestycji. Ale, Ale jeśli masz uwagi do Mecenasa, to napisz, powiedz co nieprawdziwego napisał, bo ja akurat Mecenasowi nic nie mam do zarzucenia. Sama prawda.

 » Mecenas (Fernando | 21-03-2018, 06:42:25)

Szanowny Mecenasie proszę Ty się nie ośmieszaj! Byłeś prawie najważniejszą osoba w Gminie przez kilkanaście lat i ja się pytam co zrobiłeś? Pozdrawiam

 » zapędził się (Ricardo | 20-03-2018, 22:48:14)

Mecenas zapomniałeś jeszcze o rewitalizacji mogileńskiej starówki, obiecanego remontu Magazynu Zbożowego GS i jego okolicy, w tym ul. Magazynowej oraz kosztownego, obiecanego przez burmistrza remontu ul. Przemysłowej. A co z remontami ulic Grobla i Sienkiewicza, które burmistrz Duszyński obiecał wyremontować .... do 2012 roku? A co z obiecaną nam, rodzicom dzieci z SP 3 budową nowej hali sportowej przy Trójce? Oj, zapędził się nasz ojciec miasta w tych obiecankach cacankach. Nawet zwykłego chodniczka wzdłuż ul. Kasprowicza od targu do Ogrodowej nasza władza nie jest w stanie zrobić przez ostatnie lata. Buhaha

 » Do mecenas (Ale | 20-03-2018, 22:44:25)

Mecenasie, a co Ty zrobiłeś dla gminy? Jakoś nie kojarzę! Powtarzasz tylko te same frazesy, co inny znany na portalu komentujący. Przypadek?

 » co trzeba będzie ciąć? (Krawiec | 20-03-2018, 22:39:05)

Z pewnością nie jest to żaden sukces burmistrza, ale KONIECZNOŚĆ w XXI wieku! Możemy się tylko wstydzić, że burmistrz Duszyński tak późno zabrał się za ten temat. Przez 12 lat rządów tego pana zrobiono 5 razy mniej kolektorów, jak za czasów 12 lat rządów pana Łaganowskiego, który nie miał możliwości skorzystania ze środków unijnych, a mimo to co roku kilka ulic miało kanalizację. Przede wszystkim wszystkie ulice w centrum otrzymały kanalizację. Już widzę jak dziś, wyłącznie z budżetu własnego gminy pan Duszyński budowałby kolektory sanitarne np. na ulicy Plac Wolności, czy nawet na ul. Piłsudskiego. Obecny burmistrz bez pieniędzy z zewnątrz nie jest w stanie nic konkretnego zrobić. Nawet już na słynne kiedyś "duszyniówki" kasy nie ma!

 » uwag kilka (Mecenas | 20-03-2018, 22:05:45)

1. Fernando nie ośmieszaj się swoją wypowiedzią - "skutecznie rządzi gminą" = "skutecznie zadłuża gminę". Wydatki na sport pokonały inne. 2. To dobrze, że po 12 latach udało się w końcu .... zmienić myślenie burmistrza Duszyńskiego, który niewygodny, niemedialny i niesportowy temat oczyszczalni przeciągał maksymalnie w czasie, bo .... no własnie bo co? Ano bo to, że wcześniej pan burmistrz nie walczył o pozyskanie środków na modernizację lub budowę nowej oczyszczalni. To nie był dla niego priorytet! Choć jest to podstawowe, jedno z trzech najważniejszych zadań własnych gminy, to dla burmistrza tym zadaniem okazał się sport. O budowie kolektorów sanitarnych np. w rejonie Świerkówca nie wspomnę! I proszę mi tu nie gadać, że obecna oczyszczalnia nie może przyjąć więcej ścieków i dlatego nie budowano kolektorów!!! To czysta propaganda aby wytłumaczyć burmistrza, że te tematy olewa. No cóż, czeka nas kolejne zadłużenie gminy, bo trzeba będzie wziąć kredyt 17 milionowy. Jak znam życie, 37 mln na to zadanie nie wystarczy. A trzeba przypomnieć, że do 2025 roku będziemy jeszcze spłacać zadłużenie za halę sportową i obwodnicę W tym układzie nie widzę realnego udziału gminy Mogilno w budowie II etapu obwodnicy, tak jak nie widzę równoczesnej budowy nowych kanalizacji sanitarnych na Świerkówcu, remontu przez gminę obecnego ciągu drogi wojewódzkiej 254 przechodzącej przez centrum miasta (fatalny Rynek, Sądowa, Benedyktyńska), budowy 2 rond ( w centrum i na skrzyżowaniu Benedyktyńskiej z Witosa, Poznańską i Powst. Wlkp.), a także nie widzę obiecanej w roku wyborczym modernizacji ulicy Hallera, że o Dworcowej, Słowackiego, Piłsudskiego nie wspomnę. No, chyba że budżet Gminy Mogilno z 100 milionów urośnie do 200 mln!!!

 » Do Rob.Bicie kasy (xyz | 20-03-2018, 17:32:18)

Przecież wiem kim jesteś i jak mówisz bijesz kasę.Wiesz jak trudno uzyskać dofinansowanie,jak podnieść cenę na wygrany przetarg,Ty wszystko wiesz.Pamiętasz jak jezdziłeś za granicę,dlaczego wtedy nie byłeś taki mądry ważniaku.

 » Dofinansowania (Mieszkaniec | 20-03-2018, 17:15:17)

Co wy myślicie że dofinansowania są ot tak sobie, bierzesz kasę to ja splacaj, a potem płacz że,woda ścieki śmieci droższe, nie ma nic za darmo -NIC

 » niewątpliwie... (Jahn | 20-03-2018, 16:35:00)

...inwestycja potrzebna i chwała !-no ale właśnie -nie żeby narzezkać,ale czy gdy powstanie to czy można mieć nadzieję,że cena ścieków się obniży,pozostanie bez zmian czy się podwyższy???jakiś rachunek ekonomiczny można przewidzieć czy znowu usłyszymy, że okaże się to dopiero "w praniu": ni za tym , ni po tym,ale 12 lat urzędowania i teraz dopiero w ostatnim czasie skuteczne (oby) działanie.No cóż -hasło "oczyszczalnia" jest niewątpliwie chwytliwe dla mieszkańców - wyborców gł.domków jednorodzinnych.Podobnie było onegdaj gdy przerabiano kotłownie miejskie-mialo być pięknie,tak tanio- a jak jest - każdy widzi po swoim portfelu

 » Arczi (don | 20-03-2018, 15:18:13)

W metrach nie oblicza się kwot :) A tak w ogóle, jak burmistrz nie robi to źle, jak zrobi to również. No nie dogodzisz co niektórym

 » ... (arczi | 20-03-2018, 15:04:34)

ps, orientuje sie ile teraz jet na liczniku zadłużenia mogilna ? 40 czy juz moze 50 m

 » ... (arczi | 20-03-2018, 15:03:36)

jesli dobrze pamietam to calkiem niedawno ktos mieszkajacy 200metrow od oczyszczalni ( na szage przez pole) skarzyl sie ze nie podobno nie mozna go podlaczyc bo cos tam. przypominam tez o tym ze do dzis nie sprawdzono ile deszczowki idzie do kanaliza do oczyszczalni zwiekszajac jej prace

 » Do Dek (Fernando | 20-03-2018, 14:51:28)

Człowieku przemawia przez Ciebie nienawiść. Czy Ci się coś podoba czy nie efekty same się bronią. Trzymam kciuki aby nasza Gmina dalej rozwijała się w takim tempie.

 » do Fernando (DEK | 20-03-2018, 12:19:00)

Hahahahaha ty sie slyszysz? przez te wszystkie lata nic a jak rok wyborczy to nagle tyle inwestycji, nagle dni mogilna beda - dosc nabijania ludzi w butelke i czas na zmiany!!!!

 » wysyp naoglądał sie tvp info... (joker | 20-03-2018, 09:46:12)

...i myśli że pis zrobiłby porządek w samorządach,buhahaha. Człowieku,siedź w domu cicho bo pis zadłuża Polskę tak że skończymy przez nich tragicznie a co do Leszka Duszyńskiego to ma mój głos. Precz z dojną zmianą!

 » inwestycje (mog | 20-03-2018, 09:29:14)

BRAWO Panie burmistrzu tyle wirtualnych inwestycji,a w realu do ulicy Prusa trzeba dochodzić w butach gumowych bo takie błoto i dziury.Kiedy Ja usłysze MAMY PIENIĄDZE NA ULICE POLNĄ?????

 » Wysyp (Anka | 20-03-2018, 07:50:31)

Wysyp ty się puknij w łeb!! Ta inwestycja jest bardzo potrzebna i bardzo dobrze, że będzie realizowana. Jak nie wiesz to nie pisz bzdur, że przed wyborami się coś robi. Skoro to jest dofinansowanie unijne, to nie burmistrz sobie wymyśla terminy, tylko musi się do nich dostosować.

 » ścieki (zainteresowany | 20-03-2018, 07:17:58)

A Goryszewo? Podpisałem projekt w 2006r.i do dzisiaj cisza.Tak się kiwa wyborców,zagłosuj a będziesz miał.........Na następne wybory już biegnę głosować.

 » do Wysyp (Fernando | 20-03-2018, 06:27:08)

A no widzisz... Leszek Duszyński posiada wielkie rezultaty swojej pracy. Wyremontowane szkoły, biblioteka,żłobek, remonty dróg, lodowisko itd.....Teraz oczyszczalnia!!!!!!!!!!!! Czas przestać pluć jadem i przyznać,że nasz włodarz skutecznie rządzi nasza Gminą!!!!!

 » oczysczalnia (lopi | 20-03-2018, 01:26:38)

jak lechu to zrobi to bedzie gwiazdka w maju to juz jest koniec niema juz nic s.anie wq banie przed wyborami pozdrawiam .

 » Inwestycje w mogilnie (Podatnik | 20-03-2018, 00:50:58)

... i znowu kurczaczek woda ścieki i śmieci pójdą do góry ,ale to przecież już standard i nas nie ma co sìę więcej rozpisywać wszyscy wiemy o co chodzi ... pozdrawiam

 » Inwestycje w mogilnie (Podatnik | 20-03-2018, 00:42:30)

... i znowu kurczaczek woda ścieki i śmieci pójdą do góry ,ale to przecież już standard i nas nie ma co sìę więcej rozpisywać wszyscy wiemy o co chodzi ... pozdrawiam

 » Do wysyp i innych kłęków (Rob | 20-03-2018, 00:31:40)

Brawo. A Pan ponizej nie ma bladego pojęcia o co chodzi w zarzadzaniu miastem. I jak zwykle hejt bo wybory itp. Wez czlowieku zaloz firme, zatrudnij ludzi i sprobuj sie rozwinac piszac pisma o dofi wszelkiej masci. Pysk by Ci moment zatkal. Nie masz pojecia o tym jak trudno jest małej gminie przeforsowac swoje to się nie udzielaj lepiej. Dla Twojej wiadomosci i przyszłego hejtu - nie nie jestem zwolennikiem LD. Popiwram rozwoj i inwestycje dlatego moja firma bije kase a Ty jestes zwyklym zuczkiem.

 » Wysyp (Wysyp | 19-03-2018, 23:18:58)

Proszę proszę, jaki nagły wysyp inwestycji. Tu bieżnia, tu uliczka za 720 koła, tu oczyszczalnia, tuścieżka rowerowa... grunt się pali pod nogami, to trzeba czymś zatkać mieszkańców i wyborców aby znowu zagłosowali. To już nie przejdzie. A znając życie, znowu budżet będzie za mały na oczyszczalnię i będzie trzeba dołożyć "bo przecież okazało się to wszystko droższe niż założono pezy projektowaniu". Wybory niedługo.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Oświadczenie dyrektora SOSW (17)
 » Wystawa stołów wielkanocnych (0)
 » Mandaty za szybką jazdę (2)
 » Dwa nowe place zabaw (7)
 » Nocne zderzenie pod Strzelnem (32)
 » Niszczą drogi i ich granice (14)
 » Podsumowali zbiórkę odpadów (5)
 » "Drzwi Otwarte" w szkołach (0)
 » Posłanka o "Piątce Kaczyńskiego" (33)
 » Oszust ukradł kobiecie pieniądze (0)
 » Radna za mniejszymi potrąceniami (35)
 » Mogileńskie Spotkania Plastyczne (0)
 » Kolejni pijani kierowcy (6)
 » "Policjant, który mi pomógł" (6)
 » Recytowali i śpiewali poezję (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ