Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Edukacja

Prymusi otrzymali stypendia

2018-03-13 21:19
 

W Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów marszałka dla uczniów techników i zasadniczych szkół zawodowych, wśród których byli przedstawiciele Zespołu Szkół w Mogilnie.

- W Kujawsko-Pomorskiem od lat realizujemy projekty stypendialne skierowane do uczniów, którzy dobrze radzą sobie w nauce. Wsparcie adresowane dla zdolnej młodzieży ze szkół zawodowych uruchamiamy po raz pierwszy, planujemy już kolejne nabory. Pieniądze trafią zarówno do uczniów techników jak i zasadniczych szkół zawodowych. To środki, które pomogą w kształceniu potrzebnych na rynku pracy specjalistów różnych dziedzin – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Projekt stypendialny "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza" realizowany jest w oparciu o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego. W roku szkolnym 2017/2018 wsparcie trafi do 622 uczniów z 72 szkół w regionie. Pomoc otrzyma 467 uczniów techników oraz 155 uczniów zasadniczych szkół zawodowych. Wysokość stypendium to od 200 do 500 złotych miesięcznie. Środki można wykorzystać między innymi na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły.

Wśród stypendystów znaleźli się m.in. uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie: Karolina Kufel, Jakub Rojek, Przemysław Wojtal, Szymon Tomasz Czerwiec, Karolina Domachowska, Łukasz Jakub Goździcki, Szymon Łukowski, Marek Łyko, Filip Łukasz Maciejewski, Daniel Grzegorz Mikulski, Natalia Barbara Nowak, Monika Nowicka, Emilian Rosiński, Daria Agnieszka Zawada, Wiktoria Julia Barszczewska, Anna Maria Jędro, Karolina Szablewska, Weronika Szczesna. (I | fot. Andrzej Goiński)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [6]» dodaj komentarz   

 » Sprostowanie dla użytkownika który jak widać nie ma pojęcia o czym mówi (Uczeń | 22-03-2018, 08:58:37)

Liceum nie jest poszkodowane w żaden sposób, dla nich również było stypendium, a w dodatku mieli jeszcze większe szanse, poza tym liceum podbija średnią? Jak ma się po 8 przedmiotów w 3 klasie to nie widzę problemu uzyskać ponad 5.0, natomiast uczniowie technikum mają po 16-20 przedmiotów bo do tego dochodzą zawodowe przedmioty tak jak były w tym programie brane pod uwagę oceny z przedmiotów zawodowych, wiec jak się nie wie faktów to nie wypowiadać się i nie ubliżać uczniom ;)

 » stypendium (uczeń | 20-03-2018, 19:11:50)

Stypendyści szkół zawodowych otrzymują stypendia?! Za co?! Chyba za średnią 2,0

 » prymusi (były belfer | 15-03-2018, 10:29:50)

gratulacje dla Prymusów, nauczycieli prowadzących i Rodziców a także Dyrekcji Szkoły za wsparcie i ciągłą motywację. Uczyć w Technikum i Szkole Zawodowej to wielki zaszczyt ale też wielka odpowiedzialność za przygotowanie do zawodu. Co do wyników i rankingu Szkół to , to jakie miejsce zajmuje w nich ZS to głównie wyniki nauczania w Technikum . Tak trzymać !

 » stypendyści (Iwona | 14-03-2018, 22:55:36)

Gratuluję wszystkim wyróżnionym młodym ludziom oraz ich rodzicom. Taki sukces odnosi się nie tylko dzięki zdolnościom, ale też i ciężkiej pracy. Brawo! Tak trzymajcie.

 » Stypendium (Mogilnianin | 14-03-2018, 19:44:30)

I jak zwykle poszkodowani są uczniowie liceum. Uczniowie, którzy podbijają średnią całej szkoły. Czy ich wyniki w nauce, nie mają znaczenia? Przecież, oni również reprezentują szkołę, w różnych konkursach przedmiotowych. Albo niech wyróżniają wszystkich, albo nikogo

 » Prymusi (belfer | 13-03-2018, 22:39:31)

Gratuluję Wszystkim którzy wypracowali sukces - tak wypracowali,bo to owoc współpracy ucznia i nauczyciela.Z grupy wyróżnionych w szczególności podziwiam pracowitość,skromność i talent Szymona Czerwca.Wie czego chce od siebie,zna swoje możliwości i jest cholernie zdyscyplinowany i pracowity.Mam nadzieję,że jeszcze wiele razy usłyszymy o jego osiągnięciach, sukcesach tym razem - muzycznych.Najfajniejsi są młodzi ludzie,którzy sami świadomie wysoko sobie stawiają poprzeczkę.Jak najwięcej takich!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Gminne eliminacje w Mogilnie (0)
 » Kolorowe ozdoby we Wronowach (0)
 » W Wójcinie powstanie Dino (3)
 » Zbierają krew dla Antosia (1)
 » EKOpiec w Jeziorach Wielkich (2)
 » Wydobywają naczepę tira (4)
 » Niebezpieczny wypadek w szkole (46)
 » Zderzenie w Kościeszkach (16)
 » Marek Gotowała nie odchodzi (20)
 » Dzielnicowy zatrzymał złodziei (7)
 » O 63 km/h za szybko (11)
 » Będzie remont oczyszczalni (28)
 » Wybrali prezydium rady (5)
 » Kiermasz wielkanocny (0)
 » Ponad 400 tysięcy dla parafii (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016