Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Burmistrz idzie do sądu z RIO

2018-03-12 21:19
 

Burmistrz Strzelna wniesie skargę do sądu administracyjnego na uchwałę Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy.

Radni Rady Miejskiej w Strzelnie wyrazili zgodę na to, by burmistrz Ewaryst Matczak wniósł skargę do sądu administracyjnego na uchwałę Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy. Sytuacja ma związek z zastrzeżeniami, jakie RIO kieruje względem gminnych finansów.

- Rada Miejska w Strzelnie podjęła w dniu 28 grudnia 2017 roku uchwałę nr XXXIII/242/2017 w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Strzelno na lata 2018-2026. Regionalna Izba Obrachunkowa w Bydgoszczy w wyniku wstępnej analizy uchwały stwierdziła nieprawidłowe obliczenie wartości długu prognozowanego na koniec 2017 roku, który określony został na poziomie 7 290 767,68 zł. Jak wynika z uzasadnienia uchwały Kolegium RIO w Bydgoszczy stan zadłużenia gminy Strzelno na dzień 31 grudnia 2017 roku powinien wynosić 10 244 644,49 zł. Ma to związek, w opinii Kolegium RIO, z nieujęciem w sprawozdaniu RB-Z, w odpowiedniej kolumnie zobowiązań wynikających z zawarcia przez gminę Strzelno umów nienazwanych na sfinansowanie zobowiązań Gminy Strzelno - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Urząd Miejski w Strzelnie bazując na jednym z rozporządzeń Ministra Finansów w sprawie szczegółowego sposobu klasyfikacji tytułów dłużnych zaliczanych do państwowego długu publicznego zauważa, że do długu zalicza się m.in. umowy nienazwane o terminie zapłaty dłuższym niż rok.

- Zdaniem Gminy Strzelno z literalnego brzmienia powyższego zapisu wynika, iż do tytułów dłużnych należy zaliczyć umowy nienazwane, np. umowy subrogacji (...), których termin zapłaty jest dłuższy niż rok. Gmina Strzelno zawiera umowy subrogacji z terminem zapłaty krótszym niż rok, stąd też nie zalicza zobowiązań wynikających z tych umów do długu i jednocześnie nie zgadza się ze stanowiskiem Kolegium RIO w Bydgoszczy - uzasadnia Rada Miejska w Strzelnie.

Podczas jednej z nadzwyczajnych sesji Rady Miejskiej w Strzelnie rajcy podjęli wyżej przytoczoną uchwałę. Ostateczny wynika głosowania to 5 radnych "za", 5 "wstrzymujących" i 3 osoby "przeciw".

Ponadto przypomnijmy, że Regionalna Izba Obrachunkowa w Bydgoszczy przygotuje raport ze stanu finansów gminy Strzelno. Opracowanie raportu o stanie gospodarki finansowej ma zostać wykonane do 30 kwietnia. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [39]» dodaj komentarz   

 » Strzelno (monk | 24-03-2018, 12:24:49)

Jeżeli wyborcy chcą żeby coś zmieniło się w Strzelnie to nikt nie zagłosuje już na tych obecnych rządzących a wtedy może Strzelno jeszcze da się uratować-bo nie sam Burmistrz zawinił tym długom ale radni i jeszcze co niektórzy pracownicy gminy -na stanowiska wchodzoną bez konkursów ot tak poprostu a burmistrz zapewne jako ten który musiał podpisać dowiedział się ostatni,-poprostu urząd gminy do wymiany

 » ................. (hank | 22-03-2018, 16:47:29)

Ale co tu się dziwić że Strzelno zadłużone jak Burmistrz zatrudnił ludzi do pracy ale oni pracują 3ipół godziny a wypłata brana za 8godz a co niektórzy to biorą wypłatę a nieraz cały tydzień pracują u pana G. W DARACH i można gminę skubać z kasy ano można,tak samo za mieszkania nie płacą i nic się nie przejmują

 » Zadłużenie (Do leon | 21-03-2018, 13:35:25)

Dokładnie. Wszyscy są zadłużeni. Tylko nie wszyscy należą pod powiat mogilenski gdzie mogilno bierze do siebie a nie daje na inne miejscowości, wioski itd

 » Burmistrz idzie do sądu (Leoś | 21-03-2018, 11:35:40)

[komentarz niezgodny z regulaminem]

 » RIO (strzelniok | 20-03-2018, 23:39:49)

My Strzelnioki boimy się tylko zadłużenia gminy i Irlandzkich kibiców. Resztę jakoś zniesiemy.

 » ha, ha, ha (x | 20-03-2018, 23:20:02)

Grarze przecież obaj panowie, o których piszesz, nie są w stanie dorównać Matczakowi w niszczeniu naszej gminy. To właśnie Matczak tak nią rządzi od 2002, że aż RIO ma już tego dosyć. A co do pomysłu zabrania szpitala ze Strzelna do Mogilna, to zarówno sam pomysł jak i jego realizacja, są przecież wyłączną "zasługą" PSL. Jeśli natomiast chodzi Ci o dobre relacje obu panów z panem Barczakiem, to mogę Ciebie zapewnić, że znacznie lepsze są radnych Mleczko, Szarzyńskiego i Repulak.

 » rio (grarze | 19-03-2018, 23:04:02)

CO DO WASZYCH TEKSTÓW POD ADRESEM GMINY STRZELNO TO JA JAKO MIESZKANKA GMINY SAMA ZGŁOSZĘ DO CBES BY SIĘ ZA POWIAT MOGILNO WZIELI I NA TE WASZE SZYDERY O NASZEJ GMINIE ORAZ NA NASZYM WŁODARZU NIKT ŁAT NIE BĘDZIE WIESZAŁ A CI CO TO PISZĄ TO CI KTÓRZY ZNOWU GMINĘ CHCĄ ZA DŁUŻYC I STARTOWAĆ NA BURMISTRZA DALEKO NIE IŚĆ WICE STAROSTA ZOWCZAK MA PIERWSZE MIEJSCE W NISZCZENIU NASZEJ GMINY I NASZEGO SZPITALA DRUGI W NASZEJ GMINIE DAREK CHUDZIŃSKI CO DLA GMINY ZROBIŁ ŻE OBRZUCA KAŻDEGO W GMINIE A CO ON ZROBIŁY Z ŚIEMIONKAMI WSZYSCY MILI BY NA BURMISTRZ STARTOWAĆ OBIETNICE DAWAĆ BY NASZĄ GMINĘ ZNISZCZYĆ I STAROŚCIE D////// LIZAĆ !!!!!!!???????

 » do Tom (UPS | 19-03-2018, 21:53:36)

Sad zasądził odszkodowanie za zwolnienie z pracy,natomiast nikt nie sprostował sprawy zakupów.

 » do Francesco... (PODATNIK | 19-03-2018, 21:38:34)

Nie tylko radni są winni zaistniałej sytuacji finansowej Gminy...lecz to MY WYBORCY!!! Przypominam, że od wielu kadencji kolejne Rady Miejskie to RADY PEDAGOGICZNE doskonale dbające przede wszystkim o zabezpieczanie swoich potrzeb finansowych przy uchwalaniu każdego budżetu Gminy. Koszty niereformowanej od lat gminnej Oświaty to efekt dzisiejszego stanu finansów Gminy! Wystarczy porównać nakłady na ucznia w poszczególnych szkółkach... koszty DYREKTORKÓW w tychże oraz pozostałe koszty i wszystko jasne! Ekonomii się nie OSZUKA! Nauczyciele do szkół NIE DO POLITYKI !Jeszcze do UPS....azymut właściwy ...dodam jeszcze analizę wieloletnią oświadczeń majątkowych i samemu sobie odpowiedzieć czy i jak to możliwe na państwowym wikcie?!!

 » zadluzenie (SRD | 19-03-2018, 18:22:52)

tylko glupiec pojdzie do sadu,wiadomo sprawe ten pseudoburmistrz ma przegrana,aby tak zadluzyc miasto....wstyd,zero inwestycji wstyd herr Matczak jestes juz nikim z ciebie gospodarz jak ze mnie papiez

 » Do ups (Tom | 18-03-2018, 16:13:29)

Pan Darek wygrał sprawę w sądzie.

 » ................. (gosc do UPS | 18-03-2018, 15:51:02)

Nie wiem o co chodzi z tym kupywaniem za pieniądze czyjeś tam ale to proszę zapytać osobę którą masz na myśli ,bo nie wiem nawet o kim piszesz,widać że zajmujesz się plotkami i jak co to nie wiesz kto co ci powiedział -oj przykre jak spotyka się takich chorych ludzi .Ale do rzeczy-otóż gmina upada bo nasz burmistrz nie potrafi powiedzieć NIE -LUDZIE NIE PŁACĄ ALE PRACĘ DOSTAWALI I DALEJ NIE PŁACILI OJ PRZEPRASZAM BO OSTATNIO PAN BURMISTRZ CO NIEKTÓRYM ZABIERA ZALEGŁOŚCI Z WYPŁATY ALE CO Z TYMI KTÓRZY NIE PRACUJĄ DLA GMINY I DALEJ NIE PŁACĄ,DLACZEGO BURMISTRZ NIE ODDAJE SPRAWY DO KOMORNIKA I DLACZEGO RADNI NIE NACISKAJĄ NA BURMISTRZA W TEJ SPRAWIE I JESZCZE RAZ ZAPYTAM -DLACZEGO BURMISTRZ NIE ZROBI TAK JAK W NIEKTÓRYCH MIEJSCOWOŚCIACH-MASZ DŁUG TO PRZYJDZ DO URZĘDU I MIOTŁA W RĘKE I ODRABIAJ .WEŻ SIĘ PAN ZA TYCH NIEUCZCIWYCH LOKATORÓW,BO ONI WYCZULI ŻE BURMISTRZ POGADA I PRZESTANIE A CEGIELNIA MA DUŻO MIEJSCA NA BARAKI ,MOŻE WTEDY PRZESTALI BY ŚMIAĆ SIĘ Z BURMISTRZA

 » moje uwagi (Francesco | 17-03-2018, 13:16:55)

Problem jest w tym, że 1/ zbyt wcześnie w Polsce zdecydowano o wyborach bezpośrednich burmistrzów, 2/ zlikwidowano przy tym zarządy gmin-miast, 3/ nie wprowadzono dwukadencyjności radnych i burmistrza. Tak, czy owak radni są winni zaistniałej sytuacji, poprzez to, że akceptują działania, a raczej ich brak oraz tolerują zadłużenia gminy Strzelno i brak inicjatyw pozyskiwania środków unijnych.

 » do gosc (UPS | 17-03-2018, 09:44:15)

Czy tu chodzi o tego Pana co kupował za pieniądze mieszkanek DPS-u?

 » Strzelno (gosc | 16-03-2018, 16:56:06)

TO NIE WILKI ATAKUJĄ BURMISTRZA TYLKO ZAWIEDZENI I ZNIESMACZENI MIESZKAŃCY STRZELNA-BO PRZEZ 16 LAT PAN BURMISTRZ NIE WYREMONTOWAŁ ŻADNEGO KOMUNALNEGO DOMU ALE ZA TO SZOPĘ TO SZYBKO PAN POKRYJĘ PAPĄ BO PEWNA MAŁA PANI RYKNIE NA PANA BURMISTRZA I SPRAWA ZAŁATWIONA-PAN BURMISTRZ CHCĘ WALCZYĆ Z RIO CHOĆ JUŻ DZIŚ WIEMY ŻE SPRAWA JEST PRZEGRANA I TAK JAK NA ŁAMACH GAZETY CZYTAMY WYPOWIEDZ PANA DARKA CHUDZIŃSKIEGO ŻE TO NIE BURMISTRZ I NIE RADNI (5CIU)PRZEGRAJĄ ALE MY CAŁE SPOŁECZĘŃSTWO STRZELNA,--SZANOWNI PAŃSTWO CZAS BIEGNIE SZYBKO I JEŻELI CHCECIE ŻEBY STRZELNO JESZCZE FUNKCJONOWAŁO TO ZANIM ZDECYDUJECIE KTO POTRAFI PODNIEŚĆ TE UPADŁE STRZELNO TO POMYŚLCIE BO MACIE JESZCZE CZAS - ŻEBY ODDAĆ GŁOS NA CZŁOWIEKA GODNEGO ZAUFANIA.JA I GRONO MOICH ZNAJOMYCH JUŻ DZISIAJ WIEMY ,ŻE JEST TYLKO JEDEN CZŁOWIEK KTÓRY MOŻE PODNIEŚĆ STRZELNO Z KOLAN D CH

 » Burmistrz (RIO | 16-03-2018, 07:25:39)

Witam,najlepiej jakby Ta niby Rada wraz z niby Burmistrzem podała się do DYMISJI. Z czym do ludu oni jeszcze nie wygrali żadnej sprawy. Gmina zadłużona a po sprawie sądowej będą jeszcze większe długi. Aby wygrać sprawę sądową to należy mieć trochę rozumu a tu brak tak ważnej rzeczy u naszych radnych-bezradnych i u samego Włodarza Strzelna i z czym do ludu. Pozdrawiam

 » Rio de Janeiro (JimmyJazz | 15-03-2018, 20:26:46)

złe ludzie na Burmistrza nastają... to nie ludzie, to wilki!

 » finanse (Roman z Mogilna | 15-03-2018, 17:55:37)

ah te Strzelno ...

 » Dobry pomysł - do Olafa (AREK | 15-03-2018, 10:57:13)

Popieram pomysł Olafa zróbmy takie zestawienie czym się zajmowali , co załatwili , ile razy zabierali głos ( sensownie), za czym i jak głosowali ... To bardzo ciekawe...

 » RIO (Wyborca II | 15-03-2018, 09:16:23)

Bartosz ma rację, ludzie się nie ogarną 30% beneficjentów 500+ zagłosuje a 70% niezadowolonych nie wyjdzie z domu i nadal będzie narzekać. Strzeleński standard.

 » Podsumowanie (Olaf | 15-03-2018, 06:20:05)

Idą wybory. Proponuję aby zrobić zestawienie "sukcesów" poszczególnych radnych z ostatniej kadencji. Szczegółowo spisać co konkretnie zrobili, jakie są pozytywy ich kilkuletniego zasiadania w radzie. Mówiąc wprost-czym mogą się pochwalić. Do dzieła ludzie, redaktorzy, obserwatorzy. Niech społeczeństwo wreszcie zobaczy jak pracowali i za co brali pieniądze. Jeżeli tylko za podnoszenie rączek i głupkowanie to WON od koryta!

 » NIECH WIECZNI RADNI PODSUNUJĄ (WYBORCA | 14-03-2018, 18:37:02)

SWOJE WIELOKADENCYJNE DECYZJE związane z kosztami sądowymi , pożyczkami i odsetkami z banków , odsetkami w ZUS .Kosztami niereformowanej od lat GMINNEJ OŚWIATY !?,gospodarką socjalistyczną w gminie !Czas rozliczenia nadchodzi ! Najwyższy już czas na gruntowne przewietrzenie i odmłodzenie zgranego już czasem towarzystwa , szczególnie nauczycieli i ZSLu.

 » STRZELNO (Heno | 14-03-2018, 17:02:52)

Burmistrz ma pretensje do RIO tylko nie do siebie -wiedział że Strzelno jest zadłużone na duże pieniądze to po co przyjoł do pracy tyle ludzi choć wie że ci ludzie nic nie robią i obijają się jak mogą ale wypłaty biorą jakby uczciwie pracowali -normalnie brak słów panie Burmistrzu ,tylko szkoda że tyle pieniędzy idzie w błoto -mamy nadzieję że kiedy wejdzie nowa władza to zrobi porządek z braniem wypłatki za spacerki.,a ci którzy są tak pewni że jak są zatrudnieni na okres stały że nikt ich nie ruszy to czasami mogą się zawieść

 » innego wyjścia nie ma (Bartosz | 14-03-2018, 08:02:11)

Radek! Według mnie ludzie się nie ogarną. Na takie sytuacje jak w Strzelnie czy nawet w Mogilnie jest tylko jedno antidotum - dwie kadencje wójta, burmistrza, radnego, posła, a senat do likwidacji.

 » Do www (Tom | 13-03-2018, 23:46:48)

Matczak i tak wszystkie sprawy przegrywa.;)

 » rio (wwww | 13-03-2018, 21:43:03)

ciagle tylko do sadu radni za burmistrzem ci co nie placa za burmistrzem a dlug rosnie nawet na niepelnosprawnych dzieciach sie dorabiali wstyd rozwalic cala ta klike

 » Wybory (Radek | 13-03-2018, 20:00:02)

Idą wybory. Ciekawe czy ludzie wreszcie się ogarną i rozgonią tę całą śmieszną radę. Pożyjemy, zobaczymy.

 » w (ge | 13-03-2018, 16:06:41)

DE JENRIO ?

 » do Leon (UPS | 13-03-2018, 13:55:13)

Znając Twoje zdolności w znajomości Kodeksu Pracy, to jeszcze byś dorzucił podwójne dopłaty do godzin pracy w godzinach nocnych i jeszcze wolne, to nawet RIO by się nie doliczyło.

 » ;::; (Tom | 13-03-2018, 11:45:28)

A może tak pozew zbiorowy przeciwko Panu M. I polityce przez niego prowadzonej...Przy okazji radę miejską pociągnąć do współodpowiedzialności za zadłużenie gminy?.

 » Dług (Waldek | 13-03-2018, 10:53:56)

Uważam , że jeśli to prawda, że zadłużenie gminy jest inne niż podane wcześniej to cała rada powinna podać sie do dymisji skoro stracili kompletnie nadzór nad zadłużeniem gminy, dziwi mnie też postawa pana przewodniczącego rady niby wykształcony człowiek a nie ma pojęcia o finansach gminy , zadłużeniach i kredytach ...

 » dd (dd | 13-03-2018, 10:12:15)

Rada w wiekszosci bedzie szla za Burmistrzem,poniewaz wiekszisc radnych jest nauczycielam a Pan burmistrz jest tzw. Szefem nauczycieli.

 » wszyscy są zadłużeni (Leon | 13-03-2018, 09:34:08)

U nas w Mogilnie, to przynajmniej widać efekty zadłużenia. Mogilno sportem stoi i już niedługo będzie stadion lekkoatletyczny, rozbudowa hotelu przy stadionie o kolejne 10-15 pokoi dwuosobowych, restauracja, no a w Wieńcu skocznia narciarska i tor bobslejowy-saneczkowy. Pozostało nam jeszcze 7 lat spłaty długu za obwodnicę i kolos halę sportową. Jestem pod wielkim wrażeniem działań burmistrza Duszyńskiego, który co piątą złotówkę z budżetu daje na sport! Nie ma w Polsce tak "usportowionego" burmistrza i miasta. A opozycja wypomina burmistrzowi jakieś banalne tematy z fatalnym stanem ulic czy brakiem budowy kolektorów sanitarnych na Świerkówcu czy Stawiskach. A kto tam kazał się tym ludziom budować? Mogli się budować koło ul. Olszaka to kanalizę by mieli, bo tam mieszka burmistrz.

 » wszyscy są zadłużeni (Leon | 13-03-2018, 09:34:07)

U nas w Mogilnie, to przynajmniej widać efekty zadłużenia. Mogilno sportem stoi i już niedługo będzie stadion lekkoatletyczny, rozbudowa hotelu przy stadionie o kolejne 10-15 pokoi dwuosobowych, restauracja, no a w Wieńcu skocznia narciarska i tor bobslejowy-saneczkowy. Pozostało nam jeszcze 7 lat spłaty długu za obwodnicę i kolos halę sportową. Jestem pod wielkim wrażeniem działań burmistrza Duszyńskiego, który co piątą złotówkę z budżetu daje na sport! Nie ma w Polsce tak "usportowionego" burmistrza i miasta. A opozycja wypomina burmistrzowi jakieś banalne tematy z fatalnym stanem ulic czy brakiem budowy kolektorów sanitarnych na Świerkówcu czy Stawiskach. A kto tam kazał się tym ludziom budować? Mogli się budować koło ul. Olszaka to kanalizę by mieli, bo tam mieszka burmistrz.

 » Kolejny sąd (umig str | 13-03-2018, 07:20:11)

Kolejna sprawa oddana przez Pana Burmistrza do sądu tym razem za zgodą 5 radnych. Należy jednak pamiętać,że radni wstrzymujący się od głosowania to tak jakby głosowali za. Patrząc na dotychczasowe batalie naszego Burmistrza z sądami uważam, że będzie to kolejna porażka. Program naprawczy dla Gminy Strzelno i tak jest już nieunikniony. Ostatnie koła ratunkowe nic nie dały i idziemy na dno. Co roku w budżecie 1,2 mln na spłate długu. To jak to jest możliwe, że zadłużenie ciągle rośnie? Idą wybory i władza rządząca wyszła na łowy aby ustrzelić niewygodnych rywali, a nasz Burmistrz swoimi działaniami im tylko to ułatwił.

 » Dług gminy (J23 | 12-03-2018, 23:42:20)

Czyli jak będę miał wolne 10 000000 zł to bede mógł kupić długi gminy i stać się jej jak by właścicielem?? Siedzibę gminy zrobił bym w Bronislawiu, a niech chłopy maja.

 » ... (arczi | 12-03-2018, 23:19:58)

10 ? my w Mogilnie mamy 30+ i nikogo to nie rusza :D

 » Za taki stan finansów Gminy (WYBORCA | 12-03-2018, 21:34:14)

ODPOWIADA PRZEDE WSZYSTKIM RADA GMINY , KTÓRA OTRZYMAŁA ZAUFANIE I MANDAT OD NAS WYBORCÓW ! Nie uciekajcie teraz od współodpowiedzialności ! Do zobaczenia przy urnach WYBORCZYCH. Najwyższy już czas na ostre przewietrzenie pokoleniowe . Precz z PSLem (ZSLem.).!

 » Do Brazylii idzie? Chyba leci. (Joker | 12-03-2018, 21:28:58)

Rio jest w Brazylii.nie mamy polskich sądów już.wina pisu.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Zderzenie dwóch pojazdów (0)
 » Miał cofnięte uprawnienia (2)
 » Kartka od św. Walentego (5)
 » Minister przejmie szkołę w 2020 roku? (27)
 » Reforma obejmie dwie szkoły (21)
 » Szkoła w Rzeszynku będzie filią (4)
 » Chłodnia ma się rozbudować (11)
 » Kradzież torebki w oku kamery (6)
 » VIII Zimowy Bieg Dębowy (4)
 » Sprzedadzą za 20% wartości (41)
 » Szkolenia rolnicze (0)
 » Groził lekarzowi i ratownikom (8)
 » Świetlica w hali do likwidacji (25)
 » Planują budowę dużego bloku (12)
 » Pożegnali kierownika posterunku (13)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ