Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Nocą po leki do Inowrocławia

2018-03-06 21:15
 

Na terenie powiatu mogileńskiego żadna z aptek nie pełni nocnego dyżuru. Najbliżej działającym punktem jest wówczas apteka w Inowrocławiu.

Na problem z dostępem do leków w godzinach nocnych zwrócił uwagę radny Grzegorz Stochliński. Jak zauważał - nie każdy ma możliwość udania się do Inowrocławia, by zakupić leki w dyżurującej tam aptece.

- Jesteśmy akurat właściwie w tym centrum w tej chwili jakby epidemii grypy. Zwracali się mieszkańcy z pytaniem i właściwie z pretensjami także do nas radnych Rady Miejskiej. Byli zaniepokojeni tym, że czasami prywatni lekarze i także POZ-et przyjmuje do późnych godzin nocnych, a także w nocy i często jest potrzeba podania natychmiastowego leku. Niestety nie ma tego leku gdzie w Mogilnie kupić, bo apteki właściwie nie pełnią dyżurów nocnych - mówił Grzegorz Stochliński.

O problemie szerzej opowiedział zaproszony na obrady sesji Rady Miejskiej w Mogilnie, starosta mogileński, Tomasz Barczak.

Tomasz Barczak zauważał, że problem ten nie dotyczy tylko powiatu mogileńskiego, lecz stał się ogólnokrajowy. Zarówno włodarze powiatowi, jaki i nadzór farmaceutyczny nie mają możliwości zmuszenia punktów aptecznych do pełnienia nocnych i świątecznych dyżurów. Dotychczas dyżurowała jedna z aptek na terenie Mogilna i jedna ze Strzelna według wcześniej przyjętego harmonogramu.

- Twierdzą, że na dyżurze nocnym i świątecznym musi być magister zatrudniony, nie może być kto inny. W związku z tym to jest dyżur, który nie opłaca się przedsiębiorcy. I tu jest główny problem, ponieważ apteka jest czynna, natomiast sprawozdanie, które otrzymaliśmy z Izby Aptekarskiej jest takie, że dwie wizyty w nocy w powiecie mogileńskim na przykład, jedna wizyta i to jeszcze po takie środki, które na pewno nie ratują życia, ani nie pozwalają wyzdrowieć - informował starosta Tomasz Barczak.

Tomasz Barczak zauważał również, że w grudniu 2017 roku radni powiatowi przyjęli harmonogram dyżurów na 2018 rok. Jednak z powodów formalnych wojewoda ją uchylił. Ponowna uchwała zostanie przedłożona radnym 23 marca.

- Nie była zapisana data wejścia w życie, co tutaj nasze biuro prawne mówi, że to jest niepotrzebne, ponieważ ustawa wyraźnie mówi, że po 14 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym. Na tej podstawie pan wojewoda nam tę uchwałę uchylił. Oczywiście, żeśmy pisali uzasadnienia i sprostowania, natomiast podtrzymał swoją decyzję w mocy i w tej chwili uchwałą dopiero 23 marca będzie podejmowana na nowo dlatego, że w tej chwili uchwała nie obowiązuje. Pan wojewoda nie zastanowił się nad tym, co robi dlatego, że pozostawił naszych mieszkańców właściwie mówiąc szczerze bez dostępu do apteki w święta, niedziele, jak i również w nocy - mówił Tomasz Barczak.

Starosta mogileński informował także, że Związek Powiatów Polskich wystąpił z wnioskiem do rządu, by za dyżury aptek płacił Narodowy Fundusz Zdrowia.

- Myślę, że raczej to będzie załatwione negatywnie, także znowu spadnie to na barki tych, którzy prowadzą apteki, ponieważ konkurencja jest bardzo duża (...) Tutaj tylko mogę apelować do państwa, którzy apteki prowadzą, ażeby zrozumieli tą drugą stronę (...) W normalnych warunkach, gdy nie ma takiej epidemii myślę, że z mojego punktu widzenia wystarczyłoby, żeby było to do 23:00 - mówił starosta Barczak.

Problem ten zauważalny był już na początku tego roku, jednak władze powiatu pomimo negatywnej opinii wojewody o wyżej wspomnianej uchwale nie zwołały nadzwyczajnej sesji. Problem ma być rozwiązany dopiero 23 marca podczas najbliższej sesji Rady Powiatu Mogileńskiego. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [36]» dodaj komentarz   

 » cmg (arek | 12-03-2018, 16:17:28)

rzygać się chce tym zasciankiem kujawsko pomorskiego, w cmg to psy dup.mi szczekaja i nic wiecej, nie wspominajac ze bieda az piszczy. w wielkopolsce to nawet na wioskach jest o niebo lepiej niz w tym cmg.. miejscu trzeciego swiata

 » cm (cm | 12-03-2018, 15:27:38)

Jeżeli Pan czy Pani ma 50 lat to ze statystyk wynika , że zapotrzebowanie na leki wzrasta .Więc uwaga , bo w przyszłości może zabraknąć te 25 minut dojazdu do Inowrocławia . Zgodą na nieczynne w nocy apteki odbieramy sobie kolejny przywilej , luksus ,podstawę bytu, który już nie wróci . Dorosły z bólem do rana wytrzyma , ale dzieci??!!

 » sportowe puzle (Zbychu | 12-03-2018, 10:19:21)

cm, Ty masz rację, że my żyjemy w puzlu-puzlach, różnorodnej układance i to na skalę naszej gminy ale i Polski. Jak to jednak jest, że te puzle w Mogilnie układa jeden człowiek, a puzle te ciągle układają mu się zawsze w słowa SPORT PONAD WSZYSTKO. Niby przy układaniu tych puzli jest też 21 pomagierów z rady miejskiej, ale to czysta fikcja, bo większość tych pomagierów też jest SPORTOWCAMI mimo woli.

 » pytanie (jk | 12-03-2018, 07:51:04)

Mam pytanie, kto z krytykujących poniżej musiał w nocy nabyć leki, które byłyby ratujące życie lub były ważne dla ratowania zdrowia, nie mówię o lekach typu apap?, ja mam ponad 50 lat i moja odpowiedź brzmi- ani razu!!!!

 » cm (cm | 11-03-2018, 19:51:15)

My żyjemy w puzlu czyli fragmencie układanki, która nazywa się Polska.Tego puzla można porównać do gminy , czy powiatu . My wybieramy urzędników i dlaczego zwyczajny obywatel ma starać się o podstawowe czynniki życiowe . Są ludzie którzy pchali się na stanowiska w gminach , powiatach,starostwach . To oni mają dbać o dobro miejscowego obywatela , a nie budzić się po czasie .Dużo idzie przewidzieć tylko czasami trzeba wyjść poza ramy obecnego myślenia .Urzędnik to nie tylko stanowisko do brania pensji czy diety.

 » $ (nickt | 11-03-2018, 09:50:54)

Pani Marzeno! Tylko mgr farm. ma prawo wypowiadać się w kwestii pracy aptek? Technik nie ma nic do powiedzenia? Rozumiem kwestie przepisów dotyczących pracy ale wypowiadania się prawo nie zabrania. Jeśli chodzi o wpis "Mogilno" to jednak tego porównać nie można. Oczywiście, że moja wcześniejsza wypowiedź była trochę złośliwa i nie do końca prawdziwa ale mylisz się w kwestii "służb". Problem polega na tym, że państwo nie chce dyżurów w jakikolwiek sposób finansować a nikomu nie opłaca się mieć otwarte w sytuacji, gdy przyjdą 2-3 osoby. Straż, policja, pogotowie mają płacone obojętnie, czy mają 0, czy 100 interwencji. Jeśli ludzie mają problem z dostępem do leków w nocy, to trzeba naciskać na rząd a nie na właścicieli aptek. Aha, ja nie jestem właścicielem jakby co :)

 » cmg (cmg | 11-03-2018, 08:35:18)

Młodość , zdrowie ,pieniądze , samochód nie jest nam na stałe przypisane . Podatki płacimy między innymi w Mogilnie i podstawowe podmioty ratujące życie zdrowie i mienie w takim skupisku ludzi powinne być czynne, dostępne całą dobę. Szkoda że nasze władze tego nie zauważają .Przecież mają tyle narzędzi prawnych tylko niektóre sytuacje należy przewidzieć .Życzę wszystkim , aby w nocy ta apteka nie była potrzebna , ale czas i życie zrobi swoje .

 » do Anny (Stasiu | 11-03-2018, 07:30:35)

Chyba żartujesz... W Strzelnie w aptekach są powywieszane kartki z informacją, że w nocy należy po leki udać się do... Inowrocławia. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Okazuje się, że gamonie siedzący przy korycie nawet takiego problemu nie potrafili od miesięcy rozwiązać. Co dopiero inne...

 » śpioszek (Jutek | 11-03-2018, 00:49:14)

Mam pytanie. Facet na zdjęciu. trzeci od prawej to radny Kaźmierczak. Pytanie: co ten radny załatwił dla swojego okręgu wyborczego? czy KIEDYKOLWIEK zabrał głos na sesji? Z tego co wiem,radny Piotr przesypia sesje i komisje rady.

 » Apteka w strzelnie (Anna | 10-03-2018, 16:06:05)

A w Strzelnie można kupić, są apteki które mają dyżur i nie trzeba do Inowrocławia aż lecieć. Zresztą każdy ma apteczke leków w domu i już bez przesady z tymi aptekami. Ile można ciągle tam zostawiać pieniądze .

 » PSL wszystko psuje (leon amator | 10-03-2018, 15:07:56)

Czy jest jakaś dziedzina, w której nas starosta i jego PSL czegoś nie spartolili ? A i burmistrzowi Duszyńskiego bliska współpraca ze starostą i "naszym" wicemarszałkiem województwa wychodzi bokiem. Kiełbasa wyborcza pod tytułem "obwodnica przez bagna" i "mogileńska poliklinika",mocno śmierdzi i nie nadaje się do spożycia przez wyborców.

 » apteka (hsk | 09-03-2018, 16:31:39)

to po cho.erę tyle aptek nastawiali ,zeby teraz w nocy nie było gdzie kupić leków .najlepiej zaorać miasto bo rządzacy sa do bani

 » Trzemeszno (Rps | 09-03-2018, 16:20:04)

A co z trzemesznem?

 » Mogilno (Mogilno | 09-03-2018, 07:43:05)

Panie Rob. Niech pan zrobi sobie strój z liści, dzidę i żyje w tym marazmie dalej. Władza krytyki nie lubi.

 » Mogilno (Mogilno | 09-03-2018, 07:43:04)

Panie Rob. Niech pan zrobi sobie strój z liści, dzidę i żyje w tym marazmie dalej. Władza krytyki nie lubi.

 » Do cm (Rob | 09-03-2018, 01:46:45)

Dlatego wlasnie wyprowadz sie do wlkp. Nalegam. Jednego kłęka mniej bedzie.

 » Dyżury aptek (Marzena | 08-03-2018, 22:29:55)

Ciekawy jest pewien proces... pani radna ze Strzelna nie ma uprawnień do wydawania leków pod nieobecność magistra farmacji ponieważ jest technikiem farmacji. Czy tylko mnie się wydaje ze nie ma kompetencji do wypowiadania się w temacie pracy aptek?

 » Mogilno (Mogilno | 08-03-2018, 12:53:40)

Obyś nie musiał w nocy szukać tego pojemnika chyba że jesteś właścicielem apteki. Takim tokiem myślenia to i pogotowie, straż pożarna, policja nie ma zawsze w nocy wyjazdów. To ktoś w końcu dojdzie do wniosku, aby zlikwidować dyżury wymienionych służb.

 » do nocnych łowców pojemników na mocz (nickt | 07-03-2018, 23:08:05)

"I bardzo dobrze." Pozwolę sobie zacytować pewną ważną osobistość.

 » cm (cm | 07-03-2018, 19:10:41)

W Mogilnie powinni wydać zarządzenie , że o godz 21 wszyscy gaszą światła , o godz. 21.30 gasną lampy uliczne, a o godz 22 wszyscy śpią .

 » Chyba nie w Strzlnie (??? | 07-03-2018, 18:02:52)

W Strzelnie jakoś dyżury pełnią zgodnie z harmonogramem.... Fakt że ten jest teraz na cały powiat a nie tylko Strzelno.....

 » opieka zdrowotna (cm | 07-03-2018, 16:42:06)

Szkoda słów na to co dzieje się w naszym "biednym" miasteczku . O wszystko co ma służyć mieszkańcom musimy się sami starać również z interwencjami u wyższych władz. Jeżeli w miasteczku 15-tysięcznym plus okolice nie ma być czynnej apteki , to po co lekarz , szpital , pogotowie ? Dalej patrząc niepotrzebny u nas jest powiat ani gmina. Tak jak było planowane podczas ostatnich podziałów administracyjnych powinniśmy podlegać pod Wielkopolskę , ale wtedy nie byłoby tu tyle stołków urzędowych .Wtedy to był największy problem . Wielu z nas pracuje w Wlk. i wi-dzimy coraz większą przepaść między Kuj-Pom. a Wlkp . Oczywiście na naszą niekorzyść .Znam ludzi ,którzy przyjeżdżają z Wlkp. do pracy do naszego województwa . Są to pracownicy blisko wieku emerytalnego więc tu muszą dotrwać do emerytury . Dla nich również zauważalny jest rozwojowy odskok Wlkp. od Kuj-Pom .Nawet zarobki mamy mniejsze o ilości miejsc pracy nie wspomnę.

 » Społecznictwo (One Man Show | 07-03-2018, 16:40:28)

A może radni będą tak dobroduszni i swoje diety przeznaczą na sfinansowanie dyżurów nocnych w aptekach? Jedna bystra radna ze Strzelna ostatnio proponowała uzdrowienie finansów w szkolnictwie trzynastymi pensjami nauczycieli. Do dzieła więc pani radna! Daj pani przykład! Jest okazja!

 » Heh (lol | 07-03-2018, 15:00:51)

Toc w Strzelnie są 4 apteki i przynajmniej 1 z tych 4 pełnią dyżur nocny.. Kto z Mogilna jedzie do Ina po leki skoro do Strzelna bliżej? To jest dopiero absurd.. Robicie z igły widły.. Kto normalny będzie jechał z Mogilna do Inowrocławia po leki w nocy, skoro 10km dalej w Strzelnie jedna z tych czterech aptek pełni dyżur nocny.. Brawo...

 » NIEMOC W GENACH!!! (maniek | 07-03-2018, 14:39:57)

Biedny ten nasz powiacik, biedni ci aptekarze - nikt nie może stracić - jak zwykle tracimy MY. Dopiero jak takiej "szyszce" ktoś z rodziny nagle zachoruje , to dopiero oczka się otwierają. Bezradni ci radni wszelkiej maści. Skoro tyle nowych aptek powstaje, to znaczy że "interes" wart jest zachodu. Oprócz interesu finansowego jest jeszcze interes społeczny. I to powinni rozumieć aptekarze,jak i rządzący - a tak jedni na drugich. Pan wini aptekarza, aptekarz pana, a nam biednym grób i drewniana deska!

 » nasi radni bezradni (Gajowy Marucha | 07-03-2018, 14:02:14)

A co to za smutasy są na zdjęciu - zwiastunie tej informacji? Jakaś kobieta patrzy w lewo, jakby nie wiedziała o co chodzi, facet w środku myślami jest gdzieś bardzo daleko a ten na prawo robi wrażenie jakby wiedział wszystko i był zadowolony z tego: a co tam apteki, najważniejsze, że 1000 zł dieta radnego wpadnie na konto, a przy okazji za przyzwoleniem burmistrza będę miał opłaconą moją komórkę za rozmowy "służbowe".

 » Strach na lachy (UPS | 07-03-2018, 12:24:50)

A skąd u Leona jeszcze wolne za nocki? A po drugie.Przecież, jak chorą "Rozalkę" na 10 zdrowasiek wrzuci się do pieca chlebowego, to każda choroba z niej uleci razem z Duchem świętym. I oto chodzi.Rząd się cieszy,jedno mniej 500+, ksiądz się cieszy, zakład pogrzebowy,ZUS....., jeszcze trochę, to nad naszą Panna będziemy tańce "pogrzebowe" wykonywać.A wszystko pod kontrolą średniowiecznej inkwizycji.

 » do Leon (UPS | 07-03-2018, 12:17:34)

Leon,Ty nigdy nie czytałeś Kodeksu Pracy! Zanim coś nieprzemyślanego napiszesz,pomyśl! Za godziny nocne jest dodatek 20% naliczany od minimalnego wynagrodzenia.Pokaże przykład.W 2018 roku 2100,00 : np 160 godzin w miesiącu, to dodatek do godziny nocnej wynosi 2,63 zł,a jeżeli w miesiącu będą np 172 godz. to dodatek wyniesie 2,44 zł.

 » Dyżury w aptekach (Leon | 07-03-2018, 11:20:09)

Zrozumcie Ludzie, że za nocny dyżur -zgodnie z kodeksem pracy- trzeba zapłacić pracownikowi (magister farmacji) podwójnie i jeszcze dać wolne w innym terminie. Utarg w czasie takiego nocnego dyżuru często nie przekracza sto złotych a najczęściej jest zerowy. Czy jest tu ktoś kto chciałby pracować ZA DARMO i to jeszcze w nocy i święta?? Ja uważam, że jeśli społeczeństwo chce mieć komfort poczucia bezpieczeństwa kupna leków w nocy i dni wolne od pracy to koszty te powinny być pokryte ze społecznych pieniędzy. Myślę tu o NFZ lub z lokalnych podatków.

 » straszne (abc | 07-03-2018, 10:37:43)

Niewiem jak tak mozna,tyle aptek i nagle np.wrazie goraczki dziecka trzeba jechac po syrop tak daleko,paranoja.W zyciu sa rózne przypadki jedna na Mogilno i Strzelno powinna choc miec dyzur.

 » apteki (chorowity | 07-03-2018, 10:28:37)

po co apteki,jesli ktos madry potrafi leczyc sie jak nasze babki,wszystko rosnie wokol nas,a na grype najlepsze lozko i sie wygrzac,,

 » Re (Zen | 07-03-2018, 07:27:21)

Dla mnie to jest po prostu nie pojęte. Było kiedyś z 4 apteki i ktoś zawsze miał dyżur, a teraz z 10 to lekko jest i nie ma ani jednej z dyżurem ? Nie mówię o dojeżdżaniu po leki do Inowrocławia bo to już kompletny absurd...

 » Apteki (Rob | 07-03-2018, 00:52:32)

Typowy przyklad. Byly czynne w nocy i byli 2 klientow na noc od 20 lat. Teraz nieczynne i nagle o 0.28 robia sie kolejki tyle bydla wystaje. Zachowanie typowe człowieka. Zwierze czlek lubi miec poczucie bezpieczeństwa zawsze pod reka. Gumki, apap i piwo na bol zeba kupimy na cpn'ie ludziska. A jeśli ktos naprawde jest potrzebujacy i pilny w nocy to raczej nie jest odsylany z izby przyjec tylko trafia do szpitala w Inie np.gdzie kasyno w nocy nawet jest i wszelka chemie oferuje. Dejta se spokoj juz ludziska z wszelkimi hejtami wszystkiego i byle czego byle było. Ja cierpie dole

 » Zdrowie (Wojtek | 06-03-2018, 22:43:29)

Witaminy(oczyszczone) to podstawa, by być zdrowym.

 » wybory (mmmmm | 06-03-2018, 21:42:15)

teraz wybory bedzie wszystko w strzelnie dach na starym kinie obwodnica wszystko szkoda tylko ze przed wyborami znowu naobiecuja a po wyborach znowu cisza tu potrzebny ktos mlody z ambicjami planami umiejacy wykorzystac fundusze unijne jesli jest jeszcze

 » apteki (wkurzony | 06-03-2018, 21:21:40)

Brawo, mam nadzieję że ten krok zostanie doceniony podczas zbliżających się wyborów. Może tak lepiej zamiast po leki do apteki w Inowrocławiu udać się do zakładu pogrzebowego

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Zderzenie dwóch pojazdów (0)
 » Miał cofnięte uprawnienia (2)
 » Kartka od św. Walentego (5)
 » Minister przejmie szkołę w 2020 roku? (27)
 » Reforma obejmie dwie szkoły (21)
 » Szkoła w Rzeszynku będzie filią (4)
 » Chłodnia ma się rozbudować (11)
 » Kradzież torebki w oku kamery (6)
 » VIII Zimowy Bieg Dębowy (4)
 » Sprzedadzą za 20% wartości (41)
 » Szkolenia rolnicze (0)
 » Groził lekarzowi i ratownikom (8)
 » Świetlica w hali do likwidacji (25)
 » Planują budowę dużego bloku (12)
 » Pożegnali kierownika posterunku (13)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ