Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Chce tartanu, a nie żużlu

2018-02-14 21:56
 

Radny Rady Miejskiej w Strzelnie chce, by przy Szkole Podstawowej im. Alberta Abrahama Michelsona w Strzelnie powstała tartanowa bieżnia.

Podczas minionej sesji Rady Miejskiej w Strzelnie radny Ryszard Chudziński interpelował w sprawie stworzenia profesjonalnej bieżni przy szkolnym boisku.

- Mam taką sprawę - codziennie przechodzę koło Szkoły Podstawowej na ulicy Wyszyńskiego i od dłuższego czasu sprawa bieżni przy boisku, przy tej szkole - szkołę mamy z wieloletnim dorobkiem, jest piękna duża, ale ta bieżnia wokół tego boiska jest fatalna. Jest to przy drodze głównej, wielu przejezdnych patrzy. Ja myślę, że nastał czas, żeby za tą bieżnię się wziąć i tym dzieciaczkom - jest ich ponad 400 - zrobić bieżnię z tartanu. Ładnie zrobić, tak jak to jest w innych miejscowościach. Będzie to wyglądało ładnie, a tak to wygląd dziadowsko - powiem krótko - mówił radny Ryszard Chudziński.

Jak zaznaczał radny Piotr Dubicki - członek Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Oświaty, Kultury oraz Kultury Fizycznej i Sportu - sprawa została poruszona już jakiś czas temu podczas rozmów z dyrekcją placówki.

- Byliśmy z komisją kultury kilkanaście miesięcy temu w szkole, rozmawialiśmy z dyrektorką właśnie o tym problemie. Jest to wpisane w protokóle z posiedzenia komisji. Panie radny, to nie chodzi o to, że jak pan powiedział - po dziadowsku wygląda, bo ludzie przejeżdżają, oglądają. Nie, to przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo dzieci, które korzystają i biegają na zajęciach wychowania fizycznego. Ta sprawa już jest, można powiedzieć w toku - zaznaczał radny Dubicki. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [11]» dodaj komentarz   

 » miasto (mieszkaniec | 24-02-2018, 08:55:51)

Panie Chudziński a czy przypadkiem Strzelno nie potrzebuje rzeczy ważniejszych od bieżni? Proszę się zastanowić, a nie wymyślać! Temu miastu potrzebni są młodzi ludzie,ze świeżymi pomysłami i to im dajmy szansę i możliwości realizacji. Za niedługi czas odbędą się znów wybory na radnych i naprawdę postawmy na ludzi zdecydowanie młodszych!

 » tartan (max | 21-02-2018, 09:53:50)

Panie Chudziński a dlaczego nie akwapark przecież jest tak samo realny w Strzelnie jak bieżnia tartanowa a brzmi lepiej.

 » Uczniowie (Umig Str | 19-02-2018, 12:27:34)

Radni razem z Burmistrzem nic glosno nie mowia że w Stodołach ze szkoly ucieklo połowę uczniow. Ciekawy jestem co mialo na to wplyw? Widocznie budżet gminy jest wysoki skoro stac oswiate na takie ubytki

 » bieżnia (rodzic | 19-02-2018, 10:36:24)

Po co im bieznia przecież stamtąd uczniowie uciekają

 » tartan (strzelnianin | 17-02-2018, 15:22:21)

Radny R. Chudziński może dużo chcieć najpierw niech się zastanowi jak publicznie oczernia jedną z placówek w Strzelnie nazywając ją "Zbukiem" To stwierdzenie niegodne radnego, który jest osobą publiczną i za takie słowa może zostać pociągnięty do odpowiedzialności przed sądem.

 » dobry pomysł, jak się ma kasę (Draf | 17-02-2018, 11:05:17)

Fajnie, że ktoś myśli o bieżni przy szkole. W Mogilne też burmistrz wpadł na taki pomysł, budowę bieżni na stadionie co ma kosztować blisko 3 mln zł, no to przez analogię bieżnia w Strzelnie pewnie będzie kosztować min. 1,5 mln. Przecież was na to nie stać!

 » bieznia (mieszkaniec | 17-02-2018, 06:28:59)

Bardzo dobry pomysł! Porządna bieżnia jest potrzebna. Po tym co jest nie da się biegać, a jak się któreś dziecko przewróci to jest pozdzierane. Bieżnia do wymiany szkoda tylko że nie pomyślano o tym jak robiono boisko. Brawo panie Chudziński.

 » Tartanu się chce ???? (PODATNIK | 16-02-2018, 18:07:27)

Niech zarobi i se kupi za swoje !!!!

 » Najlepiej wszystko dla strzelna, pora wyborów i należy porządek zrobić z radnymi to typowe leśne dziadki (Zainteresowany | 16-02-2018, 11:05:16)

Nigdy nie będzie dobrze jeśli radnymi zostają nauczyciele A ich szefem jest burmistrz wójt czy starosta. Wracając do szkol i inwestycji rady miejskiej proponuje odwiedzić szkoły wiejskie przecież tam dzieci powinny mieć taki sam start ......

 » Najlepiej wszystko dla strzelna, pora wyborów i należy porządek zrobić z radnymi to typowe leśne dziadki (Zainteresowany | 16-02-2018, 11:04:04)

Nigdy nie będzie dobrze jeśli radnymi zostają nauczyciele A ich szefem jest burmistrz wójt czy starosta. Wracając do szkol i inwestycji rady miejskiej proponuje odwiedzić szkoły wiejskie przecież tam dzieci powinny mieć taki sam start ......

 » bieżnia (meme | 15-02-2018, 09:44:37)

Kończyłam tę szkołę 16 lat temu i cały czas mnie to zastanawiało. Gimnazjum dostało halę sportową. Podstawówka Orlik... tylko dlaczego nie zmieniono tego właśnie podczas budowy Orlika? Radny ma rację - szpeci to totalnie widok szkoły, wystarczy, że sam budynek jest reliktem PRLu i nawet najlepiej odnowiony będzie się z nim kojarzył. Dyrekcja też ma rację. Nie raz na WF szło sobie poharatać kolana na tym.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Gminne eliminacje w Mogilnie (0)
 » Kolorowe ozdoby we Wronowach (0)
 » W Wójcinie powstanie Dino (3)
 » Zbierają krew dla Antosia (1)
 » EKOpiec w Jeziorach Wielkich (2)
 » Wydobywają naczepę tira (4)
 » Niebezpieczny wypadek w szkole (46)
 » Zderzenie w Kościeszkach (16)
 » Marek Gotowała nie odchodzi (20)
 » Dzielnicowy zatrzymał złodziei (7)
 » O 63 km/h za szybko (11)
 » Będzie remont oczyszczalni (28)
 » Wybrali prezydium rady (5)
 » Kiermasz wielkanocny (0)
 » Ponad 400 tysięcy dla parafii (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016