Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Zdrowie i medycyna

Dyrektor Gotowała zrezygnował

2018-02-14 17:50
 

Potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia o odejściu dyrektora SPZOZ-u. Z dniem 15 marca kończy swoją pracę w Mogilnie.

Przypomnijmy, że Marek Gotowała, wygrał konkurs na dyrektora Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gnieźnie. Zarząd Powiatu liczył, że dyrektor przeprowadzi restrukturyzację SPZOZ-u i dopilnuje rozbudowy szpitala w Mogilnie. Niestety złożył on rezygnację z pełnionej funkcji i tym samym z niem 15 marca zakończy pracę na stanowisku dyrektora mogileńskiej służby zdrowia. Co ciekawe, z początkiem stycznia otrzymał on podwyżkę, bo według władz powiatowych sprawdził się na swoim stanowisku.

- Dyrektor złożył wczoraj pismo, że odchodzi z dniem 15 marca. (...) Podwyżkę dostał z dniem 1 stycznia. Tak było umówione, że jak się sprawdzi to dostanie podwyżkę - informuje starosta mogileński, Tomasz Barczak.

Obecnie nie wiadomo kto przejmie obowiązki dyrektora, jednak na pewno po 15 marca zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [26]» dodaj komentarz   

 » SPZOZ (księgowa | 20-02-2018, 13:50:26)

Brawo Pacjencie - trefne skojarzenie że podwyżka z ośmiu i pół tysiąca na dziesięć i pół miesięcznej gaży p.Dyrektora to oczywiście większa odprawa nic innego.Pan Starosta o tym incydencie bardzo dobrze wie ,ale co nie robi się dla kolegi a druga sprawa ze swoich nie daje a podatnicy to i tak oddadzą w podatkach.KTO BOGATEMU ZABRONI - A POWIAT MAMY BOGATY A RZĄDZĄCYCH WSPANIAŁYCH - OJ WEŹMIE SIĘ ZA TO DUDA WEŹMIE.

 » SPZOZ (Pacjent | 19-02-2018, 19:18:36)

Gromada dyletantów bawiąca się publicznym groszem. Od lat reformująca coś co ma przypominać ochronę zdrowia. Radni głosujący za, a jednocześnie nie mający pojęcia czego głosowania dotyczą. Dyrektor otrzymujący podwyżkę tylko po to aby odprawa była większa. Sprzątaczki wyrzucane na bruk tylko po to aby zatrudnić w ich miejsce kolejne oraz firmę zatrudniającą na części etatu. Stawiając kamery można by śmiało nakręcić MOGILEŃSKIE RANCZO. A szpitale tak w Mogilnie jak i w Strzelnie mogą spokojnie posłużyć jako plany zdjęciowe dla filmów wojennych. Ot i co

 » Nowy stary... nielad... (Zdegustowany | 19-02-2018, 16:06:49)

trwająca od 7 lat zmiana która nic za sobą nie niesie stracony czas zero reform wydane pieniądze na projekty szpitala chyba już z 3 były publikowane pieniądze na audyty które nie zostały wprowadzane dyrektorzy że świata którzy po prostu odchodzą że stanowiska jak im się podoba bez konsekwencji.... po prostu żałosne... Ale to tylko publicznie można tak zrobić... nikt nie rozliczy zarządu powiatu ani starosty ani radnych co chwilę konkurs który wygrywa kolega królika.... a gdzie jakaś merytoryka ? gdzie jakoś biznesplan, długofalowa strategia ? bo jeśli strategia kończy się na tym że szpital będzie w Mogilnie z tym personelem z tym zarządzaniem i z tym ladem organizacyjnym no to długo będą jeszcze większe.... PIS chce aby wszystko było państwowe... gdyby ten szpital był kogoś prywatną firmą i kogoś by to były pieniądze to byłby cudownie prowadzony i zarządzany bo nikt by nie pozwolił na taka jakość leczenia podejścia do pacjenta braku lekarza brudy w szpitalu czy marnowanie sprzętu... nowy konkurs ? na tyle odważny jest starosta że przed wyborami będzie chciał nowego dyrektora ??? który pokaże że wszystko było robione źle i będzie chciał coś zmienić.... albo znowu kolega który klepnie nieudana reformę bo trzeba wygrać wybory i dac nadzieję dobrego leczenia.... źle to wygląda.... a prywatne poz i lekarze prywatnie przyjmujący zacierają ręce bo to dla nich biznes bo jak nie SPZOZ to.... płatna porada...

 » Problemem radni (Mieszkaniec | 19-02-2018, 06:33:52)

Dla mnie największym problemem są radni. Oczywiście nie wszyscy. Są na stołkach już kilka kadencji i nic nie robią z takim stanem rzeczy. Dla mnie sprawa jest jasna. Mniejszość nie może decydować większością. W tym przypadku Strzelno Mogilnem.Brakuje świeżej krwi, która zabrała by rzeczowy głos. Strzelno i tak nie będzie miało tego szpitala. Nie wiem po co tyle szumu.

 » Utytułowany (Ja | 18-02-2018, 22:59:41)

Ja choćbym miała dojechać do Bydgoszczy, to akurat do tego najbardziej utytułowanego bym nie poszła. Czy już naprawdę nie na lekarzy, którzy chcieliby pracować w Mogilnie za te kilkadziesiąt tysięcy?

 » Tytuły,a diagnoza (UW | 18-02-2018, 19:04:50)

Za brak lekarza na dyżurze odpowiada Pan zastępca ds medycznych,który każdemu wnoszącemu pacjentowi uwagi odpisuje na pismo w ten sam sposób,że to pacjent kłamie.Taką odpowiedź trzymam,jak relikwie,gdyż mamy w Mogilnie utytułowanych lekarzy ( dr nauk med). Gorzej z diagnozą,bo swoja ocenę, mojego stanu zdrowia wydał na podstawie tego "co powiedziała mu koleżanka".Beczka śmiechu.Stąd Pan Gotowała nie pasował,bo za zaistniałą sytuację mnie przeprosił,na co nie zdobyli utytułowani medycy.

 » p.DYREKTOR (chory | 18-02-2018, 14:16:18)

Drodzy internauci jedno zasadnicze pytanie do wszystkich czym się sprawdził w oczach NASZEGO WSZECHMOCNIE PANUJĄCEGO PANA STAROSTY WIELKI PAN DYREKTOR SPZOZ-u chyba tym że dziś to jest 18 lutego niedziela niema w POZ-cie żadnego lekarza i cały nasz powiat automatycznie zostaje bez podstawowej opieki medycznej za co p.Dyrektor SPZOZ-u otrzymuje z funduszu zdrowia kasę.Druga sprawa jak to jest możliwe że lekarz dyżurny z Zespołu Ratownictwa Medycznego który pracuje na karetce z relacji pani pielęgniarki z doskoku załatwia pacjentów z POZ-tu - ciekawi mnie fakt co taki lekarz by wybrał zbadanie człowieka i stwierdzenie udaru czy zawału serca czy pilny wyjazd do kolizji drogowej.Z tego krótkiego opisu wynika jedno znacznie że naprawdę p.DYREKTOR ZASŁUŻYŁ NA PODWYŻKĘ RAZEM Z p.STAROSTĄ I ZARZĄDEM POWIATU - a co należy się im jak psu mich, a dyżurna pielęgniarka pełniąca dyżur w POZ-cie niech się tłumaczy !!!!!.A może zatrudnić trzeciego vice - ciekawe co na to wszystko odpowie NFZ.

 » Ludowcy rządzą? (Genas | 18-02-2018, 14:05:51)

Daleko im wszystkim do Wincentego Witosa.

 » Absurd z rozbudową szpitala (Pracownik służby zdrowia | 18-02-2018, 10:41:04)

Skoro za 17 mln zł ma powstać szpital wieloprofilowy w Mogilnie ,a w tym samym czasie dobudowują skrzydło w szpitalu im Biziela za ponad 500 mln to jaka to wielka różnica. Uważam ze bardzo nie doszacowano inwestycji w szpital w Mogilnie. Pokazuje to jakim dyletantem jest (oby jak najkrócej panujący) pan starosta.

 » szpitale (funia | 18-02-2018, 08:28:11)

W szpitalu w Strzelnie pracuje kilka osób z Mogilna. Jak pracują to widać, dasz to masz, po ich stosunku do pacjentek widać, kto dał i jest tu z "prywatną opieką" a kto jest na "państwowe". Jak będzie szpitalik w Mogilnie, to tak tam będzie. Chcecie tego?

 » na marginesie (gość | 17-02-2018, 23:02:17)

Gdyby spojrzeć na to okiem satyryka, to powstałby obrazek, na którym byłby mały, niepozorny szpital i szereg dużych kościołów. Daje do myślenia?

 » Szpital w Mogilnie. (maniek | 17-02-2018, 20:51:00)

Szpital w Mogilnie = Obsesja starosty z Marcinkowa. Biedak po tylu latach użerania się i kombinowania nawet nie wie, ile cała ta zabawa będzie powiat kosztowała. Co roku będzie wymyślał teorię do własnej głupoty, żeby uzasadnić dosypywanie kolejnych milionów do dopychanej kolanem inwestycji. Dzisiaj z 13,5 mln zrobiło się już 17, a jak już wszystko będzie pobudowane/wyremontowane w Mogilnie ,przystosowane z pomalowaną na zielono trawą w Strzelnie, to po całej tej powiatowej "deformie" inwestycyjnej w służbie zdrowia, 35-40 baniek pęknie jak nic. Dał lud Tomusiowi władzę do ręki, to Tomuś się bawi!!!

 » szpital (zoz | 17-02-2018, 17:37:50)

Witam; jak dyrektora już nie prawie nie ma to zgłosić jego upadłość w Mogilnie i przenieść do Strzela, bo będą mniejsze nakłady i nie dojdzie do rozpadu powiatu. Pozdrawiam.

 » odpowiedz (ty do chory | 17-02-2018, 16:12:02)

Oczywiśćie jesteś mądrym człowiem tej prowincji -ale słuchaj lekarz który mnie tam wysłał woogóle mnie badał ,a poza tym lekarzy nie obchodzi czy tam jest prezydent czy sołtys ,tych lekarzy dziwi to iż Mogilno ma lekarzy ,i powinni badać pacjentów ,lekarz tj pierwsza półka .

 » Zowczak kury macać... (pacjent | 17-02-2018, 12:28:31)

.....nie mieszać w tzw. powiacikowej służbie zdrowia.

 » do chory (UPS | 17-02-2018, 12:14:21)

No chyba w tym Inowrocławiu nie najlepiej im idzie nauka.Nawet nie wiedzą,że nie wszystkie miasta mają prezydenta,a to już nie najlepiej świadczy o personelu medycznym.Po drugie.Prawdziwy lekarz jest od leczenia, a nie od wydawania komentarzy skierowanych do chorego pacjenta i to na pewno, przy grypie, z bardzo wysoką temperaturą.... , czyli choroba pacjenta była najmniej ważna.

 » brak leczenia (chory | 17-02-2018, 08:43:36)

Czas najwyższy na zmiany ,to w Żninie jest szpital ,a tu nic nie ma lekarzy ,NIC przypadek miałem grype to lekarz z pogotowia dał skierowanie do Inowrocławia a tam szpitalu lekarze CO TAM W TYM MOGILNIE SIĘ DZIEJE przecież to miasto ma prezydenta ,podobno ma prawa miejskie

 » spoko (Jahn | 16-02-2018, 19:30:48)

...spoko...zawsze na takie sytuacje zawsze w zanadrzu jest w-ce dyrektorka Pani Basia B.Eksperymentalnie były w-ce Panie Romanie O. z perspektywy czasu może inaczej by na to wszystko spojrzał(?) :) a średni i niższy personal medyczny i administracja znowu w głębokim poważaniu :(

 » zoz (gg | 16-02-2018, 16:36:50)

Żadnego pożytku

 » Przemysław Zowczak na dyrektora (polsi | 16-02-2018, 16:34:55)

Panie Starosto może p. Przemysława Zowczaka na dyrektora zatrudnić, pana dawny kolega z PSL. Zowczak interesował się ostatnio tematem szpitala.

 » kasiorka jest najważniejsza (Zbychu | 16-02-2018, 15:22:55)

Brawo INTERNAUTO wakacje!!! Super wpis! Teraz to sobie możemy pomarzyć o nowym dyrektorze SPZOZ, no chyba że zostanie nim pan radny Krzysztof Mleczko. To taki żarcik, bo pan radny może tylko zarządzać swoim gospodarstwem i to w ograniczonym zakresie. Ale współczuję staroście bo znowu został na lodzie. Nowy dyrektor, jeśli w ogóle taki będzie, zarząda pewnie ze 20 000 zł/miesiąc, bo inaczej nie będzie się jemu opłacało.

 » DESANT (wakacje | 16-02-2018, 11:57:58)

Dziwią mnie słowa p.Starosty w których stwierdza że p.Dyrektor naszej lecznicy sprawdził się - ciekawe w czym się tak sprawdził,bo według mnie owszem p.Dyrektor sprawdził się ale w robieniu w BAMBUKO nasz szanowny Zarząd Powiatu,o pracownikach SPZOZ-u i Radnych Powiatowych nie wspomnę i w bardzo dobrej i sprawnej ewakuacji z walącej się inwestycji.PANIE STAROSTO CZEKAMY NA NOWEGO KAMIKADZE KTÓRY ZGODZI SIĘ OBJĄĆ ZASZCZYTNY STOŁEK DYREKTORSKI - oczywiście tylko ZA ILE ???,Na koniec współczucia dla PRACOWNIKÓW - teraz będzie prawdziwy JUBEL W TYM ZAKŁADZIE - a miało być tak ładnie !!!!.

 » słabe (pl | 15-02-2018, 17:36:43)

I jak tą podwyżkę można wytłumaczyć panie starosto.A co do podwyżek przyznawanych przez pana dyrektora to podwyżki miał otrzymać personel medyczny SPZOZ a dostali wszyscy pracownicy tyle że po ok .20-zł.BULWERSUJĄCE.Ciekawe jaką sumą podwyżki cieszy się dyrektor

 » DYREKTOR GOTOWALA (MIESZKANIEC | 14-02-2018, 21:10:54)

DOBRY ZNAK DLA POWIATU WSZYSTKIE SZCZURY ZACZYNAJA UCIEKAC IDA ZMIANY I ROZLICZENIA

 » STAROSTA DO DYMISJI ! (WYBORCA | 14-02-2018, 19:05:33)

.....jeśli ma honor??????....jeśli nie to tylko URNA WYBORCZA POzostaje !!!!

 » ... (nul | 14-02-2018, 17:58:19)

kasa leciała, latka tez zleciały cóż chcieć wiecej, a w SPZOZ jak było tak jest no ale co to karierowicza obchodzi

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Zderzenie dwóch pojazdów (0)
 » Miał cofnięte uprawnienia (2)
 » Kartka od św. Walentego (5)
 » Minister przejmie szkołę w 2020 roku? (27)
 » Reforma obejmie dwie szkoły (21)
 » Szkoła w Rzeszynku będzie filią (4)
 » Chłodnia ma się rozbudować (11)
 » Kradzież torebki w oku kamery (6)
 » VIII Zimowy Bieg Dębowy (4)
 » Sprzedadzą za 20% wartości (41)
 » Szkolenia rolnicze (0)
 » Groził lekarzowi i ratownikom (8)
 » Świetlica w hali do likwidacji (25)
 » Planują budowę dużego bloku (12)
 » Pożegnali kierownika posterunku (13)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ