Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Pieczęć promująca miasto

2018-02-09 21:55
 

Gmina Mogilno będzie posługiwała się specjalną pieczęcią z okazji przypadającej w tym roku 620. rocznicy nadania praw miejskich.

- Ponieważ święto naszego miasta zbliża się szybkimi krokami (17 maja) już od kilku miesięcy pracuje powołany w tym celu komitet obchodów. Z okazji 620 rocznicy nadania praw miejskich Mogilnu została zamówiona specjalna pieczęć. Od tej pory pisma urzędowe wychodzące z ratusza będą ozdobione takim znakiem graficznym - informuje burmistrz Leszek Duszyński, na profilu Facebook.

Warto przypomnieć, że gwiazdą tegorocznej imprezy urodzinowej miasta będzie Doda, czyli Dorota Rabczewska. (I | fot. facebook.pl/burmistrzduszynski)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [24]» dodaj komentarz   

 » fajnie tak wydawać nieswoje pieniądze (ekonom | 19-02-2018, 14:51:51)

Pieczęć pieczęcią, ale jak tu przypieczętować decyzje burmistrza Mogilna i bezradnych radnych, którzy z nonszalancją zgodzili się na remont małej wiejskiej świetlicy w Twierdzyniu za 470 000 zł, podczas gdy wójt Dąbrowy, w minionym roku pobudował w Słaboszewie zupełnie nową, w pełni wyposażoną świetlicę wiejska za 507 000 zł! Nową! A nie jakiś remont staroci! Ten sam wójt pobudował też w Dąbrowie \"Dom Ludowy\", dużą, wielofunkcyjną świetlicę z poddaszem użytkowym, na miarę stolicy Gminy Dąbrowa za 700 000 zł. A Mogilno lekką rączką wydaje blisko 0,5 mln zł na remont pomieszczenia w byłym czworaku! Brawo za gospodarskie podejście do inwestycji.

 » Marzenia (Genas | 18-02-2018, 14:16:51)

Zainteresowany! Czy Ty przeczytałeś to co napisałeś? Czuj się jak burmistrz Duszyński zrobi Ci ulicę na 620 lecie Mogilna! Teraz widzę po lekturze czwartkowej gazety, że najważniejsza dla władzy jest teraz ulica Przemysłowa! Nie zdegradowana Hallera, Piłsudskiego, Słowackiego czy Mickiewicza ale strategiczna dla Mogilna ulica Przemysłowa i to z nowymi chodnikami!

 » droga gruntowa do naprawy-wyrównania (zainteresowany | 16-02-2018, 18:09:43)

Zacieram ręce na rocznicę 620 miasta Mogilna /17 maja/ to zapewne ulica gruntowa będzie doprowadzona do użyteczności i jej mozliwości korzystania przez zmotoryzowanych. Wystarczy wyrównać wyboje oraz dziury i zakazać wjazdu pojazdom ciężarowym.

 » do kobieta (uuu | 12-02-2018, 08:24:53)

Praca jest,dojazd z Mogilna jest, za 1,00 zł obiad.Tyle kobiet z Mogilna tam pracuje.Są to stanowiska dla pracownika magazynowego w miejscowości Sady i Gadki.To jest koło Poznania.

 » Tomaszu... (Szatan | 12-02-2018, 06:51:12)

Tomaszu mam do Ciebie propozycję.... Wystartuj na Burmistrza i wygraj...Pokażesz swoje nie szablonowe pomysły... Wbrew wszelkiej opinii pacy jest w Mogilnie dużo...

 » A propos pracy (Scoob | 11-02-2018, 21:44:38)

A mam pytanie do kolegi- za ile ta praca? Jesli za 2000 brutto to dalej bedzie szukal. Rynek pracy sie zmienia i na szczecie nie kazdy musi szukac pracy za 1500 do reki. Pracownicy wola dojechac do Poznania za 3000 netto niz pracowac w CMG za 2 brutto. Nie ma sie czemu dziwic. Jesli da 3000 netto to niech tu zostawi swoj numer telefonu. Gwarantuje ci ze w 24h znajdzie pracownika.

 » do: Też wykształcona i do: Ktoś (Ewucha | 11-02-2018, 19:03:02)

Biorę do ręki Gazetę Pomorską z piątku, 9. lutego br. i co czytam w ofertach pracy? Ano nie ma propozycji dla magistrów, inżynierów, nauczycieli i innych licencjatów ale za to jest multum propozycji dla: zbrojarzy- żelbeciarzy, murarzy, cieśli, szalunkowych, kierowców C+E, elektryków, spawaczy, ślusarzy, operatorów koparki, malarzy-tapeciarzy, mechaników pojazdów ciężarowych, dojarzy, oborowych, kucharzy, pomocy kuchennych, kelnerów, barmanów itd.

 » dlaczego udajemy, że jest inaczej? (Mecenas | 11-02-2018, 16:48:45)

Może to wydawać się kuriozalne co napiszę, ale zdobycie wyższego wykształcenia nie jest równoznaczne z późniejszą pracą w zdobytym kierunku! Blisko 70% maturzystów studiuje i zdobywa licencjaty lub magisterki. A przecież wiadomo, że przynajmniej 50% z nich nigdy w swoim wyuczonym na studiach zawodzie nie będzie pracować! Internautka każe Wielkopolaninowi iść do fizycznej pracy, a sama piszę,że nie po to zdobywała wyższe wykształcenie żeby pracować fizycznie za najniższą krajową. Coś tu w jej myśleniu nie gra. I to po ukończonych studiach! Nawiasem, mas absolwentów wydziałów prawa, nigdy nie będzie adwokatami, sędziami, prokuratorami, a nawet radcami prawnymi. Wiem to po moich znajomych.

 » Do przedsiebiorcy (Kobieta | 11-02-2018, 15:46:02)

Czy kolega oferuje prace takze dla kobiet? Bardzo mi zależy!A jezeli nie kolega to gdzie jest duzo ofert pracy dla kobiet? Bede wdzięczna za informacje.

 » Praca (Ktos | 10-02-2018, 23:50:14)

To mógł Wielkopolanin tam w tej rzeźni zostac, napewno potrzebowali rak do pracy. Wiele , wiele osób pracuje ciezko na wykształcenie, utrzymanie , i to wiele miesiecy wiecej. Nie kazdy ma bogatego tatusia. Mam takie wrażenie ze,biedniejsi ludzie w oczachWielkopolanina nie powinni zdobywać wykształcenia. Gdyby zakłady powstawały to i inżynierowie byliby potrzebni. Sam burmistrz nie jest od pozyskiwania inwestorów, starosta rowniez i Powiatowy Urząd Pracy

 » do Wielkopolanina (Tez wyksztalcona | 10-02-2018, 23:14:46)

Kiedy Wielkopolanin stracił prace , to dlaczego do Burmistrza właśnie chodził Pan w sprawie pracy, trzeba było sie zatrudnić do pracy fizycznej, tak jak Ukraińcy. Żadna praca nie hańbi. Gdyby było wiecej zakładów to specjaliści od zarządzania czy inni tez byliby potrzebni. Skoro osoby maja wyższe wykształcenie dlaczego maja fizycznie pracować za najniższa krajowa?, to Wielkopolanin mógł sie zatrudnić do fizycznej pracy, jednego Ukrainca mniej

 » macie rację (Wielkopolanin | 10-02-2018, 22:26:08)

Burmistrz Duszyński liczył, liczył i się przeliczył, a mimo to idzie w zaparte tzn. w ciągłą budowę MIASTA SPORTU I REKREACJI. Bo to wg burmistrza miało i ma przyciągnąć inwestorów! A ja wiem jedno, że bieżnia za 3 mln zł ich nie przyciągnie a to pan miejscowy zagospodarowania przestrzennego wzdłuż obwodnicy może to uczynić.Póki co, cały tamtejszy rejon jest zabudowywany chaotycznie, bez udziału urbanistów i planistów. A pamiętam, jak 6 lat temu pan Duszyński, podczas przecinania wstęgi otwierającej nową obwodnicę Mogilna powiedział, że droga ta spowoduje to, że jak grzyby po deszczu wokoło niej (obwodnicy)powstawać będą nowe zakłady pracy. Z tego co widzę, to nie powstają...

 » Do szatana (tomasz z Mogilna | 10-02-2018, 20:35:38)

Burmistrz ma narzędzia...no chyba, że nie potrafi się nimi posługiwać, lub są bezużyteczne. To w burmistrza gestii powinno być sprowadzać inwestorów, by miasto się rozwijało. Nowe miejsca pracy przynoszą zyski dla miasta. Społeczeństwo ma większy wybór na znalezienie lepszej pracy, a co za tym idzie na lepsze zarobki. Nie można, tylko kopać piłki i organizować imprezy z pieniędzy mieszkańców. Bezmyślnym jest zakup renifera za blisko 15 tyś złotych... trochę drutu, kilka metrów rurki i lampek parę setek. Całość warta dwa trzy tysiące złotych. Trzeba mądrze wydawać pieniądze i gospodarzyć majątkiem miasta.

 » praca (min | 10-02-2018, 20:13:36)

do szatana. właśnie że nie kto inny jak burmistrz z radnymi, jest od tego aby stworzyć warunki przyszłym pracodawcom, inwestorom, chociażby poprzez przygotowanie terenu infrastruktury, pod budowę zakładu fabryki.(tereny za dawym agrometem ) Trzeba przyciągnąć przyszłych inwestorów do naszego miasta czymś zachęcić ,dopiero póżniej budować baseny ,hale i.t.d

 » Tomasze i inni (Przedsiębiorca | 10-02-2018, 19:48:24)

Uparli się na to otwieranie przez burmistrza firm i ciągle to samo!!! Weź życie w swoje ręce i sam otwórz. Może nie będziesz narzekać. Akrualnue na brak pracy w Mogilnie nie mozna narzekać. Kolega szuka do pracy 2 osoby.poza tym pełno ogłoszeń

 » pieczątka (Wielkopolanin | 10-02-2018, 17:27:56)

Bardzo dobry pomysł i fajny projekt! Gratuluję. Pamiętam, że na 600 lecie Mogilna też przygotowaliśmy taką pieczęć, "suchą pieczęć". Dodatkowo Poczta Polska przygotowała specjalny okolicznościowy datownik, były specjalne Karty pocztowe, a ówczesna Telekomunikacja Polska wydała 2 Karty do ówczesnych automatów telefonicznych ( dzięki niezwykłej sympatii dyrektora TP SA w Bydgoszczy Pana Mariana Lipińskiego ). Było wówczas wiele innych gadżetów...

 » praca, po prostu praca (Wielkopolanin | 10-02-2018, 17:16:50)

Tomaszu z Mogilna, masz dużo racji, a jednocześnie rozumiem Twoją frustrację. Szatan też ma rację! To nie burmistrz, wójt, prezydent jest od tworzenia miejsc pracy! Burmistrz (+ rada miejska) jest od tego, aby stworzyć warunki, prawo miejscowe, plan zagospodarowania przestrzennego itd. aby te miejsca pracy powstawały. Choć, jak na ironię, to właśnie burmistrz Mogilna jest największym pracodawcą w Gminie Mogilno - i ma bezpośredni i pośredni wpływ na blisko 1000 miejsc pracy!!!! (szkoły, przedszkola, żłobek,urząd miejski, MDK, muzeum, MPGK, Spółka Mogilno-Sport, biblioteka itp.). Ale też odpowiedzmy sobie szczerze: ilu absolwentów szkół, uczelni może znaleźć zatrudnienie co roku w mogileńskiej gospodarce, zakładach pracy, firmach? Nie jest przecież tajemnicą, bolesną tajemnicą, że nam, tu w mieście i gminie Mogilno nie potrzeba politologów, marketingowców, absolwentów zarządzania, administracji samorządowej, pedagogiki specjalnej,socjologów, menadżerów itp. Nam potrzeba rąk do fizycznej racy! Specjalistów budowlańców, hydraulików, murarzy, cieśli, dekarzy itd.itd.itd. Że nie?, Że gadam bzdury? No to dwa ostatnie przykłady, z naszej mogileńskiej łączki, 1/ NIKT, żadna firma nie zgłosiła się do przetargu na remont, zwykły remont małej, wiejskiej świetlicy w Twierdziniu, i to za 400 000 zł! Dopiero, kiedy burmistrz dołożył kolejne 70 000 zł, wykonawca się znalazł... "z łaski"? Podobnie było z wykonawcą budowy nowego szpitala w Mogilnie. Przez wiele miesięcy nie było chętnych! O czym to świadczy? Odpowiedzmy sobie sami. Dlatego cieszę się, że ok, 100 Ukraińców zasila mogileński rynek pracy, uzupełnia braki kadrowe, a przede wszystkim są to ludzie chcący pracować, nawet w trudnych warunkach!!! A my, Polacy?! Już zapomnieliśmy, jak to było 20-30 lat temu? Jak to polscy prawnicy, inżynierowie, nauczyciele pracowali w rolnictwie niemieckim, na budowach w Szwecji, Anglii, na zmywaku w Irlandii? Sam doświadczyłem tego, pracując 10 godzin w rzeźni prowadzonej przez Włochów, a zaraz potem przez 5 godzin sprzątałem kilkadziesiąt biur! Piękne doświadczenie trwało tylko 3 miesiące, ale się opłaciło. Nie, nie finansowo (to też!), ale przede wszystkim inaczej spojrzałem na pracę i jej wartości. Żadna praca nie hańbi.

 » Tomasz (Szatan | 10-02-2018, 13:22:12)

Przypominam,ze Burmistrz nie jet od tworzenia miejsc pracy. Jeśli uważasz,ze się mylę podaj mi jakieś argumenty! Więcej logiki a mniej bezpodstawnych słów z Twoich ust!!!!

 » prawda (xx | 10-02-2018, 12:35:34)

Popieram wypowiedź Tomasza. Ma facet rację. Jeszcze słynie Mogilno z wielu parafii, z wielu afer i niemądrych decyzji. Moze jeszcze z czegoś?

 » Głupota (tomasz z Mogilna | 10-02-2018, 06:27:05)

Po co i na co nam Doda... wydać pieniądze nie swoje to pan burmistrz potrafi. Zaśpiewa i wyjedzie z naszymi pieniędzmi...wydane bezmyślnie. Kiedy w końcu weźmiecie się do roboty i sprawicie, że powstaną nowe miejsca pracy! Nowi przedsiębiorcy tak by z Mogilna mieszkańcy nie uciekali do innych miast! Proszę szczerze mi powiedzieć, co ma nam mieszkańcom dać ta pieczątka? Jakieś ulgi, lepsze warunki życia, czy może zjadą się tutaj ludzie- bo mamy pieczęć! Kto wymyślił tę pieczątkę, niech za nią płaci i sobie używa. Park zalewa bo barany nie potrafią obliczyć ilości napływu wody i odjąć ilość odpływu- wynik da w jakim czasie podniesie się stan wody w jeziorze. Już o zbyt niskim parku względem alejki pisałem...Niemcy wiedzieli i temu podnieśli. Mogilno słynie z; orlików, chodników, pomników, basenu, lodowiska, kręgielni. Czy to na siebie zarabia?

 » ....... (Aeiouy | 10-02-2018, 06:15:27)

Każdy chętny będzie mógł ją sobie nabić na czole...

 » Impreza (Marcin | 10-02-2018, 02:42:43)

Mam pytanko do organizatorów imprezy niema innego zespołu niż doda zaprosić npsławomira lub bajm albo zorganizować sonde. Na tym portalu i wtedy wybrać

 » doda? (Rob | 10-02-2018, 00:00:11)

Pieczęc ładna.Doda nie.Ja myślałem że ona juz zmarła albo sie rozsypała juz.No ale nie juz sobie udaje ze spiewa w tym naszym grajdołku.

 » Grill (Gębice | 09-02-2018, 23:12:16)

Dalej mieszkańcy. Grillujemy!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Debatowali o służbie zdrowia (8)
 » Trwają zapisy do przedszkola (0)
 » Wpadli podczas policyjnej akcji (8)
 » Karnawałowy bal przebierańców (1)
 » Jubileusz chóru w Strzelnie (0)
 » OSP unieruchomione przez awarię (9)
 » Zderzenie dwóch pojazdów (1)
 » Miał cofnięte uprawnienia (3)
 » Kartka od św. Walentego (5)
 » Minister przejmie szkołę w 2020 roku? (28)
 » Reforma obejmie dwie szkoły (23)
 » Szkoła w Rzeszynku będzie filią (6)
 » Chłodnia ma się rozbudować (12)
 » Kradzież torebki w oku kamery (6)
 » VIII Zimowy Bieg Dębowy (5)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ