Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Jeziora Wielkie - Społeczeństwo

Nie będzie dzierżawy na 10 lat

2018-02-08 00:51
 

Handlowcy z Przyjezierza nie są usatysfakcjonowani decyzją radnych. Działki pod stoiskami, których dotyczą kończące się umowy zostaną wydzierżawione jedynie na okres "do roku" czasu.

Sprawa dotyczy grupy osób, którym w tym roku kończy się umowa dzierżawy działek mieszczących się przy ulicy Świerkowej - po stronie gminy Jeziora Wielkie. Oprócz tego, wraz z kończącą się umową pełniący obowiązki wójta gminy Jeziora Wielkie - Dariusz Ciesielczyk zaproponował handlowcom, aby w zamian za 10-letni okres dzierżawy dokonali przebudowy obecnych pawilonów. Chodzi m.in. o spójną estetykę budynków i nowy wizerunek ośrodka wczasowego.

- Niektórym dzierżawcom umowy wygasają w tym roku jeszcze, w lutym, więc mamy jeszcze do roku czasu, czyli mamy jeszcze praktycznie ten rok czasu na poszukanie jakiegoś dobrego rozwiązania i porozumienia się ze stronami (...) Zadaniem radnych i tak samo wójta jest dbanie o interesy gminy przede wszystkim (...) Szczerze mówiąc powinno to się odbywać na zasadzie przetargu, a nie przedłużania umowy. W interesie gminy jest to, że ten, kto da więcej weźmie tę działkę (...) To jest inwestycja w gminę i wizerunek naszej gminy - mówił Dariusz Ciesielczyk.

Z kolei handlowcy biorący udział w sesji - Wiesław Bigoś i Aneta Słowińska przedstawili swoje stanowisko oraz pozostałych dzierżawców. Sytuację dzierżawy działek porównywali do wydzierżawienia przez gminę obszaru ziemi na plaży, na której znajduje się zjeżdżalnia.

- Prosimy o przedłużenie naszych dzierżaw na 10 lat, nawet na 8 lat (...) 27 października 2016 roku radni przyjęli uchwałę, która oddawała w sposób bezprzetargowy nowym nabywcom działkę numer 246, na których jest ta zjeżdżalnia. Wtedy pan wójt jako przewodniczący Rady Gminy też mógł dbać o interesy gminy, ale jednak oddano nowym nabywcom działkę spod zjeżdżalni bezprzetargowo na okres 10 lat. Działkę, która ma 550 metrów wynajęto za 2200 złotych netto (...) Ja płacę za działkę swoją, która ma nie 550, tylko 50 metrów - 8 000 zł - zaznaczał Wiesław Bigoś.

Handlowcy oferowali również, że w ramach kompromisu przemalują i stworzą jednolite fronty swoich obiektów w zamian za podpisanie umowy na kolejne 10 lub 8 lat. Nie zgodził się na to pełniący obowiązki wójta - Dariusz Ciesielczyk. Zauważał on również, że w przypadku zjeżdżalni chodziło wówczas o uatrakcyjnienie plaży, a nie stworzenie nowego obiektu handlowego.

Radni wstępnie proponowali odłożenie w czasie podjęcie tej decyzji. Jak zaznaczał Dariusz Ciesielczyk - w przypadku nieprzegłosowania uchwały, zostałby ogłoszony przetarg na dzierżawę wspomnianych działek. Ostatecznie 10 radnych zagłosowało za tym, by działki zostały wydzierżawione na okres "do roku" czasu. 3 osoby były przeciwne, a 1 wstrzymała się od głosowania. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [13]» dodaj komentarz   

Nick* 
Temat* 
Komentarz* 
Obrazek 
Kod z obrazka* 
*  Oświadczam, iż zapoznałem się i akceptuję regulamin portalu CMG24.pl
* - pola są wymagane 
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Wypadek w Czarnotulu (7)
 » Wywrócił się przed radiowozem (1)
 » Zmień ogrzewanie na ekologiczne (17)
 » BIELICE: Szkolenie dla rolników (0)
 » Pijany spowodował wypadek (14)
 » Koncert na Dzień Kobiet (6)
 » CHP w gronie Gazel Biznesu (0)
 » Czterech mężczyzn z marihuaną (3)
 » Sprawdzili trzeźwość kierowców (6)
 » VII Zimowy Bieg Dębowy (7)
 » Od marca droższe kino (15)
 » Rodzice pytają o Żłobek (20)
 » Dyżury w Prokuraturze (7)
 » Chce tartanu, a nie żużlu (10)
 » Organizacje społeczne z dotacjami (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016