Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Dąbrowa - Społeczeństwo

Odbiór śmieci coraz droższy

2018-02-01 23:30
 

Od 1 marca w gminie Dąbrowa będą obowiązywały nowe, wyższe stawki za odbiór odpadów komunalnych.

Mieszkańcy gminy Dąbrowa od 1 marca 2018 roku zapłacą więcej o 1 zł lub 2 zł więcej od osoby w danym gospodarstwie domowym w zależności od wybranego sposobu gospodarowania śmieciami komunalnymi.

- W wyniku przeprowadzonego przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, ostateczne koszty systemu zagospodarowania odpadów okazały się wyższe niż pierwotnie zakładano. W związku z tym Rada Gminy postanowiła o podwyższeniu obowiązującej stawki opłaty - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

W czwartek, 1 lutego 14 radych zagłosowało za nowymi stawkami zaproponowanymi przez wójta Marcina Barczykowskiego.

Miesięczne stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w sposób nieselektywny:
1) dla gospodarstwa domowego 1-osobowego - 18 zł od gospodarstwa
2) dla gospodarstwa domowego 2-osobowego - 38 zł od gospodarstwa
3) dla gospodarstwa domowego 3-osobowego - 42 zł od gospodarstwa
4) dla gospodarstwa domowego 4-osobowego - 60 zł od gospodarstwa
5) dla gospodarstwa domowego 5-osobowego - 65 zł od gospodarstwa
6) dla gospodarstwa domowego 6-osobowego - 78 zł od gospodarstwa
7) dla gospodarstwa domowego 7-osobowego - 85 zł od gospodarstwa
8) dla gospodarstwa 8 osób i więcej - 96 zł od gospodarstwa

Miesięczne stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w sposób selektywny:
1) dla gospodarstwa domowego 1-osobowego - 11,50 zł od gospodarstwa
2) dla gospodarstwa domowego 2-osobowego - 25 zł od gospodarstwa
3) dla gospodarstwa domowego 3-osobowego - 29,70 zł od gospodarstwa
4) dla gospodarstwa domowego 4-osobowego - 38,80 zł od gospodarstwa
5) dla gospodarstwa domowego 5-osobowego - 45 zł od gospodarstwa
6) dla gospodarstwa domowego 6-osobowego - 52,80 zł od gospodarstwa
7) dla gospodarstwa domowego 7-osobowego - 59,50 zł od gospodarstwa
8) dla gospodarstwa 8 osób i więcej - 62,40 zł od gospodarstwa

- Śmieci ja nie wiem ile będą kosztować za 5-10 lat (...) Boję się jeszcze jednego, bo mamy przetarg na rok. Jak będziemy robić przetarg pod koniec roku, to od stycznia 2019 znowu będzie trzeba podnieść te opłaty. Ja uważam, że te odpady są już bardzo drogie (...) W budżetach domowych to są spore kwoty (...) Niecałe te 500 000 zł nas kosztowały odpady. Co istotne, jak zrobiliśmy analizę odpadów z roku na rok, to cały czas rośnie. Sytuacja w koszach, tych dzwonach jest odwrotna - maleje (...) Mało tego, że spada, to z tej ilości jeszcze 30% to nie jest to, co tam powinno leżeć. To jest też główny powód, że mieszkańcy tam kładą rzeczy, których nie powinni kłaść- mówił wójt Barczykowski.

Z kolei kwestia pojemników do segregacji odpadów typu "dzwon", z których zrezygnowano, podzieliła zdania niektórych osób.

- My nie mamy żadnych służb na miejscu tak jak w Mogilnie na przykład. Wydaje mi się, że dużo rzeczy plastikowych trafi przez komin do środowiska (...) Wydaje mi się, że trochę z tymi dzwonami żeśmy się pospieszyli. Wystarczyło je zachować tam, gdzie one naprawdę były potrzebne - pogadać z sołtysami, a tam rzeczywiście, gdzie ludzie po prostu mieli segregowane w większości - odpuścić - mówił radny Konrad Szary.

Nieco inne zdanie na ten temat miał sołtys Parlina i prezes Gminnej Spółdzielni w Dąbrowie.

- Bardzo mnie to cieszy, że te dzwony zginęły. Chyba nikt nie widział co w nich jest. Tapczany nawet tam leżały. Dziękuję panu wójtowi, że tak to zostało załatwione - mówił Józef Mikulski, sołtys sołectwa Parlin.

- Nie nauczyliśmy się jeszcze segregować i to jest właśnie największy błąd. Tak jak tutaj było mówione - w Szczepanowie, gdzie były te pojemniki wszystko było, od szyb od samochodów, nadkola od samochodów, tapczany, nie tapczany. Tam było wszystko - zaznaczał Tadeusz Popielarz, prezes GS.

Jak informował również wójt gminy Dąbrowa - 132 osoby, które złożyły deklaracje zalegają z płatnościami za odpady komunalne. Spośród 1123 gospodarstw domowych stanowi to 11% zaległości. W okresie od 2013 do 2016 daje to kwotę niecałych 30 000 zł, a z 2017 roku ponad 20 000 zł. Ze statystyk Urzędu Gminy w Dąbrowie wynika również, że od 30% gospodarstw domowych śmieci odbierane są w formie nieselektywnej. Wiadomo również, że na ponad 4600 mieszkańców gminy deklaracje złożyło jedynie 3939 osób. Warto również zauważyć, że pomimo przyjętej podwyżki system gospodarowania odpadami nadal nie będzie się bilansował. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [23]» dodaj komentarz   

 » KTO TU RZĄDZI (sąsiad | 04-02-2018, 21:49:11)

Od dłuższego czasu odnoszę wrażenie że w gminie Dąbrowa rządzi kto pierwszy przyjdzie do pracy.Czasem jest to wójt czasem kierowca innym razem jakiś prezes,a w gminie coraz większy bałagan.Zamiast likwidować kosze na śmieci proponowałbym zająć się pseudo opieką społeczną zanim zajmie się nią odpowiednia kontrola .Wtedy żadne znajomości nie pomogą a pewne instytucje miały by co robić.

 » :) (WÓJT | 04-02-2018, 21:43:27)

gmina to zabita dechami wieś, wałki jak leci. przykład sąsiedzi na szlaku piastowskim i wnioski o dofinansowanie to podział kasy za pośrednictwem wnioskodawców dla członków i założycieli. Naiwni Ci którzy myslą że robia coś za darmo. Dwu kadencyjność to jest to. także teraz trzeba ciułać ostatnie szane

 » niepotrzebni radni (Aga | 04-02-2018, 21:36:04)

Dlatego widzisz, Młody, powinny być max. dwie kadencje radnych i wójta. Szkoda, że PiS się wycofał z pomysłu dwukadencyjności. U nas w Mogilnie, tylko w wielkiej teorii i dla mediów burmistrz stara się robić wrażenie, jak to wespół z radnymi rządzi gminą. A tak nie jest! Jak Pan Duszyński wygra następne wybory to, powie to samo co 12 lat temu, że "radni mi są w ogóle niepotrzebni". Do dziś słyszę te słowa.

 » Jaśnie Pan (Młody | 04-02-2018, 00:47:49)

Nasz Wójt jest naprawdę słoncem Dąbrowy. W trosce o nas Wójt Dąbrowy jeździ po całej Europie i nawet po Świecie. Jego wierny towarzysz sekretarz również. Zwiedzają Europę wciskając nam, że to dla naszego dobra naszego wizerunku. On zorganizuje autokar do Słowacji weżmie radnych - bezradnych którzyz będą mu wdzięczni że gdzieś pojechali ze swoją żoną albo małżonkiem, Wójt to jaśnie pan na włościach. Nigdy go nie ma w urzędzie tylko jeździ po świecie, lepiej niż prezydent Warszawy czy Krakowa.

 » Narodzie (mieszkaniec | 03-02-2018, 22:54:19)

Ludkowie z gminy Dąbrowa narzekacie ale skład rady macie od niepamiętnych czasów ten sam .Więc o co wam chodzi. Z całym szacunkiem takich jak wy to tylko batem i do rooty.

 » Dlatego... (MSz | 03-02-2018, 20:36:29)

Chociażby dlatego, że gospodarstwa jednoosobowe tworzą zazwyczaj ludzie starsi, samotni, żyjące ze skromnej renty. To chyba wystarczający powód, żeby płacili mniej. Ludzie!!! Czy wy potraficie tylko marudzić i narzekać?!

 » smieci (sas | 03-02-2018, 19:12:26)

wojt zabral kosze na smieci-teraz ludzie beda je znowu wywozic na dzikie wysypiska lub wyrzucac do przydroznych rowow. Wstyd zeby nie bylo koszy typu dzwon nawet przy kosciele w Dabrowie czy Parlinie.A co na to proboszcz?Mysle ze podniesie wojtowi czynsz za dzierzawe plebani.

 » do Szyderca (UPS | 03-02-2018, 17:42:30)

A mieszkać to sobie mogą razem.Ważne,ze złożą deklaracje osobno.Kto im udowodni,ze prowadzą gospodarstwo domowe 1-osobowe,czy 2-osobowe.Biedni mogą być ludzie w sędziwym wieku.Widocznie Wójt i Rada Gminy uznali,że nieszczęścia chodzą parami i na dowód tego 2 osoby płacą najwięcej, a do tego już i nie zyskają z polityki rodzinnej 500+.Cie choroba!

 » SOŁTYSIE SOŁTYSIE (OBYWATEL | 03-02-2018, 17:09:30)

SOŁTYSIE KOCHANY LEPIEJ NIC NIE MÓWIĆ JAK MÓWIĆ TAKIE BZDURY.JEŻELI KTOŚ SKŁADOWAŁ W DZWONACH NA PLASTIK TAPCZANY TO W TAK MAŁEJ SPOŁECZNOŚCI WIADOMO KTO TO BYŁ I NALEŻAŁO BY SIĘ ZAJĄĆ TAKIM OSOBNIKIEM,A NIE LIKWIDOWAĆ POJEMNIKI .TAK NA MARGINESIE ZA GŁUPIE POMYSŁY SIĘ NIE DZIĘKUJE .

 » Dyskryminacja 2 osobowych rodzin (Szyderca | 03-02-2018, 12:16:00)

Gospodarstwo 2 osobowe, produkuje więcej śmieci, niż 2 gosposarstwa 1 osobiwe? Nie rozumiem, dlaczego dwie osoby mieszkające razem, mają płacić więcej, niż dwie osoby mieszkające osobno

 » z całym szacunkiem do Pana Prezesa i Sołtysa (UPS | 03-02-2018, 09:29:10)

Szanowni Panowie- Prezes i Sołtys.Według Panów wypowiedzi pojemniki typu "dzwon" urosły do rangi garażu.Czy Panowie przynajmniej widzieli otwór wrzutowy w tym pojemniku? Chyba nie.Tapczany w "dzwonie"? Sołtys Kierdziołek by się uśmiał.Cie choroba.

 » informacja, czy dezinformacja (UPS | 03-02-2018, 09:16:24)

Celowo rzucam temat w jaki sposób obliczono stawki za wywóz śmieci,bo jeżeli od osoby, to nie można już stosować dalszego podziału.Poza tym,przeczytajcie sobie dokładnie artykuł od informacji Wójta Gminy Dąbrowa(z całym szacunkiem dla Pana Wójta).Ta informacja to istotna kpina z czytających.Panie Wójcie.Pan sam nie wierzy w to co Pan mówi.Ta informacja(jeżeli przygotował to Pański urzędnik) to dezinformacja.Przechodzi Pan z osób składających deklaracje nagle na gospodarstwa domowe i co ciekawsze za 4 lata stanowi to kwotę 30000,00zł,to jest 11%.Przeliczając matematycznie to jaką kwotę stanowi pozostałe 89% od wpłacających? Dalej,w tak małej gminie nie można się doliczyć, ile to ponad 4600 jest mieszkańców np podając kryterium zameldowanych.W taki sposób żaden bilans się nie uzgodni.Szanowni Radni,ktoś Was robi na szaro (nie łączyć z nazwiskiem).Czy Radni uzyskali informację,ile w Gminie Dąbrowa jest gospodarstw domowych w każdej wymienionej stawce i jaki to powinno stanowić przychód roku bieżącego? Z artykułu nie wynika i nie jest to rzetelna informacja dla mieszkańców.

 » Kpina! (Ulubieniec | 03-02-2018, 08:38:48)

Dzwony zniknęły bo Wójcikowi nie spodobało się że wkoło nich walają się śmieci ponieważ "wioska" musi się prezentować a tym samym strzelił sobie w kolano! W tej chwili odbiór selektywnie zbieranych odpadów plastikowych jest co 2 miesiące! Teraz bez dzwonów proszę sobie wyobrazić ile odpadów z tej grupy wytwarza 5 osobowa rodzina ?? Raz że odbiór plastików jest za rzadko to i za mało jest na to worków. Dlatego ja widzę doskonale kto spala plastiki a kto nie gdyż wszystko widać po ilości wystawionych worków. I nie da się w dzisiejszych czasach w których większość produktów pakowana jest w pet lub pp nie generować 10 worków na dwa miesiące. Się pytam gdzie to trzymać! Także wszystko ląduje w kotłach i piecach a potem w powietrzu, a specjalistów od tego też znam po czuć np. wieczorem na ul. Szkolnej. Mogę wskazać kto wali śmieci do kotła, a do tego nieumiejętnie spala węgiel kamienny. Doskonałym przykładem jest tutaj Ośrodek Zdrowia koło szkoły, który powinien świecić wzorem odnośnie spalania, a smrodzi jak batory na okolice bo oczywiście nikomu nie chce się edukować jak palić, a potem człowiek siedzi u lekarza i truje się jeszcze bardziej. Proponuje niech każdy sprawdzi swojego sąsiada ile wystawia worków na plastik i sami oceńcie kto ma racje a przy okazji spójrzcie sami na siebie czy przypadkiem tych worków nie macie mniej niż Wasz sąsiad wtedy to świadczy o tym że należycie to tej samej grupy palaczy śmieci. Pogratulować!

 » śmieci ioczyszczalnia (mieszkaniec | 02-02-2018, 21:48:50)

W Dąbrowie podobnie jak w całym kraju nikt za nic nie odpowiada.Ktoś zatwierdził budowę oczyszczalni która po kilku latach psu na budę się nie zdała.Dziś tylko pracownicy mają gdzie całe dnie przesiadywać .Były kosze na plastik ale ktoś doszedł do wniosku że za drogo i już ich nie ma.To niby błahe sprawy ale pytam się na co pójdą zaoszczędzone pieniądze.Na wycieczki z których gmina słynie.

 » Dzwony na śmieci (Mieszkaniec | 02-02-2018, 21:03:16)

Niestety brak pojemników na śmieci spowoduje to że ludzie zamiast wynieść je do pojemnika to wrzuca je do pieca zamiast pomagać ludziom w segregacji to jest tylko utrudnianie brawo zapraszam na spacer po dąbrowie już czuć wieczorami brak pojemników bo każdy teraz jak ma sobie robić wysypisko śmieci na podwórku to wrzuci plastiki do pieca

 » Dzwony na śmieci (Mieszkaniec | 02-02-2018, 20:58:56)

Ja np segreguje śmieci z dużą dokładnościa. Moja czteroosobowa rodzina produkuje ich dość sporo po zniknięciu dzwonów nie mam co z nimi robić nie mam miejsca na ich trzymanie cały miesiąc teraz jeszcze mogę trzymać je na dworze ale jak zrobi się ciepło będę miała źródło smrodu i rybactwa pod domem.

 » oszczędności (OBYWATEL | 02-02-2018, 15:20:49)

W naszej gminie poczyniono wielkie oszczędności zlikwidowano pojemniki na szkło i plastik.Ci co nie płacili za śmieci nadal nie będą płacić reszta za nich zapłaci.Za zaoszczędzone pieniądze zorganizuje się wycieczkę dla bezradnych i towarzystwa wzajemnej adoracji z naszej gminy.W roku wyborczym bezradni staną się jak zwykle aktywni i tępy ludek i tak na nich zagłosuje.

 » Kto to zatwierdza i jak to liczy? (tomasz z Mogilna | 02-02-2018, 12:20:35)

Czemu dwie osoby zapłacą więcej niż jedna? Powinno być równo, a właściwie mniej o złotówkę czy nawet dwie, bo transport jest zbliżony. A może każdy gospodarz ma podawać; jedna osoba...i rację będzie miał,bo Marian- jedna osoba, Władzo- jedną osobą, Genowefa- jedną osoba. Nikt nikogo nie klonował!

 » Statystyki (UPS | 02-02-2018, 10:02:16)

Czy w gminie Dąbrowa prowadzi się szczegółowy wykaz ilości osób w gospodarstwie domowym? Pytam, na jakiej podstawie stwierdzono stawki opłat,ponieważ w uchwale gminy nie ma takiej informacji.Myślę,że radni udzielą takiej informacji na forum. Poza tym, to ja składam deklarację.I nawet,jak jest małżeństwo zamieszkałe we wspólnym domu,to jeszcze nie oznacza,że prowadzą wspólne gospodarstwo domowe.Zarówno mąż,jak i żona mogą złożyć odrębne deklaracje,wskazując gospodarstwo jednoosobowe,co zyskają rocznie 24,00 zł. A gminie tego zabraknie i będą się dziwić.Ale może o to chodzi. Poza tym, bierze się pod uwagę liczbę osób zamieszkałych,a nie zameldowanych.Druga sprawa.Art.6 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach przewiduje trzy metody ustalania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Dalszego wyboru nie daje.Jeżeli wybrano sposób wyliczenia stawki od osoby,to skąd dalszy podział.To tak informacyjnie.Myślę,że radni znali te dane,jak głosowali,jeżeli nie,to tym gorzej dla nich.

 » odpady (kacik | 02-02-2018, 09:47:27)

Po podwyżce 5 osobowa rodzina zapłaci 45 zł.W gminie Mogilno płaciliśmy 50 przed podwyżką.Można taniej?Można.wszystko zależy od tego kto siedzi na stołku

 » W sprawie odpadów. (dns | 02-02-2018, 07:07:27)

Chciałem zadać pytanie...czym pali się w piecu Urzędu Gminy. To co wylatuje przez komin budzi niepokój zarówno ze względu na barwę (czarno- brunatne kłęby dymu)jak i zapach.

 » ciekawe (wkur | 02-02-2018, 01:18:25)

Gratuluję likwidacji pojemników przy ośrodku zdrowia ,oraz obok lecznice wójcie ! Przyjdzie lato ludzie nie będą tym palić tylko pod gminę z tym pójdą wysypać je .Chętnie przyłączę się to takiego czynu i wtedy sami sobie sprzątajcie .Jaja już sobie robicie w tej gminie !

 » śmieci (mieszkaniec | 01-02-2018, 23:53:38)

Witam. Ja mam pytanie do władz gminy gdzie podziały się kosze na plastik, szkło oraz makulaturę. Ogólnie płace za śmieci niesortowane, ale akurat te odpady wywoziłem do pojemników rozstawionych na terenie gminy. Nie wiem dlaczego zniknęły skoro zawsze były pełne więc moim skromnym zdaniem zdawały egzamin. Zawsze to była jakaś segregacja a teraz wszystko trafia do jednej śmieciary - szkoda.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Zderzenie dwóch pojazdów (0)
 » Miał cofnięte uprawnienia (2)
 » Kartka od św. Walentego (5)
 » Minister przejmie szkołę w 2020 roku? (27)
 » Reforma obejmie dwie szkoły (21)
 » Szkoła w Rzeszynku będzie filią (4)
 » Chłodnia ma się rozbudować (11)
 » Kradzież torebki w oku kamery (6)
 » VIII Zimowy Bieg Dębowy (4)
 » Sprzedadzą za 20% wartości (41)
 » Szkolenia rolnicze (0)
 » Groził lekarzowi i ratownikom (8)
 » Świetlica w hali do likwidacji (25)
 » Planują budowę dużego bloku (12)
 » Pożegnali kierownika posterunku (13)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ