Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

"Sport ma być dodatkiem"

2018-01-17 22:44
 

11 radnych Rady Miejskiej w Mogilnie sprzeciwiło się dołożeniu środków finansowym do budowy kompleksu lekkoatletycznego.

Podczas dzisiejszej sesji Karol Nawrot w imieniu radnych "Niezależnych" i PSL złożył wniosek formalny w sprawie usunięcia punktu ze zmian budżetowych dotyczących zwiększenia kwoty przebudowy bieżni na mogileńskim stadionie. Przypomnijmy, że zmiana dotyczy zwiększenia środków własnych gminy na ten cel o 835 497 zł.

- Zarówno Klub Radnych Niezależnych, jak i Polskiego Stronnictwa Ludowego uważa, że dofinansowanie to jest za małe do kwoty, jaką gmina musi do tego zadania wprowadzić, jako środki własne. Zaznaczam, że nikt z nas nie jest przeciwko żadnemu z tych zadań, które w tych zmianach budżetowych są, ale uważamy, że ten stadion na tę chwilę, za taką kwotę nie jest nam potrzebny - mówił wiceprzewodniczący Karol Nawrot.

Na wniosek klubów radnych bez wahania odpowiedział włodarz gminy.

- Zdziwiłem się i muszę to powiedzieć, muszę, licząc się z konsekwencjami, jak będziecie państwo głosować. Mi to leży na sercu. Zdziwiłem się, że pan Karol Nawrot - oczywiście to nie jest zabronione - występował w imieniu klubu PSL i radnych Niezależnych. Ja doskonale pamiętam panią przewodniczącą Ewę Szarzyńską, która mówiła, kiedy powstawał ten klub, że to nie jest wymierzone przeciwko burmistrzowi, że będzie ten klub wspierał i tak dalej. Uważam, że w tej kadencji, która się zbliża do końca zabrakło lojalności i przyzwoitości - mówił burmistrz Leszek Duszyński.

Według radnego Molendy sport powinien być jedynie dodatkiem w życiu każdego mieszkańca gminy. Paweł Molenda podkreślał także wrogie nastawienie burmistrza do osób o odmiennym zdaniu, czy stanowisku.

- Dzisiaj kieruje panem buta i arogancja - tak to muszę z przykrością powiedzieć (...) Nie może pan wypowiadać się w ten sposób, że jesteśmy nielojalni, jeżeli w jakiejś kwestii mamy inne zdanie. Pan nie może tego zaprzeczyć, bo pan dzisiaj to powtórzył kilkakrotnie i dał nam do zrozumienia, że jeżeli ktoś nie jest za tym co pan widzi, że to musi być, to jest wróg (...) Jeżeli przystępuje pan do takiej inwestycji i ma być finansowana z działu sportu, to państwo, jako piloci powinniście wystąpić do Ministra Sportu, czy do jednostki, o której pan mówi i spytać się o warunki, jakie muszą być, a nie dzisiaj nam wmawianie, że Ministerstwo wymyśliło jakąś nową bieżnię, jeżeli chodzi o finansowanie. To jest - powiem z przykrością - pańska nieudolność, za którą podatnik ma zapłacić (...) Sport to jest tylko dodatek do życia. W tej chwili bardzo duża ilość ludzi, mieszkańców naszej gminy mówi o jednym - "Wy tylko myślicie o sporcie, o niczym innym" - mówił radny Paweł Molenda.

Do głosowania za zmianami nakłaniał radnych Grzegorz Stochliński. Jak sam mówił - sport jest najtańszą profilaktyką odciągającą dzieci i młodzież od narkotyków, używek i wszelkich gier komputerowych.

Burmistrz Duszyński zaznaczał również, że w skład ewentualnego kompleksu lekkoatletycznego weszłaby bieżnia okrężna 6-torowa 400 metrowa z odcinkiem bieżni prostej 6-torowej o długości 130 metrów o nawierzchni poliuretanowej, skocznia do skoków w dal i wyskoków, skocznia do skoków wzwyż, rzut do pchnięcia kulą, kanalizacja deszczowa stadionu lekkoatletycznego, piłkochwyty oraz wykonanie zagospodarowania terenu, czyli wymiana płotu. Zauważał także, że kwota dofinansowania mogłaby ulec ponownemu ustaleniu ze względu na fakt wprowadzenia wymogu betonowej podbudowy.

Przeciwko uchwale w sprawie zmiany budżetu gminy Mogilno na 2018 rok, w której zawarte było dołożenie dodatkowych pieniędzy zagłosowało 11 radnych ("Niezależni" i PSL). 10 z kolei było za zmianami wprowadzonymi do gminnego budżetu. Niewykluczone, że w sprawie zmian budżetowych odbędzie się niebawem sesja nadzwyczajna.

O sprawie informowaliśmy w artykule pt. "Brakuje na obiekty sportowe". (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [28]» dodaj komentarz   

 » Do przedsiębiorca (Ja | 25-01-2018, 12:28:17)

Jaka praca ty weź pomysl za nim coś napiszesz jaka praca w Mogilnie gdzie dla 100mezczyzn i 100kobiet od poniedziałku . Pisz pójdę z chęcia

 » Do przedsiebiorcy (Mieszkaniec | 24-01-2018, 00:11:15)

To prosze niech Pan zaproponuje prace dla kobiet w okolicy, ,zeby nie musiały o 2 w nocy wstawać aby dojechać do Gadek , moze z przyjemności jezdza

 » porównanie (Ricardo | 22-01-2018, 20:01:27)

6 torowa bieżnia x 400 metrów = 2400 metrów za ok. 3 mln zł. W ciągu minionych 2-3 lat nie wydano tyle na remont jakichkolwiek ulic w Mogilnie, nawet o długości mniejszej niż te 2400 m. Także nasz pan burmistrz przez te 3 lata w całej gminie i mieście nie pobudował 2400 m kanalizacji służącej wszystkim obywatelom gminy za kwotę 3 mln zł. Słabiutko, skoro leżą na łopatkach podstawowe zadania własne gminy. Burmistrz w ogóle uchyla się od budowy, modernizacji infrastruktury miejskiej. Głupiego łącznika od Padniewskiej do 11 listopada nie potrafi zrobić! Przez 12 lat! A co z Magazynem Zbożowym GS? Podobno zabytkowa cegłą z rozbiórki rośnie w cenę?

 » Młodzi uciekają (Przedsiębiorca | 20-01-2018, 17:37:30)

Młodzi ludzie przeprowadzają się do większych miast bo taka jest tendencja, a nie rynek. Akurat pracy w Mogilnie nie brakuje. Jak tylko ktoś naprawdę chce pracować to praca jest.

 » Miasto Dziadków (Mogilnianin | 20-01-2018, 08:05:50)

Młodzi Ludzie Uciekają

 » sport (hejka | 20-01-2018, 00:30:46)

Spoko ! Sterte śmieci zostawimy dla potomnych ! Za kilkadziesiąt lat o naszych śmieciach pracę autorytety naukowe będą pisać i kasę trzepać , kurwa na samą myśl o tym posikalem się !!!!

 » sport (Mi | 19-01-2018, 22:36:29)

Spoko! Bez nerwów! Niedługo wszyscy młodzi uciekną z tego miasta za pracą więc niech chociaż hale sportowe, bieżnie i stadiony zostaną po nas na wieczną pamiątkę.

 » wydatki (cm | 19-01-2018, 17:37:30)

Ważne , że mamy się na czym poślizgać , po czym pobiegać , ale odpady musimy wozić do Inowrocławia . Rada Miasta decyduje o przyjęciu uchwał lub nie , a Burmistrz to osoba reprezentująca miasto . W Mogilnie widocznie Rada Miejska musiałaby zatańczyć tak jak Burmistrz zagra .

 » Właśnie zróbcie coś żeby ludzie nie uciekali za pracą (Żal | 19-01-2018, 15:04:46)

Gdzie praca ludzie uciekają z tej dziury !

 » A gdzie młodzi ludzie mają jeździć na deskorolce hulajnodze rolkach ???? (Ojciec | 19-01-2018, 12:48:59)

Gdzie zrobicie miejsce dla dzieciaków ??? Przecież to wystarczy wylac troszkę asfaltu i ogrodzić niech dzieciaki sobie jeżdżą w parku np. rodzicie posiedzą na ławce w dzieciernia będzie miała frajdę . Krościenko coś zrobi w końcu w tym Mogilnie ????

 » xxxx (wi | 19-01-2018, 08:02:01)

Każdy by coś chciał kanalizacje,chodnik,droge przystanek ale o załatwiania takich spraw są Radni więc zwracajcie uwage na kogo głosujecie.pa

 » sport (luk1 | 19-01-2018, 07:58:48)

Tak bujnie wypowiadają się zapewne nieroby CO NIC w życiu nie zrobili.

 » ms (ida | 19-01-2018, 07:53:35)

Bardzo dobrze że są inwestycje w sport bo widac ile ludzi z tego korzysta orliki ,boiska a ostatni lodowisko które ciszy się ogromnym zainteresowaniem.Jak można narzekaC.

 » szacum (nawigator7162 | 19-01-2018, 00:23:18)

Brawo dla PSL i Niezależnej Sport to nie wszystko niech Burmistrz wie jakie jest zdanie innych i z którym też trzeba się liczyć. I za tą ustawę śmieciową też trzeba się wziąć a nie ciągle podnosić stawkę. Może trzeba pomyśleć o jakimś przetwarzaniu śmieci.

 » STOP burmistrzowskiej nonszalancji (Henry | 18-01-2018, 22:07:21)

Brawa dla radnych z PSL i Niezależnych, że w końcu ukrócili szaleństwa Duszyńskiego, który w roku wyborczym znowu chciał się wykazać. Niech wykazuje się podczas akcji zimowej na mogileńskim wiadukcie!

 » dość (dość | 18-01-2018, 20:28:26)

Dość chorych pomysłów burmistrza! Dość ładowania kasy w studnię bez dna waną w cmg sportem! Budowa i przekazanie obwodnicy województwu bez uprzedniego remontu DW254 biegnącej przez Mogilno też jest chorym pomysłem! Następnym chorym pomysłem burmistrza i jego kolegów jest planowana kolejna podwyżka cen za odbiór i wywóz śmieci. MPGK powinno zostać jedynie firmą obsługującą oczyszczalnię ścieków i odśnieżającą drogi zimą - w przetargu! Gmina powinna zatrudnić w drodze przetargu firmę zewnętrzną, aby ogarniała ten cały syf za mniejsze pieniądze! A prezesowi MPGK powinno się obciąć wypłatę - 11 tys. miesięcznie to trochę za dużo. Czas usunąć obecnego burmistrza ze stołka. Miejsc pracy nie przybywa, inwestorów zewnętrznych i firm mogących dac pracę też nie przybywa - a przecież przy obwodnicy jak gdyby po deszczu miały wyrastać nowe firmy- na razie przez te kilka lat od oddania drogi SŁOŃCA PANUJĄCEGO hula wiatr wokół tej drogi. Młodych ludzi tez ubywa i to w zastraszającym tempie. Samym sportem nie zatrzyma się młodych w tej dziurze. Drogi miejskie są w opłakanym stanie i wołają o pomstę do nieba! Dość panowania LD.

 » Spółka Mogilno SPort (Spółka | 18-01-2018, 17:04:11)

Panie burmistrzu. Nie ukrywajmy że ten stadion bardziej posłuży pracownikom spółki Mogilno Sport i ich rodzinom. To chyba będzie prezent dla Pana Michalskiego któremu wiecznie mało sportowych obiektów, atrakcji. To już się robi śmieszne. Lepiej żeby tu powstało coś co posłuży dziecią, młodzieży, dorosłym i jako rozrywka i jako kultura. Mogilno tylko sportem nie żyje....

 » Rada (Nie Kleopatra | 18-01-2018, 15:39:02)

Mea trzeba było wybudować sobie przydomową oczyszczalnię ścieków, a nie przyoszczędzić na szambie!! Poza tym, chyba wiedziałaś gdzie się budujesz!! Zaraz zaczniesz narzekać że zapach nie taki...no chyba że twój dom powstał 40 lat temu, wtedy pretensje uzasadnione.

 » Mea do Kleopatry (Mea | 18-01-2018, 13:35:20)

Tak, przez sport do zdrowia! A czy Ty wiesz, że na takiej Ścieżce Zdrowia ufundowanej przez PZU w Lesie Babskim są takie tłumy, że trzeba się zapisywać z wielomiesięcznym wyprzedzeniem? A tak na poważnie, sport jest ważny ale ja chcę w XXI wieku mieć podłączony mój domek jednorodzinny do kanalizacji miejskiej, do oczyszczalni, która jest od mojej nieruchomości odległa o niecałe 300 m. Ale nie mogę! Muszę mieć pobudowane szambo! Kilkudziesięciu moich sąsiadów ma ten sam problem. I co Ty pachnąca Kleopatro na to?

 » Gggggg (Yyyyy | 18-01-2018, 13:05:36)

A sala gimnastyczna przy Sp3 dzieci ćwiczą po 2 klasy na godz czyli ok 50 osób na tej małej sali!!!

 » Do Ewucha (pdk | 18-01-2018, 10:12:27)

Oj nie przesadzaja,przy obsłudze nowej bieżni/stadionu znajdzie pracę kilku znajomków burmistrza,do tego jakieś stażystki i karuzela będzie się kręcić dalej;)

 » Juras (Kleopatra | 18-01-2018, 09:17:30)

Jurasie już wkrótce wybory. Będziesz miał okazję zostać nowym wlodarzem Gminy Mogilno. Pokażesz nam swoje nieszablonowe pomysły na zmianę naszej Gminy. Moja skromna osoba uważa,że sport jest lekiem na wszystko. Na sferę fizyczną jak i psychiczną. Szkoda, że tak wyszło.

 » tak trzymać Panie Burmistrzu (Ewucha | 18-01-2018, 08:17:56)

Jestem załamana, bo liczyłam, że nasz stadion będzie tylko i wyłącznie porządnym, nowoczesnym obiektem piłkarskim, a nowy stadion lekkoatletyczny powstanie w miejscu, które parę lat temu wskazał sam Pan Burmistrz - i to bez pomocy radnych!. To chodziło o działkę za boiskiem rezerwowym przy ul. Grobla. Brakuje mi jeszcze w tym wszystkim stoku narciarskiego, bobslejowego i saneczkowego w Wieńcu, oczywiście z naśnieżaniem sztucznym, a także rozbudowy naszego sztucznego lodowiska o kolejny taki sam segment, aby można było na nim rozgrywać mecze hokejowe. Brawo Panie Burmistrzu! Tymi obiektami zatrzyma Pan młodzież w Mogilnie, bo w tej chwili ponad 50% młodych ludzi już nie wraca do rodzinnego gniazda a zostaje w Poznaniu, Warszawie czy wyjeżdża za granicę. Praca dla tych młodych ludzi w Mogilnie jest niepotrzebna - ważne, że będą mogli sobie pobiegać po bieżni, a do domu wracać po fatalnych ulicach Mickiewicza, Piłsudskiego, Hallera czy Słowackiego-Dworcowa, że o Grobli-Sienkiewicza nie wspomnę.

 » porównanie (Juras | 18-01-2018, 07:56:49)

Na sesji nie byłem ale z powyższego opisu wychodzi, że to burmistrz jest sam sobie winien, bo nie może być tak, że radni będą wyłącznie wspierać działania i pomysły burmistrza! Lojalność i przyzwoitość na tym nie polega. Panie Duszyński! To po co są radni? Tylko po to aby być lojalnymi i przyzwoitymi, a tym samym cicho siedzieć i przegłosowywać co pan chce? Wielu radnych ma też pomysły i pan ich nie realizuje, nie jest lojalny i przyzwoity wobec tych radnych. Ciągle tylko sport jest dla pana najważniejszy? Przecież budżet Gminy można porównać do budżetu Państwa naszego. Czy nasz rząd, premier jako priorytet widzi tylko sport i kulturę? Czy pan Morawiecki przekonuje rząd i posłów do budowy kolejnego mega stadionu? Nie! Bo są inne priorytety, których pan burmistrz tu, na dole nie widzi lub nie chce widzieć. Sport w budżecie Państwa jest pewnie w drugiej dziesiątce wydatków,a w naszej gminie? Na pierwszym miejscu! Tak nie można.

 » Sport (KK | 18-01-2018, 07:43:16)

Facet (Duszyński) robi się nudny z tym forowaniem sportu w Mogilnie. Skoro Pogoń chce mieć bieżnie to niech poszuka prywatnych sponsorów. Zaczną grać na poziomie, awansować to sponsorzy się znajdą. Kiedy facet trzepnie się w głowę i zrozumie, że w sport mogilenski utopił już wystarczająco kasy??? A ci radni, którzy jemu wtórują jeszcze z ręki powinni mu jesc. Kazałby skakać na jednej nodze - skakaliby. Tak to wygląda. Zero niezależności. No tak - drużyna Leszka. Pamiętam te plakaty... a jak już się zdarzy, że przegłosują ten pomysł- niech budują pod okiem NIKu buahahahahahaha. Odechce im się wiecej wymyślać głupie pomysły.

 » Oj wybory coraz bliżej.... (Szakal | 18-01-2018, 06:57:11)

Opozycja ewidentnie podkłada Burmistrzowi kłody pod nogi.... Mam nadzieje,że Burmistrz nie będzie dorzucał kasy na inwestycje powiatowe. Leszku Duszyński w nadchodzących wyborach masz głos mój i całej mojej licznej rodziny!!!!

 » Szacunek (Mieszkaniec | 18-01-2018, 01:02:46)

Brawo Panie Molenda!!!! Ze Pan potrafi sie przeciwstawić- szacunek dla Pana. A Pan Grzegorz niech nie wciska głupot.Nie samym sportem człowiek żyje. Będziemy pamietać przy wyborach.

 » Bieżnia (Tor | 17-01-2018, 23:26:29)

A ja bym chciała by była bieżnia! Skoro mogą być remontowane świetlice wiejskie w których nic się nie dzieje, to dlaczego nie może być wyremontowany stadion. Brawo za pomysł burmistrzu

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Zderzenie dwóch pojazdów (0)
 » Miał cofnięte uprawnienia (2)
 » Kartka od św. Walentego (5)
 » Minister przejmie szkołę w 2020 roku? (27)
 » Reforma obejmie dwie szkoły (21)
 » Szkoła w Rzeszynku będzie filią (4)
 » Chłodnia ma się rozbudować (11)
 » Kradzież torebki w oku kamery (6)
 » VIII Zimowy Bieg Dębowy (4)
 » Sprzedadzą za 20% wartości (41)
 » Szkolenia rolnicze (0)
 » Groził lekarzowi i ratownikom (8)
 » Świetlica w hali do likwidacji (25)
 » Planują budowę dużego bloku (12)
 » Pożegnali kierownika posterunku (13)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ