Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Brakuje na obiekty sportowe

2018-01-16 23:23
 

Pomimo, iż wzrosły koszty, burmistrz Leszek Duszyński chce wybudować kompleks lekkoatletyczny za ponad 2,6 miliona złotych. Oprócz tego zależy mu na rozbudowie sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3. Niewiadomą pozostaje jednak skate park.

W środę, 17 stycznia radni Rady Miejskiej w Mogilnie będą głosować nad zmianami budżetowymi, w których zawarto m.in. zmianę nazwy i kwoty zadania dotyczącego bieżni, czyli kompleksu lekkoatletycznego. Dotyczą one także kwoty wspomnianej inwestycji z 1 820 081 zł do kwoty 2 655 578, zł, czyli o 835 497 zł więcej.

- Pierwotnie miała być to troszeczkę niższa cena, ale ponieważ warunkiem dofinansowania jest to, żeby taka bieżnia lekkoatletyczna spełniała wymogi Polskiego Związku Lekkoatletyki musi być podbudowa pod bieżnią betonowa, czy nam to się podoba, czy nie. Inaczej nie dostalibyśmy dofinansowania. Z moich wyliczeń wynika, że 53,4% to będą środki nasze własne - 1 400 919 zł, a 1 236 000 zł to będą środki pochodzące z Ministerstwa Sportu, jak i też zwrot VAT-u (...) Trwała też dyskusja, że jak ta kwota wzrosła może zrezygnować z tej inwestycji. Ja bym prosił państwa, żebyśmy nie rezygnowali dzisiaj. Ogłośmy przetarg, zobaczmy jaka to będzie kwota - mówił burmistrz Mogilna, Leszek Duszyński.

Wątpliwości co do przyszłej inwestycji wyraził radny Karol Nawrot. Jego zdaniem za podobną kwotę można by na przykład wyremontować ulicę Grobla w Mogilnie.

- Jeżeli chodzi o tą przebudowę stadionu to powiem szczerze, że mam wielkie wątpliwości, chociaż jestem zwolennikiem budowy takiego obiektu. Ale myślę, że kwota do której teraz doszliśmy i nie wiadomo czy na tym skończymy jest chyba trochę... - średnio zaczyna nam się to opłacać. 739 000 zł dofinansowania, my ze środków własnych już dajemy 1 915 000 zł, z tego odzyskamy jakiś podatek, czyli zostanie nam pewnie z 1 500 000 - 1 400 000 zł i jeszcze może będziemy musieli dołożyć. Pamiętam, że przecież pan burmistrz mówiąc w 2016 roku, gdy szukaliśmy pieniędzy na ul. Grobla, tam musieliśmy mieć 1 500 000 zł, tu już mamy 1 700 000 zł. Wolałbym dołożyć te 600 000 zł i zrobić za 2 500 000 zł całą Grobla, niż stadion w tym przypadku - mówił radny Karol Nawrot.

W zmianach budżetowych znalazł się także zapis dotyczący aktualizacji dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. "Rozbudowa o salę sportową wraz z zapleczem socjalnym istniejącego budynku Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mogilnie" z kwotą 35 670 zł. Tę kwestię poruszył z kolei radny Paweł Molenda.

- Szkoła Podstawowa nr 3 jest najbliżej Hali Widowiskowo-Sportowej (...) Czy nas stać na takie luksusy, patrząc jakie są koszty inwestycji? (...) Uważam, że powinniśmy (...) zacząć myśleć o rozbudowie oczyszczalni ścieków - zaznaczał radny Molenda.

Oprócz tego wiadomo również, że Spółka Mogilno Sport złożyła już stosowny wniosek o dofinansowanie skate parku, jednak w chwili obecnej nie ma odzewu ze strony jednostki dofinansowującej.

- Według kosztorysu wychodzi ponad 600 000 zł i ja bym proponował państwu zupełnie coś innego, aby jednak w tym roku skupić się na bieżni lekkoatletycznej, a ten skate park przesunąć w czasie (...) Może nie kumulować w ciągu jedynego roku tych inwestycji z zakresu sportu, tylko przesunąć o jeden rok - proponował radnym burmistrz Leszek Duszyński.

Według przewodniczącej Teresy Kujawy powstanie kompleksu lekkoatletycznego jest trafionym pomysłem. Jak zaznaczała - "nie tylko sportem jest piłka nożna".

- Były lata, że mieliśmy bardzo mocno rozwinięte sekcje lekkoatletyczne i w naszym klubie Pogoni i w szkole. Prawda jest taka, że dzisiaj młodzież zarówno ze szkół średnich, jak i podstawówek nie ma gdzie trenować, jeżeli ma jakieś zacięcie lekkoatletyczne, a kiedyś było. Dzisiaj nie ma bazy na stadionie Pogoni, żeby zrobić spartakiadę lekkoatletyczną. Uważam, że to jest dobry pomysł, żeby to zrobić, bo nie możemy się ograniczać do jednej dyscypliny sportu. My musimy to dzielić na różne dyscypliny sportu, bo nie każdy jest piłkarzem - tłumaczyła Teresa Kujawa.

Głosowanie nad zmianami w budżecie odbędzie się w środę, 17 stycznia podczas sesji Rady Miejskiej w Mogilnie. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [27]» dodaj komentarz   

 » Do Regulus (Xf | 22-01-2018, 15:35:51)

tak ,tylko chciałbym pobiegać a nie pojeździć na łyżwach w parku.

 » pytanie (brak | 19-01-2018, 09:28:39)

Po co te komentarze szkoda czasu na to

 » do xf (Regulus | 18-01-2018, 22:36:19)

Przebiegnij 2 x Planty i będziesz miał 1600m, trochę po parku. nad jeziorem i wyjdzie 3000m

 » , (xf | 18-01-2018, 20:38:29)

Chciałbym w Mogilnie widzieć chociaż te 1600 metrów "ścieżki" jak w Gnieźnie.

 » ścieżki (Kryniu | 18-01-2018, 18:52:06)

Nick: sport, czego Ty Przyjacielu się spodziewasz po obecnym burmistrzu? Ścieżek rowerowych? Przecież nasze Słoneczko Mogilna to umie tylko gadać i obiecywać.Pamiętam, jak w mediach pan Duszyński, wiele lat temu mówił o swoim autorskim pomyśle tras tych ścieżek - żadna nie powstała! Ten nasz burmistrz nawet "zapomniał" o takiej ścieżce wzdłuż obwodnicy!!! A taka była okazja! Sójcze Wzgórze - Wiecanowo-Plażą. Bob Budowniczy z bajki dla dzieci szybciej by to opanował i zaprojektował. Lechu się po prostu wypalił! Podtrzymują go jego przydupasy, bo wiedzą, że jak ich Słoneczko odejdzie toi ich stołki stracą coraz krótsze nogi.

 » Ścieżki rowerowe (sport | 18-01-2018, 09:45:16)

Ile mamy w gminie ścieżek rowerowych?.Obiecana do Wiecanowa.I nic!!!!A gdyby taka ścieżka znalazła się do samego Przyjezierza -jaki sport można uprawiać.A nie tylko bieżnia ,na którą pójdzie elita z rodziną.Ludzie ze wsi żeby iść na kije to tylko po polnych drogach i w lasach mogą chodzić.Na drogach jest zbyt niebezpiecznie.

 » do xf (Regulus | 17-01-2018, 22:23:24)

Z tym Gnieznem to trochę odleciałeś - ścieżka rekreacyjna wokół kałuży zwanej dumnie jeziorem to zaledwie 1600m. Podobna trasa wokół jeziora mogileńskiego to jakieś 12km Już widzę jak dostałoby się burmistrzowi za taką inwestycję. Po co? na co i komu to ma służyć?. Panie burmistrzu niech Pan się nie przejmuje i robi swoje.

 » przemyślenia (Mecenas | 17-01-2018, 21:43:27)

Mały! Konkrety! Proszę o konkrety, przykłady, że PSL wstrzymuje rozwój miasta i gminy. Że co? PSL krytykuje nagłe, nieplanowane wydatki ok. 3 mln zł na remont bieżni? A ja zadam Ci pytanie-zagadkę: ile metrów bieżących kanalizacji miejskiej pobudowano w Mogilnie w 2017 r.? Ile ulic wyremontowano w Mogilnie przy blisko 100 milionowym budżecie? Ile mieszkań komunalnych oddano do użytku w minionym roku? Mały! To są najważniejsze zadania samorządu! 1/ kanalizy pobudowano pewnie z 200 mb, 2/ wyremontowano 2 uliczki za .... 300 000 zł (Moniuszki i Wawrzyniaka), 3/mini mieszkań oddano do użytku zaledwie kilka. A gdzie pany miejscowe zagospodarowania przestrzennego, zwłaszcza te tereny przyległe do obwodnicy? Jeszcze do dziś brzmią mi w uszach słowa burmistrza Duszyńskiego, który podczas uroczystego otwarcia obwodnicy w Wiecanowie grzmiał, jak to obwodnica jest szansą dla Mogilna bo wokoło niej JAK GRZYBY PO DESZCZU BĘDĄ POWSTAWAŁY LICZNE FIRMY,ZAKŁADY itd. I co Mały? Bieżnia na stadionie ma rozwijać Mogilno? A gdzie są te licznie zapowiadane przez burmistrza zgrupowania CZOŁOWYCH POLSKICH EKIP SPORTOWYCH, które miały trenować na naszym stadionie, hali i nocować w hotelu na stadionie. Gdzie są te kluby sportowe? No powiedz mi Mały? Bo wiesz, dla wielu, wielu tysięcy mieszkańców naszej gminy, miasta ważniejsze są porządne ulice np. Hallera, nowe ronda, ścieżki rowerowe a nie bieżnie. Zrób ankietę wśród znajomych. Pozdrawiam

 » . (xf. | 17-01-2018, 19:57:54)

Po jakiego licha bieżnia i inne pierdoły które pewnie byłyby tylko dla wybranych ? Czy nie lepiej te pieniądze wykorzystać by zrobić coś dla wszystkich mieszkańców? Mamy jako nieliczni jezioro w mieście , zróbcie w okół jeziora ścieżkę która będzie i dla rowerzystów, do biegaczy czy nawet śmigających na rolkach. Tak wykorzystana jest ścieżka wokół jeziora w Gnieźnie . A u nas jak zwykle kosmiczne pomysły włodarzy które najczęściej służą ich rodzinom.

 » Do osoby o nicku -brak (Mieszkanka | 17-01-2018, 19:56:55)

Jak juz chce osoba o nicku brak cokolwiek napisac, to najpierw niech sie zastanowi. Czy burmistrz ma budować hale hm, amazon czy inne ? Nie! Powinien szukać inwestorów , aby jakiekolwiek zakłady pracy powstały szczególnie dla kobiet, a burmistrz w tym kierunku nie robi kompletnie nic. Oczywiscie prace niektórzy jakimś cudem dostają?mam nadzieje ze po wyborach sprawy ważne staną sie najwazniejsze- a to jest egzystencja człowieka . Pozdrawiam

 » Rozwoj naszj gminy (Mały | 17-01-2018, 18:05:35)

Radni PSL mnie zaskakują. Nie chcą rozwoju naszej gminy tylko przeszkadzaj jej rozwojowi.Kampania wyborcza już ruszyła. Mam nadzieję że Prawo i Sprawiedliwość zmiecie was z powierzchni.

 » Skatepark (Oli | 17-01-2018, 16:19:01)

Wy tak serio z tym skateparkiem? I ile osob bedzie tam jeździć? 5? 10? To jest najgłupszy pomysł, który funkcjonuje już nie wiem ile lat

 » ile?? (ja | 17-01-2018, 15:53:15)

Ile z tego dla Prezesa???? 7-10%???

 » Dzieci (Kom | 17-01-2018, 15:03:18)

Kiedyś żeby zagrać w piłkę czy pobiegać wystarczyło wyjść na boisko szkolne i nie ważne były kępy trawy i dziury wydeptane od korków .... Ile tak naprawdę dzieci wychodzi z domu na boisko lub gdziekolwiek indziej by promować sport . Gdyby nie wf w szkole mielibyśmy taki sam problem jak w USA dzieci utuczone jak swiniaki

 » pytanie (brak | 17-01-2018, 14:32:30)

Panie Burmistrzu ,dlaczego nie buduje Pan zakładów pracy ,np takiego magazynu jak HM Amazon i inną produkcje ,dlaczego nie ma pracy dla kobiet ,trudno się gdziekolwiek dostać ,na jedno miejsce 10 osób ,na basen z grupą ,przed emeryturą itd.do marketów też ,idziesz na rozmowe i nic ,a starostwo to już szkoda gadać ,Mogilno to już chyba zakopane.A teraz będzie krytyka przez ludzi .I jak nie ma pracy itd.

 » trochę historii, której burmistrz nie lubi (Dandys | 17-01-2018, 14:28:16)

Ludzie! Całe szczęście, że nasz burmistrzunio "zapomniał" przynajmniej na jakiś czas, że miał w planach budowę stadionu lekkoatletycznego za kilkadziesiąt milionów złotych, na zapleczu orlika przy ul. Grobla, na bagnach wzdłuż byłej linii kolejowej do Strzelna. Już ludziska zapomnieli, jak pewnie z 8 lat temu nasz pan burmistrz-sportowiec roku 2007-2018, oddłużył Polskie Koleje Państwowe, które zalegały Gminie Mogilno z tytułu podatku od nieruchomości kwotę 100 000 zł i przejął za to zadłużenie tereny kolejowe (bagna,nieużytki) właśnie przy ul. Grobla. Oczywiście burmistrz mógł w tym samym czasie przejąć od PKP tereny przy dworcu PKP w Mogilnie, z prawej strony dworca (byłą zabytkową kuźnię wraz z wieżą ciśnień), ale wolał tereny inne, te przy Grobli. No, wiadomo, że z kolejowej wieży ciśnień stadionu lekkoatletycznego nie zrobisz! Tak więc, taki działaniem mamy to co mamy: zapuszczone i niezagospodarowane tereny - nieużytki przy Grobli i sprywatyzowane tereny przy dworcu, z otynkowanym częściowo zabytkowym murem pruskim oraz częściowo zdemontowaną, szpecącą wieżą ciśnień!!! Ot, panie burmistrzu zgotował pan nam wspaniałą wizytówkę miasta (widoczną doskonale z okien przejeżdżających przez Mogilno pociągów, choćby relacji Berlin-Warszawa). A tak nawiasem: jeszcze 1-2 lata i trzeba będzie rozebrać inną wieżę ciśnień, tę w Szczeglinie. Burmistrz lubi sport - nie lubi historii?

 » Do mirek. (Ulica. | 17-01-2018, 14:08:39)

A kto ma się zgłosić do Powiatu lub PKP o wyremontowanie drogi? To należy do włodarzy gminy aby zająć się najważniejszymi sprawami. Tzw. zwykły obywatel po to wybiera swoich przedstawicieli żeby reprezentowali jego interesy.

 » .... (arczi | 17-01-2018, 12:30:00)

skatepark nie byl obiecany przed basenem ?

 » Sport (Kazik | 17-01-2018, 11:25:26)

Skatepark to już budują ponad 15 lat.jak chodziłem do szkoły to tez była o tym mowa a nic z tym nie robiono

 » drogi (mirek | 17-01-2018, 10:44:41)

ps. o ul. Padniewską raczej należy się zwrócić do powiatu, o ul. Dworcową do PKP.

 » obiekty (mog | 17-01-2018, 10:16:43)

Panie burmistrzu dobrze ze kończy się Pana czas na tym stanowisku bo jak sie patrzy na te Pana rządy to aż się skura jeży,wydaje Pan kolosalne pieniadze na bieznie,i inne kompleksy sportowe a nie umie Pan wyremontować kawałka[100m] ulicy Polnej która jet rozgrzebana od 10 lat i nie jest ujęta do naprawy na ten rok,może nowy burmistrz szybciej się z tym upora.Miłego dnia.

 » Inwestycje (Max | 17-01-2018, 09:49:21)

Zapraszam Pana Burmistrza do Wylatowa, na niby parking, przed szkołą podstawową. Oczywiście w butach rybackich, takie tam dziury i kałuże, że nie ma jak z samochodu wyjść.Po co wywalać kasę na mega inwestycje jak są inne potrzeby.

 » Słusznie (Tomasz | 17-01-2018, 09:19:22)

Słuszna linia - młodzież ma biegać a nie jeździć na deskach w skate parku. A skoro nie che biegać po lesie to trzeba się zadłużyć i jej wybudować olimpijską bieżnie z atestami za 3 000 000 PlN.

 » Najpierw ulice w mieście. (Ulica | 17-01-2018, 07:35:45)

Podstawowym celem,na ktorym nalezy sie skupic to naprawa ciagow komunikacyjnych w Mogilnie. Ulice np. Mickiewicza, Dworcowa, Padniewska z wystajacymi studzienkami i inne polatane. To powinien byc priorytet aby polepszyc komfort zycia i podrozowania dla mieszkancow. Bieznia lekkoatletycza rowniez jest ciekawym pomyslem ale dopiero po zrealizowaniu podstawowych przedsiewziec.

 » :) (Aeiouy | 17-01-2018, 05:04:57)

Jak najbardziej należy zainwestować w sukces! Dzięki takiemu obiektowi ci z zacięciem lekkoatletycznym znajdą się zapewne aż w 4tej dziesiątce na większości zawodów...

 » .... (arczi | 17-01-2018, 01:01:28)

ile tam ostatnio bylo ze gmina bedzie musiała oddac 5m ? ile tam sanikot zawola jak wygra nastepna sprawe w sadze ? 1m ? a ile ogolnie gmina jest w plecy ? 30 m ? jak tak dalej pojdzie to bedziemy patrzec na strzelno nie jak na ostatnia dziure ale jak przyklad dobrega rzadzenia :D

 » Money, money (Centuś | 16-01-2018, 23:32:14)

A na co w Mogilnie ostatnio nie brakuje? Może znajdzie się jeszcze kilka nierentownych placówek do zamknięcia? Brak słów

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Zderzenie dwóch pojazdów (0)
 » Miał cofnięte uprawnienia (2)
 » Kartka od św. Walentego (5)
 » Minister przejmie szkołę w 2020 roku? (27)
 » Reforma obejmie dwie szkoły (21)
 » Szkoła w Rzeszynku będzie filią (4)
 » Chłodnia ma się rozbudować (11)
 » Kradzież torebki w oku kamery (6)
 » VIII Zimowy Bieg Dębowy (4)
 » Sprzedadzą za 20% wartości (41)
 » Szkolenia rolnicze (0)
 » Groził lekarzowi i ratownikom (8)
 » Świetlica w hali do likwidacji (25)
 » Planują budowę dużego bloku (12)
 » Pożegnali kierownika posterunku (13)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ