Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Zdrowie i medycyna

Poseł interweniuje ws. lekarzy

2018-01-10 20:21
 

Poseł Krzysztof Brejza podjął interwencję w sprawie problemów w funkcjonowaniu placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Strzelnie.

We wtorek, 9 stycznia Krzysztof Brejza w trybie interwencji poselskiej skierował pismo do Narodowego Funduszu Zdrowia Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy w kwestii niepokojących informacji związanych z problemami w funkcjonowaniu placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Strzelnie. Temat ten poruszali także radni Rady Miejskiej w Strzelnie podczas minionej sesji. Informowano wówczas o widocznym niedoborze lekarzy pierwszego kontaktu. Oprócz tego zdaniem wielu, pacjenci na wizytę mają czekać od bardzo wczesnych godzin rannych. O tym problemie pisaliśmy w artykule pt. "Narzekają na brak lekarzy".

- Docierają do mnie niepokojące informacje związane z problemami w funkcjonowaniu placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Strzelnie. Mieszkańcy Strzelna i okolic podkreślają, że możliwość skorzystania z wizyty lekarskiej w lecznicy w Strzelnie jest utrudniona. Lecznica obsługuje blisko 10 tysięcy osób. Zdarza się, iż pacjenci muszą wstawać o godzinie 5 rano, aby móc skorzystać z wizyty jeszcze tego samego dnia. Okres zimowy, w którym zachorowalność jest znacznie większa potęguje problemy i niezadowolenie pacjentów. Problem ten wynika głównie z braków kadrowych, niemożnością pozyskania dodatkowych lekarzy do placówki w Strzelnie - pisze Krzysztof Brejza do Elżbiety Kasprowicz, dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Poseł Brejza pyta m.in. o to, czy Narodowy Fundusz Zdrowia dostrzega problem występujący w placówce POZ w Strzelnie, a także o wcześniej docierające sygnały do NFZ-etu o problemach w dostępności do opieki lekarskiej we wspomnianej przychodni. Interwencja poselska dotyczy również kierunku podjęcia przez Narodowy Fundusz Zdrowia ewentualnych działań zmierzających do poprawy stanu obsady lekarskiej w strzeleńskiej przychodni. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [49]» dodaj komentarz   

Nick* 
Temat* 
Komentarz* 
Obrazek 
Kod z obrazka* 
*  Oświadczam, iż zapoznałem się i akceptuję regulamin portalu CMG24.pl
* - pola są wymagane 
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (0)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (5)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (14)
 » Została finalistką olimpiady (4)
 » Ukarali 21 kierowców (3)
 » Motorowerzysta z promilami (2)
 » Potrącił na pasach 11-latkę (9)
 » CIECHRZ: Auto spadło z lawety (6)
 » Parowóz przejechał przez Mogilno (3)
 » Kierował mając ponad 2,5 promila (15)
 » Dołożył pół miliona, choć radni byli przeciw (80)
 » Pyszadło 2018 z Markiem Koterskim (2)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016