Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Proponują przesunięcie pasów

2018-01-03 22:55
 

Wielu mieszkańców narzeka na brak umiejscowienia przejścia dla pieszych naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Strzelnie.

Radny Rady Miejskiej w Strzelnie interpelował w sprawie braku legalnego skomunikowania parkingu znajdującego się naprzeciwko budynku Urzędu Miejskiego w Strzelnie. Zdaniem radnego to znaczne utrudnienie, a petenci skracając sobie drogę popełniają wykroczenia pod samymi oknami strzeleńskiego Komisariatu Policji.

- Siedziałem w kolejce przed kasą, gdzie było sporo mieszkańców, którzy bardzo narzekali, że parkując samochody naprzeciwko urzędu - a to było w okresie, kiedy akurat były malowane wszystkie oznaczenia na przebudowanej ulicy - jak oni mają z banku, czy z tego parkingu przedostać się do urzędu, jak przejście dla pieszych jest tylko na skrzyżowaniu z ulicą Kolejową. To była taka uwaga tych mieszkańców. Byli bardzo oburzeni i niezadowoleni, kiedy vis a vis parkingu jest posterunek policji - mówił Piotr Dubicki.

Oprócz tego radny Dubicki zwracał uwagę na niefortunne pomalowanie farbą nowego oznakowania poziomego, którego spora część po kilku dniach zwyczajnie się zmyła.

- Praktycznie 60% tej farby, która została zużyta na malowanie tych pasów - już jej nie ma. Dopiero są raptem cztery dni, jak to wszystko zostało pomalowane. Przypuszczam, że minie jeszcze kilka dni i w ogóle nie będzie śladu po tym malowaniu. Myślę, że w ramach gwarancji trzeba by jak najszybciej odnowić z tego powodu, że zdaniem mieszkańców jest trochę spora reorganizacja na tej ulicy i te pasy powinny być chociażby na początku cały czas widoczne - zaznaczał Piotr Dubicki.

Z informacji przekazywanych przez sekretarza gminy wynika, że propozycja nowej koncepcji zostanie przestawiona właściwej jednostce, czyli Zarządowi Dróg Powiatowych w Mogilnie.

- Złożymy wniosek do Zarządu Dróg Powiatowych. Droga jest własnością powiatu, więc taką sugestię złożymy o możliwość przesunięcia tych pasów i o poprawienie widoczności malowania - mówił sekretarz gminy, Jarosław Marek.

Przewodniczący Piotr Pieszak zaznaczał również, że wiąże się to ze zmianą organizacji ruchu, zatem za pomalowaniem pasów w innym miejscu będzie trzeba poczekać. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [21]» dodaj komentarz   

 » pasy (hejka | 09-01-2018, 16:57:59)

Biedny radny musiał siedzieć w kolejce do kasy ! Kto wierzy w szczerość jego słów niech skacze !!! Kto nie skacze ?

 » śmieszne (kuk | 09-01-2018, 15:31:47)

Same bidulki piszą o sobie i udają take święte-faktycznie miłe -szkoda pisania

 » Oznakowane (Ernii do Emeryta | 09-01-2018, 10:09:40)

Nie wypowiem się na temat pracowników sprzątających czy autobusowych ale powiem tak te panie z pasów koło tych których ja przechodzę co dziennie czyli pani koło cmentarza i pani kolo przedszkola są bardzo miłe uprzejme pomocne i zawsze uśmiechnięte czy to wieje czy to pada stoją a pan który tak opserwóje niech wyręczy któraś z pań to mu się bzdur odechce pisać tu a tak po za tym pewnie pierwszy stoi na pasach by go pnie przeprowadziły i chroniły swoją osobą i ciałem pozdrawiam kobiety z pasów

 » Oznaczenia (Pasy | 09-01-2018, 08:28:02)

Do Emeryta panie z pasów są zawsze miłe i uprzejme zwłaszcza pani koło cmentarza i przedszkola mimo że zmokną i zmarzną zawsze uśmiechnięte i życzliwe i na pewno te 2 panie nie schodzą o 7:55 bo codziennie przechodzę o godzinie 8 z dzieckiem do przedszkola i jakoś one jeszcze są one wiedzą kto przechodzi i na kogo muszą czekać a to się szanuje a to gdzie idą jak mają przerwę nikogo nie powinno interesować o reszcie pracowników się nie wypowiem bo nie wiem pozdrawiam panie z pasów

 » pasy (zygi11 | 08-01-2018, 23:58:23)

Panie na pasach sa ok mile sympatyczne zyczliwe w szczegolnosci Pani kolo przedszkola :) :)

 » Oznakowenie (Jula do emeryta | 08-01-2018, 18:49:02)

Widać nudzisz się bo piszesz same głupoty a jeśli chodzi o panie pasowe to się zastanów nad tym co piszesz bo jakby nie patrząc wieje czy leje one muszą stać a jak jesteś taki chętny to się zamień z którą z nich bo du.. rąbać to każdy jeden potrafi

 » Syrena (Ktoś | 07-01-2018, 22:55:14)

Ta syrena wyla i wyć będzie oby nigdy do p radnej nie musiała wyć wielki szacunek dla strażaków z OSP-STRZELNO zawsze gotowi nieść pomoc w dzień i w nocy

 » marudzenie (Tobi | 06-01-2018, 09:22:46)

ciągle w tym Strzelnie ludzią coś nie pasuje! A u nas w Bielicach wszystko jest cudowne - dzięki Ci rado sołecka.

 » strzelnoi (Też emeryt ale nie wojskowy | 06-01-2018, 00:20:21)

Ze zródeł dobrze poinformowanych mam informacje , że znowu wraca temat wyjącej syreny OSP w Strzelnie.Pracownicy Urzędu przekazali mi informacje Pani radna wiadomo kto doprowadziła do spotkania z przedstawicielami OSP i PSP ponoć syrena to nadal jej życiowy temat teraz wtóruje jej emeryt z wojska mieszkajacy od strazy 3 km ale jemu ponoć wszystko poorzeszkadza. Wykonałem kilka tel np do Osp i cisza w kilku przypadkach komentarz żenada albo daj pan spokój .Ciekawe no nie ?

 » oznakowania (EMERYT | 05-01-2018, 16:29:11)

To co wy proponujecie p.Dubickemu to zwykła ludzka złośliwość.panie Dubicki to wy zatrudniliście osoby sprzątające miasto to dlaczego ci ludzie nie wykonują swoich obowiązków i dlaczego pani z ulicy chodzi w czasie pracy do wydawania darów czy za to ma płacone bo jak wiem to dary powinni wydawać ochotnicy z miasta a jest ich wielu,tylko wystarczy napisać ogłoszenie a nie ludzie którym płaci gmina idą i w czasie pracy wykonują lewizne bo niestety oni mają za to zapłacone towarem a take panie są dwie jedna sprzątająca miasto i druga z autobusu,więc jeżeli nie chcą pracować tylko kombinować to niech idą wydawać dary a na miejsce tych pań są chetne inne osoby.jeszcze jeden problem -dlaczego panie z pasów opuścili stanowisko w piątek 5-1-2018 o godz .7.55 kiedy małe dzieci podeszli do pasów to te panie właśnie znikali we wejściu apteki na ducha i widziałem że szli w strone podwórka magistra widocznie te lizaki schować a dzieci musieli przejść same-skąd tacy pracownicy że do pieniędzy pierwsi a do pracy nie bardzą-kiedyś pamiętam taki pan stał koło pszeczkola to prawie cały dzień ,tylko przerwy na śniadanie i obiad miał a dzisiaj to nawet godzinki nie stoją i bidulki uciekają i za co oni im płacą

 » oznakowania (EMERYT | 05-01-2018, 16:09:34)

To co wy proponujecie p.Dubickemu to zwykła ludzka złośliwośćale mniejsza o to .szanowni radni nie wiem czy p. Dubicki przekarze wam jak pracują ludzie sprzątający Strzelno a mianowicie widziałem jak p. Dubicki stał z paniami które pracowały na ulicy powstania i obserwowały panio która po 10 wychodziła z mieszkania do pracy choć inne panie już dawno pracowały a mało tego kiedyś obserwowałem panie pracujące we trzy jak po godzinie 13 udali się w strone rzeżni i na tym był koniec pracy ,wiem to gdyż spacerowałem po ulicy magazynowej i jakoś nikt nie wyszedł z rzeżni do dalszej pracy a dzisiaj to jest piątek podszedłem o godzinie za pięć ósma na pasy przy starym ośrodku to zobaczyłem jak trzy panie z lizakami znikają we wejściu na podwórko do magistra apteki na ducha a w tym czasie małe dzieci podeszli żeby przejść ale żadnej z pań nie było.kiedyś stała tutaj taki miła starsza kobitka może miała 40 pare lat ale zawsze była miła i upszejma i widządz że chodzę o lasce starała mi się pomóc

 » statystyki (sqwer | 05-01-2018, 09:59:57)

statystyki policyjne mówią iż większość ludzi ginie na strzeżonych przejściach niż nie dozwolonych. więc lepiej przechodzić w niedozwolonych miejscach????. po prostu kraj patologiczny????? .

 » Do kierowca (Abc | 04-01-2018, 16:04:21)

To namalujmy jeszcze pasy koło Żabki, Smakosza, Sklepu Metalowego na Inowrocławskiej i między szpitalem a marketem- w końcu są to jeszcze bardziej ruchliwe drogi. Ogólnie niech p. Dubicki załatwi, żeby na naszych ulicach pasy były wymalowane co 100m!!! Tylko że, jakoś potrącenia, do których u nas dochodzi mają miejsce na pasach!

 » pasy (mieszkaniec | 04-01-2018, 15:30:40)

PASY PASAMI A ROK NOWY SIĘ ZACZOŁ I SZYBKO ZLECI WIĘC ZACZYNA SIĘ WALKA O STOŁKI -OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO

 » studzienki (stary | 04-01-2018, 14:36:26)

A pozarywane studzienki na ul.Michelsona - należą do Gminy - to jest problem a nie pasy koło Gminy(wielki problem przejść 20/50 metrów) .A może Radni uzywaja pałeczek do uszu i dlatego nie słyszą hałasu ????

 » pasy (Kierowca | 04-01-2018, 11:13:23)

Do abc, tak przejście 100 m. od pasów jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Jak przestrzegać tych warunków przy tak ruchliwym odcinku ulicy.Bezpieczeństwo przede wszystkim, dosyć tragedii na drogach. Sytuacje niebezpieczne nie powinny być normą.

 » Stara organizacja ruchu (marek | 04-01-2018, 09:50:02)

Pasy pasami, ale całość oznakowania poziomego to bubel. Ostatnio jak tam jechałem to nowe było dobrze widoczne, ale niewiele gorzej widoczne było oznakowanie poziome ze starej organizacji ruchu. W związku z tym jadąc zgodnie z nowym oznakowaniem w kierunku Miradza lub skrecając w lewo w ul. Raj, kierowcy trafiali na podwójną ciągłą linię wymalowaną na środku swojego pasa ruchu. Stare linie powinny zostać zatarte, bo robi się zamieszanie.

 » pasy (manio | 04-01-2018, 08:59:10)

NO TAK PASY TO JEDNO A POMALOWANE LINIE DO SKRĘTU W LEWO DO RAJA TO DRUGA SPRAWA ŻE NIE WIADOMO GDZIE WJECHAĆ NA PAS KTÓRY POZWOLI STANOĆ DO SKRĘTU,

 » pasy (jan | 04-01-2018, 07:52:54)

co tam będzie budowane że trzeba było przemalować pasy ?

 » Przepisy (Abc | 04-01-2018, 05:28:50)

Jejku, ale p. Dubicki to porusza same życiowe problemy- jest cały czas z mieszkańcami! Jakoś przez tyle lat nie było problemu, a mnie i pewnie nie tylko mnie, w dawnych czasach uczono, że 100 metrów od przejścia można przechodzić przez ulicę w dowolnym miejscu- ale widocznie dzisiaj ludzie żalą się p. Dubickiemu, że bez pasów przed bankiem nie da się żyć!

 » Przepisy (Abc | 04-01-2018, 05:28:29)

Jejku, ale p. Dubicki to porusza same życiowe problemy- jest cały czas z mieszkańcami! Jakoś przez tyle lat nie było problemu, a mnie i pewnie nie tylko mnie, w dawnych czasach uczono, że 100 metrów od przejścia można przechodzić przez ulicę w dowolnym miejscu- ale widocznie dzisiaj ludzie żalą się p. Dubickiemu, że bez pasów przed bankiem nie da się żyć!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (0)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (5)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (14)
 » Została finalistką olimpiady (4)
 » Ukarali 21 kierowców (3)
 » Motorowerzysta z promilami (2)
 » Potrącił na pasach 11-latkę (9)
 » CIECHRZ: Auto spadło z lawety (6)
 » Parowóz przejechał przez Mogilno (3)
 » Kierował mając ponad 2,5 promila (15)
 » Dołożył pół miliona, choć radni byli przeciw (80)
 » Pyszadło 2018 z Markiem Koterskim (2)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016