Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

MOGILNO: Powstanie park handlowy

2017-11-29 20:51
 

Park handlowy ma powstać na terenie było ogródka jordanowskiego przy ulicy Hallera w Mogilnie. Przy okazji budowy obiektu być może prywatny inwestor wyremontuje część ulicy i chodnika.

Przypomnijmy, że kilka lat temu mogileńscy radni zezwolili na zmianę planów zagospodarowania przestrzennego terenu po byłym ogródku jordanowskim. Dzięki temu prywatny właściciel mógł tam postawić duży obiekt handlowy. Według wstępnych założeń miała być to Galeria Park. Przez ostatnie kilka lat nic w tym temacie się nie działo, jednak zmieniło się to w ostatnich tygodniach.

- Ostatnio jest bardzo głośno, zresztą miałem sam kilka pytań odnośnie miejsca po byłym jordanku. Ma tam powstać bardzo szybko jakiś potężny obiekt handlowy? Czy coś panu w tej kwestii wiadomo? - pytał podczas sesji radny Paweł Molenda.

Burmistrz odpowiadając na zapytanie radnego przy okazji przypomniał całą historię możliwości zakupu przez gminę terenu przy ulicy Hallera.

- Na przełomie 2006/2007 roku podjąłem starania o pozyskanie tej nieruchomości od byłych właścicieli. Doszło do spotkania wcześniej jeszcze. Gmina starała się kupić tą nieruchomość. Nawet są zachowane jeszcze protokoły u nas w Urzędzie Miejskim, gdzie ta kwota oscylowała w granicach 50 000, 40 000, 60 000 złotych za kupno tej nieruchomości. Później byli właściciele zmienili zdanie, zażądali wyższej kwoty, na co wcześniej burmistrz się już nie zgodził, mój poprzednik. Kiedy ja już zostałem burmistrzem, usztywniło się stanowisko byłych właścicieli i prosili, aby gmina wydała tę nieruchomość. Na moje pytanie, że gmina jest zainteresowana kupnem nieruchomości, jeden ze spadkobierców powiedział - pamiętam jak dzisiaj - "Panie burmistrzu, chcielibyśmy się nacieszyć tą nieruchomością." Po czym po kilku tygodniach przyszedł do nas akt notarialny, że ta nieruchomość została sprzedana - tłumaczył burmistrz Mogilna, Leszek Duszyński. Burmistrz konstruując przyszłoroczny budżet brał pod uwagę możliwość zakupu terenu byłego jordanka, jak proponował klub radnych PSL. Jednak od właściciela dowiedział się, że jest on już sprzedany, a gminy na pewno nie byłoby stać na jego zakup. Nowy właściciel chce w tym miejscu postawić duży obiekt handlowy. Tym samym gmina zamierza wynegocjować z inwestorem remont części chodnika i ulicy Hallera oraz budowę ronda na skrzyżowaniu ulicy Ogrodowej z Hallera.

- My stoimy na stanowisku, że powinno być przedstawione przez nich rozwiązanie, łącznie na pewno - my tego nie odpuścimy - z rondem przy ulicy Ogrodowej i Hallera. Też Zarząd Dróg Powiatowych, czyli pan starosta da na pewno jakieś obostrzenia, złoży tej firmie propozycje. Rozmowy trwają - mówił burmistrz Leszek Duszyński. Nam udało się ustalić, że nowy właściciel terenu zamierza postawić park handlowy, jednak dokładna data rozpoczęcia inwestycji nie jest jeszcze znana. Obecnie trwają prace związane z dokumentacją i uzyskaniem stosownych pozwoleń.

- Jest zawarta umowa przedwstępna w formie aktu notarialnego. W tej chwili już inwestor prowadzi czynności związane z pozyskiwaniem odpowiednich zgód i decyzji. To nie jest żadna sieć, proszę zauważyć, że tam jest raptem pół hektara tego terenu, więc nie może tam być nic wielkiego. Będzie to park handlowy. W tej chwili pan burmistrz prowadzi w tym zakresie uzgodnienia. Plan miejscowy jest zgodny, jest to prawo miejscowe, czyli plan miejscowy jak najbardziej pozwala na realizację takich inwestycji. Pan burmistrz zabiega, aby przy okazji inwestor zrobił coś dla Mogilna, w zakresie drogowym - mówił Jacek Olech, przedstawiciel reprezentujący właściciela działki. (AS | fot. Google Street View)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [59]» dodaj komentarz   

Nick* 
Temat* 
Komentarz* 
Obrazek 
Kod z obrazka* 
*  Oświadczam, iż zapoznałem się i akceptuję regulamin portalu CMG24.pl
* - pola są wymagane 
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Koncert na Dzień Kobiet (0)
 » CHP w gronie Gazel Biznesu (0)
 » Czterech mężczyzn z marihuaną (0)
 » Sprawdzili trzeźwość kierowców (3)
 » VII Zimowy Bieg Dębowy (4)
 » Od marca droższe kino (8)
 » Rodzice pytają o Żłobek (15)
 » Dyżury w Prokuraturze (6)
 » Chce tartanu, a nie żużlu (9)
 » Organizacje społeczne z dotacjami (0)
 » Dyrektor Gotowała zrezygnował (25)
 » Kolizja na Rynku w Mogilnie (9)
 » Zagraj w tenisa stołowego (0)
 » Kultywują kujawską tradycję [TV] (19)
 » Nazwa ulicy bez zmian (17)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016