Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Święto Niepodległości w powiecie

2017-11-11 21:57
 

W sobotę, 11 listopada na terenie powiatu mogileńskiego obchodzono Święto Niepodległości, oddając hołd tym, którzy poświęcili swoje życia za wolność Ojczyzny.

Kwieciszewo/Goryszewo

Świętowanie rozpoczęto od uroczystości na cmentarzu, gdzie wspominano walczących o niepodległość i złożono wiązanki kwiatów. Następnie zgromadzeni przemaszerowali do kościoła. Tam odbył się występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kwieciszewie, a także msza święta w intencji Ojczyzny. Tuż po niej na chętnych czekała grochówka z kuchni polowej. Po południu mieszkańcy wzięli udział w wieczornicy patriotycznej, gdzie recytowano wiersze i śpiewano pieśni przy wspólnej kawie i rogalach.

Strzelno

Uroczystości rozpoczęły się na strzeleńskim cmentarzu. Po wspólnej modlitwie nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Przy akompaniamencie orkiestry dętej zgromadzeni przemaszerowali ulicami miasta do kościoła pw. Świętej Trójcy na uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny.

Gębice

Święto Niepodległości rozpoczęła msza święta. Tuż po niej nastąpił przemarsz pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Po uroczystościach na Rynku zebrani udali się do szkoły na część artystyczną i wspólną biesiadę.

Dąbrowa

Dzień Niepodległości w Dąbrowie zainaugurowano mszą świętą w kościele pw. NMP Królowej Polski. Następnie pod Pomnikiem Niepodległości złożono kwiaty i zapalono znicze. Odbył się tam także apel poległych. Całość uświetniła Gąsawska Orkiestra Dęta Pałuki.

Mogilno

Święto Niepodległości w Mogilnie rozpoczęto od mszy świętej w kościele pw. M.B.N.P.. Tuż po niej zgromadzeni przeszli do parku miejskiego, gdzie pod pomnikiem ks. Piotra Wawrzyniaka złożone zostały wiązanki kwiatów. Dalsze uroczystości odbyły się na mogileńskim cmentarzu przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich. Uroczysty charakter świętowaniu nadała Mogileńska Orkiestra Dęta. Wieczorem w kościele św. Jana Apostoła w Mogilnie odbyło się "Wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych" zorganizowane przez ECS "Wojciech-Adalbert".

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z opisanych wyżej uroczystości. (AS)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [210]

 
   » KOMENTARZE [16]» dodaj komentarz   

 » obserwator (KINIU | 18-11-2017, 16:38:48)

OBSERWATOR PAJACU JEDEN MOŻE BYŚ SAM STANĄŁ OD TEGO KOMPA I JAK PRAWDZIWY POLAK UCZCIŁ TO PIĘKNE ŚWIĘTO.SIEDZISZ I PISZESZ TE SWOJE WYPOCINY JAK BYŚ SIĘ NA WSZYSTKIM ZNAŁ.CIEKAW JESTEM CZY BYŚ BYŁ TAKI MĄDRY I POWIEDZIAŁ TO PROSTO W OCZY TYM LUDZIOM .WYŁAPAŁ BYŚ W TEN PUSTY ŁEB I PO TEMACIE.

 » prawda (inni | 16-11-2017, 16:55:07)

Patrzą, patrzą i tylko i wyłącznie zauważają, to co chcą zauważyć i zobaczyć. A każda ploteczka zawsze wyrasta z jakichś faktów. Opiera się na wydarzeniu. Tylko później zbytnio obrasta w tłuszcz.

 » REGULAMIN (obserwator | 16-11-2017, 07:43:48)

Zgadzam się z poprzednikami. Poczet pod wszelką krytyką . Brak: buty typ ": oficerki" , pas oficerski,białe rękawiczki!!! No i oczywiście ta szarfa i niesienie sztandaru !!! Ale zdjęcie nr 53 pokazuje kompletny brak przygotowania do uroczystości ze strony szkoły podstawowej ( źle założone szarfy )jak i OSP ( brak szarfy,butów , i rękawiczek ) WSTYD !!!

 » dlatego (UPS | 15-11-2017, 20:49:31)

Bo już tak było na zdjęciu 68.Ha,ha,ha

 » Regulamin (Regulmin | 14-11-2017, 21:26:51)

Zdjęcie 69. Dlaczego sztandar w postawie na ramię jest na nie tym ramieniu u pana Strażaka . i Szarfa też ubrana na Lewe ramie ?? Dlaczego Regulaminy się kłaniają

 » który (cm | 14-11-2017, 17:21:51)

A który z kartki nie czyta?Wielu korzysta. Księża też, by mądre kazania głosić, a co innego robić. A nawiasem, ładna była msza w MBNP, nawet bez proboszcza. Ładna,patriotyczna. Tylko rozwódki smutne.Ciekawe czemu?

 » swieto (hejka | 13-11-2017, 22:56:25)

W którym żyje

 » swieto niepodleglosci (hejka | 13-11-2017, 22:47:08)

Szacunek do samego siebie i grajdolka z którego !!!!!

 » :) (Aeiouy | 13-11-2017, 20:08:10)

Ploter...już Ci jestem! Krytykowanie kogoś, że czyta z kartki jest słabe! Można być wybitnym erudytą a mieć problem z wystąpieniami publicznymi. Co kogo ta kartka drazni? Nasz wybitny 1wszy Bronek RP nawet zonę przepraszał z kartki...

 » sołtys... (piter | 13-11-2017, 18:03:29)

No widzisz, pan Przybylski wg Ciebie się puszy ale przynajmniej nigdy nie jest anonimowy. W przeciwieństwie do takich maluczkich i zakompleksionych jak Ty dla których Internet jest jedyną okazją do okazania światu swojego anonimowego, marnego istnienia. Już dość dawno temu Stanisław Lem powiedział, że Internet uświadomił mu ilu idiotów żyje na świecie.

 » kartka Przybylskiego (sołtys | 13-11-2017, 15:39:14)

Są tacy w Strzelnie co mówią z głowy i się nie puszą jak Przybylski

 » do sołtysa (ioeauy | 13-11-2017, 12:25:18)

Panie sołtys- następnym razem pokaż pan jaja, wiedzę i podejdź do Pana Przybylskiego ze słowami: "Daj pan mikrofon, teraz ja- sołtys- przemówię i to bez kartki". Widzisz sołtys- łatwo jest stać za drzewem albo siedzieć z tyłkiem przed monitorem i na wszystkich pluć.

 » karteczka (Sołtysowa | 13-11-2017, 09:40:30)

Sołtys! Co do wiedzy, to Ty Panu Przybylskiemu do pięt nie dorastasz, to i nawet butów mu nie możesz wyczyścić. Karteczka ci przeszkadza.

 » do Sołtysa (mk | 13-11-2017, 08:06:20)

Lepiej z kartki a mądrze niż jak Sołtys - z "głowy" a głupoty.Ale "czeresniaki" tak już mają hahahaha

 » do Aeiouy (ploter | 13-11-2017, 07:44:01)

Aeiouy pewnie całą noc siedział przed monitorem i wymyślał jakim jadem opluć tych co organizowali i przybyli na uroczystości... ale nie... przecież on nie interesuje się tym zaściankiem... on po Westerplatte się włóczy. Szkoda, że nie zajrzy do tego tematu ale co robić jak kto światowy i sam sądzi, że zaścianek ma w nosie.

 » uroczystości w Srzelnie (sołtys | 12-11-2017, 19:32:49)

A Przybylski tylko z karteczki a podobno taki mądry

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Zderzenie samochodu z ciągnikiem (0)
 » STRZELNO: Inwestycje 2019 (17)
 » Tenis i szachy we Wszedniu (0)
 » Festyn dobroczynny w Strzelnie (3)
 » Podsumowali Szlachetną Paczkę (2)
 » Stworzyli wigilijny nastrój (15)
 » Grudniowe spotkanie sołectwa (1)
 » Piernikowe wypieki na wystawie (2)
 » Świąteczne warsztaty kulinarne (5)
 » WSZEDZIEŃ: Gleba nie jest skażona (17)
 » Święty Mikołaj w Żabienku (5)
 » Urwał poroże reniferowi (14)
 » Sołecki Mikołaj (17)
 » Będzie sala dla SP3 w Mogilnie (27)
 » MOGILNO: RIO ma uwagi do budżetu (33)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ