Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Rolnictwo

Rolnicze zmagania w Kwieciszewie

2017-11-09 20:24
 

W czwartek, 9 listopada mogileński oddział Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie przeprowadził powiatowe eliminacje XXVII Olimpiady Wiedzy Rolniczej. Zwycięzcy pojadą do Przysieka, na finał wojewódzki konkursu.

W tegorocznej edycji olimpiady udział wzięło 33 rolników z terenu całego powiatu mogileńskiego. Olimpiada przeznaczona jest dla rolników w wieku od 18 do 40 lat. Mogą brać w niej udział właściciele gospodarstw rolnych oraz osoby gospodarujące z rodzicami, posiadający grunty rolne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Możliwość startowania mają także rolnicy prowadzący własną, dodatkową działalność w ramach gospodarstwa. Nie mogą natomiast uczestniczyć w olimpiadzie osoby pracujące dodatkowo poza gospodarstwem oraz uczniowie szkół i uczelni dziennych. Do etapu wojewódzkiego przechodzi osoba z pierwszego miejsca z eliminacji powiatowych.

Zwycięzcy powiatowego etapu XXVII Olimpiady Wiedzy Rolnicze:
1. Marcin Kopeć
2. Rafał Nowak
3. Magdalena Nowak
4. Karol Kościelny
5. Przemysław Konopa

Dodatkowo organizatorzy nagrodzili Magdalenę Nowak, jako kobietę która najlepiej napisała test.

Organizatorem olimpiady byli: Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Mogilnie.

Sponsorzy: Starostwo Powiatowe Mogilno, Urząd Miejski Mogilno, Urząd Gminy Dąbrowa, Urząd Gminy Jeziora Wielkie, Urząd Miejski Strzelno, Fundacja Powiatu Mogileńskiego, Bank Spółdzielczy Strzelno, Bank Spółdzielczy Pruszcz Pomorski Oddział Dąbrowa, Bank Spółdzielczy Gniezno Oddział Mogilno, BZ WBK Janikowo, Bank Credit Agricole, Gminny Związek Kółek i Organizacji Rolniczych- Mogilno, Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza Przysiek, GS Dąbrowa, Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Bronisław Spółka z o.o., Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Trzemeszno Sp. z o.o., Zakłady Przetwórstwa Zbożowo-Młynarskiego Sp. z o.o. w Kruszwicy Oddział Strzelno, ORKAN s. c. P. U. H. Kaźmierski Andrzej, Orlikowski Janusz Golejewo, AGROMET Mogilno, Przedsiębiorstwo DOBRY-PLON, Rol-Chem, Rol-Mech Modrzejewski Krzysztof, P. H. Technik Mogilno, P .H. U. Kimber, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna "Jutrzenka" Lubieszewo, Centrum Hurtowe Pasz, Agma-Rol Centrum Paszowe, Firma handlowa "OMEGA", Centrala Nasienna Mogilno, Eko-Pasz Kołodziejewo, Ampol-Merol, Chemirol sp. z o.o., Agrorada, Ekoprysk, Pol-Złom, Pellet Polska, Cuiavia, Now-Bud Mogilno, Skup żywca Sylwester Woźniecki, Skup i sprzedaż zwierząt rzeźnych Waldemar Barszcz Gębice, Gospodarstwo Szkółkarskie Białeccy, APRA Polska Prasa Rolnicza, piTERN Spółka zo.o., Usługi Sprzątające Joanna Dominiczak, Kujawskie Centrum Mikroorganizmów, Gospodarstwo Rolne Wójcin, Usługi Rolnicze Milano, Farmays, Chata Wiejska Kwieciszewo, Andrzejczak Meble, Hurtownia Tulipan, Hurtownia KAMIL, Darchem, Jubiler Marcello, Fabryka Fryzur Ewa Sielecka, Sanplast, Concordia Ubezpieczenia, radny Marcin Czaplicki, Ryszard Lesicki, Marcin Borowski, Kazimierz i Andrzej Nowińscy, Krzysztof Mleczko, Jacek Wełnitz, Zygmunt Jaskulski, Józef Pawela.

Etap wojewódzki olimpiady odbędzie się 23 listopada w Przysieku koło Torunia. (AS)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [18]

 
   » KOMENTARZE [10]» dodaj komentarz   

 » plpo (iol | 11-11-2017, 07:47:39)

no niestety trzeba sobie radzic a nie byc ciele zycie to nie bajka

 » .... (aaaaa | 10-11-2017, 22:36:53)

Znam Marcina osobiscie i wiem ze dysponuje duza wiedza. W wielu olimpiadach w ktorych startowal zajmowal wysokie miejsca. Nawet w tej olimpiadzie powiatowej zajmowal czesto miejsca w pierwszej piatce i to bez pomocy. A to ze sa oszustwa to wina tylko i wylacznie slabo pilnujacej komisji.

 » ble ble (ble ble | 10-11-2017, 17:16:23)

Popieram wcześniejszy komentarz odnośnie korzystania z Internetu przez tych "ala zwycięzców". Tak już było w ubiegłych latach. Jest to swoiste nastawienie się na zgarnięcie cennych nagród. Boli to tych którzy idą się sprawdzić i porywalizować fair z innymi kolegami po fachu. Taka jest rzeczywistość. To zachowanie to spadek po ustroju socjalistycznym. Ciekawe dlaczego po etapie wojewódzkim w Przysieku nie ma ani słowa o pseudo zwycięzcach....pewnie dlatego że tam nie ma takiej farsy jak tutaj...

 » do mirek z Kuśnierza (axa | 10-11-2017, 10:06:29)

Gdybyś uczestniczył w Olimpiadzie to byś się przekonał o wartości nagród.

 » do ddd (xxx | 10-11-2017, 10:03:25)

Koń w ciągu dnia powinen być pojony co najmniej 3 razy

 » olimpiada (uczestnik | 10-11-2017, 09:30:10)

komisja byla tylko siedziala i nic nie robila a stolik z kop korzystal z gogle no i wygral mam na to zdjecia powinni nagrody odac tak by bylo sprawiedliwie a miala to byc tylko zabawa

 » olimpijczyk (olimpiada | 10-11-2017, 09:05:50)

[komentarz niezgodny z regulaminem]

 » ..... (edi | 10-11-2017, 07:35:44)

a rolnik szuka zony bedzie ???

 » daniels (ddd | 10-11-2017, 05:51:27)

Ile razy dziennie poi się konia???

 » sponsor (mirek z kusnierza | 09-11-2017, 21:58:06)

sponsorow wielu ale nagrody cieniutkie

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » O niepodległości w Słaboszewku (3)
 » WiewiórINKA zawitała do Mogilna (2)
 » Agresywny 14-letni palacz (16)
 » Szkolenia dla rolników (1)
 » WiewiórINKA odwiedzi Mogilno (5)
 » Mandaty za telefon komórkowy (11)
 » O powstaniu i niepodległości (1)
 » Będą zbierać żywność (11)
 » Prymusi otrzymali stypendia (4)
 » Wpadli podczas akcji (6)
 » Burmistrz idzie do sądu z RIO (27)
 » Konsultacje społeczne w Mogilnie (2)
 » Bezpłatnie rozliczą PIT (0)
 » MIERUCIN: Płonie stodoła (4)
 » Podsumowali swoją działalność (34)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016