Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Propozycje pod "Mieszkanie +"

2017-11-07 12:03
 

Burmistrz Mogilna wytypował trzy lokalizacje terenów pod realizację rządowego programu "Mieszkanie +".

Pod koniec października w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się spotkanie w sprawie realizacji rządowego programu "Mieszkanie +". Uczestniczył w nim burmistrz Mogilna, Leszek Duszyński.

Obecnie na terenie gminy Mogilno brane pod uwagę są trzy lokalizacje pod budowę mieszkań na wynajem. Jedną z propozycji jest teren o powierzchni ponad 6 ha w okolicach ulicy Zbożowej (wylot w kierunku Bydgoszczy). Kolejne to nieruchomość przy ulicy Padniewskiej (teren za blokiem POM-u) oraz ulicy Powstańców Wielkopolskich (teren przy kamiennym pomniku).

- Jaki teren ostatecznie zostanie wybrany zależeć będzie od wielu czynników, np. skali zapotrzebowania na tego typu mieszkania w naszej gminie - zaznacza burmistrz Leszek Duszyński. (AS | fot. facebook.com/burmistrzduszynski)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [3]

 
   » KOMENTARZE [7]» dodaj komentarz   

 » Mieszkanie + (Mieszkanie + | 12-11-2017, 21:47:36)

Nie wiem, czy ktoś chciałby mieszkać za blokiem Pomimexu? Tam jak zakład pracuje, to latem nie można spać przy otwartym oknie tak jest głośno. Następny blok będzie jeszcze bliżej zakładu. Ponadto dla obecnych mieszkańców nie ma parkingów. Przy następnym bloku chyba będą parkować pętrowo.

 » ?? (do dom | 07-11-2017, 18:43:31)

I tu pojawia się pytanie dlaczego w takich właśnie miejscach nie ma straży miejskiej? Właśnie w takich miejscach!

 » plus (dom | 07-11-2017, 17:15:04)

Tylko nie przy Powstańców,już teraz brakuje parkingów, no i przy pomniku????????????/Obecnie i tak jest w ogromnym nieposzanowaniu przez szemranych "młodych" co tam się dzieje ,w miejscu gdzie tyle krwi spłynęło.......szczególnie nocami,a w wakacje.Nawet nie można tam pospacerować,bo uszy puchną....

 » Mieszkanie plus (J23 | 07-11-2017, 17:10:24)

Spójrzmy na to oczami mieszkańca. PWST wlkp blokowisko :/ padniewska to jak by ktoś w stałko czy w invwscie robił. Ciasno i hałas :/ zbożowa pomimo tego że na uboczu jest ciekawa propozycja :)

 » . (jpk | 07-11-2017, 13:00:17)

No to ceny najmu pojda w CMG w dol...

 » opinia (Chłop | 07-11-2017, 12:30:28)

Wytypowane przez burmistrza lokalizacje mają swoje plusy i minusy. Najgorszy z pomysłów (w chwili obecnej) jest ten z lokalizacją przy ul. Zbożowej, bo jest to teren bardzo słabo uzbrojony m.in. jest bardzo daleko do kolektora sanitarnego, choć z drugiej strony już w pobliżu powstają 2 pierwsze bloki wznoszone przez mogileńską firmę Nowbud. Teren "za blokiem" pomimexu jest stosunkowo mały i niewiele może tam powstać mieszkań ale plusem jest całkowicie uzbrojony teren. Trzecia lokalizacja: teren przy kamiennym pomniku, to niezbyt fortunna lokalizacja. Ten teren, to nie jest zwykły teren, a pomnik. to nie jest tylko "kamienny pomnik". TO MIEJSCE ROZSTRZELANIA KILKUDZIESIĘCIU MIESZKAŃCÓW MOGILNA W 1939 R. TO JEST NIEJAKO CMENTARZ, choć zwłoki pomordowanych Polaków zostały ekshumowane po wojnie i przeniesione na cmentarz (pod mauzoleum). Zostawmy to miejsce tak jak jest! Nie powtarzajmy "błędów" naszych ojców, którzy wybudowali osiedle mieszkaniowe na cmentarzu ewangelickim (teren ulicy Sportowej i 3 maja) lub zezwolili na budowę domków jednorodzinnych na cmentarzu żydowskim na przeciwko stadionu i hotelu przy ul. Mickiewicza. Chcę tu dodać, że najpiękniejszym terenem pod duże osiedle Mieszkanie+ jest 4 ha gminna działka przy ulicy Kościuszki na pograniczu Stawisk (choć też nie ma tam dobrego uzbrojenia terenu, zwłaszcza w kanalizację miejską).

 » Hmmm... (Ata | 07-11-2017, 12:14:09)

No skala z pewnością będzie wysoka...

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (0)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (5)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (14)
 » Została finalistką olimpiady (4)
 » Ukarali 21 kierowców (3)
 » Motorowerzysta z promilami (2)
 » Potrącił na pasach 11-latkę (9)
 » CIECHRZ: Auto spadło z lawety (6)
 » Parowóz przejechał przez Mogilno (3)
 » Kierował mając ponad 2,5 promila (15)
 » Dołożył pół miliona, choć radni byli przeciw (80)
 » Pyszadło 2018 z Markiem Koterskim (2)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016