Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

MOGILNO: Minimalna obniżka cen ciepła

2017-11-04 13:16
 

W gminie Mogilno nastąpiła minimalna obniżka cen ciepła. Jego odbiorcy zapłacą blisko 1% mniej.

- Taryfy dla ciepła od momentu modernizacji kotłowni przy ul. Polnej, kiedy obniżyliśmy ceny o ok. 23%, praktycznie nie wprowadzają większych zmian. Drobne korekty wynikają jedynie z różnic pomiędzy rzeczywistymi kosztami, które ponosi MPGK a założonymi planami. Tak jest i tym razem. Zgodnie z analizami URE w MPGK nastąpiła obniżka cen ciepła średnio o 0,95% - informuje Artur Lorczak, prezes Mogileńskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Mogilnie.

Prezes mogileńskiej komunalki podkreśla także, że obniżka mogłaby być znacznie większa, gdyby nie nagły wzrost cen węgla.

- Zwrócić należy uwagę, że w ostatnich miesiącach nastąpiło załamanie na rynku węgla. Ceny miału poszybowały w górę. W większości miast z tego powodu ceny ciepła wzrosły o 10 a nawet 15%. Tym bardziej cieszymy się, że u nas cena ciepła się w zasadzie nie zmienia. Gdyby ceny miału pozostała na poziomie poprzednich lat z pewnością w tym roku obniżka byłaby większa - zaznacza prezes Lorczak.

Według wyliczeń modernizacja kotłowni do końca minionego sezonu grzewczego przyniosła oszczędności odbiorcom ciepła. Za faktycznie zużytą energię cieplną zapłacili oni ponad 3,1 mln zł mniej w stosunku do cen i opłat poprzedniej ciepłowni gazowej. Największy odbiorca ciepła, czyli Spółdzielnia Mieszkaniowa w Mogilnie wydała mniej o 2 146 952,15 złotych.

- Inwestycja MPGK pozwoliła więc zaoszczędzić mieszkańcom na opłatach za faktycznie zużytą energię cieplną ok. 21%. Średnio jest to kwota aż ok. 1550 zł. Tyle pozostało w kieszeniach mieszkańców, ale oszczędności dotyczą także innych odbiorców, w tym jednostki gminne: Szkołę Podstawową nr 3, gimnazjum (dziś SP nr 1), czy też halę widowiskowo-sportową - mówi Artur Lorczak.

Prezes MPGK w Mogilnie przypomniał również, że kolejna planowana inwestycja, czyli podłączenie osiedla ulicy Dworcowej do ciepłowni przy ulicy Polnej w chwili obecnej jest niewykonalne ze względów finansowych.

- Spółka zamierzała przeprowadzić kolejną inwestycję korzystną dla mieszkańców; podłączenie osiedla ul. Dworcowej do ciepłowni przy ul. Polnej jednak decyzja Rady Miejskiej w sprawie opłat za odbiór odpadów zniweczyła nasze plany. Inwestycja musi zostać wstrzymana do czasu, kiedy MPGK nie będzie dokładać do tej usługi - mówi prezes mogileńskiej spółki. (AS)

Taryfa dla ciepła od 01.11.2017

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [14]» dodaj komentarz   

 » do m (db | 10-11-2017, 18:08:23)

Milionerze, o tym, że będzie taka obniżka ceny wiedzisła parafia, skorzystała na tym, podłączyła się i proszę jakie oszczędności. I wszystko jasne , kto rzadzi - kler i rząd to jedyna para kaloszy.

 » mam inny pomysł (Felicjan | 09-11-2017, 14:04:50)

Co do spraw komunalnych, to dziwię się, że gmina jest tak bogata, a w zasadzie Mogileńskie Domy, że w Padniewie, od podstaw jest wznoszony mini budynek komunalny na miejscu całkowitej ruiny. Po co takie działanie? Trzeba było sprzedać tę działkę a pieniądze gmina miałaby na tworzenie mieszkań w ramach akcji Mieszkanie+, o czy szeroko chwali się burmistrz wskazując nawet 3 lokalizacje w Mogilnie. "Inwestycja" w Padniewie to wg mnie marnowanie społecznych pieniędzy.

 » o co chodzi.........................?Z INNEJ BECZKI (magda | 07-11-2017, 13:49:22)

O co chodzi zarzadowi SOKOLA,dlaczego nie wzmocniono zespolu seniorek.Zarządowi nie zależy o walce o 2 lige.Nie ubliżając nikomu z tym składem nie ma najnmniejszych szans.Dziewczynom jeszcze dużo brakuje do pewnej klasy.3 liga jest tak mizerna w naszym okręgu,że żaden zespól nie zasługuje na grę w 2 lidze.GRACIE DLA SWOJEJ PRZYJEMNOSCI CZY DLA KIBICÓW.

 » ciepło (miki | 07-11-2017, 11:18:21)

Widzę, że paru ludzi nie umie czytać tekstów i pism, do nich wysłanych ze zrozumieniem. Poproście innych, żeby wam wytłumaczyli o co chodzi, to przestanieniecie pisać bzdury.

 » realne koszty (Ziutek | 07-11-2017, 10:38:01)

Też mi oszczędność panie prezesie - 1% ! Ja mam ogrzewanie na gaz i w tym roku, na początku ceny gazu dla odbiorców spadły o kilka procent. Tyle tylko, że my jeszcze płacimy różne koszty pośrednie m.in. za przesył gazu a w MPGK tak nie jest. I rację mają ci co piszą, że ten milion złotych powinni zwrócić odbiorcy ciepła wytwarzanego przez spółkę komunalną MPGK.

 » Nieporozumienie (Zdzichu | 07-11-2017, 10:10:45)

Finansowanie odbioru odpadów komunalnych przez mieszkańców uiszczających opłaty za ciepło nazywane jest subsydiowaniem skrośnym i jest procesem niedopuszczalnym.

 » do Analityka (Milioner | 06-11-2017, 13:46:56)

Czyli ciepło jest niby tanie, bo nie jest obciążone 1 mln zł które wspaniałomyślnie podarował MPGK pan burmistrz z radnymi.

 » z innej beczki (Analityk | 06-11-2017, 10:56:37)

Już wszyscy zapomnieli (prezes MPGK też?), że parę lat temu radni miejscy uchwalili 1 mln zł na pomoc MPGK w "modernizacji" ciepłowni z gazowej na miałową. Mam w związku z tym pytanie m.in. do burmistrza Duszyńskiego, czy spółdzielnia mieszkaniowa, poprzez MPGK zwróciła do budżetu gminy choćby 80% tej kwoty? Przecież ciepłownia miejska mniej więcej 95 % produkowanego ciepła dostarcza do spółdzielni mieszkaniowej. Tak? Czy nie? Mi burmistrz nie dołożył do wymiany pieca i sam musiałem wybulić 6 000 zł.

 » . (Al | 06-11-2017, 10:06:39)

Mpgk nie musi dokładać do usługi, po prostu wystarczy prawdziwy przetarg i wygra ten któremu będzie się to opłacało.

 » Rozliczenie ciepła (Iwi | 05-11-2017, 15:27:03)

A jak pytasz o szczegóły rozliczenia to nikt w spółdzielni nie potrafi nic powiedzieć. Za pana Guzika mieliśmy zawsze zwrot teraz ciagle dopłaty

 » Spółdzielnia Mieszkaniowa (Lokator | 05-11-2017, 12:04:00)

No właśnie dlaczego Spółdzielnia podnosi czynsz przy tak małej różnicy w cenie za ciepło z komunalki? Nasze wpłaty to są zaliczki i potem za rok jedni mają tysiąc do dopłaty, a drudzy na takim samym mieszkaniu tysiąc zwrotu. Tym rozliczaniem ciepła w Spółdzielni to powinien się ktoś (członkowie spółdzielni)zająć bo to jest chore. Miało być lepiej jak za Guzika, a jest o wiele gorzej. Jeden blok, a takie różnice - skąd?

 » ale ściema (lolo | 05-11-2017, 08:41:48)

Co za ściema jaka obniżka Spółdzielnia rozniosła po mieszkańcach opłaty i niezalezne od spółdzielni czyli mpgk podnisło ceny opłaty ogrzewania c.o niewiadomo czym spowodowane a za jakis czas bedzie nastepne rozliczenie z uwzgledniemiem podwyzki smieci, a od nowego roku tradycyjnie woda i scieki zostana podwyzszone.z czegos prezes i rada musza zyc tylko dlaczego z nas mieszkancow.

 » A śmieci? (Ja | 04-11-2017, 22:46:20)

Pan prezes myśli, że jak obniżył o 1 procent cenę ciepła to ludzie zapomną o podwyżce śmieci ? Czym on chce zabłysnąć? Teraz będzie się ratował wszystkim co możliwe,byle go nie odwołać. I to jest jego złe myślenie. My pamiętamy o ile podnieśli śmieci.

 » ciepło (mieszkaniec Sójczego | 04-11-2017, 19:19:09)

Dziwi mnie fakt że Pan Prezes MPGK informuje o obniżce cen za dostarczenie ciepła a natomiast Spółdzielnia Mieszkaniowa śle do swych członków zawiadomienia o zmianie opłat niezależnych od Spółdzielni Mieszkaniowej w Mogilnie w których informuje że dostawca energii cieplnej MPGK Sp.zo.o.z dniem 1 listopada 2017r zmienia ceny ciepła i niestety czynsz powirował lekko w górę a nie w dół jak zapewnia Pan Prezes MPGK - kolejna ŚCIEMA !!!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (0)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (5)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (14)
 » Została finalistką olimpiady (4)
 » Ukarali 21 kierowców (3)
 » Motorowerzysta z promilami (2)
 » Potrącił na pasach 11-latkę (9)
 » CIECHRZ: Auto spadło z lawety (6)
 » Parowóz przejechał przez Mogilno (3)
 » Kierował mając ponad 2,5 promila (15)
 » Dołożył pół miliona, choć radni byli przeciw (80)
 » Pyszadło 2018 z Markiem Koterskim (2)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016