Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

MOGILNO: Postój nadal zakazany [TV]

2017-10-03 18:09
 

Zakaz parkowania wzdłuż ulicy 900-lecia w Mogilnie aż do granic miasta ma nadal obowiązywać. Zdecydowano jedynie o możliwości stworzenia dwóch miejsc parkingowych.

We wtorek, 3 października w Mogilnie odbyło się spotkanie komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego w sprawie parkowania pojazdów na ulicy 900-lecia. Sprawa ma związek z wprowadzeniem ograniczeń na drodze wojewódzkiej nr 254 na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie. Mundurowi twierdzą, że poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa otrzymywali wiele anonimowych zgłoszeń o łamaniu przepisów ruchu drogowego. Mieszkańcy zgłaszali również telefonicznie problem utrudnionego wyjazdu z własnych posesji. W efekcie tego, w ostatnim czasie zakazano zatrzymywania pojazdów na drodze od ulicy Kasztanowej do ulicy Sportowej. Oprócz tego znak drogowy B-36 zaczął obowiązywać od ulicy Sportowej do granicy administracyjnej miasta. Taki pomysł nie spodobał się części mieszkańców i przedsiębiorców.

- Teraz płynność jazdy raczej się poprawiła, natomiast na wniosek pana burmistrza i miejscowych właścicieli sklepów została powołana ta komisja, aby to rozwiązać. Praktycznie każdy z państwa ma rację. Policja ma rację, że jest to miejsce niebezpieczne, że tutaj mogą zdarzyć się wypadki. Pan burmistrz ma rację i przedsiębiorcy, że jest to utrudnienie dla mieszkańców i prowadzenia działalności. Również jeśli chodzi o organ zarządzający ruchem, czyli marszałek województwa potrafi zapewnić to bezpieczeństwo, ale trzeba znaleźć na to wypośrodkowanie. Trzeba zapewnić mieszkańcom jakiś komfort i w miarę bezpieczeństwo, ale nie podejmować jakiś drastycznych decyzji - mówił Grzegorz Piątek, Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Drogowej i Bezpieczeństwa Ruchu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Przybyłym przedstawiono pomysł utworzenia miejsc postojowych na jednym z pasów ruchu. Jednak po dokładnym zmierzeniu drogi okazało się, że jest ona zbyt wąska na takie rozwiązanie. Z pomiarów wynika, że brakuje jednego metra, by wdrożyć w życie wspomniany pomysł na drodze wojewódzkiej. W momencie, gdyby była to droga niższej kategorii, byłaby możliwość wyznaczenia takich miejsc. Ostatecznie zaproponowano utworzenie na chodniku przy sklepie mięsnym dwóch miejsca parkingowych. Sam chodnik zostałby przesunięty w stronę prywatnej posesji, na co zgodę musi wyrazić jej właściciel.

- Jedyne, co będziemy mogli w tej chwili zrobić, to spróbować utworzyć taką zatoczkę, czyli możliwość parkowania na chodniku (...) Jest jedyny warunek - parking musi mieć 1,5 metra szerokości, czyli musi pan wyrazić zgodę, by ruch pieszy odbywał się po pana terenie (chodzi o właściciela budynku ze sklepem mięsnym - przyp. red.) - mówił wicemarszałek Dariusz Kurzawa.

Komisja zdecydowała, że obecne oznakowanie zakazu postoju musi pozostać. Zdaniem drogowców i policji obecna organizacja ruchu ułatwia mieszkańcom wyjazd z własnych posesji. Jednak Zarząd Dróg Wojewódzkich ma przeanalizować możliwość przesunięcia znaku B-36 znajdującego się przy zakładzie fryzjerskim. Miałby on znajdować się bliżej przychodni zdrowia. Nadzieją dla mieszkańców jest również fakt, że w ciągu najbliższych 2-3 lat drogę ma przejąć gmina Mogilno. Tym samym będzie możliwość miejsc postojowych wzdłuż drogi. (AS)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [24]

 
   » KOMENTARZE [38]» dodaj komentarz   

 » do orzel (janaopawla | 13-10-2017, 12:18:12)

Orzel - nikt nic tu nie będzie poszerzał. Gdyby się rodzicom chciało trochę tyłek ruszyć, a nie wjeżdżać prawie, że do szkoły na korytarz, to by dzieciaki wysadzali od strony targowiska i tam też by je odbierali. Targowisko to nie tylko plac targowy ale też i duży parking. Tam, spokojnie, nikomu nie zawadzając by mogli sobie czekać na pociechy. Zakaz ustanowić i tyle! Policja mogileńska powinna tu zadziałać, tak jak zadziałała na 900-lecia.

 » można inaczej (Orzeł | 13-10-2017, 08:16:10)

janapawla - od razu postawić zakaz? A może lepiej rozwiązać problem dla dobra mieszkańców i rodziców i po prostu poszerzyć tę jednokierunkową ulicę. Gminę na to stać, a zadaniem burmistrza jest rozwiązywanie problemów wspólnoty samorządowej.

 » janaopawla (janaopawla | 12-10-2017, 16:45:09)

NA ul. 900-lecia, która jest chyba najszerszą ulicą w Mogilnie zakaz postawiono. A na ul. Jana Pawła, która i tak jest jednokierunkowa - znaku zakazu nie postawią. Gdy rodzice po dzieci ze szkoły przyjeżdżają - ustawiają się samochodami zaraz od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego aż do bloku nr 2 tak, że przejechać nie idzie. A autobus to już w ogóle po chodniku jeździ, bo nie może przejechać normalnie po ulicy. Ustawić zakaz od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do bloku nr 2!!!

 » Zakaz wjazdu (Kierowca | 10-10-2017, 13:47:10)

Chciałbym, żeby idiota, który zastawił wczoraj białym dostawczakiem wjazd na osiedle Kościuszki/Dworcowa przemyślał swoje postępowanie. Zostawiając auto na awaryjnych światłach na dłuższy okres niż 15 minut pozbawił możliwości wjazdu jak i wyjazdu z osiedlowego parkingu. Nie życzę nikomu źle, ale co by było, gdyby karetka pogotowia/straż pożarna musiała tam wjechać i ratować czyjeś życie? Ludzie używajcie mózgu...

 » szpital (miasto Mogilno | 08-10-2017, 09:13:51)

za budowę szpitala się wezcie anie za znak który jest potrzebny

 » zapraszam (Wielkopolanin | 07-10-2017, 23:17:49)

Zapraszam na mój blog www.mogilno54.bloog.pl wspominam tam na temat pseudo obwodnicy

 » zakaz (kierowca | 07-10-2017, 18:55:51)

jestem za zakazem na 900 lecia , brawo policja

 » Sójcze Wzgórze (Tumek | 07-10-2017, 15:23:25)

UPS. Ścieżki rowerowej też nie ma i to nie jest mój wytwór fantazji. A "Sójcze"? Tak ludziska mówią... lepsze to niż Osiedle XXX lecia PRL.

 » 900 (ulica | 07-10-2017, 07:56:19)

zakaz to zakaz i tego się czymajmy niektórym spacer dobrze zrobi

 » do Tumek (UPS | 06-10-2017, 16:01:20)

Nie ma osiedla Sójczego Wzgórza,to jest wytwór Twojej fantazji.

 » PSL (Pawlak | 06-10-2017, 15:10:29)

Praca Swoim Ludziom

 » parkowanie 900 Lecia (aaa14 | 06-10-2017, 11:48:27)

wiadomo wygodnie jest podjechać wszędzie na miejsce i mieć bliziutko. Ostatnio zostawiłam samochód koło Inter i w piec minut doszłam do Bystrego i Ośrodka "Rodzina". A o wile lepiej jeździ się teraz 900 Lecia jak wprowadzono zakaz. Przy ośrodku musiałby być parking dla niepełnosprawnych. A salon fryzjerski ma duże prywatne podwórko, a przyjmuje zawsze jedna osobę, to myślę, że nie bez problemu klientka zmieści się na podwórku.

 » do internauty o niku turysta (Tumek | 06-10-2017, 09:50:55)

Ano widzisz, nasz pan burmistrz nie lubi rowerów (jeszcze go nie widziałem aby jeździł takim pojazdem) za to lubi piłkę nożną a głównie klub POGOŃ Mogilno (inne już mniej lubi, a niektórych nie akceptuje np. LEGII Strzelce). Ścieżki rowerowe w Mogilnie? Żałosna sprawa, choć ciągle L. Duszyński o nich mówi (mówić to i ja potrafię). Kiedy w trakcie projektowania przebiegu I odcinka obwodnicy wspomniałem burmistrzowi i radnym aby przy tej nowej drodze wytyczyli pas (rezerwę gruntu) pod przyszłą ścieżkę rowerową Osiedle Sójcze Wzgórze-Świerkówiec-Wiecanowo to zostałem.... sprowadzony do parteru. A przecież można było za jednym zamachem poprowadzić obwodnicę + ścieżkę. No, ale nasz burmistrz wszystko wie najlepiej i nikt i nic nie może mu zmienić jego "myślenia". Dlatego jestem za dwukadencyjnością władzy.

 » zakazy (co za miasto | 05-10-2017, 21:08:33)

wprowadzajcie jeszcze więcej zakazów w końcu nikt nie przyjedzie do waszego miasta i udusicie się własną ręką

 » Fota nr 15 (TIR | 05-10-2017, 19:22:07)

Auta o takich gabarytach zapraszamy na Obwodnicę - po to była budowana. Dlaczego firma z Wiecanowa pcha się przez centrum miasta? Proszę o odpowiedni zakaz dla tego typu ciężarowych aut z naczepą. Straszny hałas.

 » miejsca parkingowe (turysta | 05-10-2017, 17:40:50)

Ile km bądź m jest ścieżek rowerowych w Mogilnie? Gdzie one są? Cały świat w tym Polska buduje ścieżki rowerowe gdzie się da i ile się da, a w Mogilnie zero.Dzieci do szkół i dorośli do pracy lub na zakupy jeździliby rowerami, a nie samochodami.Nie potrzebne są wtedy parkingi tylko miejsca postojowe dla rowerów. Kiedy wreszcie władza Mogilna to zrozumie. Nie ma w Polsce drugiego takiego miasta powiatowego bez ścieżek rowerowych. Panie Burmistrzu i Rado Miasta do roboty, wybory już za rok.

 » obwodnica (Stachu | 05-10-2017, 09:22:15)

Czegoś tu nie rozumiem. Przecież Pan Burmistrz Duszyński obiecał, że jak powstanie obwodnica Mogilna, to m.in. ul. 900 lecia praktycznie w ogóle nie będą jeździły samochody, tylko ruch lokalny pozostanie, a tu okazuje się, że ta ulica jest zatłoczona i trzeba postawić znaki zakazu. Wychodzi na to, że burmistrz słowa nie dotrzymał albo, że nie nie ma pojęcia o organizacji ruchu. A tak przy okazji: czy ktoś zrobił jakieś badania ruchu pojazdów po oddaniu do użytku tej obwodnicy?

 » Mały sklepik (Mieszkaniec | 05-10-2017, 05:21:45)

No tak,bo to mały sklepik, gdyby tam był market można by parkować na dwóch pasach, hahaha,,,,,teraz z innej beczki - kto pilnuje porządku w mieście, czy nikt nie widzi co się dzieje na targowisku,? Poniszczone budki, rano pełno butelek

 » TAK dla zakazu. (ela | 04-10-2017, 23:44:01)

Wygodniej i bezpieczniej dla jednostek poruszających się po 900-lecia. Nareszcie!!

 » Parkowanie (Mieszkaniec | 04-10-2017, 22:46:29)

JESTEM MIESZKANCEM MOGILNA.JEZDZE CODZIENNIE PO MIESCIE,MIEDZY INNYMI ULICA 900 LECIA.DLA MNIE NIE MA PROBLEMU,ZE STOJA SAMOCHODY KOLO BYSTREGO,CZY INNEGO SKLEPU.JESLI COS JEDZIE Z PRZECIWKA I CIEZKO SIE ZMIESCIC,MOZNA ZWOLNIC LUB PRZYSTANAC NA KILKA SEKUND.CO TO ZA PROBLEM?!PAMIETAJMY,ZE W TERENIE ZABUDOWANYM JEZDZIMY 50 KM/H.SADZE,ZE KAZDY WYHAMUJE.ODNOSNIE OSIEDLA ZACHODNIEGO.CALE ZYCIE TAK STAWALISMY.I BYLO DOBRZE.JESLI JAKIS SASIAD ZASTAWIL SASIADA,NIECH TO WYJASNIA MIEDZY SOBA.A NIE JAKIES ZEBRANIA,PROJEKTY ITD.SZKODA TYCH PIENIEDZY.WCZORAJ BYLEM NA PODOBNYM OSIEDLU W POZNANIU.SAMOCHODY STOJA PO LEWEJ,PO PRAWEJ,CZASAMI 'NA MIJANKE'.I NIKOMU TO NIE PRZESZKADZA.I WIELKIE MIASTO.A TU W TAKIM MALYM MIASTECZKU WIELKIE PORZADKI CHCA ROBIC.LUDZIE NIE STWARZAJCIE SOBIE PROBLEMOW.

 » 900 lecia (kierowca | 04-10-2017, 22:23:48)

1500 podpisów to se można samemu wpisać ! znak zakazu zostanie i tak ma być

 » nie utrudniać! (Globtroter | 04-10-2017, 21:27:52)

A może by tak wysłać policjantów, straż miejską, urzędników od marszałka, burmistrza na wycieczkę do Paryża? To dopiero by zobaczyli, jak tam paryżanie parkują i jak jadą bezkolizyjnie i bezwypadkowo np. 8 pasami "na rondzie" dookoła Łuku Triumfalnego ? Tam dopiero pan komendant Kuss dostałby pewnie zawału (czego mu nie życzę).

 » Do mis (Klou | 04-10-2017, 21:00:20)

Trafne spostrzeżenie z tymi miejscami parkingowymi przy lokalach biznesowych. W zasadzie taka sama syt stała sie na osiedlu zachodnim, osiedlowe ulice, coraz wiecej 'prywaciarzy' i klientów oczywiście w samochodach i d..pa blada. Zmotoryzowanych jest z dnia na dzien coraz wiecej a miejsc parkingowych nie.. Plac zieleni miedzy padniewska i listopada mozna u zagospodarować na garaże, parking, itd (mieszkańcy z szeregowca przy listopada juz sobie radzą, dziki parking i jeszcze drzewka sobie sadza... no chyba ze to legalne..)

 » kosmita (n | 04-10-2017, 20:12:41)

Nasz komendant policji to chyba jakiś kosmita nie zważający na potrzeby mieszkańców bo wystarczyło karać tych, którzy parkowali we wjazdach i było by po sprawie. Jakoś przez 50 lat nikomu nie przeszkadzało to, że samochody parkowały na tej ulicy i wypadki zdarzały się bardzo rzadko. Panie policjancie proszę to sobie przemyśleć!!!!!!!!!!!!!!

 » 900-lecia (L | 04-10-2017, 19:25:50)

Chyba 1500 podpisów za usunięciem znaku zakazu postoju coś znaczy .12 krzykaczy z konkurencji tego nie zagłuszy!!!!

 » znak B-36 (drogowiec | 04-10-2017, 18:46:23)

Zgodnie z "szczegółowymi warunkami technicznymi dla znaków i sygnałów drogowych i ...." będącym załącznikiem do DU nr 220 poz. 2181 z dnia 23 grudnia 2003 na str.76 p.3.2.37 jest napisane: ZNAK B-36 JAKO BARDZO UCIĄŻLIWY DLA KIERUJĄCYCH POWINIEN BYĆ UMIESZCZANY JEDYNIE W NIEZBĘDNYCH UZASADNIONYCH WARUNKAMI RUCHU PRZYPADKACH. ZASADĄ POWINIEN BYĆ OGRANICZONY CZAS OBOWIĄZYWANIA.OGRANICZENIE ZATRZYMYWANIA SIĘ POWINNO DOTYCZYĆ TYLKO GODZIN NAJWIĘKSZEGO NATĘŻENIA RUCHU" Dziwię się, że nikt nie kieruje się potrzebami mieszkańców nadużywając tego znaku zakazu ! Dotyczy to także innych ulic. Ewenementem jest zakaz zatrzymania przy bankomacie PKO BP (przecież można dopuścić warunkowe zatrzymanie znakiem B-35) a kuriozum zakazu osiągnięto na ul.Piłsudzkiego przy Przedszkolu nr 1 !!! Tam aby wysadzić dziecko do przedszkola, samochody "wpychają się" we wjazd, aby za chwilę wycofywać, bo inni też chcą tam wjechać !!! Ciekawe komu służy zakaz zatrzymania na pasie przed Urzędem Skarbowym ? Wiele razy widzę, jak chcąc wysadzić schorowaną osobę na znajdujący się tam przystanek PKS-u samochody w pośpiechu się zatrzymują bacząc czy już jest policja, albo jadą 100 m dalej i schorowani ludzie wracają się na przystanek ! A wystarczyło ustawić znak B-35 i po sprawie. (ale wtedy nie byłoby kogo karać) Kogo to obchodzi. Panowie policjanci i Panie Burmistrzu - są jeszcze inne znaki regulujące postój lub zatrzymanie. Trzeba tylko dobrej woli aby mieszkańcom ułatwić życie. Jeśli parkowanie we wjazdach jest podstawą do wprowadzenia znaku B-36, to świadczy o słabości służb mundurowych. To nie jest wystarczający powód do tak daleko idących utrudnień. Nie tylko Mogilno boryka się z dużą ilością samochodów. To problem wszystkich miast i miasteczek, ale takiego "wysypu" zakazów postoju jak w Mogilnie trudno znaleźć. Może trzeba troszeczkę chęci i zrozumienia. A może trzeba zmienić projektantów organizacji ruchu na takich, którzy lepiej myślą. Panie Starosto organizacja ruchu jest w gestii Powiatu. Może się Pan pochyli nad losem zmotoryzowanych mieszkańców i przyjezdnych. Serdecznie pozdrawiam.

 » Do KK (mog | 04-10-2017, 16:18:22)

Coś Ty się tak człowieku doczepił tego bystrego jesteś z konkurencji i żal ci ......A wyroby i tak ma o wiele lepsze aniżeli wszyscy w około

 » reaktywacja (wyborca | 04-10-2017, 10:08:21)

Tu Kurzawa tam Kurzawa Barczak tez się kolo niego kręci o co chodzi? Ano o to ze w przyszłym roku wybory i wypadałoby nadal zostac przy korycie. Zielona koniczynka reaktywacja. Mam nadzieję że ci panowie znikną z władz powiatu i województwa w przyszłym roku.

 » do kk (dd | 04-10-2017, 09:13:38)

ten parking za kioskiem to też jest sprawa do uregulowania,tam czasem nie idzie w ogóle wjechac a przypomne że prowadzi przez niego droga do jednego z bloków..

 » zgadzam się z Mis'em (Felicjan | 04-10-2017, 07:27:03)

Mis ma zupełna rację! Jeśli ktoś ma jakąkolwiek działalność przy ulicy, to powinien zapewnić odpowiednią ilość miejsc parkingowych, a jeśli nie może tego zrobić, to gmina nie powinna zgodzić się na powstanie tej działalności. Przykład? Bardzo proszę: przy ul. 900 lecia w jednym budynku są: przychodnia lekarska, sklep spożywczy, hurtownia papieru. I co? Ile jest tam miejsc parkingowych? 10 ? No może 8, bo często część parkingu jest zastawiona koszami ze sklepu. Tak być nie powinno. Teraz, kiedy ma powstać nowy szpital przy ul. Kościuszki, nikt z decydentów nie zastanawia się, gdzie będą ludziska parkować? W parku?

 » Śmiech na sali (kk | 04-10-2017, 00:18:26)

Umrę ze śmiechu. Z powodu sklepu Bystrego chcą budować miejsca parkingowe. Parodia na całe województwo. Komedia i jeszcze raz komedia. Słodkopierdzące królewny jadąc po mielone nie mają gdzie parkować. ha ha ha. Vis a vis między blokami za kioskiem niech sobie parkują. Nikogo nie interesuje to, że Bystry nie ma miejsc parkingowych. Nie ma gdzie zaparkować to wypad do Inter po mięso. Tam duuuuży parking. Wam się wydaje, że u Bystrego lepsze? Świnie jakieś inaczej chowane? W tym samym chlewie chowane, po tym samym gnoju latają. Myślicie, że u Bystrego w złotych rękawiczkach przerabiane na kiełbasę??? Tak samo paszę wpieprzają i taki sam Marian - masarz w gumofilcach je przerabia. Ale słodkopierdzące królewny myślą, ze jakość mięsa lepsza ha ha ha. Puknijcie się w te mogileńskie łepetyny. Grunt, że przejazd drogą przed tym sklepem został upłynniony i basta. A jeśli już chcesz, bo masz taki kaprys, kupić coś u Bystrego to zaparkuj, gdzie nie ma zakazu i przespaceruj się 200 metrów po to "lepszejsze" mięso. .

 » Brawo (Kot | 03-10-2017, 22:51:45)

I niech ten zakaz zostanie brawo!!!!!!!! A nie blokują droge bo stoją te samochody od rana do wieczora . Ja mieszkam w mieście i tez mam ogromny problem z parkowaniem . Powinien być parking na mieście wytyczony tylko dla ludzi mieszkających w.mieście np dla ulicy Jagiełły ( taka to ironia jak co ) bo buzki się nie wyświetlają

 » Brawo (Ja | 03-10-2017, 22:48:43)

Brawo i niech ten zakaz zostanie a nie potem problem z wyjechaniem z miasta bo stają na drodze . Bo blokują bo po parówki stoją .

 » pożyjemy, zobaczymy (Kris | 03-10-2017, 22:40:37)

Fajna fotka nr 14. Wszyscy sobie ręce "pozakładali" i debatują. No a nasz burmistrzunio to dopiero jest ojciec miasta: myśli, że mu zarząd dróg wojewódzkich wybuduje II etap obwodnicy!? radni nie powinni się na to zgodzić!!!!!!! Wojewoda i Marszałek niech najpierw zmodernizują całą drogę 254 od Wiecanowa poprzez 900 lecia, Plac Wolności, rynek, Benedyktyńska i Poznańska. Niech zrobią w końcu te ronda w mieście, bo Lechu obiecuje że on to zmodernizuje a z czego zrobi? Z jakich pieniędzy? skoro w tym roku zrobił zaledwie dwie mini uliczki za suma summarum 300 000 zł. A ta wiara patrzy w niego jak w Boga i większość radnych też. Przy....sy. Olej w głowie wymienić.

 » Za zakazem (Mis | 03-10-2017, 21:05:55)

Niech teraz w co choćby trzecim lokalu przy tej ulicy powstanie jakiś sklep (czysto teoretycznie) ... no gdzie ludzie pozostawiają te samochod... na glownej unicycle oczywiscie. Lokalni wiedza co sie dzieje i jak sie poruszac po miescie, a co z przyjezdnymi? Nie może tak być ze ktoś sobie wynajmie lokal pod biznes i nie zapewni choćby 2 miejsc parkingowych przy nim. Ulice to nie parkingi ! Albo miejsce parkingowe jest wytyczone i jasne dla wszystkich uczestników ruchu albo będzie wolna amerykanka i duuuzo wkurzanie sie.

 » miszcze i specjaliści (palacco enrico | 03-10-2017, 20:55:18)

Przypilnować by parkowano zgodnie z oznakowaniem i nie ma problemu. Tu nie trzeba Kurzawy, który i tak nie wie którędy wjechał do Mogilna i o czym gada. Wyrazy braku znajomości zagadnienia widać na zdjęciach.

 » zakaz (mieszkaniec 900 lecia | 03-10-2017, 20:35:46)

brawo zakaz ma zostać !

 » parkowanie (endriu | 03-10-2017, 19:55:32)

Burmistrz nie może dac sobie rady na osiedlach z parkowaniem a za miasto sie bierze,skandal,dajcie spokoj

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Upamiętnili braci Wesołowskich (0)
 » Wybory 2018: Jeziora Wielkie (1)
 » WYBORY 2018: Dąbrowa (0)
 » Wybory 2018: Strzelno (4)
 » WYBORY 2018: Mogilno (6)
 » Policyjna akcja "Telefony" (7)
 » Utrudnienia na wiadukcie (11)
 » Kandydaci do sejmiku i powiatu (29)
 » Kierowali po alkoholu (0)
 » O fotografowaniu telefonem (2)
 » Muzyka i poezja w Klasztorze (0)
 » Rekrutacja na bezpłatne szkolenie (0)
 » Edukacja niepełnosprawnych (3)
 » Głosuj na nowe place zabaw (13)
 » BIELICE: I Dożynki Młodzieżowe (36)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ