Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Wojewoda zmieni nazwę ulicy?

2017-09-20 21:42
 

Według przewodniczącej Teresy Kujawy wszystko wskazuje na to, że uchwała w sprawie ustalenia nazwy ulicy 22 Stycznia zostanie uchylona. Mieszkańców najprawdopodobniej będzie czekać zmiana.

Z informacji przekazanych przez przewodniczącą Rady Miejskiej w Mogilnie wynika, że wojewoda kujawsko-pomorski, Mikołaj Bogdanowicz z dniem 14 września wszczął postępowanie nadzorcze w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały z 22 sierpnia w sprawie ustalenia nazwy ulicy 22 Stycznia. Wojewoda zarzuca radnym m.in. obejście obowiązującego porządku prawnego i niezastosowanie się do ustawy z kwietnia 2016 roku o wyeliminowaniu z przestrzeni publicznej nazw kojarzonych z ustrojem komunistycznym.

- Pan wojewoda wszczął postępowanie odnośnie uznania nieważności naszej uchwały, którą podjęliśmy w sierpniu o ustaleniu nazwy ulicy 22 Stycznia. W piśmie sugeruje, że naruszyliśmy prawo, bo nie dokonaliśmy zmiany ulicy, tylko zostawiliśmy nazwę, która była. Argumentem jest to, że w uchwale z kwietnia 2016 roku, którą podjął Sejm zakazuje się również propagowania dat, które są kojarzone z komunizmem. Podaje tutaj, że wojska sowieckie na terenie naszego województwa wkraczały w okresie stycznia i lutego i przez wiele lat nazwa ta kojarzyła się z komunizmem i nadal będzie się kojarzyła. Wojewoda uważa, że taka zmiana to nie jest zmiana. Po prostu zarzuca nam, że użyliśmy fortelu i chcieliśmy obejść prawo (...) Twierdzi, że hołdujemy komunizm (...) W urzędzie naszym nie ma żadnych dokumentów, kiedy tę nazwę nadano, bo dokumenty są archiwizowane i są w archiwach państwowych (...) Została także odesłana petycja mieszkańców, którzy nie chcą tej zmiany. Podejrzewam, że tą uchwałę nam uchyli - tłumaczyła podczas komisji Rady Miejskiej w Mogilnie przewodnicząca Teresa Kujawa.

Również zdaniem wielu zmiana na tyle mocno zakorzenionej nazwy ulicy wprowadza niepotrzebny chaos i niepokój wśród osób tam zamieszkujących. Pomimo wszystko radni w dalszym ciągu podtrzymują wcześniejsze zdanie, by nawa "22 Stycznia" w dalszym ciągu obowiązywała.

- Mieszkańcom nie powinno się utrudniać tego życia. Idea była taka, żeby jednak tym ludziom nie przeszkadzać. To jest po prostu "uparstwo" tego urzędu wojewódzkiego - mówił radny Łukasz Drzazgowski.

- Jestem jak najbardziej za tym, żeby nazwa tej ulicy została i tu nie ma jakby dyskusji na ten temat. Ludzie się do niej przyzwyczaili. Te bloki powstały w 77-78 roku i tak naprawdę ta nazwa ulicy pasuje, oni nie mają nic absolutnie do tej daty. Młode pokolenie to nawet nie kojarzy co to była za data - zaznaczał radny Grzegorz Stochliński.

Warto również zauważyć, że jeżeli wojewoda wyda rozstrzygnięcie zastępcze w tej sprawie, to mieszkańcy nie będą ponosili kosztów związanych z wymianą wszelkich dokumentów. W przypadku, gdyby to radni zmienili nazwę ulicy po 2 września tego roku wówczas mieszkający tam zmuszeni byliby pokryć koszty związane ze zmianą swoich dokumentów. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [28]» dodaj komentarz   

 » tak trzymać Panie Mikołajczak (ze Strzelna | 27-09-2017, 12:57:16)

Panie Marianie Mikołajczak powinien Pan przecież wiedzieć, że PiS jest (?) nowym sojusznikiem grupy trzymającej (już od wielu lat) władzę w gminie Strzelno. Nikt nie może bezkarnie krytykować zarówno obecnego włodarza Strzelna, jak również i jego nowych przyjaciół! Panie Mikołajczak niech Pan się nie przejmuje tymi kretyńskimi wpisami na swój temat (m.in. "WYBORCY"). Mieszkańcy Strzelna są dumni z Pańskiej odwagi!

 » Zenek idź na korepetycję (WYBORCA | 27-09-2017, 11:29:57)

Z ortografię kiepsko ! Z Twoją "pientą" wszystko ok? Nie przynoś wstydu swojej uczelni i Panu profesorowi. Art. dotyczy zmiany nazwy ulicy nie zaś życiorysu Pana Mikołajczaka!

 » wyborca (Zenek | 27-09-2017, 08:56:39)

Panie Mikołajczyk ale rozjechał pan tego pisowskiego buraka który nazwał siebie wyborcom. z nimi tak trzeba.wystarczy przeczytać jego wpisy i pana on nie dorasta panu nawet do pient.

 » ..... (Aeiouy | 26-09-2017, 17:43:28)

Jako dyżurny szczekacz tego forum, krytykujący wszystko i wszystkich, tym razem muszę i chcę stanąć w obronie dobrego imienia p.Mikołajczaka. Mialem wielką przyjemność być uczniem p.Mariana. Zapamiętałem go jako człowieka, który lubi to co robi i uczciwie do tego podchodzącego. Sypał z rękawa wieloma ciekawostkami w poruszanych tematach i zawsze traktował nas po partnersku, a nie jak bydło z którym musi odsiedzieć swoje i reszte ma w d.... Ilu z tych "radnych" ma swój rozum, ilu stawia sie temu, który zastał Strzelno murowane, a zostawi rozj...? Kazdy z nich łaszczy się tylko na te śmieszne pare groszy diety...i mysli tylko by wepchnąć sie na nastepną kadencje... Czy jest ktos spoza urzędu kto potrafilby wymienic wszystkich radnych? Przeciez slychac o nich tylko jak gadaja głupoty, np pani radna ktorej syrena OSP przeszkadzała. Co do zmiany nazw ulic... po co komu to potrzebne? Czym sie podniecacie bedąc za??? Nie ma innych problemów? A ktos kto ma odmienne zdanie musi byc zaraz komuchem? Ile dzieci w tym kraju idzie głodnych spac? Ile dzieci w Mogilnie nie zobaczy nigdy Bałtyku czy Tatr? Ale lepiej zajmowac sie rozwiązywaniem sztucznych problemów niz tych realnych.. Bo świat wielce sie zmieni jak ulica np Sawickiej bedzie np Kwiatową...

 » Panie Mikołajczak (WYBORCA | 26-09-2017, 14:51:01)

Swój pomysł dotyczący zmiany nazwy ulicy mógł Pan podpowiedzieć swoim kolegom Samorządowcom z Mogilna dużo wcześniej....nie czekać teraz na jakieś "pstryki"! Niech się Pan nie kompromituje przed swoimi UCZNIAMI!

 » odpowiedź niezadowolonemu mogilniakowi (zadowolona mogilnianka | 26-09-2017, 10:39:12)

Ja posłałam kilka lat temu swoje dziecko do LO w Strzelnie tylko dla tego ze uczył tam historii pan Marian Mikołajczak. nie zawiodłam się.Do dzis moje dziecko z sentymentem wspomina tamte czasy. Panie Marianie niech pan sie nie przejmuje tymi ujadającymi kundelkami i będzie ponad tym. Ciekawe czy zawiedziony mogilniak bedzie miał na tyle kultury zeby przeprosić pana za pomylenie z innym nauczycielem.

 » do mogilniak (UPS | 26-09-2017, 08:35:49)

Czytasz niezbyt dobrze i jako osoba postronna stwierdzam ze śmiechem,że wystarczy nazwisko i już wszystkich podpinasz pod jedno.A gdybyś przynajmniej znał powiedzenie "nie jednemu psu Azor",ale z Tobą ta wymiana poglądów prowadzi donikąd,jeżeli powtarzasz nie swoje słowa,a polityków obecnego ustroju,którym Pan Bóg tak pomieszał języki,że nawet się nie rozumieją, chociaż podobno w 1981 roku walczyli o to samo.

 » Odpowiedź zawiedzionemu mogilniakowi (Marian Mikołajczak | 25-09-2017, 20:50:27)

Niepotrzebnie się Pan tak emocjonuje, tym nauczycielem z Markowic był Edmund Mikołajczak-przypadkowa zbieżność nazwisk z moją osobą. A na marginesie, czy jest Pan Wielkim Cenzorem, który decyduje, kto może wypowiadać się na temat Mogilna? W mojej wypowiedzi nie było nic nieprzyjaznego. Mieszkańcy Mogilna często wypowiadali się na temat Strzelna, i to w zdecydowanie mniej elegancki sposób i nie przypominam sobie, aby ktoś ze Strzelna odmawiał im do tego prawa. Ale to kwestia kultury. I jeszcze jedno, nigdy nie byłem członkiem żadnej partii, tym bardziej PZPR, więc niech Pan sobie daruje zwrot tow.

 » tow. pan Mikołajczak (zawiedziony mogilniak | 25-09-2017, 19:39:36)

Pan sie bardzo pomylił. Nie wiem z której wioski pod Strzelnem Pan pochodzi, ale Pan uchodził kiedyś za PROFESORA liceum w Markowicach. Żona uwiedziona wielkimi dokonanami profesorów liceum markowickiego wysłała naszego syna do tej szkoły . A tu taka poruta ... Przecież Pan to tylko autorytet - TYLKO własny. Dlaczego wtyka niepotrzebnie , bez żadnego uzasadnienia swój nochal w sprawy dotyczące Mogilna. Powiedz Pan , że jesteś zakochany tyko w komunie prawdziwej i dalej nie matacz. Pewnie marzy Ci się bycie radnym dalej - bo kasa, kasa i tylko kasa ...

 » Odpowiedż "Wyborcy" (Marian Mikołajczak | 25-09-2017, 15:42:14)

Szanowny Panie „Wyborco”. Pragnę odnieść się do Pańskich wynurzeń dotyczących mojej osoby, na kanwie mojego wpisu o konieczności zmiany nazwy ulicy w Mogilnie. Pierwszy Pański zarzut dotyczy zapoczątkowania tym wpisem przeze mnie kampanii wyborczej do samorządu. Otóż pragnę Pana uspokoić (i nie tylko Pana), iż nie zamierzam startować w wyborach. Byłem radnym gminnym przez trzy kolejne kadencje, pełniąc m.in. funkcje wiceprzewodniczącego Rady i przewodniczącego Komisji Finansów i Budżetu. W 2014 roku, zdając sobie sprawę, że moja praca jako radnego przy ówczesnym i obecnym burmistrzu to przysłowiowe bicie głową w mur, zwłaszcza, że miałem mówiąc delikatnie umiarkowane poparcie radnych, popierających nie do końca moim zdaniem rozsądną politykę burmistrza, zwłaszcza finansową, nie startowałem do Rady Gminy. Postanowiłem, jednak bezskutecznie, wystartować do Rady Powiatu. Werdykt wyborców przyjąłem z pokorą i postanowiłem zakończyć swoją przygodę z samorządem. Tak więc w tym przypadku zaliczył Pan pudło. Bezpodstawny jest zatem zarzut o lansowaniu swojej osoby. W Pańskiej wypowiedzi brak jest zwyczajnej logiki. Gdybym chciał się lansować przed wyborami, to bym czynił to wpisami w kontekście spraw strzeleńskich, a nie mogileńskich. Zwłaszcza teraz, przy okazji awantury o szpital, dawne animozje strzeleńsko-mogileńskie odżyły z nową siłą. W moim poprzednim wpisie wyczuwalna jest sympatia do władz mogileńskich w kontekście przepychanki z wojewodą, co przecież byłoby strzałem w stopę w przypadku mojego startu w wyborach w Strzelnie. Ale żeby to zauważyć, trzeba trochę pomyśleć, a z tym u Pana chyba nie najlepiej. Ciekaw jest Pan mojego poglądu na temat pochówku Jaruzelskiego na Powązkach? Proszę bardzo. Jaruzelski nie jest moim bohaterem i mam wiele krytycznych uwag na temat jego działalności wojskowej i politycznej, ale jestem katolikiem i staram się wcielać w życie, w przeciwieństwie do wielu rozmodlonych działaczy PiS, nauki stąd płynące. Jedną z nich jest miłosierdzie i przebaczenie win. Jeśli chodzi o willę Jaruzelskiego, to jeśli została nabyta z pogwałceniem prawa to powinna być jego córce odebrana. Na koniec ostatni zarzut, który mnie tylko rozśmieszył, dotyczy on konieczności poszerzenia mojej wiedzy historycznej. Tak, jak jedna jaskółka jeszcze wiosny nie czyni, tak jedna przeczytana przez Pana książka (notabene kiepska, o czym dalej) nie czyni z Pana historyka, czy politologa. Czy wie Pan, iż Pański idol Wojciech Sumliński popełnił plagiat, przepisując całe fragmenty powieści sensacyjnych z Alistaira MacLeana i Raymonda Chandlera (udowodnione, Sumliński, acz niechętnie, przyznał się do tego). Jeśli Pańska wiedza historyczna i politologiczna oparta jest na takich „dziełach”, to serdecznie współczuję i nie widzę niestety w Panu godnego mnie polemisty (i nie jest to bynajmniej z mojej strony przejaw megalomanii, czy braku skromności). Jeszcze jeden argument. Jeśli Sumliński ma takie asy w rękawie na Komorowskiego, to dlaczego PiS nie stawia byłego prezydenta przed Trybunałem Stanu, wraz z Kukizem ma wszak wystarczającą większość. Na koniec Panie „Wyborco”, ja podpisałem się z imienia i nazwiska, Pan skrywa się tchórzliwie pod nickiem, czego się Pan wstydzi, jeśli tak jak wszyscy pisowcy ma Pan święte przekonanie o swojej racji?

 » Kampanię wyborczą czas zacząć (WYBORCA | 24-09-2017, 20:47:14)

Panie Mikołajczak wybrał Pan odpowiedni moment na rozpoczęcie samorządowej kampanii wyborczej! Przecież swój pomysł dot. zmiany nazwy ulicy mógł Pan podpowiedzieć już dawno Kolegom samorządowcom z Mogilna. Teraz włączając się w tę sprawę , przy okazji z dezaprobatą wypowiadając się o Rządzie Prawa i Sprawiedliwości jak zwykle sprytnie lansuje Pan sam siebie. Szkoda ,że nie znamy poglądów Pana-historyka dotyczących pochowania na Powązkach generała w ciemnych okularach przez rząd PO. Dobrze by uczniowie znali pogląd Pana w tej sprawie jak również o bezprawnym przejęciu przezeń cudzej willi w Warszawie! Polecam lekturę "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego" autorstwa Wojciecha Sumlińskiego ,czas poszerzyć wiedzę historyczną nim zacznie Pan wybiórczo oceniać obecny Rząd.

 » zmiana nazwy ulicy (mogilniak | 24-09-2017, 12:49:51)

Z uwagą przeczytałem tekst na ten temat p. Mariana Mikołajczaka ze Strzelna. Jest to bardzo merytoryczna wypowiedź na ten temat. Pisana piękną polszczyzną, chociaż autor chyba nie sprawdzał tekstu po napisaniu, bo pojawiły się nim dwie literówki. Nie znam autora wpisu, chociaż czytałem w lokalnej prasie o jego wielkich sukcesach jako nauczyciela historii. Jego wypowiedź kontrastuje z płytkimi i czasami prymitywnymi wpisami na cmg.

 » TK? (Kk | 23-09-2017, 10:59:41)

Ktos tu napisał o wtykaniu nosa przez TK.. to skandaliczne słowa, które nigdy nie powinny były tu paść. To cudowna kobieta, yntelygentna i w ogóle Cud. To pisałem ja - wdupowłaz "drużyny Leszka".

 » Precz z komuną (antycom. | 22-09-2017, 21:34:55)

...i wszelakiej maści czerwonymi lisami i lisicami po PZPR i ZSL ! Mogilno nadal CZERWONE....WSTYD !

 » do Rodak Mogilna (mieszkaniec | 22-09-2017, 09:32:08)

niestety muszę cię zmartwić, Wojewoda może zrobić co mu się żywnie podoba z nazwą tej ulicy, a mieszkańcy nie mają nic tutaj do gadania, przykre ale prawdziwe;

 » nazwa ulicy (UPS | 22-09-2017, 07:44:09)

Na pewno wojewoda się ucieszy kiedy mieszkańcy Mogilna zmienią nazwę ulicy na ul.Mikołaja.Panie Wojewodo-punkt widzenia zależy od punktu siedzenia!

 » . (Pan_Lucjusz | 21-09-2017, 21:55:31)

Bardzo dobrze! Następne w kolejce to ulice - Brzozowa, Ogrodowa i Dworcowa. Kto to w ogóle był ten Brzozow, Ogrodow i szczególnie Dworcow, że w tylu miastach są ich ulice? Precz z poradzieckimi ulicami!

 » miana (borysek1 | 21-09-2017, 20:41:53)

jak dekomunizować to dekomunizować,proponuje zacząć od zrzeczenia się wszystkich praw ,dyplomów i tytułów zwłaszcza naukowych itp.jakoś żadnemu tu dekomunizacja nie przeszkadza

 » do "ja": dot. wulgaryzmów (radeknowak | 21-09-2017, 20:06:15)

Komentarze staram się pisać świadomie i choć noc wczoraj już nastała, dziś i za dnia ponownie pod swoim komentarzem bym się podpisał. Z wulgaryzmem. Zdaję sobie sprawę z emocjonalnego zabarwienia takiej wypowiedzi, jednak w żaden sposób nie odniosłem się personalnie do radnych, a jedynie do nieefektywności ich pracy. O minimalizmie (czyli byle było) oraz nieprofesjonalizmie nie wspomnę (to nie pierwsza uchwała za mojej pamięci, którą organ nadrzędny uchyla, a czytając aż się robi człowiekowi głupio). Moja złość - wyrażona dość stanowczo - spoczęła na sytuacji, a nie na człowieku. Mimo wszystko, jeśli ktoś z czytających poczuł się dotknięty, proszę mi wybaczyć. Zdanie jednak moje jest efektem dłuższych przemyśleń, a nie jednorazowego zdarzenia. Pozdrawiam serdecznie.

 » zmiana nazwy ulicy (Marian Mikołajczak | 21-09-2017, 18:24:48)

Bynajmniej nie należę do zwolenników komunizmu, czemu zresztą wielokrotnie dawałem dowód w czasie swoich wystąpień publicznych oraz prowadzonych lekcji historii w strzeleńskim LO. Z mieszanymi uczuciami i pewnymi wątpliwościami podchodzę jednak do wszelkich zabiegów tzw. deubekizacyjnych i likwidujących relikty komunizmu, realizowanych przez aktualną władzę. Widzę w nich pewną hipokryzję i nieszczerość w sytuacji, kiedy jednym z czołowych posłów i twarzą ustaw o sądownictwie jest były komunistyczny i dyspozycyjny względem ówczesnych władz, jak świadczą oceny jego pracy, prokurator, a teraz poseł Stanisław Piotrowicz. No cóż, władze PiS hołdują widocznie zasadzie: "co wolno wojewodzie, to nie Tobie smrodzie". Jako mieszkaniec Strzelna obserwuję te przepychanki na linii władze Mogilna-wojewoda z pewnym rozbawieniem. Jest to klasyczna sytuacja, w której chodzi o to kto, kogo przechytrzy. Myślę, że wojewoda w tej sytuacji ma jednak mimo wszystko przewagę. A mogliście Państwo Radni załatwić wojewodę w prosty sposób-zmienić nazwę ulicy na 22 stycznia 1863 roku. Dla mieszkańców nadal byłaby ona ulicą 22 stycznia, wojewoda by nie mógł takiej zmiany zakwestionować i Państwo byście uniknęli posądzenia, moim zdaniem na wyrost, o sympatie komunistyczne. Z uwagą będę jednak czekał na ostateczne rozstrzygnięcie, nie miałbym nic przeciwko temu, aby wojewoda postał od Was pstryczka w nos, i to nie dlatego, że sympatyzuję z komunizmem. Z wyrazami szacunku były samorządowiec ze Strzelna Marian Mikołajczak.

 » do radek nowak (ja | 21-09-2017, 14:46:24)

Nie będę się odnosić merytorycznie do sprawy gdyż nie uważam by była to sprawa życia i śmierci..ale co bije po oczach..to wulgaryzm. Nauczmy się szacunku w wypowiedziach do innych osób...bo wtedy pokazujemy jakimi naprawdę jesteśmy ludźmi.

 » do radeknowak (Ewucha | 21-09-2017, 13:17:07)

Ma pan rację! Pisałam już o tym komentując masowe nadawanie tytułu Zasłużony dla Mogilna. Uzasadnienia są pisane na okrągło.

 » Wara od Mogilna (Rodak Mogilna | 21-09-2017, 12:07:40)

PAMIĘTAJCIE !:Nikt nie zmusi mieszkańców Mogilna do zmiany nazwy ulicy. Z tego powodu nie ma i nie będzie żadnychyh problemów tak stanowi prawo małej Ojczyzny Mogilna. Chyba,że wojewoda przeprowadzi się do Mogilna i zostanie wybranym radnym miasta.

 » Ulica (Xxx | 21-09-2017, 12:05:51)

Nie maja co robic chyba sie nudza a kase co miesiac biora kolosalna a pani T.K to niech juz na emeryture idzie bo wszedzie wtyka nos!

 » ulica (kosa | 21-09-2017, 10:07:51)

Proponuję zmianę nazwy ulicy na 22 lipca.... He...he...

 » ... (max | 21-09-2017, 08:58:52)

Jaka rada takie uzasadnienia, czego tu oczekiwać????

 » Gdzie podziały się małe ojczyzny i wolna wola ? (mistrzu | 21-09-2017, 08:15:40)

My mieszkańcy chcemy decydować o tym jak i gdzie mieszkamy. Nawet w tej sprawie odgórnie próbuje narzucać się nam swoją wolę. Czy my naprawdę nie mamy nic do powiedzenia ? Kompletnie się z nami nie liczą. Wygląda na to, że Wojewoda nie ma co robić i się nudzi. Trzeba mu dać konkretną robotę. Trzeba go zarzucić różnymi wnioskami, żeby miał zajęcie. Zróbmy akcję \" Wnioski i petycje do Wojewody\". Wyślijmy tysiąc wniosków niech się nimi zajmie a nie głupotami.

 » dokumenty. (radeknowak | 20-09-2017, 22:23:07)

W zeszły czwartek na całej stronie został wydrukowany dokument w lokalnym periodyku. Ku*wa, czy radnym przed przygotowywaniem uchwał naprawdę - ŻADNEMU - nie chciało się ruszyć du*y i cokolwiek przygotować? Przecież obie uchwały wraz z uzasadnieniem są po prostu infantylne. Z resztą jak 90% uzasadnień wszystkich uchwał związanych z ideologia, religią czy nadawaniem tytułów.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Upamiętnili braci Wesołowskich (0)
 » Wybory 2018: Jeziora Wielkie (1)
 » WYBORY 2018: Dąbrowa (0)
 » Wybory 2018: Strzelno (4)
 » WYBORY 2018: Mogilno (6)
 » Policyjna akcja "Telefony" (7)
 » Utrudnienia na wiadukcie (11)
 » Kandydaci do sejmiku i powiatu (29)
 » Kierowali po alkoholu (0)
 » O fotografowaniu telefonem (2)
 » Muzyka i poezja w Klasztorze (0)
 » Rekrutacja na bezpłatne szkolenie (0)
 » Edukacja niepełnosprawnych (3)
 » Głosuj na nowe place zabaw (13)
 » BIELICE: I Dożynki Młodzieżowe (36)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ