Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Powróci plenerowy koncert

2017-07-10 13:31
 

Jak poinformował burmistrz Leszek Duszyński - w maju przyszłego roku do Mogilna zawita Doda, czyli Dorota Rabczewska.

W przyszłym roku w ramach obchodów 620. rocznicy nadania praw miejskich mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w wielu wydarzeniach artystycznych. Jak zapowiada burmistrz Leszek Duszyński - na 19 maja 2018 roku zaplanowano koncert Dody.

- W 2018r. Mogilno obchodzić będzie 620 rocznicę nadania praw miejskich. Przygotowania do tego wydarzenia już ruszyły. W maju przyszłego roku mieszkańcy naszej gminy będą mogli uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach artystycznych (np. 19 maja 2018r. odbędzie się koncert Dody). Ale obchody urodzin miasta to także inwestycje. Remonty ulic w centrum miasta, położonych prostopadle do Jeziora Mogileńskiego, to jeden z elementów poprawy estetyki przestrzeni publicznej - pisze na swoim oficjalnym profilu na Facebook'u burmistrz Duszyński.

Warto zauważyć, że wielu mieszkańców oczekiwało powrotu plenerowych koncertów, których nie organizowano od dwóch lat. Zostały one zastąpione wówczas Ogólnopolskim Festiwalem Filmów Satyrycznych "Pyszadło". (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [24]» dodaj komentarz   

 » do DEK (Poldek | 15-07-2017, 11:05:40)

A ja gdzieś słyszałem, że burmistrz chce za orlikiem i boiskiem rezerwowym przy ul. Grobla pobudować stadion lekkoatletyczny i to na terenach przejętych od kolei a na działalność nowych klubów sportowych w Wylatowie i Strzelcach to nawet drobnej kasiorki nie ma. Mówią też "a mieście", że ma powstać w Mogilnie nowy pomnik powstańca wielkopolskiego i ciekawe kto go sfinansuje, czy sponsorzy czy burmistrz lekką ręką wyda z budżetu kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie mam nic przeciwko pomnikom, ale powinny one być fundowane spoza pieniędzy budżetowych.

 » koncert wybory 2018 (DEK | 14-07-2017, 13:31:12)

jak juz zauważyliście w nastepnym roku są wybory, więc Duszyński jak za kazdym razem nagle zaczyna działać. naprawia uliczki które nie są aż tak uczęszczane a drogi któymi codziennie przemieszczają się tysiace, dziesiatki tysięcy aut są w opłakanym stanie, dziury dziurami poganiane. Koncertów nie było. 3 zimą na hali w takich terminach że nikt wolnego nie dostał i mało kto poszedł. Doda już dawno się skończyła i pewnie tylko dlatego ją zaprosili bo skoro sie skonczyla to do grajdoła przyjedzie . Nie ma ambitniejszych atrystów chociaż nie wiem czy Dode można nazwać artystką... Inna sprawa kolejne boisko koło stadionu - po co? codziennie widze na nim goscia na kosiarce i w deszczu uruchomione zraszacze - po co skoro deszcz pada?? za duzo pieniędzy? Panie Duszyński czas najwyższy żeby Pan w końcu zrezygnował bo nic sensownego Pan nie robi i nie zrobi... Dom już Pan wybudował i droge pod dom też wiec czas na Pana by Pan już się wycofał... Mogilno kiedyś było takim fajnym miaste np. za rządów Łaganowskiego. Szkoda że te czasy już nie wrócą

 » do Logana (Yogi | 13-07-2017, 08:52:47)

Taką mamy demokrację, tak lud wybiera. Miernych, biernych ale wiernych radnych. Weteranów! Przynajmniej połowa z radnych w Mogilnie nic nie wnosi do rozwoju miasta i gminy. Zachowawcza postawa. Poza tym radni w zdecydowanej większości ograniczają się do działań wyłącznie do terenu swojego okręgu wyborczego, a nie myślą o całej gminie. Tylko dwukadencyjność rozwiązałaby problem lub ograniczenie diety radnego do np. 100 zł na miesiąc.

 » do ja (!!! | 12-07-2017, 22:42:26)

A Ty kim jesteś by obrażać innych?! Poziom poniżej krytyki. To jest dopiero żenujące!!!!!

 » Apel do mieszkańców (Logan | 12-07-2017, 21:56:43)

Nie dajcie się przekupić przed wyborami. Przez obecną władzę nic się nie dzieje w naszym mieście. Jesteśmy grajdołkiem, gdzie nic się nie rozwija. Odsuńmy te wieloletnie gęby, które się zatrzymały na latach 90. Duszyński i Kujawa muszą jako pierwsi odejść przy następnych wyborach samorządowych.

 » koszty (Tumek | 12-07-2017, 09:23:08)

jozek masz rację, ale fontanna przecież nie ma prostaty! Ja też zwróciłem uwagę na to, że znaczna część dysz fontanny po prostu nie działa a sama fontanna (płyty granitowe) jakby się rozchodziła, no ale jak się coś robi za 1 mln zł to nie ma na co liczyć, że będzie wieczne. W Barcinie jest fontanna na rynku pobudowana za 68 000 zł i działa elegancko. A czy mnie pamięć nie myli, że w ubr. na utrzymanie fontanny, wymianę pomp i innych części wydano blisko 70 000 zł? To jak to jest? A może by tak spryskać roundup'em zielsko rosnące pomiędzy kostką granitową przed fontanną?

 » hahahah (Ja | 11-07-2017, 23:44:13)

Suchotnik i alkoholik brzytwy się chwyta...żenujące.

 » fontanna (jozek | 11-07-2017, 21:08:27)

W niedziele bylem w parku i co widzialem?Sztandarowy sukces p.burmistrza-fontanna tak sika jak ja 79lat.

 » mogileńskie trole :) (I AM | 11-07-2017, 13:56:55)

Czy mi się wydaje czy znowu wpisy są nie na temat :)

 » ..kilka miesięcy temu (Jahn | 11-07-2017, 07:31:02)

....kilka miesięcy temu też obstawiałem na cmg24.pl, że w wyborczym roku 2018 powrócą dni Mogilna - pod przykrywka nadania praw miejskich i dziwnym zbiegiem okoliczności przed jesiennymi wyborami w 2018 r.-ale nie tylko ja tak myślalem.Dobrze,że coś sie dzieje,ale.....ale np. w Pakości czy w Łabiszynie ( w wakacje tutaj to nawet co tydzień!!!!) o tym kto wystąpi decydują mieszkańcy-społeczeństwo w ankiecie internetowej czy wrzucając swoje glosy do specjalnych urn.Ale w Mogilnie narzuci się "gwiazdę" i git!..a jeszcze jedno:czy coś wiadomo o biletowanych jakichkolwiek imprezach w naszej wielkiej-pięknej Hali Widowiskowo-Sportowej???....te 3 ostatnie koncerty w krótkim odstępie czasu (Akcent,IRA,Kamil Bednarek)były nierentowne????

 » nawijanie makaronu na uszy wyborom!!!! (mz | 10-07-2017, 22:57:06)

Hahaha no tak maj 2018- przed wyborami samorządowymi :D jeszcze parę lat temu były takie fajne imprezy w Mogilnie. A teraz nic. Dobrze ze chociaż inne organizacje w naszym mieście organizują fajne festyny dla dzieci. Ale to wstyd dla włodarza naszego miasta. Wyborcy patrzą i wnioskują... Wiele niepotrzebnych inwestycji... A skrzyżowanie na obwodnicy w kierunku Dąbrówki wciąż mało widoczne... A to tylko jedna kwestia. No cóż można powiedzieć kampania czas start:D ale Doda już chyba nie pomoże oby pojawiła sie świeża krew wśród kandydatów

 » występ dody w Mogilnie (mog. | 10-07-2017, 22:07:06)

Panie Burmistrzu, pomysł z występem Dody jest śmieszny ponieważ jest to osoba nie mająca autorytetu w społeczeństwie. Walory artystyczne i wokalne są żenujące.

 » Świetnie (Robert | 10-07-2017, 19:00:16)

W końcu coś się będzie dziać

 » Krytyka (Marta | 10-07-2017, 18:54:52)

Teraz zacznie się krytyka wobec Pana Burmistrz wobec Dody. Wy się cieszcie że ktoś tu w ogóle przyjedzie a nie ... Kto to jest Doda ??? Co za pytanie ??? A kim ty jesteś człowieku ... Nie róbcie z siebie nie wiadomo kogo ...

 » trochę prawdy (Dandys | 10-07-2017, 17:30:11)

Perfekcyjne zagranie burmistrza i jego otoczenia. Rok wyborczy to i kasa musi się znaleźć na ekstra występ, a to że "przy okazji" jest 620 rocznica urodzin miasta,to pikuś. Co do "estetyki przestrzeni publicznej" (to ulubione słowa L. Duszyńskiego), to zupełnie nie mogę zrozumieć dlaczego burmistrz chce remontować lokalne uliczki typu Podgórna i Pułaskiego, o niezłej nawierzchni, a tuż obok fatalna ul. Słowackiego, Hallera, Mickiewicza, że o Piłsudskiego nie wspomnę czy znanym już w całej Europie słynnym Łączniku: Padniewska-Kausa-11 listopada.

 » Pogoń (Wiara Lecha | 10-07-2017, 17:27:46)

Wiecznie stękacie bo wybory bo coś litości dorośnijcie

 » drogi (Suszek | 10-07-2017, 16:22:11)

Tylko na te remonty dróg nie bierz czasem papudraków czyli kowalskiego firma drogbet z podgorzyna albo naszych Smorków itp. To ma byc inwestycja na lata a nie na 2, 3 lata i koleiny z dziurami. Takze tylko Skanska albo Kobylarnia

 » Ciągle Mamroczą Gamonie - CMG (moniek | 10-07-2017, 16:07:04)

Tylko przeczytałem tytuł byłem pewien że znajdą się tu ciekawe komentarze wszystkich klas społecznych naszego pięknego Mogilna. ad\\dc jakbyś bardzie interesował się naszym miastem wiedziałbyś które ulice może remontować gmina, które powiat a które WOJEWÓDZTWO !!! Tak przez Mogilno biegnie droga wojewódzka i do niej należą też chodniki. Kiedyś kilka lat temu ktoś rzucił propozycję aby zrobić parkingi płatne na rynku czy Placu Wolności. Jak dobrze pamiętam nie zgodził się na to nasz burmistrz bo cała kasa z parkometrów szła by do Marszałka województwa a gmina miała by figę. Ale podobno już plany na remont drogi wojewódzkiej ... plany były już w 2012 ale coś nie wypaliło. do pani dody czy nie ma prawidziwych gwiazd w Polsce gdzie każdy słuch czegoś innego na przekór sąsiadowi, znajomemu nawet w rodzinie są różne upodobania. Jeden woli Hip-Hop inny rap Techno czy Disco Polo. Zgadam się z tobą z jednym że taki koncert aby sciągnąć większe grono mieszkańców powinien mieć mieszankę gatunków muzyki. Wtedy będzie sprawiedliwie :) Proponuje: Dodę, Peje, Afromental, Akcent, a za zagranicznych britney spears i Lenny Kravitz Już widzę te komentarze a po co Peja, kto przyjdzie na Dode, wiocha disco polo i zagraniczne miedziaki. Kasa wydana niepotrzebnie lepie by burmistrz wydałby na coś innego. Niestety żyjemy w takich czasach że większość ludzi jest na nie. Obojętnie kto by przyjechał była by wielka draka o wydane pieniądze. Najlepszy temat na CMG w komentarzach jaki przeczytałem to narzekania na Fontannę za tyle kasy ile to by burmistrz mógłby wybudować mieszkań soclajnych. tylko nikt nie zagłębił się z krzykaczy ile procent było z gminy ile unia dołożyła tylko czas krytykować potrafią. To ten mały mogileński garnuszek. Tu wszyscy znają się na wszystkim. Tu sąsiad doniesie fałszywie na sąsiada a nóż coś się znajdzie na niego. Tylko tu znajdą się ludzie którzy będa bronić człowieka jadącego pod wpływem alkoholu. Tylko że piastuje "akceptowalny zawód" Tylko tutaj ludzie są ciekawscy wszystkiego i ekspertami od wszystkiego nawet od ładunków w pociągu. Nie jeden stojący przed szkołą na parkingu pouczał jak to powinno wyglądać. A całej tej zaściankowej mieścinie przebija łatwowierność niektórych ludzi. Jeden coś powie drugi podpuści i po tygodniu całe miasto ma plotkę. Pozdrawiam wszystkich i miłej zabawy w maju ;)

 » ... (nul | 10-07-2017, 15:44:45)

a kto to jest doda ???

 » Występ (Mieszkaniec | 10-07-2017, 14:25:21)

wszyscy będą mówić że nie idą a ostatecznie zleci się całe Mogilno !!!

 » DODA (XXX | 10-07-2017, 14:23:24)

Super !!! Nareszcie DODA u nas !!! Niech się ludzie cieszą że nareszcie ktoś przyjedzie ... I że w ogóle ktoś tu przyjedzie ... Po tej akcji z Anią Wyszkoni to nikt nie powinien tu przyjeżdżać bo ludzie nie umieją się bawić ! Brawo Panie Burmistrzu nareszcie coś mądrego !!!

 » imprezy (ac\\dc | 10-07-2017, 14:19:57)

Panie burmistrzu niech pan nie mydli bo tak zawsze pan robi przed wyborami jak swojego czasu pan obiecal w Wiecanowie scieszki rowerowe i plaze z prawdziwego zdarzenia, imprez nie było od 3 lat i kasa gdzies znikala a pan robi droge kolo banku spółdzielczego nad jezioro? niech pan zrobi Hallera albo wjazdy do mogilna bo może urwać glowe o centrum to szkoda slow,zapraszam dp pakosci albo choćby janikowa czy naprawdę pan nie widzi zmian?Pakosc biedniejsza gmina od mogilna i pani DODA była pewnie tam z 6 lat temu a pan robi ludziom łaske? WSTYDU pan nie ma my pojedziemyu bawic się Jezior Wielkich tam ich stać na rozrywke a doda wezmie ze 40000zl i po lasce burmistrza,lepiej zrob pan kawalek p[arkoingu albo naprawę chodnikow bo nawet o kuli sa problemy z utrzymaniem równowagi.Mogilnianie bojkotujcie ten koncert niech spiewaja ludzie z mogilna tyle wytrzymaliśmy bez gwiazdorow to i teraz damy rade,kiedys za innych władz były sw, Jana,Dni Mogilna,jezeli tego swieta się nie obchodzi czyli wlodaze nie szanują tradycji mogilna i mieszkancow.

 » dni mogilna (marcin | 10-07-2017, 14:07:28)

Mam pytanko przez 2lata zrzędu nic nie było a jak kończy się kadencja pana burmistrza to wtedy coś organizuje

 » doda? serio? (doda | 10-07-2017, 13:58:50)

nie ma już prawdziwych gwiazd?

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Dzisiejszy festyn odwołany (0)
 » Drugi burmistrz bez absolutorium (9)
 » Można jeść owoce i warzywa (3)
 » Kolejne skażenie wody! (8)
 » Wichura przeszła przez powiat (8)
 » O bezpieczeństwie nad wodą (1)
 » DW 255 jeszcze w planach (12)
 » Pamiętają o zbrodni katyńskiej (0)
 » Sportowe zmagania uczniów (1)
 » Nowy chodnik w Przyjezierzu (13)
 » Straty za śmieci coraz większe (30)
 » Parafialne zmiany (8)
 » Burmistrz Duszyński bez absolutorium (53)
 » Medale dla mieszkanek (6)
 » 95 lat temu poświęcili figurę (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ