Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Co z renowacją pomników?

2017-06-13 23:19
 

Radny Karol Nawrot dopomina się o renowację pomników w Mogilnie i poprawienie występujących tam błędów.

- Kiedy i czy w ogóle możemy spodziewać się poprawienia błędów na pomniku, który jest na rynku w Mogilnie, o którym już kiedyś mówiłem? Czy możemy spodziewać się poprawy jakości tablicy, która znajduje się na kamieniu na Sójczym Wzgórzu? - pytał radny Karol Nawrot.

Burmistrz Mogilna ma na uwadze sugestie radnego. Jednak jak zaznacza, pojawił się pomysł wybudowania nowego pomnika przy mogileńskim ratuszu przy okazji termomodernizacji urzędowego budynku, uporządkowania przestrzeni wokół niego oraz poszerzenia obecnego parkingu.

- Rzeczywiście są tam błędy, ale przyznam szczerze, że nie myślałem o ich poprawie do czasu, kiedy nie odbędą się odchody upamiętniające setną rocznicę wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego, gdzie nasi ojcowie brali udział w tym powstaniu. Od wielu miesięcy działa już komitet obchodów setnej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. To będzie za rok i kilka miesięcy. Są różne pomysły, jednym z nich jest budowa pomnika przy ratuszu miejskim w Mogilnie. Jest to też związane z uporządkowaniem tej przestrzeni wokół ratusza. Otrzymaliśmy dofinansowanie na termomodernizację ratusza, jest to pierwszy etap remontu. Kwota około 3 milionów złotych. Rozłożyliśmy tą inwestycję na dwa lata. Oprócz tego, kiedy będziemy już kończyć te prace remontowe oddamy również do użytku poszerzony parking dla mieszkańców, którzy przyjeżdżają do Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego. Również pomnik jest wpisany w uporządkowanie przestrzeni wokół ratusza - mówił Leszek Duszyński.

Włodarz gminy przypominał także, że pamięć o historii nie jest im obca. Słownie zobowiązał się także do sukcesywnego poprawiania wizerunku miejsc pamięci narodowej na terenie gminy Mogilno.

- Odrestaurowaliśmy też tablicę przy ulicy 900-lecia, pamiętamy o pomnikach na terenie naszej gminy, jak na przykład pomnik upamiętniający w Szczeglinie. Myślę, że prędzej, czy później to nastąpi i poprawimy te błędy oraz estetykę tego otoczenia pomnika, na Sójczym Wzgórzu również - zaznaczał burmistrz Duszyński. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [6]» dodaj komentarz   

 » Renowacja....hahaha (Ja | 14-06-2017, 22:23:49)

[komentarz usunięty na prośbę osoby zainteresowanej]

 » błędy (akant | 14-06-2017, 19:35:22)

Największą ilość błędów zawiera tablica informacyjna przed wejściem do przychodni od strony ul. Kościuszki. Taki bubel dowodzi o braku elementarnej wiedzy ze strony tej Pani od promocji, która nie zakwestionowała u wykonawcy tablicy gaf. Ja już skopiowałem to badziewie. Może radny Nawrot wypowie się na ten temat. Daleko tam nie ma. Czas na konkrety.

 » Renowacja. (Astron | 14-06-2017, 15:50:57)

Mało dłużników w gminie którzy by mogli trochę zaległości odpracować? Do malowania i czyszczenia każdy się nada. Jedynie kogoś do przypilnowania nająć.

 » co wy wiecie (historyk | 14-06-2017, 11:07:04)

przecież Mogilno to są już Kujawy a nie Wielkopolska, nawet już o tym w 13 wieku pisał kronikarz Jan Szeptycki herbu Kakał z Żytomierza.

 » 'słownie' (obserwator | 14-06-2017, 05:52:16)

U Pana burmistrza coś SŁOWNIE to tak jak iść do toalety i spuścić wodę .

 » Do przemyślenia (Wnuk Powstańca | 14-06-2017, 00:59:15)

A może zamiast stawiania nowych pomników pomyśleć o tym, żeby w miejscu głazu przy ulicy Powstańców Wielkopolskich postawić wspomniany przez Burmistrz pomnik Powstańca Wielkopolskiego. Jakby to pięknie wyglądało i brzmiało, że pomnik dla uczczenia Powstania Wielkopolskiego znajduje się przy ulicy o tej samej nazwie.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (0)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (8)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (15)
 » Została finalistką olimpiady (4)
 » Ukarali 21 kierowców (3)
 » Motorowerzysta z promilami (2)
 » Potrącił na pasach 11-latkę (9)
 » CIECHRZ: Auto spadło z lawety (6)
 » Parowóz przejechał przez Mogilno (3)
 » Kierował mając ponad 2,5 promila (15)
 » Dołożył pół miliona, choć radni byli przeciw (81)
 » Pyszadło 2018 z Markiem Koterskim (2)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016