Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Wypadki

Kamienica stwarza zagrożenie

2017-05-15 10:08
 

Strażacy wraz z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego podjęli interwencję przy jednej z kamienic, której fragmenty mogły spaść na drogę krajową nr 15/25 przy ulicy Inowrocławskiej w Strzelnie.

Na miejscu pracowali strażacy z Mogilna i Strzelna oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Z przekazanych nam informacji wynika, że usuwano część cegieł i belkę stropową, które mogły spaść na drogę krajową nr 15/25.

- Już w piątek zgłaszaliśmy Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego, że jedna z belek stropowych osunęła się i stwarza zagrożenie - informuje Jarosław Marek, sekretarz gminy Strzelno.

Jak się udało nam dowiedzieć, gmina Strzelno planuje za długi przejąć od prywatnego właściciela Pawła W., wspomnianą kamienicę.

O dalszych działaniach Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego poinformujemy wkrótce. (PK)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [4]

 
   » KOMENTARZE [16]» dodaj komentarz   

 » Sypiące się miasto (Stefan | 19-05-2017, 11:44:26)

Wstyd przyznać, ale miasto jest zaniedbane i po prostu się sypie. Widok tej kamienicy podkreśla, że władza nie ma pomysłu na miasto. Z drugiej strony właściciel tego budynku też nie lepszy, jak nie potrafi zadbać o nieruchomość to już dawno powinien dogadać się z burmistrzem i coś z tym zrobić.

 » Sypiące się miasto (Stefan | 19-05-2017, 08:52:33)

Wstyd przyznać, ale miasto jest zaniedbane i po prostu się sypie. Widok tej kamienicy podkreśla, że władza nie ma pomysłu na miasto. Z drugiej strony właściciel tego budynku też nie lepszy, jak nie potrafi zadbać o nieruchomość to już dawno powinien dogadać się z burmistrzem i coś z tym zrobić.

 » Strzelno (Aeiouy | 18-05-2017, 21:36:14)

To byl moj tekst;)

 » kamienice (Strzelno | 18-05-2017, 19:56:06)

Jaśnie nam panujący Burmistrz E Matczak zastał MIASTO STRZELNO murowane a zostawi rozj**ane. Dziękuje

 » Wyjasnienia ws. wynagrodzenia burmistrza (MieszkaniecStrzelna | 18-05-2017, 18:14:35)

Odpowiadając merytoryczne na zarzuty użytkownika o nicku Gogo, zaznaczyć należy, że zgodnie z art. 18 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym to do wyłącznej właściwości rady gminy należy ustalanie wynagrodzenia wójta (burmistrza, prezydenta miasta). Kwestia ta jest podejmowana w drodze uchwały. Ponadto na mocy art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych czynności z zakresu prawa pracy, związane z nawiązaniem i rozwiązaniem stosunku pracy wobec wójta wykonuje przewodniczący rady gminy. Co do drugiego z zarzutów, to może to rozczarowanie, ale nigdy nie bralem czynnego udziału w wyborach samorządowych, tak więc nie należę do "tych gości", a formułowana przeze mnie ocena aktualnej sytuacji naszego miasta jest wynikiem obserwacji moich oraz innych bliskich mi osób, które są również mieszkańcami Strzelna, zapewne tak jak i Pan/ Pani i wynikają z chęci przełamania zapaści, w której obecnie się znajdujemy. W mojej ocenie taki poziom wynagrodzenia na jakim są nasi lokalni politycy powinien zobowiązywać ich do rzetelnej pracy. Pozdrawiam i zachęcam do merytorycznej dyskusji, z kontrpropozycjami.

 » nadzór budowlany (leon amator | 17-05-2017, 16:25:47)

To jest coś takiego w Mogilnie jak Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego ? Niemożliwe, od kiedy ?

 » Kamienice (Nn | 16-05-2017, 21:31:39)

Niech burmistrz w koncu zacznie sprzedawac domy socjalne ludzia co chca wykupic i sobie remontowac a nie blokoje sprzedaz domow jeszcze troche to strzelno bedzie jedna wielka dziura niech radniw koncu sie wezma za ta sprawe sprzedazy domow ludzia co poskladali wnioski o wykup mieszkan

 » MieszkaniecStrzelna to nie miasto wybiera Matczaka (TOM | 16-05-2017, 21:01:49)

MieszkaniecStrzelna to nie miasto wybiera Matczaka tylko rolnicy i patologia . Rolnicy bo umarza podatki, patologia bo daje robote!! A w gminie kiła z mogiłą,starczy obaczyć jak wygląda w parku i na rynku!!...

 » Do Mieszkaniec Strzelna (Gogo | 16-05-2017, 16:36:07)

A ty jak wygrasz wybory to sobie podniesiesz pensję! Już my znamy "tych gości", którzy na forum co innego mówią, w prywatnych rozmowach i czynach robią inaczej. Znamy już styl pisania i czynienia "tych gości". Zakłamanie!

 » kamienice (karpie | 16-05-2017, 14:44:52)

ale plenery do filmów wojennych- super,jeszcze ze dwie kamienice spalić i prawdziwy stalingrad

 » kamieniczna rudera (Waldek | 16-05-2017, 12:37:43)

Większa część Strzelna to jedna wielka rudera. W gminie też nie lepiej. Ważne, że władza ta sama. Tylko tak dalej za przyzwoleniem skołowanego elektoratu.

 » Strzelno i pieniądze - kilka słów prawdy... (MieszkaniecStrzelna | 16-05-2017, 11:24:04)

Mieszkańcy Strzelna! Z naszymi finansami wcale nie jest tak źle jak się popatrzy na oświadczenia majątkowe naszych włodarzy za 2015 r. (zobacz tutaj: http://www.bip.strzelno.pl/?c=370 ) Średni dochód na miesiąc: Burmistrz - 7 494,52 zł; Sekretarz - 4 767,42 zł; Skarbnik - 5 295, 86 zł; Przewodniczący RM - 6 641,63 zł. A tak na poważnie… To kolejna "wizytówka" naszego miasta i naszych lokalnych władz. Czy naprawdę większości z nas tego nie widzi? Przez ponad 10 ostatnich lat wymówką na wszystko jest "brak pieniążków". W ten sposób osoby sprawujące władze w naszej gminie próbują wytłumaczyć swoją całkowitą nieudolności w rządzeniu. Aby rządzić trzeba się na tym znać, mieć wizję miasta (gminy), dobrać odpowiednią kadrę, samemu się dokształcić jeśli jest taka potrzeba, wyznaczyć jasne cele i drogę, którą należy obrać aby je osiągnąć. U nas plany może i są - jak chociażby Strategia Rozwoju Gminy Strzelno na lata 2008-2017 (zobacz: http://www.bip.strzelno.pl/?a=1570 ), ale pozostałe sprawy leżą. Nie mamy wykształconej kadry urzędniczej, nie potrafimy zdobywać środków zewnętrznych, nie ma pomysłu na gospodarkę komunalną, przedsiębiorczość mieszkańców jest na bardzo niskim poziomie itd. Można by tu wymienić jeszcze dużo naszych problemów, tak jak to zostało trafnie zdiagnozowane w w/w Strategii na stronie 69 - warto zobaczyć! Problem, który wydaje się być największym to my, czyli mieszkańcy Strzelna - zamiast pokazać włodarzą naszego miasta już dawno "czerwoną kartkę", to cały czas zachowujemy się jak niespełna rozumu i dajemy dalej się degradować. Czy naprawdę tak musi być? - niech każdy sam sobie odpowie na to pytanie… Obecny "układ" nie odejdzie z własnej inicjatywy, ze względu na pieniądze, której - co kuriozalne - w sposób legalny płynną szerokim strumieniem do nich z gminnej kasy. I tak oto w majestacie prawa płacimy za swoją głupotę jako mieszkańcy gminy, która popada w totalną ruinę niczym tak kamienica…

 » kamienica (mieszkaniec | 15-05-2017, 20:40:40)

Ul.Inowrocławska nigdy nie była wizytówką miasta więc władze mają gdzieś te wylotówkę na Inowrocław niech więc się wali

 » KAMIENICA (podatnik | 15-05-2017, 13:10:45)

Zgadzam się że brakuje kasy na remonty tych pięknych i nie raz zabytkowych kamienic ale brak obwodnicy Strzelna i te tysiące ciężarówek jadących przez WASZE miasto robi SWOJE. Dziwi mnie fakt że tak mało mieszkańców,którzy mieszkają w z dłuż tych ulic nie bierze udziału w akcjach protestacyjnych związanych z wybudowaniem obwodnicy Strzelna - może naprawdę czekają za WYMARCIEM i za tym żeby ich domy zmieniły się w kupkę gruzu - ale mają takie prawo,tylko żeby potem nie mieli pretensji do kogokolwiek tylko do SIEBIE.Proponuje zadbać o swoje dobro bo macie komu je przekazać i zostawić,wasze dzieci i wnukowie mieszkają razem z WAMI.POZDRAWIAM MIESZKAŃCÓW TYCH ULIC I CAŁEGO PIĘKNEGO MIASTECZKA JAKIM JEST STRZELNO.

 » Spalone budy (Antyjawor | 15-05-2017, 12:40:19)

Przyjdzie czas że ta buda sama się rozpadnie przy okazji ktoś zostanie poszkodowany wtedy Ewuś będzie szukał winnego. Po drugiej stronie ulicy stoją podobne spalone budy, droga krajowa. Czy trzeba czekać aż komuś stanie się krzywda. Matczak kończ waść wstydu oszczędź. Ty się do wszystkiego nadajesz tylko nie na stołek burmistrza. Zostań sołtysem w Jaworowie. Panie sekretarzu przestań Pan tłumaczyć niemoc Matczaka.

 » kamienice (mieszkaniec | 15-05-2017, 10:32:38)

Niebawem całe miasto runie. Tak to jest jak od lat się nic nie robi, prywatni właściciele kamienic nie mają za co remontować. Zresztą co się im dziwić skoro kamienice komunalne są w podobnym stanie bo brak kasy na ich remonty ze strony gminy.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Polityk PiS-u w Strzelnie (0)
 » Ludowcy świętowali w Janikowie (1)
 » Podsumowali tegoroczny festiwal (5)
 » Rodzinny piknik profilaktyczny (0)
 » Szkolny festyn w Strzelnie (0)
 » Jubileusze mogileńskiej "Dwójki" (3)
 » Trwa trzecia edycja festiwalu (14)
 » Podsumowali konkurs historyczny (0)
 » Komisja przeprowadzi kontrolę (5)
 » Zmiany w wodzie i ściekach (1)
 » RIO "grozi palcem" Strzelnu (20)
 » Biegi dla dzieci i dorosłych (0)
 » Dwie gwiazdy na święto pomidora (4)
 » Święto ludowców w Janikowie (3)
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ