Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Przygotowują się do sezonu

2017-04-20 13:17
 

Na wiecanowskiej plaży trwają przygotowania do sezonu. Z kolei w Mogilnie mieszkańcom zależy na wypożyczalni sprzętu pływającego.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Mogilnie radni dopytywali o plany związane z terenem kąpieliska w Wiecanowie i możliwość wypożyczenia sprzętu, by popływać po jeziorze Mogileńskim.

- Chcielibyśmy wiedzieć jakie prace są w Wiecanowie na plaży teraz wykonywane, bo z zainteresowaniem patrzę, jak wożona jest ziemia. Mógłby może pan zdradzić co tam będzie robione? - pytał radny Zbigniew Spólnik.

Z informacji przekazywanych przez prezesa spółki Mogilno Sport wynika, iż w przyszłości ma powstać tam szkółka dla miłośników żeglarstwa.

- Co do kąpieliska w Wiecanowie trwają prace przygotowawcze do sezonu. Tam kiedyś stał taki stary budynek, był gruz, teraz wyrównujemy, nawozimy ziemię i zasadzimy trawę. Przyszłościowo planujemy zrobić szkółkę dla młodych ludzi, którzy interesują się żeglarstwem - mówił Robert Michalski.

Dodatkowo o możliwość korzystania ze sprzętu wodnego w okresie letnim w Mogilnie pytał radny Grzegorz Stochliński. Tłumaczył przy tym odczuwalny brak tego typu atrakcji porównując rok ubiegły z okresem, kiedy stanowisko wypożyczania było w zasięgu mieszkańców.

- Czy w tym roku planuje się zorganizowanie wypożyczalni sprzętu pływającego na jeziorze Mogileńskim? Funkcjonowało to bodajże dwa lata temu bardzo dobrze, w ubiegłym roku niestety nie było tego sprzętu do wypożyczenia. W tym roku mieszkańcy są zainteresowani tą wypożyczalnią - mówił radny Stochliński.

Ostatecznie kwestia ponownego ulokowania wypożyczalni na okres nadchodzącego lata ma zostać przedyskutowana z włodarzami gminy.

- Jak pan radny wie, mieliśmy bazę koło biblioteki, ale niestety musieliśmy ją zlikwidować. Będę rozmawiał z panem burmistrzem na temat miejsca, gdzie byśmy mogli taką wypożyczalnię prowadzić - informował prezes spółki Mogilno Sport..

- Doskonałym terenem jest teren przy Harcówce, panie prezesie. Pan zna doskonale to jezioro i tam kiedyś była taka przystań. Może warto to odbudować, ale to tylko taka moja dygresja - mówiła przewodnicząca Teresa Kujawa. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [9]» dodaj komentarz   

Nick* 
Temat* 
Komentarz* 
Obrazek 
Kod z obrazka* 
*  Oświadczam, iż zapoznałem się i akceptuję regulamin portalu CMG24.pl
* - pola są wymagane 
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Śmieciowy regulamin z opóźnieniem (0)
 » Rolniku, uważaj na pszczoły! (0)
 » Pijany jechał ciężarówką (0)
 » Wypadek na obwodnicy Mogilna! (40)
 » Druhowie zapraszają na festyn (3)
 » 5. urodziny Kabaretu NA WYNOS (2)
 » Strzelno z Pomnikiem Historii (5)
 » Obywatele złapali złodzieja (3)
 » Na znak pamięci rozdali żonkile (0)
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (6)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (22)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (16)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016