Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

100 000 zł na plac zabaw

2017-03-20 23:27
 

Gmina Mogilno planuje przeznaczyć 100 000 złotych na modernizację placu zabaw w Parku Miejskim.

Według zapewnień planowana modernizacja obejmie przede wszystkim wymianę i naprawę obecnych urządzeń. Na ten cel gmina chce przeznaczyć 100 000 złotych.

- Jako Dom Kultury zarządzamy tymi urządzeniami i wynająłem zewnętrzną firmę, aby oceniała stan urządzeń, które znajdują się na tym placu zabaw. Powstała taka niezależna ekspertyza. Część urządzeń jest do naprawy, część do wymiany. Ta kwota pozwoli na urządzenie tego placu zabaw zgodnie ze współczesnym standardem. Większość tych sprzętów, które tam się znajdują liczy około dziesięciu, kilkunastu lat. Drewo pomimo, że było konserwowane na bieżąco, po prostu zużyło się. Powstanie szczegółowy projekt, jak ten plac ma wyglądać - informował dyrektor Jan Szymański.

Radny Karol Nawrot proponował, by nowy plac zabaw ogrodzić niewielkim ogrodzeniem, by wyeliminować możliwość wtargnięcia tam zwierząt.

- Bardzo się cieszę, że to będzie i mam taką propozycję, że może byśmy zrobili to o czym mówił swego czasu radny Majcherkiewicz i postawić taki mały płotek, żeby zwierzęta nie wchodziły na teren placu zabaw. Czy jest taka możliwość? (...) Myślę, że jeżeli jest okazja i modernizujemy ten plac zabaw, to nie jest jakiś wielki koszt, żeby mały płotek postawić - mówił radny Karol Nawrot.

Zdaniem komendanta Straży Miejskiej w Mogilnie na terenie obecnego placu zabaw dla dzieci nie występuje problem związany z odchodami psów, czy kotów.

- Mieszkańcy zgłaszają taki problem, żeby jakiś wybieg dla psów zorganizować w jakimś miejscu, gdzieś przy parku, bo nie mają gdzie te psy się załatwiać. Jeśli tu zrobimy ogródek, to gdzie oni tego pieska zostawią? Będzie problem dla mieszkańców. Nie ma problemu odchodów na placu zabaw. Zapewniam i tak jest. Mamy tam świetny podgląd - mówił komendant Straży Miejskiej w Mogilnie, Mirosław Kuss.

Dyrektor Mogileńskiego Domu Kultury nie wyklucza możliwości odgrodzenia tego terenu, jednak proponuje, by plac zabaw nie został w żaden sposób odgrodzony.

- To ogrodzenie w jakiś sposób zapewne wchodzi również w grę. Tutaj te zdania są podzielone, ja osobiście wolałbym nie grodzić, żeby był to teren ogólnodostępny. Nie ma problemu z tymi zwierzęcymi odchodami - informował dyrektor Jan Szymański.

Głosowanie radnych m.in. w tej sprawie odbędzie się w najbliższą środę, 22 marca. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [30]» dodaj komentarz   

Nick* 
Temat* 
Komentarz* 
Obrazek 
Kod z obrazka* 
*  Oświadczam, iż zapoznałem się i akceptuję regulamin portalu CMG24.pl
* - pola są wymagane 
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Śmieciowy regulamin z opóźnieniem (0)
 » Rolniku, uważaj na pszczoły! (0)
 » Pijany jechał ciężarówką (0)
 » Wypadek na obwodnicy Mogilna! (40)
 » Druhowie zapraszają na festyn (3)
 » 5. urodziny Kabaretu NA WYNOS (2)
 » Strzelno z Pomnikiem Historii (5)
 » Obywatele złapali złodzieja (3)
 » Na znak pamięci rozdali żonkile (0)
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (6)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (22)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (16)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016