Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Dąbrowa - Edukacja

PARLIN: Chcą pomóc ptakom

2017-03-07 15:58
 

W poniedziałek, 6 marca w Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Niepublicznym Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Parlinie rozpoczęto realizację projektu pn. "Pomagamy skrzydlatym przyjaciołom".

Projekt rozpoczął się montażem budek lęgowych z gotowych elementów przygotowanych przez inicjatorów przedsięwzięcia. Oprócz tego uczniowie spotkali się z Romanem Szczęsnym - leśniczym z Nadleśnictwa Gołąbki, a zarazem działaczem Stowarzyszenia Miłośników Przyrody "Wierzba". Przekazał on informacje dotyczące budek lęgowych, ich wymiarów, sposobu wykonania, czy też ciekawostki z życia niektórych gatunków ptaków.

Wykonane budki młodzież zaniesie do domu i zatroszczy się o los skrzydlatych przyjaciół w obrębie własnego otoczenia. Dodatkowo w ramach projektu zostały ogłoszone konkursy dla wszystkich uczniów. Pod hasłem "Nasi skrzydlaci przyjaciele" dzieci z Oddziału Przedszkolnego namalują wybranego ptaka żyjącego w różnych środowiskach, mieszkającego w naszym kraju. "Ptaki wokół nas" to tytuł konkursu dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie klas I-III dowolną techniką plastyczną przedstawią wybranego skrzydlatego przyjaciela. Klasy IV-VI przygotują planszę edukacyjną, na której zaprezentowane będą ptaki z krótkim opisem zawierającym najważniejsze informacje dotyczące ich życia. Natomiast uczniowie klas gimnazjalnych wykonają pracę plastyczno-fotograficzną z ptakiem w roli głównej.

Projekt pn. "Pomagamy skrzydlatym przyjaciołom" jest dofinansowany ze środków gminy Dąbrowa w ramach Inicjatywy Lokalnej. Jego pomysłodawcami są - Piotr Majek i Sławomir Fiuta. (I | fot. PK)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [25]

 
   » KOMENTARZE [2]» dodaj komentarz   

 » Parlin (Jan | 08-03-2017, 07:59:13)

Podziękowania i wyrazy uznania dla pomysłodawców i społeczności szkolnej z Parlina. To bardzo ważna i cenna inicjatywa szczegolnie w chwili gdy obserwujemy wręcz barbarzynską wycinkę drzew w naszym kraju.

 » Parlin (Ekolog | 07-03-2017, 20:15:24)

Brawo Panowie , gdyby było więcej ludzi z taką inicjatywą matka natura byłaby zachwycona.Szkoda, że lokalne władze zamiast same zadbać o ekologie wycinają drzewa na terenie gminy. Gratuluje pomysłu! Parlin po raz kolejny udowadnia, że jest nietuzinkowa szkołą!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Śmieciowy regulamin z opóźnieniem (0)
 » Rolniku, uważaj na pszczoły! (0)
 » Pijany jechał ciężarówką (0)
 » Wypadek na obwodnicy Mogilna! (40)
 » Druhowie zapraszają na festyn (3)
 » 5. urodziny Kabaretu NA WYNOS (2)
 » Strzelno z Pomnikiem Historii (5)
 » Obywatele złapali złodzieja (3)
 » Na znak pamięci rozdali żonkile (0)
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (6)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (22)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (16)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016