Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Wyburzą, by rozbudować szpital

2017-03-02 20:23
 

Stowarzyszenia, organizacje i partie polityczne musiały opuścić wynajmowane pomieszczenia przy ulicy Kościuszki 8. Powodem tego jest zaplanowane wyburzenie budynku pod rozbudowę szpitala powiatowego.

W budynku przy ulicy Kościuszki dotychczas działały dwie partie polityczne - SLD i PSL, Stowarzyszenie Diabetyków, Amazonki, Zakład Doskonalenia Zawodowego, Cech Rzemiosł Różnych, OPZZ, Związek Zawodowy "Sierpień 80", NSZZ Solidarność i Harcerski Krąg Seniora Ziemi Mogileńskiej.

Z informacji, jakie przekazał starosta mogileński Tomasz Barczak wynika, że umowy najmu pomieszczeń zostały wypowiedziane z miesięcznym wypowiedzeniem. Niektórzy z najemców mają już zagwarantowane miejsca, by móc dalej funkcjonować.

- Umowy zostały wypowiedziane z miesięcznym wypowiedzeniem i myślę, że wszyscy wiedzieli o tym, że trzeba się wyprowadzić. (...) Były u mnie panie z Amazonek i mają zagwarantowane pomieszczenie, jak i również diabetycy. Mogą korzystać z pomieszczeń przewodniczącego Rady Powiatu, jest to ustalone i uzgodnione. Mogą u nas przebywać i działać - zapewniał Tomasz Barczak.

Dodatkowo przewodnicząca Teresa Kujawa apelowała do dyrektora Mogileńskiego Domu Kultury, Jana Szymańskiego o zapewnienie miejsca pod potrzeby pozostałych grup.

- Czy nie ma pan, jakiegoś pomieszczenia wolnego na przykład w Harcówce, żeby oni ten minimalny sprzęt mogli przechować do czasu, aż my zrobimy ten dom dziennego pobytu dla seniorów? - dopytywała Teresa Kujawa.

Okazuje się, że Harcerski Krąg Seniora zwrócił się już do dyrektora MDK-u i zapewne nie zostanie pozostawiony bez pomocy.

Przypomnijmy, pod koniec 2016 roku radni powiatowi uchwali kwotę 100 000 złotych z przeznaczeniem na rozbiórkę tego budynku pod rozbudowę szpitala. Jak zaznaczał również starosta Barczak - firma, która zostanie wyłoniona w drodze przetargu będzie mogła rozpocząć wyburzanie tej nieruchomości z dnia na dzień. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [9]» dodaj komentarz   

 » SPZOZ (były | 06-03-2017, 16:06:52)

Jestem byłym mieszkańcem tego pięknego miasteczka,ale służba zdrowia która tu działa i jej internetowa strona to nic innego tylko SKANDAL - ŚCIEMA - I FAŁSZ !!!. Ten co na wypisywał tych bzdur na stronie SPZOZ-u to jakiś nie poinformowany gość a mało tego wprowadza za interesowanych w błąd. Sam na własnej skórze przekonałem się jak w Mogilnie działa NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA MEDYCZNA - to KARY GODNE. Z informacji wynika iż lekarz w tej nocnej opiece powinien pracować od godziny 18 - do godziny 8 rano dnia następnego tylko że to fikcja.Z bardzo silnym bólem nerki zgłosiłem się do tej instytucji rano o godzinie 6,50 - gdzie zastałem bardzo przyjemną panią pielęgniarkę która poinformowała mnie że pana doktora już niema a ona sama nie może mi pomóc i żebym udał się do ośrodka zdrowia który znajduje się niedaleko od szpitala i do którego niezwłocznie z jeszcze większym bólem się udałem.Pani przy okienku załamała mnie kompletni informując iż lekarz będzie u niej dopiero po godzinie ósmej i żebym skorzystał z pomocy lekarza POZ-tu lub pogotowia gdzie również od trzymałem informację żę lekarza niema a po pierwsze lekarz w pogotowiu nie przyjmuje pacjentów i żebym spróbował w POZ-cie lub ośrodku zdrowia - krew mnie zalała kompletnie.Po jasną d--ę w tym Mogilne ten szpital czy ośrodek zdrowia zamknąć te instytucje,a może panowie lekarze którzy tam powinni pracować mało zarabiają - no to dać im podwyżkę to w tedy będą normalnie pracować.A ja co tam zwykły pacjent NFZ musiałem szukać pomocy w drodze powrotnej do domu no i znalazłem w pobliskim Gnieźnie.Władzą Mogilna gratuluję takiej służby zdrowia a dyrekcji SPZOZ-u tak wspaniałego personelu i takiej kadry lekarzy?. NIE DO ZOBACZENIA!!!!.

 » wybory (magik | 06-03-2017, 06:52:19)

Widać,że wybory tuż tuż.....;]

 » szpital (nul | 04-03-2017, 17:48:30)

moze kostnice tam zrobic bo do tego szpitala strach isc

 » rozbiurka (obserwator | 03-03-2017, 14:08:41)

Myślę że firma która zajmie się rozbiórką tego budynku już jest wybrana chyba że się coś zmieni? - ta firma to firma z Głęboczka - do zarobienia jest niezła kasa!.

 » szpital w Mogilnie ? (rudy | 03-03-2017, 14:03:47)

Prędzej się byk Barczakowi ocieli, niż w Mogilnie powstanie nowy szpital z 5 oddziałami a może 7 -9 ???

 » wjazd (ja | 03-03-2017, 06:42:29)

moim zdaniem wjazd/wyjazd do /ze szpitala,wraz z izbą przyjęć, powinien być od strony ulicy Kościuszki, nie wyobrażam sobie karetki jadącej z ofiarą wypadku objeżdżającą dodatkowo 2 ulice by dojechać do szpitala...

 » do seniorka (do seniorka | 03-03-2017, 06:38:28)

z tego co wcześniej pisali ma być on w strzelnie

 » Dom dziennego pobytu dla seniorów (Seniorka | 02-03-2017, 21:53:02)

a gdzie ma być ten dom dziennego pobytu dla seniorów?? Wie koś??

 » wyburzenie zbędnego budynku na działce pod nową lecznicę (Dokąd mają iść partie ? | 02-03-2017, 20:52:48)

Zastanawiam się nad działaniem tzw Rady P. : dlaczego radni uchwalili 100 baksów na rozbiórke tego obiektu ? Przecież mogli uchwalić dowolną inną kwotę np. 187 tysiaków ! Przecież jak sie projektuje inwestycje to najważniejsze są rozbiórki na których można zarobić ... Bo przecież po co byłby plan rozbudowy obiektu szpitalnego z odpowiednimi wyliczeniami kosztowymi, kiedy radni mogą to autorytatywnie ustalić poczynając od początku ... I można to zacząć bez zbędnej zwłoki - najlepiej od razu ... A co dale będzie - to się zobaczy ...

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (0)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (6)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (15)
 » Została finalistką olimpiady (4)
 » Ukarali 21 kierowców (3)
 » Motorowerzysta z promilami (2)
 » Potrącił na pasach 11-latkę (9)
 » CIECHRZ: Auto spadło z lawety (6)
 » Parowóz przejechał przez Mogilno (3)
 » Kierował mając ponad 2,5 promila (15)
 » Dołożył pół miliona, choć radni byli przeciw (81)
 » Pyszadło 2018 z Markiem Koterskim (2)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016