Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Reforma odłożona w czasie

2017-03-01 22:18
 

Radni Rady Miejskiej w Strzelnie odłożyli w czasie uchwalenie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

Radna Irena Mohylowska podczas minionej sesji apelowała o zdjęcie z porządku obrad punktu dotyczącego projektu sieci szkół przedstawionego radzie przez burmistrza Strzelna, Ewarysta Matczaka. Swój wniosek argumentowała chęcią podjęcia dalszych konsultacji.

- Zgłaszam wniosek formalny komisji oświaty o zdjęcie z porządku obrad z punktu 9 uchwały numer 12 w celu spotkania się radnych z dyrektorami szkół i kuratorem oświaty (...) Chcieliśmy, aby dyrektorzy szkół mogli się wypowiedzieć - mówiła Irena Mohylowska.

Innego zdania był Dawid Nowak, który zaznaczał, że ewentualne dalsze spotkania, czy konsultacje nie wniosą nic szczególnego do spraw związanych z reformą oświaty.

- Zupełnie nie rozumiem, dlaczego mamy to ściągać. Jeżeli chodzi o spotkanie z dyrektorami to uważam, że to spotkanie nic nie wniesie. Dyrektorzy się spotkali i tak nic nowego nie wnieśli (...) Mam wrażenie, że to raczej strach, albo lęk niektórych radnych przed głosem opinii publicznej po ewentualnym przyjęciu tej uchwały - twierdził radny Dawid Nowak.

Głos radnej Mohylowskiej poparł z kolei radny Ryszard Chudziński, który zalecał ponowne omówienie obecnej sytuacji oświatowej, by dzięki temu nie podjąć pochopnych i emocjonalnych decyzji.

Z kolei według Magdaleny Harasimowicz-Zawodniak przełożenie podjęcia decyzji w niedalekim czasie ma świadczy o chęci pogłębienia dyskusji i braku jakiegokolwiek strachu ze strony radnych.

Oprócz tego Ryszard Kotliński nie widział przeszkód, by postąpić zgodnie z wnioskiem zaproponowanym przez Irenę Mohylowską. Zauważał także, że tego typu działania doprowadzą do przeciągnięcia w czasie ważnych decyzji.

- Co prawda podzielam zdanie kolegi, że to nic nie zmieni, ale jeżeli rada tak chce, to powinniśmy tak zrobić (...) To nic nie zmieni, tylko przeciągnie pewne decyzje - mówił radny Kotliński.

Ostatecznie z porządku obrad została zdjęta uchwała dotycząca projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Za wnioskiem radnej Ireny Mohylowskiej zagłosowało 11 radnych, dwóch było przeciwnych i dwóch wstrzymało się od głosowania. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [9]» dodaj komentarz   

 » Reforma oswiaty (Wiesniaczka | 07-03-2017, 21:51:45)

Haha, dzis juz wiadomo, ze Radni nie maja pojecia o przepisach, straszne!! Dopiero pan Wizytator obecny na spotkaniu Radnych z dyrektorami i rodzicami oraz sami wiejscy przecież rodzice uswiadomili niedouczonych radnych, ze po 15 grudnia nastaly nowe przepisy... Tak wiec radni niepocieszeni musieli zwiesic nosy na.kwinte:) Wstyd, naprawde wstyd, ze tacy ludzie maja podejmowac tak wazne decyzje, nie majac elementarnej wiedzy... i jeszcze slowo na temat tygodnika Pałuki, brukowca nr 1. Zastanawiam sie z jakiej racji redaktorzy wydaja opinie, krytykują, nie sa.ani troche obiektywni nie majac jak mniemam rowniez podstaw wiedzy z zasad obecnie wprowadzanej reformy oswiaty.. nic dziwnego zatem, ze na swojej witrynie nie maja miejsca na opinie i polemike, po prostu sie jej boja:)

 » Szkoły (ja | 03-03-2017, 15:32:03)

No i co wsioki utarły nosa. Wstyd, że oni znają ustawy, paragrafy i zarządzenia ,a nie radni. I co teraz zrobi Pani prezes ZNP? Może pójdzie na emeryturę? Pożyjemy zobaczymy :)

 » Szkoly (Ja | 02-03-2017, 23:54:59)

Najwieksze gratulacje naleza sie pani prezes ZNP, która swoim zachowanie pokazuje teraz którzy nauczyciele się dla niej liczą. Tak tylko nauczyciele z gimnazjum.Ją nie interesują inni. Ważne żeby ona i.inni emerytowani nauczyciele mieli prace. Młodzi moga się przekwalfikowac. Nie wiem czy ona nie trzyma razem z redaktorami najpopularniejszego brukowca ? Tam tez sie wypisuje sie niestworzone rzeczy na temat wynagrodzeń nauczycieli o likwidacji szkół wiejskich. Tylko zapomniano o tym , że wygaszane zostają gimnazja a nie szkoły podstawowe. No tak ale przecież wsioki nie muszą mieć pracy. A jeszcze jedno gdzie są te wielkie oszczędności po zamknięciu już kilku szkol wiejskich. Gdzie są te pieniądze. A czemu nikt nie pisze ile doklada sie do ZAZu. Tak bo najlepiej doczepic sie oswiaty.

 » Oświata-pasożyt (TOLO | 02-03-2017, 17:39:38)

Matczak MUSI ODEJŚĆ.!!!!!!!

 » zachowanie dyrektora (obserwator | 02-03-2017, 13:29:18)

podczas wizyty "kozy" z Bożejewic jeden z dyrektorów trzyma łapy w kieszeniach -kto kogo powinien wychowywać?

 » gra pozorów (Swój | 02-03-2017, 13:12:54)

No i Kicia ma rację, a nie radna M. Mąci temu burmistrzowi, albo działa w uzgodnieniu. Nie pierwsze to zamotanie sesyjne dla pozorów, że to niby psl jest opozycją dla pisu. Przypominam, że radna M. została radną jednym wątpliwym głosem. Wystarczy, że poseł Latos przyjedzie na \\\"sesyjum\\\" i uchwałka przejdzie w 100%, tak jak szpital pozostanie w Strzelnie i insze obiecanki cacanki. Emeryci na emeryturę, a robotę dać młodym, bo niedługo z nich w Strzelnie nikt nie pozostanie. Ciągle w tym naszym Strzelnie gra pozorów, picowanie i budowanie placyków rekreacyjnych przy pomnikach, na które nikt nie przychodzi. Ot dzieła radnej M.

 » szkoły (kicia | 02-03-2017, 11:32:08)

Tu nie chodzi o dobro dzieci tylko o dobro nauczycieli w Strzelnie, głównie już na emeryturach i ich nadgodzinach. Wiekowe wuefistki, matematyczki itp. "zasłużone" ciała pedagogiczne niech już sobie odpoczywają na emeryturach a nie mącą w koło. A rada miejska w Strzelnie w połowie jest radą pedagogiczną i ma niewiele ciekawego do zaoferowania.Lepiej dojechać nauczycielowi niż dowozić dzieciaki z kilku wsi. W SZKOLE DZIECI SĄ NAJWAŻNIEJSI A NAUCZYCIELE TO TYLKO DODATEK I OBSŁUGA !!! A burmistrz to jest za ... a nawet przeciw !

 » Reforma szkolna (Ja | 02-03-2017, 11:23:52)

Bardzo mądra decyzja. Przecież bardzo niedawno radni się dowiedzieli ,że trzeba podjąć decyzję dotyczącą szkół. Nie było czasu na konsultacje ! Dopiero teraz jak czas podjąć uchwałę zorientowali się ,że przydałyby się konsultacje ! Brawo pani Ireno !!!!

 » szkoły (abc | 02-03-2017, 09:09:03)

i bardzo dobrze Tą durną antyreformę wszystkie gminy powinny odłożyć w niewczas. Jedynym dobrym rozwiązaniem jest jej niewprowadzanie.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Śmieciowy regulamin z opóźnieniem (0)
 » Rolniku, uważaj na pszczoły! (0)
 » Pijany jechał ciężarówką (0)
 » Wypadek na obwodnicy Mogilna! (40)
 » Druhowie zapraszają na festyn (3)
 » 5. urodziny Kabaretu NA WYNOS (2)
 » Strzelno z Pomnikiem Historii (5)
 » Obywatele złapali złodzieja (3)
 » Na znak pamięci rozdali żonkile (0)
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (6)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (22)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (16)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016