Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Pamiętali o Żołnierzach Wyklętych

2017-03-01 17:18
 

Członkowie mogileńskiego koła Prawa i Sprawiedliwości uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W środę, 1 marca w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W związku z tym przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Walk o Polskość Ziemi Mogileńskiej na mogileńskim rynku. Jak sami zaznaczają byli jedyną delegacją, która w ten sposób uczciła to święto. (I | fot. facebook.com/Prawo-I-Sprawiedliwość-Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [14]» dodaj komentarz   

 » wyklęci (mieszkaniec | 03-03-2017, 13:23:26)

Jeżeli CI PANOWIE mają być przedstawicielami PANA PREZESA to chyba jakieś nie porozumienie i kpina w biały dzień - ale jak mówi powiedzenie ; JAKI PAN TAKI KRAM ; - i ; WSZYSTKIE CHWYTY DOZWOLONE ;- ;TONĄCY BRZYTWY SIĘ ŁAPIE ;-- no i jest fajnie.

 » zolnierze przeklecii (SRD | 03-03-2017, 12:43:37)

TO BYLI ZWYKLI BANDYCI ,TO TAK JAKBY SIE FASZYSTOW I UPOWCOW UPAMIETNIALO pis SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!

 » Rrr (Kobalt | 02-03-2017, 11:30:34)

Najbardziej nie podoba mi się fakt,że do jednego worka wrzuca się wszystkich,którzy nie złożyli broni po 1945. Byli wśród nich prawdziwi bohaterowie,ale również ludzie jak Ogień czy Bury.Udowodniono im zbrodnie na ludności cywilnej..także na Polakach.Proszę poczytać np. W encyklopedii. Władze AK oraz rząd na uchodźstwie rozwiazaly AK i nakazały zaprzestania działań zbrojnych. Dodam,ze w opracowaniach historycznych pojawiają się tzw bandy działające na naszym terenie pod przykrywką np.AK. Jednak nigdy nie należące do żadnej podziemnej organizacji. Te bandy rabowaly, napadaly na cywilów...

 » żal tyłek ściska (mieszkaniec | 02-03-2017, 09:24:27)

naprawdę żenujące są niektóre komentarze. dziś zamiast za szpalerem delegacji pis wypisywać głupoty , trzeba było iść pod pomnik i wspomóc tą delegację. bo oni wyglądają jak geodeci rozdzielający grunty podczas reformy rolnej i po wpadce w ręce żołnierzy wyklętych czekali na egzekucję. a swoją drogą ktoś tu piszę o emeryturach 10 tysięcznych byłych ub lub strzelaniu w tył głowy do 1989 roku. a może by pan podał nazwisko tego który strzelał w tył głowy oraz tych którzy z ub mają po 10 emerytury. dobrze by było samemu się podpisać prawdziwym nazwiskiem byśmy wiedzieli kto ma taką wiedzę.

 » uyt (8765 | 02-03-2017, 09:24:01)

tak kiedys bedziemy ich ustawiac, w rzędzie

 » Weryfikacja (Frank smootha | 02-03-2017, 06:29:11)

Za dużo wątpliwości jest wokół rzekomych wyklętych żeby wrzucać wszystkich do jednego worka i gloryfikowac niczym świętych. Może jakaś weryfikacja by się zdała? Ładnie się to sprzedaje, to fakt. Fajnie się przy tych obchodach pokazać, wcisnąć w jakąś fotkę przy okazji. Wyklęci tu, wyklęci tam... Tylko jakoś tak dziwnie coraz więcej sygnałów o tych czarnych owcach i wątpliwości...

 » wyklęci (jan | 01-03-2017, 21:30:43)

PZPR wam brakuje i śmietanki i więzień politycznych. Brawo PIS ,że jesteście pokazujcie lokalnych sprzedawczyków i ubeków. Pokazujcie i gloryfikujcie bohaterów.

 » bohaterowie (obserwator | 01-03-2017, 21:27:31)

Należy zaczerpnąć wiedzy o wyrobnikach służącym sowietom do 1989 . Za to ,że strzelali w tył głowy brali emerytury po 10 tys. zł.Doskonale sprzedawczyki potrafili oczerniać bohaterów. Teraz jak im zabrali się za d..y to się krzywda dzieje .

 » pis=pzpr (wagowy | 01-03-2017, 20:55:42)

" szybko zapominamy o czas które minęły , o ormowcach, ubekach, donosicielach" Nie zapominam, sporo ich teraz w pisie. To największy sukces PZPR, że przechciła się na pis i przejęła w Polsce władzę jako "prawica".

 » Sama lokalna śmietanka łasa na żądzenie !!!! (Patriota | 01-03-2017, 20:52:40)

Żeby kogoś gloryfikować lub potępiać moim skromnym zdaniem należy zaczerpnąć wiedzy wszechstronnej o danym fakcie,a jak wiadomo to i pośród owiec znajdą się i wilki.Zakłamuje się obecnie powojenną historię Polski w imię poprawności politycznej i wchodzenia jankesom w cztery litery ,więc należy wszystko co działo się po wojnie ludziom zohydzić w myśl że to były czasy niewolnicze.Proponuję poczytać sobie co robiły leśne bandy na Suwalszczyźnie czy w Bieszczadach-co byli im winni miejscowi chłopi uwłaszczeni na majątkach przedwojennych dziedziców że wyżynano całe rodziny tylko za to że jako przedwojenni parobkowie odważyli się wziąść ziemie z Reformy Rolnej ? lub co złego zrobili nauczyciele uczący chłopskie dzieci likwidując analfabetyzm że płacili za nauczanie życiem ? Żołnierze przeklęci cały czas słuchali rządu londyńskiego który zwiał jeszcze zanim na dobre wybuchła wojna i sobie tam całkiem syto żył przejadając przedwojenne rezerwy polskiego złota wywiezione do Anglii po których do dzisiaj nie ma śladu .Przeklęci to ci co potracili przedwojenne majątki i nie mogli się pogodzić z tym że przedwojenni parobkowie mogą być posiadaczami ziemi ,że mogą umieć czytać i samodzielnie myśleć nie zawsze słuchając proboszcza .Mordercy niewinnych ludzi - kobiet,dzieci i prostych ludzi niech będą przeklęci!!!!!

 » Prawda (opiekun | 01-03-2017, 20:12:00)

Może wagowy napiszesz ile dzieci i dorosłych zabili służb PRL ? Widzę,że szybko zapominamy o czas które minęły , o ormowcach, ubekach, donosicielach itp sprzedawczykom. Oni żyli ponad stan kosztem innych. Bohaterowie walczyli z okupantami sowieckimi i sprzedawczykami z polski, bo Polakami ich nie nazwę. CHWAŁA BOHATEROM

 » Żołnierze (gg | 01-03-2017, 19:35:46)

Starsi pamiętają wyczyny tych bandytów.

 » 187 świec (Wagowy | 01-03-2017, 19:34:31)

Dziś w Częstochowie zapalono 187 świec. Na tyle szacowana jest liczba dzieci zabitych przez bandytów z lasu. Cześć i chwała ofiarom...bandytów przeklętych

 » bohaterowie (obserwator | 01-03-2017, 19:15:50)

Brawo ,że nareszcie się o tym mówi. Tyle lat się tych bohaterów oczerniano , by zmienić historię. Wychwalano ubeków i zdrajców którzy okradali nasz kraj. Panowie proponuję uczcić pamięć naszych lokalnych wyklętych. Tacy też żyli na naszej Mogileńskiej ziemi.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Dzisiejszy festyn odwołany (0)
 » Drugi burmistrz bez absolutorium (9)
 » Można jeść owoce i warzywa (3)
 » Kolejne skażenie wody! (8)
 » Wichura przeszła przez powiat (8)
 » O bezpieczeństwie nad wodą (1)
 » DW 255 jeszcze w planach (12)
 » Pamiętają o zbrodni katyńskiej (0)
 » Sportowe zmagania uczniów (1)
 » Nowy chodnik w Przyjezierzu (13)
 » Straty za śmieci coraz większe (30)
 » Parafialne zmiany (8)
 » Burmistrz Duszyński bez absolutorium (53)
 » Medale dla mieszkanek (6)
 » 95 lat temu poświęcili figurę (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ