Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Starosta zawiadomił prokuraturę

2024-04-04 01:24
 

Starosta Tomasz Krzesiński złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego dyrektora strzeleńskiego Zespołu Szkół, Piotra Cieślika. Dotarliśmy do podsumowania audytu, który wskazuje do jakich nieprawidłowości miało dochodzić w szkole.

Pod koniec marca starosta mogileński Tomasz Krzesiński złożył zawiadomienie w mogileńskiej prokuraturze o podejrzeniu popełnienia przestępstwa niedopełniania obowiązków i działania na szkodę interesu publicznego przez byłego już dyrektora Zespołu Szkół w Strzelnie, Piotra Cieślika. Starosta zarzuca byłemu dyrektorowi m.in. wiele nieprawidłowości w prowadzeniu dokumentacji szkoły, niestosowanie się do zarządzeń starosty, brak nadzoru nad radą pedagogiczną, wydatkowanie pieniędzy z komitetu rodzicielskiego bez stosownych dokumentów (zakup m.in. kwiatów, prezentu dla proboszcza, artykułów spożywczych, sprzętów) oraz możliwość naruszenia dyscypliny finansów publicznych. W zawiadomieniu do prokuratury wskazano także na możliwość naruszenia ustawy o zamówieniach publicznych, czy brak nadzoru w obszarze wynagradzania pracowników. Były dyrektor miał zawierać umowy ubezpieczenia uczniów tylko z jedną firmą, bez wcześniejszego rozeznania rynku oraz ubezpieczać budynki szkoły, choć taką samą polisę posiadało starostwo.

Według informacji uzyskanej przez starostę, Piotr Cieślik miał wykorzystać pełnioną przez siebie funkcję w celu osiągnięcia korzyści majątkowej polegającej na wyznaczeniu siebie samego na opiekuna stażu nauczyciela i przyznaniu sobie samemu dodatku funkcyjnego z tego tytułu (przestępstwo z art. 231 par. 1 i 2 k.k.).

Zawiadomienie do prokuratury zostało sporządzone po otrzymaniu informacji na temat funkcjonowania kontroli zarządczej w jednostce organizacyjnej Starostwa Powiatowego w Mogilnie - Zespole Szkół w Strzelnie sporządzonej przez audytora wewnętrznego. Wskazano tam, że zachodzi wysokie ryzyko naruszenia przepisów prawa oraz legalności działania. Audytorka zarekomendowała przeprowadzenie szczegółowej kontroli w zakresie zamówień publicznych oraz zakresie działania Rady Rodziców. Wątpliwości audytu budzą trzy kwestie:
- funkcjonowanie jednostki na podstawie nieaktualnych ram prawnych głównie dotyczących zamówień publicznych,
- współpraca jednostki z Powiatowym Centrum Oświatowym,
- liczne nieprawidłowości w zakresie funkcjonowania Rady Rodziców. (PK | fot. arch.)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [74]» dodaj komentarz   

 » Władze Strzelna (Czytelnik | 13-04-2024, 16:21:03)

Co to ma znaczyć ,że na jednym z portali pisze się o rzekomej koalicji większościowej z przewagą radnych popierających D. Chudzinskiego i jego politykę. Okazuje się że prawda jest inna koalicje tworzą inni ludzie. Co to za stek bzdur i zakłamanie każdy może sobie pisać co chce ? Prawo do wyrażania własnych poglądów i przekazywania informacji? Kłamstwa i cwaniakowania wprowadzanie w błąd opinii publicznej. Polityka Strzelna i jego władzy zakłamanie. Gdzie jest prawda? Jak można takim ludziom wierzyć i zaufać .Co za tupet .Manipulowanie ludźmi .Moim zdaniem cios poniżej pasa.

 » Strzelno (gosc | 10-04-2024, 12:27:59)

czy to prawda że nie mozna być dyrektorem i startować na radnego

 » Cieślik (Gandalf | 10-04-2024, 10:56:51)

Nic nie robił jako radny gminy i nic nie będzie robił w powiecie. Chyba że burmistrz będzie mu mówił co ma robić. Mam nadzieję , że chociaż dla dobra Strzelna,a nie w swojej wojence ze starostą

 » Tomografia mózgu (Wiesław | 09-04-2024, 18:23:01)

Miłe co piszesz. Jest spora różnica między wiedzą teoretyczną i umiejętnościami stosowanymi z sukcesami w praktyce. Pedagog, lekarz nie są typowymi urzędnikami i nie mogą być z racji tej profesji natury, że prokurator nie jest obrońcą. Mówi się, że polityka jest brudna. System zkonstruowany tak, by na wierzchu pływały największe kanalie sprawujące pełną kontrolę. Czy to prawda? Czy w takim świecie jest jeszcze miejsce dla pedagoga cieszącego się szacunkiem, uznaniem? Może już nie ma, może to uczeń nie znający granic, któremu wszystko wolno ocenia nauczyciela. Dzięki za słowa wsparcia. Beknąć za tulipany to chyba przesada.

 » Cieslik-matura (Yaga | 08-04-2024, 22:11:01)

Panie dyrektoże jestesimy z panem. Bez pana pomocy nigdy tej matóry bym nie mjała,dzienkuje

 » ototo (Mieeetek | 08-04-2024, 15:43:25)

A ja żem zawiadomił Józka i Zenka!

 » PSL (Dejavu | 05-04-2024, 21:49:40)

Panie Cieślik.. JAKI MIAŁ PAN UKŁAD Z PSL ŻE ZOSTAŁ PAN DYREKTOREM SZKOŁY?... Chore czasy nastały . Że w naszej gminie dyrektorzy są powoływani bez konkursów.

 » Prokuratura (Konrad | 05-04-2024, 20:53:26)

Dyrektor z Bielic też miał być przed prokuraturą i co??? Ręka rękę myje, każdy dostał swoją dolę i obmyci z swoich ,,win" Dalej posadka jest na konto wpływa co miesiąc kasa i źle.

 » Pensje dyrektorów szkół a ich majątek, Pensje małe , a .... (WYBORCA MA PRAWO WIEDZIEĆ | 05-04-2024, 20:25:52)

Dyrektorzy szkół nawet w dużych miastach mają pensje z 1500 wieksze od nauczycieli. Więc ,, bida ". Nie stać dyrektorów szkół np. na działeczkę, dom , mercedesa audice lub BMW i wycieczki zagraniczne itp. Tak zwykłym ludziom nie powinno sie zaglądać w portfel, ale osobom bawiacym sie w politykę juz tak. Więc nie badzmy naiwnymi idiotami . WYBORCY MAJA PRAWA SPRAWDZAĆ I OCENIAĆ PRACĘ POLITYKÓW ORAZ W PEWNYM SENSIE ICH FINANSE. PRZPROWADZAĆ AUDYTY W ICH INSTYTUCJACH ITP.

 » ,,po trupach do władzy" (Strzelnianin | 05-04-2024, 20:01:56)

Ale niektórzy mają ,,chore i niebezpieczne parcie na władzę" Mam nadzieję, że mieszkańcy Strzelna dokonają mądrego i słusznego wyboru!

 » Cieślik (xxx | 05-04-2024, 19:53:26)

żenujące widowisko zafundował nam chudziński i Cieślik. Tak kłamać w żywe oczy. Faktów nie da się nagiąć, były przekręty i prokurator to udowodni. Dążenie Chudzińskiego do zapewnienie sobie posłusznego radnego powiatowego jest tak wielkie że gotów jest postawić cały swój autorytet na szali. i te sformułowania wielki człowiek wspaniały radny, kto zna rzeczywistość ten wie jak odbiega ten wizerunek Cieślika od prawdziwego

 » Kłamstwo (Mietek | 05-04-2024, 18:49:28)

Na SO Panie Cieślik powiedziałeś nieprawdę. Żadnej marki Pan sobie nie wyrobił. A listy z oparciem dlla Pana nigdy do starostwa nie dotarły. A ta marka niby na czym ma polegać???

 » Kłamstwo (Mietek | 05-04-2024, 18:48:48)

Na SO Panie Cieślik powiedziałeś nieprawdę. Żadnej marki Pan sobie nie wyrobił. A listy z oparciem dlla Pana nigdy do starostwa nie dotarły. A ta marka niby na czym ma polegać???

 » Radny (Demo | 05-04-2024, 18:48:41)

Aż nie wierzę. P. Cieślik jest w radzie miejskiej. Ale mnie to zdziwiło. Nie ujawniał się całą kadencję a teraz no proszę ale się uaktywnił. Wygłaszając dzisiaj oświadczenie jakoś nie tęgo wyglądał. Jakby wystraszony.....

 » Prokuratura (Dyrektor | 05-04-2024, 15:28:21)

To nie moja ręka

 » do audytu wewnętrznego tutejszego starostwa (UPS | 05-04-2024, 15:18:10)

Dlaczego nie przeprowadzono żadnego audytu w czasie kiedy Pan Cieślik był Dyrektorem ZS, a nie dopiero teraz i to tylko przez to, że jest kandydatem na RADNEG POWIATOWEGO

 » do mieszkaniec (UPS | 05-04-2024, 15:15:21)

Gdyby Pan P.Cieślik był kandydatem na radnego do gminy nie byłoby problemu. Ale jeśli przejdzie, tak jak kandyduje na radnego powiatowego, to może namieszać. I tak trzymać Panie Cieślik.

 » Blazenada (8 Strzelno | 05-04-2024, 15:14:44)

Kiepsciutkie wystąpienie Panie Cieślik. Nic się Pan nie obronił i burmistrz już nie pomoże. Nie pomoże

 » Czytajcie, co napisał Rudy o 12.51 (Wyborca | 05-04-2024, 15:11:17)

Rudy, dziękuję za odwagę, chyle czoła przed takimi ludźmi. Napisał Pan 100% racji. To wszystko jedna prawda.

 » O Cieśliku (Cecylia | 05-04-2024, 14:56:16)

Co audytor sobie wymyślił? Przecież tego moim zdaniem co przedstawił audytor nie da się wymyślić.

 » Wybory (Mieszkaniec | 05-04-2024, 14:07:45)

Najważniejsze w tej całej układance gminnej jest równowaga, dlatego ważne jest żeby do rady weszli ludzie niezależni od układów bo w innym przypadku monopol na wszystko ma jedna osoba jak to się dzieje w Strzelnie. Nawet ta osoba może rządzić gminą, tyle tylko że nie może mieć za sobą kilkunastu statystów klakierów, a rozsądną radę. Wiele razy popodnoszono tutaj sprawę zatrudnienia przez burmistrza, czy radni nie mają nic do powiedzenia w tej kwestii że wiele osób ubiegało się o pracę i się nie doczekało, a inni dostali pracę od zaraz w jednostkach podległych gminy począwszy od Biblioteki, Opieki Społecznej, Domu Kultury, Domu Samopomocowego, ZAZ, szkołach itd. itd.

 » Afera (Edyta | 05-04-2024, 13:06:26)

Szczerzę, miałam głosować na Cieślika. Ale po tym wszystkim na pewno zdecydowanie nie. Wolę oddać swój głos na jedynkę lub czwórkę z Niezależnych.

 » zespól szkół (rudy | 05-04-2024, 12:51:46)

Oj coś nie szcześcia ten Zespół Szkół w Strzelnie, ciągle jakieś nieciekawe sprawy wychodzą a było tak od bardzo dawna. A to ktoś sie za mocno napił, nikt mu nie pomógł, sprawa wyciszona i udupiona, ktoś tam sporo przekrecił, nawet musiał "chorować w Gnieźnie" przy drodze do Łubowa, teraz znowu ta sprawa. Oj nie ma ta szkoła dobrej opinii, o dziwnych od zawsze układach w tej szkole wszyscy wiedzą a i klub AA też by si tam przydał, co źle pisze? Wszyscy o tym wiedzą, przecież nie pisze kto i z kim IV przykazanie łamał. A "prywatny" tor nauki jazdy na boisku? No na razie starczy, na inne przyjdzie czas.

 » do "antywyborca" (mk11111111111 | 05-04-2024, 11:28:06)

A Cieślik to nie działał z Matczakiem ?? Może każdy Radny powinien pod koniec kadencji pochwalić sie swoją działalnością dla wyborców. A promowana pani z rudą fryzurą była nawet przewodniczącą Komisji Budżetowej i co i dalej wyciąga ręce po dietę. A hasełka o pracy dla mieszkańców i zalatwianie sobie posady w MOPSIE to tez standard ????

 » Święty Piotr (Mieszkaniec | 05-04-2024, 11:10:23)

Z całym szacunkiem do Pana Piotra ale jako radny przez tyle lat nie zrobił praktycznie nic dla gminy. Teraz zarzuty, które nie wzięły się z nikąd, także nie jest taki święty za jakiego wszyscy Go mają... I to nie przypadek, że nagle lansuje się przy Burmistrzu, może liczy na pomoc w sprawie zarzucanych mu niedogodności... Układy układziki cd.

 » Święty Piotr (Mieszkaniec | 05-04-2024, 10:20:34)

Z całym szacunkiem do Pana Piotra ale jako radny przez tyle lat nie zrobił praktycznie nic dla gminy. Teraz zarzuty, które nie wzięły się z nikąd, także nie jest taki święty za jakiego wszyscy Go mają... I to nie przypadek, że nagle lansuje się przy Burmistrzu, może liczy na pomoc w sprawie zarzucanych mu niedogodności... Układy układziki cd.

 » Podatnik (Wyborca 1 | 05-04-2024, 09:09:29)

Pan Chudziński dywany położył na drogach wiejskich ,a jaką gwarancję daje że wytrzymają na długie lata ,ściema pieniądze podatnika wywalone w błoto i ekipa burmistrza robi sobie fotki kpina i obłuda panie i panowie radni wy zapomnieliście kto was wybiera i po co, kogo macie reprezentować wstyd i hańba te wasze wywody Jeżeli chodzi o mój głos to na was nie oddam. A NA BURMISTRZA CHUDZIŃSKIEGO NA NIE i tak jak tam ktoś już napisał AUDYT W CAŁEJ GMINIE od A do z

 » Proszę odpowiedzieć (UPS | 05-04-2024, 09:07:55)

Czy zostanie podane do publicznej wiadomości przynajmniej funkcja osoby przeprowadzającej audyt? Szukam na BIP Starostwa i nie mogę znaleźć żadnej informacji. Z tego co zostało napisane w tym artykule wynika, że Prawo Oświatowe nie bardzo jest tej osobie znane i na pewno audytor wewnętrzny jest służbowo podporządkowany staroście mogileńskiemu. A to już jest niesmaczne.

 » Cieślik (antywyborca | 05-04-2024, 08:03:47)

Do wyborcy a kiedy to Pieszak stał się taki mądry jako przewodniczący rady razem z Matczakiem działał i doprowadził gminę do upadku

 » 2 miesiące (gargamel | 05-04-2024, 07:17:56)

To będziemy mieli radnego na 2 miesiące;)

 » ZS (Bona | 05-04-2024, 06:50:44)

P. Chudzinski najpierw obsadził stołek dyrektorski swoim ponoć nieskazitelnym kolegą z Trzemeszna, który nie sprawdził się i przy tym narobił długów . Więc po cichutku , zamiatajac pod dywan niegospodarność byłego dyrektora nadarzyła się okazja żeby go ze stołka zrzucić pod pretekstem choroby i urlopu zdrowotnego. No i patrz za chwilę dziwnym zbiegiem okoliczności p. Cieślik ,pewnie znów nieskazitelny człowiek , kolegą p. Burmistrza ma takie szczęście,że trafia mu się stołek dyrektora, prawie natychmiast ,po przegranym konkursie. To już nie jest dla mnie ani trochę dziwne. Układy i ukladziki to działania obecnego burmistrza. Aż strach co będzie jak uda mu się rządzić kolejną kadencję.

 » Cieślik (Mieszkaniec S | 05-04-2024, 05:29:19)

Przede wszystkim chcemy wiedzieć co takiego dokonał p Cieślik przez te wszystkie lata gdy był radnym w Strzelnie? Bp , że ma parcie na pieniądze to wszyscy wiemy albo przynajmniej większość społeczeństwa strzelna. Ja go nie kojarzę z żadnym pomysłem który miałby jakiś wpływ na rozwój gminy. Teraz się lansuje przy burmistrzu jakby nie wiadomości czego dokonał, a prawda jest taka, że popularność zyskał tylko dzięki temu, że wiele lat był dyrektorem szkoły i ludzie go znają

 » Prośba o opinię (Wyborca | 05-04-2024, 00:49:54)

Do Pana Pieszaka Jest Pan Niezależnym i mądrym człowiekiem i znającym przepisy. Bardzo wielu mieszkańców darzy Pana szacunkiem za niewzmiena postawę. Proszę o opinię na temat tej sprawy.

 » Do Pana Pieszaka (Wyborca | 05-04-2024, 00:09:23)

Prośba Z Pana zdaniem liczy się wielu mieszkańców. Jest Pan Niezależnym i mądrym człowiekiem. Wszyscy wiedzą, że zna się Pan na przepisach i umie wypowiedzieć. A jakie jest pańskie zdanie w tym temacie.

 » Pytania do wszystkich obecnych radnych popierających obecnego burmistrza (Kierowca | 04-04-2024, 23:53:06)

Naprawdę nie macie odwagi odpowiedzieć na pytania dotyczące drogi przy stajni w Łąkiem? Czyim interesem kierowaliście się uchwalając tegoroczny budżet z kwotą 50 tysięcy złotych na wykup gruntów pod szeroką drogę przy stajni? Dlaczego w Łąkiem mieszkańcy będą jeździć dalej po dziurawej drodze powiatowej a pod stajnią będzie nowa droga?

 » Cwaniactwo (Strzelniok | 04-04-2024, 23:40:10)

Tępić cwaniaków i ich cwaniactwo. Nie krytykuj Starosty. Szkoła ZS w Strzelnie podlega pod powiat. A zarząd powiatu ma obowiązek zgłosić wyniki kontroli do prokuratury. Widać jak sitwa chce przejąć władzę w powiecie. Oczywiście poprzez knucie. A tu fakty mówią że coś jest nie tak. No to trzeba atakować powiat. Powiat musi sprawę przenieść do Wielkopolski, bo tu są duże powiązania koleżanki i kolesie. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Już niedługo.

 » Cwaniactwo (Strzelniok | 04-04-2024, 23:39:25)

Tępić cwaniaków i ich cwaniactwo. Nie krytykuj Starosty. Szkoła ZS w Strzelnie podlega pod powiat. A zarząd powiatu ma obowiązek zgłosić wyniki kontroli do prokuratury. Widać jak sitwa chce przejąć władzę w powiecie. Oczywiście poprzez knucie. A tu fakty mówią że coś jest nie tak. No to trzeba atakować powiat. Powiat musi sprawę przenieść do Wielkopolski, bo tu są duże powiązania koleżanki i kolesie. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Już niedługo.

 » Dotyczy podatników (Wyborca | 04-04-2024, 22:36:20)

Tak jak Warszawie w sejmie są prowadzone Audyty i podkomisje w sprawie zarządzania Polską ,tak powinien być przeprowadzony Audyt rzetelnie w całej naszej gminie Strzelno i to było by sprawiedliwe Wyborca

 » Xxx (Anonymus Michał | 04-04-2024, 22:16:39)

Cieeślik , Zoowczak Cchudzinski to spuścizna PSLU.. Tylko się pokłócili między sobą . Różnica jest taka że cccudy ma swoje prywatne media.

 » kopacz (lis | 04-04-2024, 21:59:57)

Panie Krzesiński, wspólnie z Lisieckim o chorych ambicjach, wykopaliście Pana Nowackiego, a teraz przed wyborami ,chce pan zrobić to z Panem Cieślikiem. Jest pan żałosny, nie pomoże to panu w wyborach, ludzie wiedzą czym pan pachnie.

 » przerost ambicji (oko | 04-04-2024, 21:41:45)

Pan starosta chce się przedstawiać jako ten przyzwoity, pewnie to kwestia czasu jak i u niego pojawi się pewna instytucja.

 » .... (Mieeetek | 04-04-2024, 21:23:49)

ZBYSZKA NOSKA PAMIĘTAMY! Tamtych co go zostawili też!!!

 » Wybory (Mieszkaniec | 04-04-2024, 21:15:26)

Nie wiem jak państwo, ale ja zauważyłem ciekawą sytuację w Strzelnie, a mianowicie kiedy występuje burmistrz Pan Dariusz Chudziński za jego plecami ustawiają się w różnych konfiguracjach dyrektorzy, prezesi, radni, kandydaci na radnych i przez cały czas jego płomiennych przemówień milczą jakby nie mieli nic do powiedzenia, a przecież Strzelno jak mawia klasyk to wielka rzecz. To wygląda bardzo śmiesznie jak ludzie na stanowiskach gęsiego podążają za burmistrzem albo robią mu tło. To że burmistrz ma potężny pijar w Strzelnie w postaci Strzelno online to jedno, ale że potrafił podporządkować i wytresować politycznie ludzi inteligentnych to już jest wyższa szkoła jazdy. Tego w historii Strzelna jeszcze nie było.

 » Podsumowanie (Zwyczajny obywatel | 04-04-2024, 20:40:40)

Patrząc na te wzajemne przepychanki , aż żal iść głosować , czy ktokolwiek chciałby mieć Włodarza który ze wszystkim idzie do prokuratury, czy jest w tym logika, zauważam jeden problem w dzisiejszym społeczeństwie mimo upływu ponad 8 lat rządów partii PIS nie zaznaliśmy wewnętrznych problemów i przepychanek , wszystko natomiast rozgrywało się na łamach wspólnoty samorządu , czy chcemy żyć w powiecie który chwali się zgłoszeniem do prokuratury kogokolwiek. Jak szybko można z człowieka zrobić ,,diabła,, , nie ma żadnych oskarżeń , żadnych konkretnych dowodów a mimo to do publicznej wiadomości podaje się informacje o zgłoszeniach . Niech ten powiat się rozsypie , a serca Polek i Polaków będą napełnione miłością. Są Państwa w których o wszystkim decydują obywatele i wszystkim żyje się dobrze. I dążmy do tego ,nie idźmy na wybory, serduszka KO -ciężko komentować , serce się nigdy nie zmienia , ale bez serca nie da się tworzyć wspólnoty. Analizując te wszystkie fakty i fakciki zauważam jako osoba bezstronna patrząca na dobro naszych wnuków , że świat to bardzo trudna gra . Zazwyczaj mimo tego czy ma się w logo PIS,KO,PSL,POLSKA 2050 i tak wygra osoba która okazuje serce, która jest osobowością potrafiącą rozmawiać z drugim człowiekiem i wyjaśniać pewne kwestie za zamkniętymi drzwiami dążąc do kompromisu, niestety tego nie ma:jeden wielki bałagan.

 » Wybory (Karol | 04-04-2024, 20:02:52)

Czaplicki ten co niedawno był w radzie w Jeziorach teraz ze Strzelna startuje do powiatu. Przecież on nie ma nic wspólnego ze Strzelnem. Ludzie patrzcie kogo wybieracie, na kogo głosujecie.

 » Miej odwagę (UPS | 04-04-2024, 19:48:35)

Może odezwie się audytorka, która twierdzi, że działania Rady Rodziców są w gestii dyrektora szkoły. Oczywiście audytor wewnętrzny podlega służbowo pod starostę i stąd ta nieprzychylność do kontrkandydata.

 » Stanowisko (Mieszkaniec | 04-04-2024, 18:54:42)

Myślę że to dopiero góry aferowej i będą następne rzeczy

 » Przedwyborczy strach (absolwent | 04-04-2024, 18:12:24)

Panie dyrektorze Cieślik, głosujemy na Pana!!! Widać jak bardzo boją się naszego wspaniałego dyrektora skoro taką nagonkę sprokurowali. Szkoda, że tzw. audyt nie zajął się sprawami we wrześniu lecz dopiero teraz, jak idą wybory. Niech się martwią o audyt po ich rządach i po rządach ich lizusów, tych przywiezionych w teczkach jak za komuny, wtedy dopiero będą cyrki, ludzie obserwują. Co ten strach o utratę stołka robi z ludzi.

 » Do paki!!!! (Złodziej | 04-04-2024, 17:57:31)

Jazda,jazda!!

 » Do Wybory(Strzelno) (Ja | 04-04-2024, 16:30:40)

Nie pisz takich głupot, bo wstyd Strzelno przynosisz.

 » Pan Cieślik (Sprawiedliwy | 04-04-2024, 16:21:43)

Do wszystkich komentujących od kiedy to złożenie pisma do prokuratury oznacza winny. Poczekajcie na wyrok sądu a nie piszecie głupoty. A to co robi starosta to typowa walka polityczna. A nóż się uda i nie przejdzie Pan Cieślik. Dlaczego audytu nie zrobiono zaraz po zwolnieniu dyrektora tylko teraz przed wyborami.

 » wybory (Strzelno | 04-04-2024, 15:49:04)

JA POWIEM KRÓTKO -WSZYSCY PCHAJĄ SIĘ DO KORYTA,BO ZAWSZE JAKAŚ KASA WPADNIE I POZATYM KAZDY LICZY ŻE PRZY KORYCIE COŚ DLA SIEBIE ZAŁATWI,DLATEGO NIECH SE BĘDĄ CI RADNI CO BYLI ,BO CO MIELI ZAŁATWIĆ TO JUŻ ZAŁATWILI-GŁOSUJE NA TYCH CO SĄ ,BO WIEMY CO MAMY .

 » Do Autora (Wyborca | 04-04-2024, 15:37:23)

Nie myl ludziom. Nie pal przygłupa. Radny gminny nie może być dyrektorem w Dalkowskim, czyli w szkole gminnej. Już jasno to mówił Pan Pieszak. Specjalnie tak mylisz fakty, żeby ludzi wprowadzić w błąd. Zgłoś się do Pana Pieszaka, do mądrego człowieka, to Ci wyjaśni.

 » wybory (gosc | 04-04-2024, 15:36:19)

Panie Koprowski dlaczego nie stanoł pan do wyborów na Burmistrza Strzelna-przykre bo z tego co wiem ,dużo ludzi głosowałoby na pana

 » zespól szkół (strzelniok | 04-04-2024, 13:20:23)

A to przyjaciel i współpracownik, na wielu płaszczyznach, takiego jednego co okradał pensjonariuszki z Siemionek z szynek, schabów, parówek itd. I do kompletu imprezowicze z byłego zarządu POwiatu.

 » My się Go boimy, nagonkę robimy!!! (UPS | 04-04-2024, 12:34:43)

A tak naprawdę to kto boi się osoby Pana P. Cieślika? Pragnę również wszystkich poinformować, że szkoły ponadpodstawowe w Strzelnie nie podlegają pod Burmistrza Strzelna.

 » Strzelno (Autor | 04-04-2024, 12:34:28)

Można być dyrektorem i radnym powiatu to się nie gryzie !

 » drogi (czyste | 04-04-2024, 12:32:44)

Nie ważne co piszą ważne że piszą popularnośc rośnie myśle ze i z tego artykułu Pan C. głosy dostanie .

 » nadepnął na odcisk? (UPS | 04-04-2024, 12:30:01)

Uprzejmie proszę o podanie do publicznej wiadomości imienia i nazwiska Pani Audytorki oraz funkcji jaką sprawuje w tutejszym starostwie. Pana Piotra Cieślika znam z imienia i nazwiska i nic więcej, ale za to zasady działania Rady Rodziców nie są mojej osobie obce. Pragnę zatem poinformować wszystkich czytających, że dyrektor szkoły, bez względu, jak się nazywa i z kim "źle" współpracował, nie może mieć wpływu na poczynania Rady Rodziców i nie leży w jego kompetencjach ustanawianie regulaminu działania tej rady. Gdyby Pani dokonująca audytu znała Prawo Oświatowe to by wiedziała, że RADA RODZICÓW jest ciałem niezależnym od dyrektora szkoły. Ale wstyd. Na temat reszty może napiszę komentarze trochę później, ponieważ ta przedstawiona kwestia powinna być szokiem dla czytających.

 » Apel do Burmistrza Strzelna (Wyborca | 04-04-2024, 12:23:27)

Proszę podać dlaczego pan Cieślik jest jednocześnie dyrektorem i radnym gminnym. Czekam na odpowiedź Burmistrza Chudzinskiego. Czyta to na pewno, więc trzeba mieć odwagę odpowiedzieć jako ktoś, kto chce być dalej burmistrzem. Odwagi Panu życzę i czekam na odpowiedź.

 » Za to trzeba odpowiedzieć (Mieszkaniec | 04-04-2024, 12:00:53)

To oczywiste, że starostwo podało wszystko do prokuratury. Po prostu ktoś okradał nauczycieli a co z kontem rady rodziców? Podobno wyczyszczone. Skoro audyror przedstawił i formacie o nieprawidłowości ach w szkole, to zrobił to na podstawie dokumentów i tego, co tam zastał a raczej tego czego nie było a powinno być. Uwaga!!!! Starostwo niech przeniesie sprawę do Wielkopolski. KONIECZNIE!!!! To bardzo istotne dla sprawiedliwego zbadania sprawy.

 » Cieślik (Marta | 04-04-2024, 11:18:56)

I taki człowiek chce zostać Radnym powiatowym zgroza

 » wybory (Heniu III | 04-04-2024, 10:30:41)

Przecież on startuje do Rady Powiatu z komitetu Nowackiego

 » Biznes (Obserwator | 04-04-2024, 09:40:19)

Uczciwość, godna polecenia osobowość lansowana przez pana Burmistrza Strzelna... Ta umiejętność pięknego pozyskiwania pieniędzy i realizację zadań.....swój do swego lgnie...

 » Pytanie (Mieszkaniec | 04-04-2024, 09:28:35)

Dlaczego pan Cieślik jest jednocześnie dyrektorem szkoły i radnym co jest zabronione. To pytanie do burmistrza Strzelna.

 » Uwaga (Wyborca | 04-04-2024, 09:01:04)

Starostwo podjęlo bardzo dobrą decyzję. Ale czemu Cieślik jest wciąż dyrektorem szkoły i jednocześnie radnym? Przecież to niezgodne z prawem. Może ktoś to wyjaśni, a najlepiej burmistrz Strzelna. No to przecież Dziki Zachód. 05

 » Dyrektor (olek | 04-04-2024, 08:46:56)

ciekawy jestem co teraz zrobi i napisz obrońca uciśnionych pseudo redaktorek z SO. Piotruś biegnie już pewnie do Darusia po instrukcje.

 » w końcu !!! (uczeń | 04-04-2024, 08:28:38)

DZIAŁALNOŚĆ PANA DYREKTORA NA ZASADZIE "A CO, KTOŚ MI PODSKOCZY?"

 » Kontorla (Rodzic | 04-04-2024, 08:09:12)

Jejku a ukazują osobę pana Cieślika jako tak wspaniałego dyrektora, a tu takie rzeczy wychodzą. Jest dla mnie niezrozumiałe jak można sobie samemu przyznawać wynagrodzenie ?

 » Biznes (Obserwator | 04-04-2024, 07:12:38)

A miało być tak idealnie, nieskazitelność jaka lansował pan Burmistrz wobec osoby pana P.Cieślika. Niestety swój swojego zawsze kryje i broni , mówiąc pogadają ja zatuszuje, głupcy nie zrozumieją , powiemy że Cię prześladują , zagłosują i zostaniesz moim radnym powiatowym. Potem mogą nam ....tylu ludzi przez tych Panów już skrzywdzono, bo czują swoją władzę.

 » eh Szczelnioki (Frania | 04-04-2024, 05:54:17)

.

 » Cieślik na Staroste (Krzesinski | 04-04-2024, 05:30:12)

Tak sie obecny starosta boi potencjalnego nowego starosty, Panie Cieslik glowa do góry

 » Cieślik (Strzelniok | 04-04-2024, 04:54:41)

Cieślik to wespół z innymi kolegami ( radnymi z czasów ewarysta) powinien do końca życia w czynie społecznym zamiatać ulice Strzelna, za to do czego doprowadzili razem z byłym burmistrzem , a ten się teraz do powiatu pcha

 » I tak jestem z Piotrem (Marcin | 04-04-2024, 04:46:39)

O czym to świadczy? o godzinę 1-24 takie coś wrzucić jeszcze przed wyborami

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Kolizja przy wymijaniu (1)
 » Spektakl w Mogilnie (1)
 » Zamienił tablice rejestracyjne (0)
 » Informacje o KSeF (0)
 » 31 mandatów za prędkość (7)
 » Logo dla poprawy wizerunku (7)
 » Praca dla kontrkandydata (73)
 » Plac zabaw z ogrodzeniem (9)
 » Majowa niedziela w Bielicach (13)
 » Świętowali z orkiestrą dętą (1)
 » Występ i mogileńska wystawa (4)
 » Kradzież hulajnogi (2)
 » Dyrektor zwolniona (41)
 » Grają już 50 lat (0)
 » Muzyczny weekend (3)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ