Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Art. Spons.

Nowość, młodość, entuzjazm

2024-03-30 00:14
 

Radzym Jankiewicz kandyduje do Rady Miejskiej w Mogilnie (okręg nr 1, lista nr 3, pozycja 8). Jest doktorantem na UKW w Bydgoszczy, ekspertem w projektach samorządowych i działaczem społecznym. Chce wykorzystać swoje doświadczenie w projektach krajowych i międzynarodowych oraz działalności społecznej, m.in. jako prezes Fundacji Match Poker Konferencja Centralna, współtwórca Przedszkola Piłkarskiego GOL Mogilno i lider Szlachetnej Paczki w powiecie mogileńskim, dla dobra lokalnej społeczności.

Radzym, co skłoniło Ciebie do kandydowania na radnego Rady Miejskiej w Mogilnie?

Decyzja o kandydowaniu na radnego Rady Miejskiej w Mogilnie nie była łatwa, ale jestem przekonany, że jestem odpowiednią osobą do tej roli. Posiadam odpowiednie doświadczenie zawodowe - jestem związany z samorządem terytorialnym od 2014 r. Pracowałem w Starostwie Powiatowym w Mogilnie, gdzie poznałem specyfikę pracy samorządu od podstaw. Następnie w Wielkopolskiej Akademii Nauk i Rozwoju w Poznaniu zajmowałem się przygotowywaniem wniosków o dotacje z projektów unijnych dla jednostek samorządu terytorialnego, co pozwoliło mi zdobyć cenne umiejętności w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Obecnie pracuję w Urzędzie Gminy w Dąbrowie, gdzie mam okazję wykorzystywać swoją wiedzę i doświadczenie w codziennej pracy na rzecz mieszkańców.

Stale poszerzam swoją wiedzę na temat administracji i polityki. Jestem doktorantem w Szkole Doktorskiej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie zgłębiam nauki o polityce i administracji. Wierzę, że posiadam odpowiednią wiedzę, doświadczenie i pomysły, aby aktywnie i skutecznie działać na rzecz dobra Mogilna. Posiadam tytuł magistra administracji, dzięki czemu poznałem działalność samorządu od strony teoretycznej. Doświadczenie zawodowe z różnych szczebli administracji dało mi praktyczne umiejętności niezbędne do efektywnej pracy na rzecz lokalnej społeczności.

Obok programu "Razem dla Mogilna", chcesz realizować projekty międzynarodowe. Dlaczego to jest tak ważne dla Gminy Mogilno?

Realizacja projektów międzynarodowych, w tym również przyjęcie zagranicznych wolontariuszy Erasmus+ umożliwi rozszerzenie oferty edukacji pozaformalnej dla dzieci, młodzieży oraz seniorów, obejmując nie tylko zajęcia kulturalne, ale także naukę języka angielskiego w innowacyjny sposób - poprzez zabawę. Ta inicjatywa pozwoli na uniknięcie konieczności wykupywania kolejnych korepetycji z języka angielskiego dla Naszych dzieci, oferując ponadto wszystkim mieszkańcom dostęp do bezpłatnych i dodatkowych zajęć. A jak dane projekty wpływają na społeczeństwo? Zapraszam do mojego artykułu opublikowanego w wydawnictwie UKW w monografii pokonferencyjnej: independent.academia.edu/JankiewiczRadzym

Ponadto wskazujesz na konieczność wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Jakie rozwiązania proponujesz wprowadzić w danym zakresie?

Wiem jak to jest jak najbliższy członek rodziny staje się osobą niepełnosprawną wymagającą szczególnej opieki. Występuje problem zdezorientowania ilością instytucji, wniosków czy wymogów - co często skutkuje niewykorzystaniem dostępnych zasobów i pomocy, do której mamy prawo. Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie potrzebują takiego wsparcia - mają już na głowie całkowicie inne sprawy. Dlatego będę dążył do utworzeniu zespołu wsparcia dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów, którzy często czują się zagubieni w gąszczu instytucji i przepisów. Celem zespołu będzie zapewnienie możliwości uzyskania informacji, gdzie i w jakim zakresie można uzyskać pomoc - bez konieczności krążenia pomiędzy instytucjami. Zespół składający się ze specjalistów opieki społecznej (z gminy i w porozumieniu z powiatem) będzie oferował dyżury dostosowane do potrzeb społeczności.

Dlaczego wolontariat odgrywa jedną z kluczowych ról w Twoim programie?

Opiera się na głębokiej wierze w siłę wolontariatu jako narzędzia do rozwoju osobistego i zawodowego, a także jako środka do wpływania na moje najbliższe otoczenie. Moje osobiste doświadczenia w różnorodnych formach wolontariatu, od kulturalnych (m.in. Pyrkon), przez sportowe (m. in. Finał Ligi Europejskiej w Warszawie), aż po społeczne (m. in. Szlachetna Paczka), pokazały mi, jak wiele korzyści może przynieść aktywne zaangażowanie w działalność na rzecz innych. Dlatego chcę dążyć do utworzenia Centrum Wolontariatu, który umożliwi mieszkańcom aktywny udziału w lokalnych inicjatywach i działaniach.

Z czym na końcu chciałbyś się podzielić z mieszkańcami Mogilna? Jaki jest twój główny przekaz wyborczy i dlaczego uważasz, że to właśnie Ty jesteś najlepszym wyborem na radnego?

Moim głównym przekazem do mieszkańców Mogilna jest to, że razem możemy wprowadzić świeżość, dynamizm i entuzjazm do naszej Rady Miejskiej w Mogilnie oraz lokalnej społeczności. Jestem głęboko przekonany, że dzięki nowym inicjatywom, takim jak międzynarodowe projekty, wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami oraz rozwój wolontariatu, uda nam się znacząco poprawić jakość życia w Mogilnie. Moje doświadczenie, zarówno w administracji samorządowej, jak i w pracy społecznej, pozwoli na efektywne wdrażanie tych inicjatyw.

Ponadto, jako świadomy obserwator sceny politycznej, dostrzegam, że nie wszyscy kandydaci mają jasne zrozumienie roli i kompetencji samorządu, do którego aspirują. Ta obserwacja jeszcze bardziej motywuje mnie, aby wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w celu przyczynienia się do efektywnego i świadomego zarządzania naszą wspólną przestrzenią.

Zaangażowanie, wiedza i świeże podejście to atuty, które czynią mnie odpowiednim kandydatem na radnego. Zobowiązuję się do pracy na rzecz wszystkich mieszkańców, by Mogilno stało się jeszcze lepszym miejscem do życia dla nas wszystkich.

Materiał sfinansowany przez KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni

Radzym Jankiewicz

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [0]

Możliwość komentowania została zablokowana...
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Kolizja przy wymijaniu (2)
 » Spektakl w Mogilnie (1)
 » Zamienił tablice rejestracyjne (0)
 » Informacje o KSeF (0)
 » 31 mandatów za prędkość (8)
 » Logo dla poprawy wizerunku (9)
 » Praca dla kontrkandydata (75)
 » Plac zabaw z ogrodzeniem (9)
 » Majowa niedziela w Bielicach (13)
 » Świętowali z orkiestrą dętą (1)
 » Występ i mogileńska wystawa (4)
 » Kradzież hulajnogi (2)
 » Dyrektor zwolniona (41)
 » Grają już 50 lat (0)
 » Muzyczny weekend (3)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ