Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Propozycja podwyżki

2022-11-21 23:19
 

W środę, 23 listopada radni Rady Miejskiej w Mogilnie będą decydować o nowych i zarazem wyższych stawkach za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Projekt uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty zakłada przyjęcie nowych opłat. Burmistrz Mogilna zaproponował, aby gospodarowanie odpadów w sposób selektywny od 1 stycznia 2023 roku kosztowało 32 zł miesięcznie od osoby (obecnie jest 24 zł). W przypadku wyboru sposobu nieselektywnego stawka ta ma wynosić 64 zł/1 miesiąc/1 osoba (obecnie jest 50 zł).

Dodatkowo mieszkańcy budynków mieszkalnych jednorodzinnych, kompostujący bioodpady mogą liczyć na zmniejszenie opłaty o 1 zł od osoby miesięcznie.

Mogilno

Głosowanie w tej sprawie odbędzie się podczas sesji w środę, 23 listopada o godzinie 12:00. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [42]» dodaj komentarz   

 » do Podatnika (OBI | 28-11-2022, 14:24:23)

Oczywiście, że masz rację, tylko pozwól pokażę tobie mechanizm dymania nas przez komunalkę. Tak więc załóżmy, że ogłoszony zostanie przetarg na gospodarkę śmieciową, w którym wystartuje rzeczona komunalka i załóżmy dwa czy trzy inne podmioty. Spółka Miejska zaoferuje taką cenę, przy której pozostałe podmioty wymiękną. Tak oto przetarg zostanie rozstrzygnięty. Po niedługim czasie Prezes pójdzie skamleć do swojego chlebodawcy, że niestety cena wynikająca z przetargu jest niewystarczająca i należy podwyższyć stawkę mieszkańcom. Trafia to na Radę, która bezmyślnie przegłosuje co el-gitara zaproponuje w porozumieniu z quasi-prezesem. Kto koniec końców zapłaci za to wszystko??? Tylko mieszkańcy. Taka sytuacja jest patologią w czystym tego słowa znaczeniu, ale niestety w społeczności małomiasteczkowej, w której od wielu lat rządzą układy i układziki, akceptowane przez większość mieszkańców. Ktoś powie, że nie jest to akceptowane, a ja odpowiem, iż wybory wskazują na co innego... Osobę, która zdroworozsądkowo obserwuje taką rzeczywistość bierze jedynie obrzydzenie do postępowania władz samorządowych. Smutne jest jedynie to, że wyborcza możliwość zmiany władz nie dochodzi do skutku. Co musi się stać by mieszkańcy naszej społeczności w końcu zrozumieli, że obecna wierchuszka musi zniknąć z polityki i zarzadzania naszym wspólnym dobrem raz na zawsze.

 » Ciekawe spojrzenie na oświadczenie majatkowe. (oświadczenia | 28-11-2022, 07:51:02)

Warto sobie przyjrzeć sie oświadczeniu majątkowemu przewodniczemurady nadzorczej MPBK. Nie powiem,że jest nieprawidłowe ale jakże skomplikowane.Co sądzice o tym?.

 » Koszty tzw Komunalki (Podatnik | 24-11-2022, 22:59:30)

Tam gdzie nie ma takiego tworu sp zoo to te gminy mają o ok 30% taniej za śmieci. Czyli teraz widzicie ile kosztuje utrzymanie prezesa i rady nadzorczej. Wszystko w temacie.

 » komunalka sponsorem FIFA 2026 (cenzura działa | 24-11-2022, 21:42:07)

ponieśli na 29 ziko. wszyscy radni oprócz 3 byli za. Gitarzysta znowu postawił na swoim. Dramat. Czas na wybory.

 » Świadectwo z paskiem (Kaczka | 24-11-2022, 17:00:10)

Z Gieesem należy się pogodzić, i zacząć używać dla Naszych korzyści. Należy do Nas, wystarczy chcieć

 » Śmieci a sprawa Fontanny (Mogilnianin | 24-11-2022, 16:01:23)

Rozumiem że cena za śmieci idzie do góry bo trzeba odrobić sobie pieniądze które przeznaczono na fanaberie Pana burmistrza czyli głośniki koło fontanny brawo za podejście na prawdę szkoda że za coś takiego będą płacić mieszkańcy a co do śmieci dlaczego na ulicy Polnej nie ma śmietników tak długi odcinek pozbawiony koszy na śmieci? Po za jednym śmietnikiem przy Dino nie ma nic i przydało by się też raz po raz przejechać i posprzątać ulicę i chodnik z liści niby ścieżka rowerowa a nikt o to nie dba.

 » Miód malina (Hejka | 24-11-2022, 13:49:44)

Elektorat ciemny ! Internet pajace to zabawka dla plepsu / poluzowanie cenzury ? Możliwość wypowiedzi ! ? , ha ha łyżka miodu w beczce dziekciu , pleps ma wrażenie. że coś może że.ma cokolwiek do powiedzenia ? !Cieszcie sie nieudacznicy POLSKĄ.DEMOKRACJĄ ZA RZĄDU PIS wróci.PO PSL to skonczy sie.glaskanie ,

 » populiści podwyższyli na 29 (kolejna ustawka | 24-11-2022, 13:09:42)

Zobaczcie Państwo jak ta kwota była wyliczona. Z du...y! była wyliczona. Bali się że im 34 nie przejdzie to nagle autopoprawka na 29. Ot, tak nagle obliczył w pamięci na komisji. Tam nikt nie wie skąd ta kwota. Jedynym argumentem jest inflacja - bo wszystko drożeje. Tak, to se możecie rowery sprzedawać podwyższając ceny i zobaczysz ilu będzie klientów - nie? Kolejny geniusz ekonomii. Tym razem zaproszą cię na popijawę za te wywody?. Gdyby Państwo sobie odtworzyli tę szopkę to usłyszycie, że wydajecie na telefony, na Rydzyka i na inne niepotrzebne rzeczy a wielkoduszyńska gmina umarza opłaty biednym - szok. Oczywiście można zrobić podwyżkę usługi, ale trzeba ją uzasadnić kalkulacją. A tu mamy przecież głównego sponsora mogilno sport, pogoni, głośniczków, samopomocy chłopskiej, niebotycznej gaży prezesika itd. Więc zysku jest widać wystarczająco - taka to dobra spółka. A my płacimy za gospodarowanie śmieciami? Płacimy za transport do Inowrocławia i.. koniec pracy. Rozpacz bo przecież nie ma unijnych projektów, kompostowników. Najlepiej powiedzieć że się nie opłaca. Na wszytko inne są dotacje z różnych źródeł, no ale jak priorytetem jest 5 milonów gs.. Zapamiętajcie sobie Państwo radnych którzy głosowali za podwyżką, tych którzy najpierw nie zgodzili się na głośniki fontanny ale później pokiwali głowami jak przedszkolaki prowadzeni przez naczelnego. Nie interesowały ich realne koszty komunalki, jakieś rozwiązania, może oszczędności od siebie - nic. Zachowujecie się jak alkoholik który ma na wódkę ale nie ma na chleb. Barczak Dobersztyn Gapiński Drzaskoswki Gąsior Krystkowiak Kwit Majcherkiewicz Malczewska Molenda Nawrot Przepiórka Radtke Redmann Spólnik Staniek Stochliński Źrałka - gratuluję dobrego sampoczucia

 » Transmisja. (podejrzliwy | 24-11-2022, 12:37:00)

Dlaczego nie było w dniu 23 listopada transmisji z obrad Rady Miejskiej?, czyzby nie chciano żeby mieszkańcy nie byli świadkami dyskusji dyskusji niewygodnych tematów poruszanych podczaz sesji. Nawet dzisiaj nie ma możlwiości odsłuchania materiału na stronie gminy.

 » podwyżka (*** | 24-11-2022, 11:48:33)

Kolosalna podwyżka za segregowane odpady,ponad 30%.Dla 5-osobowej rodziny roczny koszt podwyżki to ok.500 zł.Na wiosnę spodziewajmy się kolejnej podwyżki-wody i ścieków.Trochę za dużo Panowie na biednego mieszkańca gminy Mogilno

 » Jaki wynik? (NicNieWiedzący | 24-11-2022, 10:46:15)

I co? Podnieśli czy nie w tym głosowaniu? Gdzie wyniki?

 » protest (Yondu Udonta | 24-11-2022, 07:47:15)

Ludzie wystarczy, że wszyscy będą płacić wg dotychczasowych stawek i tyle. Nie dajmy się zniewolić grupce decydentów oderwanych od rzeczywistości. Ktoś dobrze napisał, że oszczędności trzeba zacząć od siebie. W pierwszej kolejności restrukturyzacja zatrudnienia w komunalce, zaczynając od administracji. Korekta wynagrodzeń zarządu wydaje się czymś oczywistym.

 » do za darmo (Zdzichu | 24-11-2022, 07:24:31)

No i w końcu zaszczekał piesek z komunalki...

 » Oplata (Elwis | 24-11-2022, 06:57:38)

Ci co byli na koncercie i otwarciu fontanny po remoncie niech wniosą opłatę. Ja nie byłem a też mam płacić za sponsoring Komunalki i zachcianki Ducha?

 » Cena w góre (Za darmo | 23-11-2022, 21:57:31)

Żeby nie taka komunalka to by was szczury zjadły. Paliwo w górę płacę minimalne w górę opłata za składowanie odpadów w górę i wiele innych czynników które kształtują taka cenę.

 » Pytanie (Ja | 23-11-2022, 20:21:58)

A czy komunalka już zdecydowała co będzie sponsorowała, za zarobione na mieszkańcach pieniądze? Dla kolegi pytam! Bo choćby w tym roku sporo kasy przeznaczyła na sport czy muzykę do fontanny - z zysku - ciekawi mnie ten zysk - na kim jest on robiony! Zachowujecie się - rządzący Mogilnem - tak samo jak radzący Polską - jakbyście okupowali jakieś terytorium i chcecie wyssać z tego wszystkie pieniądze. To się w głowie nie mieści (pominę tutaj wynagrodzenia prezesów o członków zarządu spółki - warto zobaczyć kto tam zasiada). To jest skandal.

 » segregacja (emeryt | 23-11-2022, 19:04:37)

co to za segregacja odpadow, przyklad 120 litrowy pojemnik na trzy bloki( srednio 50 mieszkan ) jak tu skladowac odpady bio, zapelniony w trzy dni ale reszta do ogolnego ,ale wedlug wladzy mamy segregacje nik nie powie ze nie .....abstrakcja...

 » grajdołek (obserwator | 23-11-2022, 16:57:43)

Sorry,ale masa tych "śmieci" widać w tym grajdołku.Terozki,za to,ze wybraliśta takich "bezradnych",to chwytać za kieszeń i placić,bo "kolesiom" kasa musi się zgadzać.

 » ciepły pierdzistołek (Na zbity ryj | 23-11-2022, 11:44:58)

właśnie, vicek się popisał z sanikontem. więcej szkody jak pożytku

 » kompostowniki ciąg dalszy (Komoroski | 23-11-2022, 09:45:55)

..i wysłał Pan swoje sługi aby przekonać się czy aby na pewno kompostują podwładni i nie oszukują na tą jeb...ną złotówkę. Ciekawe ile paliwa wyjeździła straż miejsko wiejska w poszukiwaniu tej złotówki. To jest p o ....a n e. Zobaczcie moi Państwo jak sprawdza i nie ufa swoim wyborcą - nawet złotówkę. ale jak sam wydaje nielegalnie publiczne pieniądze to jest dobrze!!! i cyk na Pogoń, i cyk na głośniczki, i cyk na Gsy i cyk komunalka. Trzeba to zatrzymać albo legalnie albo "grubą dechą lać".

 » Jak poprawić kondycję MPGK. (dobra rada | 23-11-2022, 08:24:01)

Do radnych. Chcecie poprawy kondycji finansowej MPGK, to naciskajce burmistrza o usunięcie dotyczasowego prezesa MPGK /kolegi burmistrza/ se stanowiska. Nieodzowne jest także zmiana v-ce burmistrza z etatu. Zobaczycie jak to dobrze wpłynie na kondycje spółki. Radni odpowiadacie przed wyborcami co się dzeje w naszej gminie.

 » ***** mać (Rudy folksdojcz | 22-11-2022, 23:30:55)

Wszędzie te pomysły żeby z grajdola zrobić sportowe uzdrowisko. Sradni są zterroryzowani i nie maja swojego zdania. Myślą teraz jak przyklepać podwyżki. Pamiętacie jak zrobił reasumpcję? Kiedy radny się pomylił i zagłosował przeciw podwyżce? wtedy mu przypomniał o przysłudze i zarządził ponowne głosowanie. Glosniki kupił też bez zgody bezradnych. Bezczelnie. Nikt nie protestował. Nie kontrolował spółeczki. Wolność będzie nam zabierana pomału, systematycznie. Będą igrzyska, będą geesy. A kiedy obudziliśmy się w dyktaturze gitarzysty myślimy ze tak ma być, że nie może być inaczej, że to normalne. I nikt nic nie zrobi...

 » ... (Mieeetek | 22-11-2022, 22:41:45)

Najbardziej rozbrajającą jest ta obniżka za kompostownik...1zł... Interes życia... Rozwiązywanie problemów w grajdole polega na... podnoszeniu opłat.. Zezrzneli to z jakiegoś podręcznika do ekonomii dyktatora trzeciego świata? I jesteśta w lesie.... Lesie rąk za...

 » do fana pogoni (Mieeetek | 22-11-2022, 22:35:12)

Jesteś upośledzony?

 » podwyżka (śmiecii | 22-11-2022, 21:24:09)

nie wiecie na co ta podwyżka na TACZKI ,a do czego sami sobie dopowiedzcie -podpowiem kiedyś tak wywożono niekompetentne władze -a teraz taka duża podwyżka !!! wszyscy tryskają z radości ,taczkami śmieci będą wywozić :) :)-zbierają pieniążki na wybory teraz to takie modne .RADNI czy wiecie co się dzieje w CMG tyle kasy przekazane z naszych pieniędzy w trudnych czasach na nagłośnienie ,teraz podwyżka kosmos , śpicie !!!nie widzę i nie słyszę waszego sprzeciwu może odwołania władz Komunalki !! gminy !!! to kpina z obywateli

 » PROTEST (Miro | 22-11-2022, 21:11:26)

JEŻELI Tak Drastycznie Podniosą Opłaty Bez Rzeczowego uzasadnienia z czego wynikają Podwyżki, proponuje w ogóle nie płacić za śmieci przez 1 kwartał. Może w końcu ktoś się obudzi i pomyśli że my obywatele też możemy protestować. Możemy również przywieść nasze odpady pod ratusz. Panie burmistrzu sponsorowanie pańskich zachcianek powinno mieć źródło w innym miejscu.

 » Sport (Fan pogoni do bola | 22-11-2022, 20:37:12)

Pew chcą by stadion był piękny włożyli w niego dużo kasy miasto powiatowe jakim jest mogilno nie zapom ze pogon była kiedyś 3 ligowym zespołem i są reflektory nowe nie ma się co dziwić a szkoda ze z bieżni mało osób korzysta jak oświetlona jest pow pokazać po remontach ten stadion jak wygląda wieczorem np w cmg lub palukach miasto powiatowe musi mieć dobry piękny stadion i nie ka się co dziwić naprawdę ok wszystko dzis kosztuje lep ze by nie było podwyżki śmieci ale jak ustala w środę zobaczymy jaka stawka za śmieci ale może nie będzie aż tak źle radni też mają głos

 » Fontanna i śmieci (Stefan | 22-11-2022, 20:34:20)

To było pewne, że ceny za wywóz śmieci wzrosną. Dotacja ze spółki gminnej na dokończenie wizji Burmistrza (fontanna z muzyką) zostanie wyrównana podwyżką cen wywozu nieczystości. Władzy wydaje się, że my mieszkańcy niczego nie widzimy i nie potrafimy kojarzyć fakty. Ciekawe o na to radni? Czy ponownie zostaną kupieni podwyżką diet? Już jutro wszystko się okaże.

 » śmieci (Mieszkaniec | 22-11-2022, 14:34:36)

Szczyt niekompetencji i arogancji osób zarządzających spółką sięgnął już zenitu. Proszę najpierw, zanim wasze skamlenia zostaną wzięte pod uwagę, dokładne wyliczenia skąd wzięła się kwota 32 zł a nie np. 31,50 lub 29,75 zł. Co do grosza!!!! Następnie jako podatnik proszę o informację jakie kroki spółka poweźmie w celu ograniczenia kosztów swojej działalności. W jaki sposób zostanie przeprowadzona restrukturyzacja zatrudnienia w administracji biurowej. Rozumiem, że w związku z podwyżką wynagrodzeń zostaną ograniczone pule nagród i wszelkiej maści dodatków. Skoro my, obywatele mamy zacisnąć pasa, to chyba jasnym jest by wszyscy to zrobili. Nie macie moralnego prawa żądać od nas choćby złotówki podwyżki jeżeli nie zobaczymy kalkulacji z tym związanych. A jeżeli macie społeczeństwo w d... to są organy nadrzędne, które z pewnością z dużą przyjemnością was skontrolują i raz na zawsze wybiją wam głupotę z głowy.

 » Pogoń (Bolo | 22-11-2022, 14:16:31)

A Pogoń codziennie do 22 oświetlona.Już nie tylko boczne boisko,o którym pisałem kilka dni temu. Teraz są jeszcze nowe reflektory na budynku "montreal" które oświelają część głownej murawy(chyba miały oświetlać bieżnię,po której i tak nikt nie biega). Ciekaw jestem jakie tam teraz będą rachunku za elektryczność. Ale pewnie się nie dowiem.

 » zmiany w MPGK. (Doradca | 22-11-2022, 12:40:21)

MPGK potrzebuje naprawdę dobrego kierownictwa a nie osób namaszczonych przez burmistrza. dotyczy to prezesa i nadzórącego gminę v-ce burmistrza. typowe kolesiostwo.

 » opłaty (mieszkaniec | 22-11-2022, 11:20:41)

Jeżeli komunalka się przeliczyła to niech zdemontują nikomu nie potrzebne głośniczki z parku i sprzedadzą.

 » pamietajcie (anty | 22-11-2022, 11:19:52)

KTO PODNOSI RĘKĘ ZA PODWYŻKĄ .WYBORY JUŻ WKRÓTCE MOŻE WARTO WPROWADZIĆ ZAPIS ŻE RADNY ANI NIKT Z RODZINY RADNEGO NIE MOŻE PRACOWAĆ W GMINIE ,INSTYTUCJACH ZALEŻNYCH OD GMINY .PONIEWAŻ ONI NIGDY NIE BĘDĄ W OPOZYCJI DO BZDURNYCH DECYZJI BURMISTRZA I JEGO FANABERII KTÓRE CO ROKU W PODWYŻKACH MUSIMY SPŁACAĆ.ILE W KOŃCU MAM PŁACIĆ ZA JEDEN POJEMNIK MIESIĘCZNIE ,PRAWIE 200ZŁ.

 » polski ład (tyle w temacie | 22-11-2022, 10:51:04)

polski łąd tzn wał, ccielista picu to macie i nie jestem za duszyńskim czy po

 » potrzebny jest przewrót i pogonienie tych darmozjadów (Kordian | 22-11-2022, 10:39:06)

Noż ku...wa nie! zo co? gospodarowanie? ZA PRZEWOŻENIE Z OCHRONĄ DO INowrocławia!! Dzbany nic nie potrafią tylko bawią się w GS i Pogoń. Nieudolność, kumoterstwo, niekompetencja. Niech ten prezesik dołoży z gitarzystą i wice - mają z czego. Taka potrzebna ta podwyżka, a niedawno mówił że koszt głośniczków fontanny to malutki procencik? a teraz szuka pinionszków? Moja cierpliwość wisi na włosku...

 » Jestem przeciw podwyżce (CM | 22-11-2022, 08:31:41)

Nie akceptuje zachowania obecnej władzy która działa tylko poprzez podnoszenie opłat. Proszę zastanowić się nad oszczędnościami w MPGiK. Mamy matkę spółkę gminną która wywozi śmieci (nie firma zewnętrzna) i nie możemy tego wykorzystać.

 » !!! (Obywatel | 22-11-2022, 07:52:47)

No już się zaczyna okradanie obywateli!!!! Może najpierw zrobicie w miejskim przedsiębiorstwie restrukturyzację zatrudnienia i prawidłową organizację pracy przy wykorzystaniu mniejszych zasobów ludzkich. Przedstawić plan oszczędności jakie spółka podejmie w najbliższym czasie, a nie wyciągać swoje łapska po ciężko zarobione pieniądze mieszkańców. Jak ta podwyżka ma się do grającej fontanny????

 » podwyżka (Mieeetek | 22-11-2022, 07:22:01)

Burmistrz ponarzeka jak to wszystko drożeje, potem radni bezradni ponarzekają na burmistrza a na koncu wszyscy popadną w zadumę nad losem biednych mieszkańców i grzecznie podniosą rączki do góry. Trzech-czterech radnych będzie głosowało przeciwko i obwieszczało w internetach jak to walczą o dobro mieszkańców. czyli po mogileńsku. byle przetrwać do wyborów.

 » Nagłośnienie (ccc | 22-11-2022, 06:37:54)

Kpina KPINA kpina Tyle wzrostu a zyski poprzednie poszły na nagłośnienie co tu się dzieje Czy zarobki o tyle poszły Tylko łupać ludzi to Motto Polskich władz .I to my wybraliśmy wszystkich Proszę szukać oszczędności co zrobić żeby płacić mniej jakiś plan Panie Burmistrzu i reszta radnych

 » Podwyżki (Ja | 22-11-2022, 06:19:08)

Podwyżki śmieci przy 4 osobowej rodzinie to 124 zł pytanie czy kupić dzieciom bilet do szkoły czy mają chodzić z buta bo ceny nas zjadają a co z seniorami i samotnymi pojemniki wystawiają raz na 2,3 miesiące nauczeni picia kompotów i za co mają płacić jeśli nic nie wystawiają a w innych posesjach kilka pojemników ful worków z plastikami i płacą tyle samo gdzie tu sprawiedliwość niech powrócą opłaty jak dawniej od pojemnika wtedy opłaty byłyby adekwatne do ilości oddawanych odpadów Proszę radnych aby pomyśleli o starszych ibiedniejszych ludziach którzy płacą za nic niech firmy produkujące krocie odpadów zapłacą więcej Niestety przychodzi wybór opłaty albo jedzenie

 » . (Al | 22-11-2022, 05:53:34)

Podwyżki ? A może by tak za nasze pieniądze skończyć sponsorowanie Pogoni i innych typu rzeczy ?

 » Buahaha (Mieeetek | 22-11-2022, 05:33:49)

Ale za to GieeS stoi i melodyjka w fontannie leci..

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Czekoladowe warsztaty (0)
 » Zasnął za kierownicą (0)
 » 3 internetowe oszustwa (3)
 » Rolnicy zablokują drogi (17)
 » DĄBROWA: Dwóch kandydatów (26)
 » Pijany na rowerze (3)
 » Bajkowe spotkanie (3)
 » Wjechali przy czerwonym sygnale (7)
 » Nabór do służby (2)
 » Odpowie za posiadanie narkotyków (9)
 » Dwa bezpodstawne zgłoszenia (11)
 » WYBORY 2024: Lokalne komitety (9)
 » Karnawałowe atrakcje (1)
 » Bal w Dzierzążnie (3)
 » Wsparli ogólnopolski protest (26)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ